alternatiFORUM | duyurular | ateizm VE dinler | ağaç ev | bilim | cinsel yaşam | felsefe | kitap | mizah | politika | sanat | spor | tarih | yaşam | tavanarası | TÜRÜK YURT

alternatiforum DiNLER FORUMU ARŞİV 2

ALTERNATİFORUM ÖZGÜR BİR FORUMDUR VE TEK BİR KURALI VARDIR
HİÇ BİR YAZI SİLİNMEZ!

<< Previous Topic | Next Topic >>Foruma Geri Dön  

ISA'NIN MUCIZELERI GERCEKMI Gerçekse Tanrı Var.

March 10 2002 at 1:29 PM
Anonymous  (no login)

Inkarcılara soru....

İncildi geçen isa'nın mucizelerinden bazıları :

1. Babasız Doğması.
2. Ölüyü Diriltmesi.
3. Bır kaçkisilik Yemekle yüzlerce insanı doyurması.
4. Bir çok tedavisi mümkün olmayan hastaları tek bir dokunuşla iyileştirmesi.
5. Ölükten sonra mezarından Göğe Yükselmesi.

Muhammedin tekbir mucizesi yok o nedenle islamı red edebilinir ama ben isanın bütün mucizelerini uydurma olup olmadığını merak ediyorum .
Bunların Hepsi Palavramı ?? Eğer hepsi gerçekse bu nasıl açıklanabilir. Bunları beyin gücüyle yapmış olamaz .

Respond to this message   
AuthorReply
HACI
(no login)

TANRI'NIN MUCIZESI OLMAZ.

March 10 2002, 2:30 PM 

Aslinda Isa'nin mucizelerini ben sahsen ilke olarak mucize kabul etmiyorum. Mucize mantikli bir sekilde aciklanamayan olgular icin kullanilmaz mi? Evet butun bunlari mantikli bir sekilde aciklamak mumkun degildir gibi geliyor ama, biz normal bir insandan bahsetmiyoruz ki.. Tanri'nin oglundan bahsediyoruz. O'nun icin mucize yoktur.. Tanri bu iletide siralanan mucizeleri yapmamistir. Cunku, bizler icin mucize gibi de gorunse, bunlar Tanri'nin normal etkinlikleridir. Tanri'nin mucizesinden bahsedilmez..

Muhammed'e gelince... Muhammed'in mucizesinin olmamasi O'nun Allah'in peygamberi olmadigini kanitlamaz. Aslinda hic bir sey kanitlamaz. Islam'a gore peygamberler normal, siradan, hatta Muhammed'in olayinda, siradan bile olamayan, nefsini tutmakta gucluk ceken, hata yapan insanlardir.
Kur'an Isa'nin mucizelerinden bahsetmemektedir. Isa'nin mucizelerinin palavra olmamasi olasaligi, Tanri'nin var olmasi olasaligi kadardir..
Yani sifir...... zilch.. nada.. yok.. hayir.. nein, zero...............

Current Topic - ISA'NIN MUCIZELERI GERCEKMI Gerçekse Tanrı Var.  Respond to this message   
  << Previous Topic | Next Topic >>Foruma Geri Dön  
 Copyright © 1999-2014 Network54. All rights reserved.   Terms of Use   Privacy Statement  

TÜRÜK YURT | kuruluş | kurallar | arşiv 1 | arşiv 2 | arşiv 3 | alternatif TEFSİR | alternatif MEALLER | linkler | e-posta

Copyleft © Temmuz 2000 - 2012

rss