<< Previous Topic | Next Topic >>Return to Index  

Dosta je bilo crnogorske okupacije vasojevica !!

October 4 2002 at 1:17 AM
No score for this post
vasojevic  (no login)

napolje crnogorci iz vasojevica.

dosta je bilo iskoriscavanja sjevera.hocemo da smo sami na svome.mi nismo nikada bili crna gora do okupacije od strane nikole 1 1913 nebo bogu ,caru sva zemlja a vasojevic od ljesnice do nozice.

zanavjek i amin.

vasojevici republika

Scoring disabled. You must be logged in to score posts.Respond to this message   
AuthorReply
lamaks
(no login)

.

No score for this post
October 4 2002, 1:18 AM 

... evo nama i poglavice na forumu.
HAUGH brate ! I daleko ti lijepi SAO, ako se svi Vasojevici sloze. A sumnjam u to ...

Scoring disabled. You must be logged in to score posts.
Spider
(no login)

.

No score for this post
October 4 2002, 1:20 AM 

E moj mrcho,nijesi ni svjestan,a jos manje upoznat kako su vasojevici prosli kad je pocela aneksija srbije....zalosno je to prika...

montesrbin
(no login)

.

No score for this post
October 4 2002, 1:21 AM 

Kako se okrenu prica na jednom!

To vas i ceka ako zelite odceplenje.

lamaks
(no login)

.

No score for this post
October 4 2002, 1:23 AM 

...SAO PAOLO, SAO TOME I PRINCIPI, SAO VCARA I KABLARA ..., ZAR VAM NIJE BILO DOVOLJNO, LESINARI...?

Belisoko
(no login)

.

No score for this post
October 4 2002, 1:24 AM 

Ne zabaoravi brda vasojevicu to uzmi sta je nase.Znao sam ja da ce Niksic da ostane "neovisan" he he !Konacno neko da se prihvati teorije podele nase Crne Gore!

Komar
(no login)

.

No score for this post
October 4 2002, 1:25 AM 

hahaha...

Ovo je stvarno vrhunski.
Ali nazalost vasojevicu to sto zelis da kazes ovi retardirani ovuda tesko mogu da shvate....

Pozdrav

dragan11
(no login)

.

No score for this post
October 4 2002, 1:26 AM 

Spajder,
Molim te provjeri da li u Doborotu dobro zakljucavaju kompjutere jer izgleda da se poneki pacijent docepa.

lamaks
(no login)

.

No score for this post
October 4 2002, 1:27 AM 

...zano sam da ce se sve muve poguzne okupiti na ovo govno od topic-a.

Sjetite se Knina, Vukovara, ..., manijaci. Moracete lijepo Vasojevicima da objasnite zasto im nudite traktorske prikolice u pravcu srbijanske bijede, kao alternativu za ulazak u Evropu.

Dragane11, javljao se jedan prijatelj iz Kotora i veli da pacijenti iz Dobrote protestvuju sto ih vrijedjas poredeci ih sa ovijema...

dragan11
(no login)

.

No score for this post
October 4 2002, 1:28 AM 

Lamaks,
Izvinjam im se zvanicno, priznajem malo sam prenaglio.

Khan
(no login)

.

No score for this post
October 4 2002, 1:29 AM 

Uzecete Vasojevice, kao sto i uzeste dijelove Hrvatske, Bosne i Kosova.

Zar ne vidite ochi vam ispale, da se samo smanjujete, zbog te vashe zelje za uzimanjem?

Lamaks + dragan11, ova zadnja vam bi totalno biserna. Hvala, od srca sam se nasmijao, a i Spider je, siguran sam.

vasojevic
(no login)

.

No score for this post
October 4 2002, 1:31 AM 

za ove monetnegrine,

mi vasojevic smo imali knezevinu kada su turci palili cetinje. zao mi je sto ga nisu sravnili sa zemljom. nasha andrijevica je milion puta bolja od cetinja. nashega kneza nikolu vasojevica su ubili perjanici njegoshevi muchke.

mi smo imali vasojevicki zakonik kada nahijama vladala krnaosveta. nash grb i vladarski pecati su sacuvani!
napolje crnogorci iz vasojevica!

vasojevici vasojevicima!

dosta je sa crnogorskom okupacijom!

crnogorac9
(no login)

.

No score for this post
October 4 2002, 1:37 AM 

E bravo ti ga Vasojevicu.

Ja predlazem da se i Kuci odvoje od Crne Gore, posto su kuci postojali nezavisno od Crne Gore isto, i Marko Miljanov je sam pravio razliku izmedju Crnogoraca, Kuca, Hercegovaca, i Brdjana.

Jos da dodam, Kralj Nikola je objavio rat Kucima, i naredio da se sve Kucke muske glave pobiju.

lamaks
-------------------------------------------------------
... Eto sad, ovamo su perjanici Njegosevi ubijali Vasojevice, ovamo Kralj Nikola ubijao Kuce...

Pa zar to nijesu vodeci ideolozi ovijeh manijaka sto velicaju Srpstvo. Reka sam ja da ste se ka podguzne muve uvatili na ovo go*no od topic-a, ali ste se vi tu i zalijepili.

Sad kusajte, braco, prijatno vi bilo.
Teza 1. Njegos pobio Vasojevice
Teza 2. Nikola pobio Kuce
Teza 3. Svi su oni bili Srbi
Ima li se ista ovdje dodat ? ...

crnogorac9:

nema se sta dodat lamakse, sve je ako jednostavno kako si opisao.

ja ne mrzim ni njegosa ni kralja nikolu, moji su, ali isto tako ne mrzim kralja petra ili kralja aleksandra, i ako su uradili glupih stvarih za vrijeme svoje vladavine. Naj veci grijeh kralja aleksandra je bila Jugoslavija, umjesto ujedinjeno srpstvo.

Hrvati su trebali da dobiju svoju nezavisnost, i slovenci takodje. Bas mi je zao sto Petrovici ne dodjose na prijestolnicu!!! imam osjecaj da bi se sve drugovacije odvijalo.

sve je to proslost..... danas izgleda da je sve to nebitno, bicemo jednog dana svi evropljani i amerikanci, sve vise ide na sekularizam, ovo je novi trend nase evolucije.

crnogorac9
(no login)

.

No score for this post
October 4 2002, 1:40 AM 

lamaks
... ali mi ipak reci, jer potrosena su silna slova ovdje u vezi s tim, sledece :
1. Da li je Kralj Nikola bio Srbin ?
2. Da li su Kuci Srbi ?
3. Da li je Kralj Nikola naredio istragu Kuca?
4. Da li je tvoj djed bio oficir Kralja Nikole ?
5. Da li je djed bio Srbin?
6. Da li je izvrsavao naredjenje pod 3. ?
7. Ko je ovdje lud, a ko zbunjen ?
Ne zamjeri sto koristim elementarnu logiku da se narugam istoriji, jer sve ovo gornje ste iznijeli ti i tvoji istomisljenici ...
Inace, od pocetka ignorisem istoriju na forumu koji se zove Buducnost, i cijenim tvoj preobrazaj...

crnogorac9:

1. Da
2. Da
3. Da
4. Da
5. Da
6. Ne
7. Ludaca, Zrnov, Kahn, i Spider

Ti lamakse ne zvucis toliko vulgaran i los kao oni. Ako bi morao da biram ko je naj normalniji od vase grupice, ti bi bio taj.

vasojevic
(no login)

.

No score for this post
October 4 2002, 1:41 AM 

vi crnogorci ste bolesni.

imate kompleks velicine. mi vasojevici smo zivjeli u rashkoj drzavi i nemamo ama bash nikakve veze sa mrskom crnom gorom.

nashe zemlja je holmija ili u prevodu brdjija.

-----

da nema nas vasojevica vi biste pocrkali od gladi, turci bi vam zene silovali !

ionko ce vas shiptari rasparchati uostalom malesija je njihova zemlja kao i u ulcinj.

nebo bogu zemlja caru a vasojevic od ljeshnice do nozice ,zanavjek i amin.bog somonoju.

long live holmia.
zivjeli vasojevici

Serbdom
(no login)

.

No score for this post
October 4 2002, 1:43 AM 

Postovani Vasojevicu,

oni nijesu bolesni vec nijesu informisani. U toku ovih 50 godina komunistickog dahijanja po Crnoj Gori, stanovnistvo Stare Crne Gore se dijelom rasrbilo. U svom neznanju su cak srusili Njegosevu Kapelu.

Hercegovci, Brdjani, Crnogorci, Zecani i Primorci su bili braca dok su svi bili Srbi. Ja se ne slazem sa postovanim Zecaninom da su oni rasrbljenici u Staroj Crnoj Gori moja braca danas. Ja nemam nista licno protivu njih ali oni moja braca nijesu zato sto su stali uz Malisore, muhamedance i lacmane protiv Hercegovaca, Brdjana, Zecana, Primoraca i onih Starocrnogoraca koji su Srbi. Da bi se to ispravilo, treba stalno, do iznemoglosti, podsjecati na rijeci najvecih Crnogoraca i kletvu Svetog Petra Cetinjskog svakom Crnogorcu koji bude posao stopama Vuka Brankovica.

Nikako rasrbljenima ne treba omoguciti da sebe iskazuju kao "legitimne nastavljace crnogorske tradicije" jer sa crnogorskom tradicijom nemaju ama bas nikakve veze. Oni samo zloupotrebljavaju crnogorsko ime. Evo, recimo, ovaj "zrnov" i dalje vjeruje da Krsto Zrnov Popovic, vodj Bozicne pobune nije bio Srbin. Treba ga razuveriti, citirati Zrnova i natjerati ga da mijenja nick u boljestojeci: Pop Dukljanin, Stedimlija ili don Branko Sbutega:

Krsto Zrnov Popovic, Glas Crnogorca, 10. XII 1919: "Crna Gora je ona zemlja dje se cuvala i sacuvala iskra slobode Srbinove".

Spider
(no login)

.

No score for this post
October 4 2002, 1:46 AM 

Serbdomu!

Crna Gora je u tecaju povjesnice promijenila nekoliko imena. Na njezinom prostoru od sredine III vijeka do 1167. godista prije n.e. postojalo je Ilirsko Kraljevstvo, tako imentovano po Ilirima kao njezinim najstarijim ziteljima. Potom su ga pokorili Rimljani, koji su od tada do 11. godine nove ere na istome prostoru osnovali provinciju Ilirik.

Nakon toga, do pred kraj III stoljeca u ramu rimske provincije Dalmacije se spominje Naronski konvent kao njezin novi naziv. Od razmedja III i IV do kraja VI v. za nj se pojavljuje ime (provincije) Prevalis ili Prevalitana, od godista 395. u sastavu Istocnoga Rimskog Carstva (Vizantije). Od tada pa do kraja XII st. smjenjuje ga novo ime oblasti Duklja (Dokleja, Dioklija, Dioklitija).

Tako je narecena po nazivu istoimenoga grada, u sacuvanijem izvorima prvi put zabiljezenog u II v. A grad Duklja je imentovan prema ilirskom plemenu DOKLEATI u porjecju Zete. Isti naziv do sredine IX st. i u njezinome okviru nosila je novonastala drzavna formacija. Koncem XII v. potiskuje ga slovensko ime zupe i drzave Zeta (Zenta, Genta), u sacuvanijem vrelima prvi put spomenutom sredinom XI st, sa znacenjem "zitnica, zitorodna zemlja".

To je ime nastalo prema slovenskom plemenu Ze(n)tici – "Zeteoci", doseljenome iz Polablja – Pomorja, sadasnjega istocnog dijela Njemacke kao prapostojbine starijeh predaka dukljanskijeh Slovena i prvobitno nastanjenome u ravnicu oko Skadarskoga jezera i rijeke Zete, po njemu takodjer nazvane.

Na posljetku, i to je ime u drugoj polovini XV vijeka zamijenjeno opet slovenskijem nazivom Crna Gora, sto prvorazredno znaci Crna Brda (tal. Montenegro, tur. Karadag, alb. Malezija) s prvijem sacuvanijem pomenom iz 1296. goda u smislu visinske oblasti podlovcenskoga podrucja u ramu zetske zemlje pod prevlascu Nemanjica.

U drzavi Duklji, od sredine IX st, u procesu mijesanja doseljenih Slovena s Ilirima, Romanima, Grcima (Vizantincima) i pripadnicima drugijeh plemena i naroda, u posebitijem prirodnim i povijesnim uslovima, nastali su Dukljani, kako smo vec vidjeli, prvo nominalno kao vazalni (vizantijski) narod i od 1043. godista i kao samostalan narod.

Od svrsetka XII v. po novopreimenovanoj zemlji Zeti (Zenti, Genti), u procesu njihova daljega spajanja i srodjavanja, javljaju se Zecani, za vlade Nemanjica takodjer kao vazalni, a poslije 1360. g. i kao ponovo samostalan narod.

Takav rang i polozaj ostvaruju stalnom obranbenom i oslobodilackom borbom kako protivu Srba tako isto i svijeh ostalijeh neprijatelja. Od trece decenije XV st. prema imenu zemlje i nazavisne drzave Crne Gore, na istorijsku pozornicu stupaju i Crnogorci kao samostalan narod.

A do kraja istoga stoljeca, neprestanoj obranbeno-oslobodilackoj borbi, kao gradjanskoj revoluciji, u toku narednijeh vijekova, na podlozi posebitijeh ekonomskih, kulturnijeh, drzavno-pravnih i ostalijeh tradicija, iz crnogorskog naroda postepeno je uoblicena i crnogorska nacija, kao najveci oblik svijesti o sebi.

Uporedo s njihovijem prvorazrednijem postojanjem, tek duboko u novomu vijeku drugorazredno se pojavljuju i tzv. Srbi, kao pojam neetnickoga sadrzaja i postojanja. Od tada prvo oznacava pripadnost Crnogoraca nazovi srpstvu, tj. Pravoslavlju, sto se, narocito poslije obnove Pecke patrijasije (1557 – 1766), poistovjecivalo sa srpskijem narodom u Srbiji.

Do toga je doslo stoga sto je arhiepiskop Sava Nemanjic tek 1219. godista u Zetu uveo pravoslavlje, koje se do tada nalazilo u sastavu srpske arhiepiskopije u Zici i patrijasije u Peci. Iz toga razloga Njegos drzi da su njegovi sunarodnici etnicki i nacionalno Crnogorci, a po vjeri Srbi.

Medjutijem, za razliku od toga srpstva, zabludjelo srpstvo Vuka Karadzica je jezickoga (stokavskog) karaktera. A crnogorski Srbi Nikole I Petrovica su produkt njegove, u odnosu na Srbe i Srbiju, osvajacke politike. I svi drugi pojavni oblici srpstva u Crnoj Gori su neetnicki i nenacionalni.

lamaks
(no login)

.

No score for this post
October 4 2002, 1:47 AM 

...serebredoma, pojavilo si se opet sa svojim budjavim knjigama. Gdje si u menopauzi bilo, sto si radilo? Da nijesi iskopavalo nove tomove sabranih djela praha predaka nasijeh?

Korisnije bi bilo da si iskopavalo ugalj vise Pljevalja, da nam osvijetli put u Buducnost.

Sto se tice odlaska Crne Gore i njene buducnosti, samo gledaj i uzivaj, bez obzira na sve sto budes citiralo, desice se ...

crnogorac9
(no login)

.

No score for this post
October 4 2002, 1:51 AM 

ovi su mohamedovci otkacili skros.

prekrstite se sa 3 prsta pa se Bogu pomolite
nesoji jedni.

Serbdom
(no login)

.

No score for this post
October 4 2002, 1:52 AM 

Spideru,

Nijesam zainteresovan za tumacenja Sretena Zekovica, Jevrema Brkovica, Radosa Rotkovica i sl. To su post-komunisticka i komunisticka tumacenja koja nemaju veze sa mozgom ni sa Crnom Gorom. Ima i ovdje jedan potencijal slicnoga kalibra, bivsi predsjednicki kandidat, Nikola Seceroski.

Citaj djela PETROVICA i ostalih najvecih Crnogoraca, te iscitaj i povelje Crnojevica i Balsica.

------

I opet vas pitam, gdje je taj pasos gdje Njegos sebe smatra za Crnogorca nacionalno? Ja sam vam pokazao da na ovim pasosima koje prezentujete o tome nema ni pomena. Sve su to vase fantazije, kao i one da ste Poljaci i Crveni Hrvati. Njegos je sebe smatrao Srbinom i Crnogorce Srbima, kao sto su se svi Crnogorci smatrali, i to ne zato sto ih je neko tjerao vec zato sto su rodjeni kao Srbi.

Jos jedan vas ideolog, Mijat Sukovic, u jednom svom eseju kaze da su "Srbi i Crnogorci dvije nacije koje spaja jezik, pismo, vjera i kosovski mit i kult Obilica". Dosada nijesam cuo da postoje dvije nacije sa identicnim osobinama, ali evo tu je Sukovic da nam "otvori oci".

Ne, ne, gospodo. Postoji samo jedna istorijska nacija u Crnoj Gori, srpska nacija, ona kojoj je Njegos iskazao svoju pripadnost pisuci o sebi ljeta 1833, na koricama Vukove "Danice", na vrhu Lovcena: "Ime mi je vjeroljub, prezime mi rodoljub, Crnu Goru rodnu grudu kamen pase odasvuda. Srpski pisem i zborim, svakom gromko govorim: Narodnost mi srbinska, um i dusa slavjanska".

Ona nacija kojoj su svi Crnogorci iskazivali svoju pripadnost, srpska nacija. Vladika Sava Petrovic Njegos, moskovskom mitropolitu 1766: Zastupi nas pri porte, sto Greki ne bi mijesali se u srbski nacion".

Crna Gora je postala u ovih 50 godina zemlja cuda. Zemlja kojoj su komunisti "otvorili oci" izjednacavajuci imenice Srbin=Pravoslavac, Srpstvo=Pravoslavlje IAKO NIKO NIKADA U NEZAVISNOJ CRNOJ GORI TAKO NESTO NIJE REKAO VEC SE VRLO JASNO I TO U ISTIM RECENICAMA ODVAJALO SRPSTVO (nacionalno) i PRAVOSLAVLJE (vjersko), a Sreten Zekovic je otisao i korak dalje, pa je "zakljucio" da "Slaveno-Srbin znaci stokavac".

Mora da je po Zekovicu, onda, Sveti Petar Cetinjski trazio obnovu "Stokavskog Carstva", kada je pisao Rusima i trazio da on bude na celu u Otadzbini OBNOVLJENOG Slaveno-Srpskog Carstva (nazalost Rusi ga nijesu podrzali).

Eto, Dusane Nemanjicu Care Srba, eto Sveti Petre sa Cetinja, rodio se u XX vijeku Sreten Zekovic da vam kaze da nijeste pravili i obanvljali Srpsko Carstvo, vec da je to "stokavsko carstvo".

< Previous Page 1 2 Next >
  Respond to this message   
  << Previous Topic | Next Topic >>Return to Index  
Find more forums on PoliticsCreate your own forum at Network54
 Copyright © 1999-2017 Network54. All rights reserved.   Terms of Use   Privacy Statement