online
 


  << Previous Topic | Next Topic >>Kthehu fillim  

-=-=-=- POEZI =-=-=- Sexi Poezi 100% Dashuri =-=-=-=-=-

April 4 2003 at 3:36 PM
No score for this post
Poeteshe  (no login)
from IP address 62.162.125.3

 
Virgjiniteti


Çdo organ që nuk shfrytzohet
Atrofohet ngushtohet dhe plogështohet
Ishin këto fjalë që i ndëgjoja në klasë
I nervozuar dhe i shqetsuar pa masë
Kjo ishte një e vërtet natyrore
E bazuar në fakte shkencore

A vlen kjo edhe për organet seksuale
E pyta profesorin me t'madhe
Ai më shikoi pa respekt
Dhe me tha: gjeje në internet.

U ktheva në shtëpi dhe mendoja shtruar
Për organin tim më të rrezikuar
Më mbeti si i vetmi ngushllim
Që ta fusja më shpesh në përdorim

Por problemi qëndronte te femra ime
Që ishte tepër konservative
Që sa herë veproja në dy drejtime
Ma kujtonte se ishte virgjine

Këtë fjalë e kishte në gojë
Dhe shpesh e thoshte edhe pa nevojë
Ta tradhtoja nuk kisha zemër
Se e doja dhe e kisha femër

Por një natë romantike dimri
U nxeva dhe mu shterr durimi
I thashë: ta pshurrsha virgjinitetin
Që kurrë s'ma bone hyzmetin

Që po m'doket qysh ja ke nisë
Don me metë si statuja e lirisë
Faji i jot po m'rrok sikleti
S'po muj me ardh n'veti
Tu bërtitë: Poshtë Virgjiniteti.

Nuk je e vetmja shqiptare
Që e merr për mburrje personale
Virgjine është edhe çika e Hazbisë
Besa është edhe çikë e shpisë
Po e ka vetëm një muhabet

"Esmerallda dhe burri i vet"
Ajo nuk ka lidhje me shkencë
Dhe s'i kupton gjërat në esencë
Se kupton se të ndjeshë dashuri
Është e vetmja siguri

Dashuria nuk pyet kurrë
Për llojet e himenit: elastik apo lekurë:
Çka është virgjiniteti
Vetëm një cipë membranore

Që ndikon në raportet njerzore
Dhe nga këto paragjykime
Po prishen shumë lidhje intime
Ajo më shikonte me lotë në sy

Më tha "zemër t'kisha çky"
Mos harro se edhe ti ke motër
O idiot o i poshtër
Jam virgjine o lahper

Se s'kam pasur kurrë frajer
Ani i thashë tash me siguri
Ke vendos me shti turrshi
A mendon ti ndonjeherë
Për nevojat e mia si frajer

Dhe të gjitha këto fakte
Ti i quan instikte shtazarake
A të kujtohet kur ishim në kafiq
Ti e pate veshë një miniq
Unë të puthja me emocione

Ti me the: shpirt u m'lodhe
Qysh dorën poshtë ma shtine
Po harron që jam virgjine
Qysh s'po t'vjen marre çka m'bone

Mos ke probleme me hormone
Ja si i përjetoja çastet tona intime
Unë me dy bolet e mia t'zime
Nuk di dhe nuk dua
Të jetoj me komplekset e tua

Fati i zi, o fati i zi
Sa shumë femra s'don me u q..

 
Scoring disabled. You must be logged in to score posts.Respond to this message   
AuthorReply
Doriana
(no login)
62.162.125.3

Doriana_Gl

No score for this post
April 4 2003, 3:38 PM 

PUTHJA E PARE
Kur e përjetova puthjen e parë
Musteqet sa ja patën nise me m'dalë
Isha i ri e axhami
Kisha shumë ëndërra për dashuri
Përveq se isha pak romantik
Isha edhe pak skeptik
Mu dokë e pabesushme e gati si lojë
Se njeri njerin mundet me puth n'gojë
I nisha do fjalë nëpër klasë:
Kuku, q'ma ka shti guhën e ke tu m'plasë
Por kuptohet nuk besoja dotë
Se ato gjëra ndodhin n'këtë botë
Dhe as sot nuk e di
Pse u ftova një natë me shoqëri
U mbajke dikund si duket një ndeje
O zot sa u gëzova thashe sonte ma thej
Atë natë binte shi, ishte e mërkure
Thashë ja kam me puth sonte ja s'do t'puthi kurrë
I dhashë vetës zemër, thash s'durohet ma
Besharet nuk jam, goja lesh su m'ka
E u nisa ngadalë me zemrën si pordhë
Thashë kurrë nuk i dihet, gjithçka mund të ndodhë
Dhe nuk u gabova, në shikim të parë u dashurova
E takova atje femrën ideale
Qe m'kqyrke n'dritë synit e si vike marre
Mu tek menjëher mu qu e me dashtë
Edhe pse n'fillim mu dok pak e trashë
Po mu s'ma nike se isha i ri
Dojsha gjithqysh dikund guhen me shti
U afrova ngadalë e ja thashë dy fjalë
Dhëmbi i pjekurisë ja patë nisë me m'dalë
Po ish e mirë bre, e lezetshme ish
U qu menjëher për me kcy sentish
Kur i qoj duart përpjet
Si shqiponja mbi zogj t'vet
Trupin ia ndisha e faqën ma pshteti
Qysh e pate emrin? menjëher u m'veti
Po une as që e pata marrë me mend
Se kam me harru edhe emrin tem
I thashë: A kaq shumë ty emri jem tu desht
Nuk kam ditë asgjë, m'hini guha n'vesh
Nuk mujsha ma me folë isha tuj mendu
Pse gishtat e kamës ja nisën mu xiglu
Njehër mendova mos është budallicë
Se dikur ja nisi veshin me ma gicë
Ajo ma lypke gojen
E une e kqyrsha tojën
Nuk mujsha me i ra n'fije
Qysh u m'hini diçka n'gojë pa shije

 
Scoring disabled. You must be logged in to score posts.Respond to this message   
Moss
(no login)
62.162.125.3

AntiPidh

No score for this post
April 4 2003, 3:39 PM 

Diagnoza


Qe disa ditë nuk jam bash mirë
Kohën e kaloj veq shtrirë
Dhe kur koka mu rëndua
Thashë o zot ç'po ndodhë me mua
Mendova se do të më qetësoj muzika
Ose revista Erotika
Por ajo më shqetësoj më shumë
Si t'ja bëja i mjeri unë
Dhe të nesërmen me sabah
Te Doktori Abdullah
Thashë më falë shok Doktor
Këtu erdha me një zor
Po më tha je zverrdhur shumë
Ndoshta natën rrin pa gjumë
Por nëse ke flejt cullak
Veq je ftohur pak
A po ke temperaturë
Sa herë natën je tu pshurrë
Kur po pshurrë a po t'djeg
Kur po flen a po t'vjen zheg
Kur po han a ke oreks
Kur puthë a po ke seks
Kur po del a po shetitë
Bahqën kush po ta ujitë
Shtypja e gjakut është problem
Se t'bjen pika e t'len n'ven
Sa orë n'dite po punon
Ngjarjet mos po i harron
Jo Doktor pasha këtë jetë
Asnjëra s'është e vërtetë
Po punoj për UN-ë
Po e kqyri punën tem
Është më mirë doktor ta dish
Po shoh ëndërra tu asish
Ani bre nuk është çudi
Secilit njeri i bon vaki
Kur jam kanë në vaktin tem
Pajsha ëndërra veq me dhen
Asgjë të lutem mos fsheh
Çfarë pozita je ka sheh
A po asish n'bark a n'krah
A n'aksham a n'sabah
A po je agresiv
A po përdorë prezervativ
A po keni paralojë
A pe puth n'ballë a n'gojë
Këto simptome tregojnë prore
Kur ka njeri krizë nervore
Por nëse t'vjen marre
Diagnoza është fatale
Dg: Pidhucicus kokaidailis
Karucesis et frontalis
O doktor mos u 'mshkruj latinisht
Se prej zemre jam i ligsht
Po kallzom çka m'ka gjetë
A ka ilaq për mu n'këtë jetë
A ke men e a ke sy
Po habitem djalë me ty
Organelin me shti n'dry
Tash t'ka ra ai seni n'kry
Herën tjetër kur të vish
Kqyr ma mirë naj sen asish 
Scoring disabled. You must be logged in to score posts.Respond to this message   
fjolla
(no login)
80.80.175.132

Re: -=-=-=- POEZI =-=-=- Sexi Poezi 100% Dashuri =-=-=-=-=-

No score for this post
June 12 2007, 5:56 AM 

tung ej qekjo poezi nashat edhe nuk asht pernime po qashtu asht e vertet femrat nuk dojn em u qi se kur te e gjen dashurine evrtet ateher qijen edhe nuk qijen me djam kur ta shohin se e kan karin e madh edhe tuten mos po ja shperthen mitren qata e tani monstracionet varg qata tung prh nga unnnn
vetem dije se nese don em u qi shko ne kafiqe apo ne kafe edhe ka shum kurva ku a tynve ju ka shperthy mitra tung tung ktheje pergjigjen

 
Scoring disabled. You must be logged in to score posts.Respond to this message   
 
  << Previous Topic | Next Topic >>Kthehu fillim  
Find more forums on Network54Create your own forum at Network54
 Copyright © 1999-2018 Network54. All rights reserved.   Terms of Use   Privacy Statement  

 I LOVE YOU - Të dua 100 %

 Kur është në pyetje Dashura ne Shqiptaret e kemi traditë kokën e japim, Por të dashuren e  malltretojm sa zduhet, na vjen pak inat qe te jemi më të lirë dhe tolerant. Shumica e Shqiptareve në trojet kudo qofshin ato nuk pranojm qe e dashura e Tij të jet e lirë aq sa të ja lëjë mendjes së gruas.  Deri kur kështu nuk dihet. Ndryshimet e medha janë bërë kohë e më kohë ku dhe tash shumica e rinisë shqiptare bëjnë tolerime ngaqe njihen në shkolla me të dashuren ( te fehjuaren apo gruan ) keshtu që liria është e plot,por përsëri nuk respektohet aq sa mendohet dhe duhet rrespektuar.Nëse ke ndonje mendim rreth kësaj kliko këtu dhe shrkuaje mendimin tuaj. << Komenti_Juaj >>