<< Previous Topic | Next Topic >>Return to Index  
Arijevac
(no login)

.

No score for this post
September 27 2002, 1:13 AM 

Kakva zbrka !!! Miloshe sredi malo te papire oko sebe. Guanchi -kromanjonci ? Hoces da kazesh da je blondizam odlika kromanjonske rase ?

-------------------------------------------------------

ABO -

Znaci, neko misli da su sve rase nastale od Kromanjonske? A Kromanjonci su nosioci nulte krvne grupe? A nulta i "B" krvna grupa su nastale od "A"?

calle -

Gospodin Bogdanovic je ako se ne varam svojevremeno tvrdio kako su drevni žitelji Lepenskog Vira pripadali Mongolskoj rasi kad ono:

Medju skeletnim ostacima Lepenskog vira je
nadjeno 160-170 individua, koji su na osnovu
arheoloskih i stratigrafskih elemenata podeljeni u dve grupe: A i B. Najstarija grupa A se svrstava u kromanjonski tip (sa svojom robustvom i gracilnom varijantom).

"Karakteristike muskaraca grupe A su duga ili vrlo duga lobanja, sa srednje sirokom ili sirokom maksimalnom sirinom. Visina lobanje je jako izrazena. ...

Muhlo -

Milos je oduvek bio konfuzan. Cak i kada se radi o religiji. Rec je o konvertitu, adventistickom sektasu (subotar), sa kime je JOBAH fino caskao i bratom ga zvao.

ARIJEVAC -

Calle gospodin Bogdanovic cesto mjenja misljenja ,to sam i ja primjetio. Ranije je tvrdio da su Guanchi iz afrike i da su po rasi atlantski mediteranci a sad govori da su kromanjonci. Sve u svemu najkontradiktorniji po svojim iskazima na ovom forumu ostaje g.Bogdanovic.

Zato sam ga i zamolio da malo sredi svoje papire. Licno mi najvise smeta sto jedno pishe a zatim daje linkove kojim kao sve to potvrduje a kad otvoris link vidis da upravo on najvise demantuje njegove teorije.

Vrlo cudno. Mirise mi na neku sektu. Antropolog koji se poziva na " istorijske "podatke iz starog zavjeta je u najmanju ruku cudan ,kao i njegove teorije o melodicnosti jezika koje su navodno sigurne premise za otkrivanje rasne pripadnosti. Spaja se nespojivo.

ARIJEVAC -
Na osnovu njegovih komentara o Starom zavjetu rekao bih da je adventista ... ili mozda grijesim ? Pravoslavan covjek ne moze biti,ni pod razno.

calle -

Zanimljivog li lika...taj g. Bogdanoviæ, jelte.

Svojevremeno je tvrdio kako je Sv. Sava terao grcke monahe da pasu travu. Naravno, ni posle dve gosdine on ne navodi izvore odakle je crpio te podatke.

To što je bivši udbaš mi ne smeta ali brate šta je previše je previše - stalno Lupeta nešto bezveze a i zamagljuje ništavnom kolicinom.

Milos Bogdanovic -

> Kakva zbrka !!! Miloshe sredi malo te papire oko sebe. Guanchi -kromanjonci ?

To ti je iz Enciklopedije Britanike.

> Hoces da kazesh da je blondizam odlika kromanjonske rase ?

Zar ti verujes da postoje cisti rasni tipovi?

> Znaci, neko misli da su sve rase nastale od Kromanjonske? A Kromanjonci su nosioci nulte krvne grupe? A nulta i "B" krvna grupa su nastale od "A"?

Tacno!

> calle . Gospodin Bogdanovic je ako se ne varam svojevremeno tvrdio kako su drevni žitelji Lepenskog Vira pripadali Mongolskoj rasi kad ono:

Ne verujem da je problem u tvojoj inteligenciji, vec u tvom postenju.

Lepo pise u tekstu da se radi o najstarijoj grupi skeleta, koja se zove A grupa. Takodje, ako ima mongola, a ima ih u A grupi skeleta, to ne znaci da su svi mongoli, vec manjina.

Mongoli se pojavljuju kasnije, i to uglavnom muskarci, dok kod zenskih osoba preovladjuju drugi tipovi.

Pitanje Muhli:

Jel si uvredjen nedostatkom argumenata pa pokusavas po licnosti?

calle -

»Ne verujem da je problem u tvojoj inteligenciji, vec u tvom postenju. »

Gospodine Bogdanovicu,

Neko manje-vise neupucen i naivan moze citajuci vase priloge steci utisak kako je sve to sto vi navodite apslotuno tacno , em nema levo nit desno i sve to zahvaljujuci vasem ociglednom jednoumlju i sirovom mozgu a i jeftine demagogije kojom se sluzite.

Nemojte mi samo reci da se ne koristite metodama kojima su vas izdresirali vasi bivsi Poslodavaoci.

Mene nazivati nepostenim prilicno je neukusno posto ima svedoka koji mogu potvrditi moje reci – tj. kako ste izjavljivali da su drevni zitelji Lep.Vira i Europe bili mong. rase.

Naravno, kad sam vas upoznao sa drevnim europljaninom Otzijem (Ice-man) koji je Po mojoj oceni dilohefalac a zasigurno nije mongoloid vi ste odmah poceli menjati svoj iskas, stavise cak ste o Otziju u medjuvremenu napravili neku web prezentaciju.

Dakle, ako dozvoljavate ja bih vas ponovo pripupitao koje ste izvore koristili Glede podatka o tome kako je Sv. Sava terao grcke monahe da pasu travu.

Ocekujem konkretan podatak a ne jezuitsko zamagljivanje koje se bavi mojim »nepostenjem«.

Prijatno.

... -

"> Znaci, neko misli da su sve rase nastale od Kromanjonske? A Kromanjonci su nosioci nulte krvne grupe? A nulta i "B" krvna grupa su nastale od "A"?
Tacno!"

E netacno, jer bi Kromanjonci morali biti nosioci "A"-grupe, ako su od njih nastale sve rase odnosno grupe...

Milos Bogdanovic -

> Dakle, ako dozvoljavate ja bih vas ponovo pripupitao koje ste izvore koristili Glede podatka o tome kako je Sv. Sava terao grcke monahe da pasu travu.

A STA CES DA URADIS AKO TI TO DOKAZEM SA VALIDNIM REFERENCAMA?

Sto se tice ovog dole komentara - tacno je da ima onih koji misle da smo nastali od Kromanjonca, a ne da smo zaista nastali, pa valjda se to jasno vidi iz ostatka teksta?! Sta je to nego - nepostenje?!

calle -
»A STA CES DA URADIS AKO TI TO DOKAZEM SA VALIDNIM REFERENCAMA? »

Pa vi ste to gospodines Bogdanoviv pokazali svoju pravu cud. Vidi ti njega…poceo da vristi, urla i preti
che gi Hajduk Milosh.

Nije uopste svrsishodno šta æu ja da uradim (koja demagogija) vec ste Vi gopsodines Bogdanovitch dužn da zagovarate svoje reci.

Dakle, imate izvori ili nemate izvor ?!

»validnim referencama«

Kakav pa je sad to izraz. Jel umes ti srpski da besediš ili ti pak takav nacin izrazavanja posluzuje kao argument ?!

Zar nije moglo »vazeca referenca, preporuka, izvor« ?

Podsecas me na novinarske polupismene samasare sa lokalnih radio stanica po Srbiji (puštaju u etar pesme pagijatora Ðeja ciganina) i koji umesto reci obrazovanje upotrebljavaju , zamisli, - EDUKACIJA !!!

Ipak su dobri za povracanje !!

... -
Nedostatak postenja je jada citiras nekoga ko potkrepljuje tvoju teoriju samo djelimicno, a ne smatras je tacnom.

Scoring disabled. You must be logged in to score posts.
Milos Bogdanovic
(no login)

Karta rasprostranjenosti krvnih grupa

No score for this post
September 27 2002, 1:44 AM 

Inace imam razne mape njihove zastupljenosti, razlicite rezolucije, a na prezentaciju sam stavio samo ove tri, koje sam opet negde drugde nasao na WEB-u:

"A" je izvorna i od nje su nastale mutacijom "B" i "O".

"A" imaju Indoevropljani (Sloveni, Germani, Kelti, ...), Turci, Ugro-Finci, Semicani (ukljucujuci medju njima i Eskime).

"B" ima jedan grana (istocnih) Mongola.

"O" imaju Hamovci: sva mediteranska plemena (isticni, zapadni, atlantski mediteranci), Dinarci tj. izvorni Egipcani, Dravidi u Indiji, Gruzini, Baskijci, nosioci megalitske kulture zapadne Evrope, juznoamericki Indijanci, mnogi africki crnci, itd.

Arijevac
(no login)

Re: Geneticki kalkulator na interetu !!

No score for this post
September 27 2002, 1:51 AM 

>>O\" imaju Hamovci: sva mediteranska plemena (isticni, zapadni, atlantski mediteranci), Dinarci tj. izvorni Egipcani, Dravidi u Indiji, Gruzini, Baskijci, nosioci megalitske kulture zapadne Evrope, juznoamericki Indijanci, mnogi africki crnci, itd.<<

Miloshe ,
Opet si kontradiktoran sa svojim izvorima.Na karti je u ovim regionima koje ti pominjesh ,minimalna ili srednja zastupljenost.Dinarci kazesh ? A na karti je minimalan broj nosioca krvne grupe \"O\" SA PODRUCJA KAVKAZA I BALKANA.Reci korektnosti radi ,ili karta nije u redu ili tvoje tvrdnje nisu korektne? Krvana grupa O najvishe je zastupljena u latinskoj americi i sjevernoj americi potom idu afrika mongolija itd.

Interesantno.

A zasto nema karte AB grupe?

Da li se ona sirila SAMO na mestu gde je veliki procenat A i B,

da li je negde A ili B nadvladjivala i AB se gubila,

ili je bivalo obrnuto da se AB stapala od te dve,

sta sa ocem AB a majkom A ili B

ili ocem B ili A a majkom AB

itd...

jer -- logicki -- postojanje AB je upravo obrnuto

od sirenja grupe 0 na ustrb ostale dve prvobitne

(jer majka pobacuje drugo a nekad cak i prvo dete koje ima agens koji ona nema)

ARIJEVAC -

Jebo te kud tebe ne pobaci !!!

Malena -

Znaci, ja sam poreklom iz Mongolije jer imam krvnu grupu B+. Hehehehe....

wm -

. . .

- - ma O.K. , na nasim prostorima je ca 70% 0 + 30% A,

nije lose, nije lose...

poklapa se sa sukobima u ranom broncanom dobu.

malena -

WM, pa ima i nas sa B krvnom grupom! A moj deda je imao AB. Nemaju BAS SVI A ili O.

Muhlo -

Nacisti su tokom WW2 bili opsednuti krvnim grupama i smatrali su grupu B semitskom i neprijateljskom.

BTW, nisu dozvoljavali da njihovi vojnici primaju krv doniranju od strane okupiranih naroda (da ne kvare cistotu), pa je procenat prezivljavanja njihovih ranjenih bio izuzetno nizak (nestasica "ciste arijevske" A-type krvi).

Otkrice krvne plazme je do njih stiglo prekasno, ali ni plazma nije mogla zameniti krv u slucajevima masovnog krvarenja.

ARIJEVAC -

Ja mislim da je cisto ludilo na osnovu krvne grupe odredivati porjeklo rase. Ovo je metoda vise nego nesigurna. Evropljani su do te mjere izmjesani da neko ko lici 100% na kromanjonca moze da ima bilo koju krvnu grupu i obratno. Karta rasprostanjenosti krvnih grupa upravo nam i govori o tome."O" KRVNA GRUPA JE DOSTA RIJETKA U SRPSKOM PODRUCJU I TA KRV SE UVIJEK RACUNALA KAO DEFICITARNA U STANICAMA TRANSFUZIJE KRVI. Milos naprotiv prica obrnuto da ona dominira.
S V A S T A ! ! !

Sveti Peder -

Krvna grupa 0 je "deficitarna" svud u svetu

iako je objektivno ima najvise u znacajnom delu sveta,

prevashodno zato sto je univerzalni davalac, a ekskluzivni primalac:

tj. u principu se moze davati osobama sa grupom 0, A, B, i AB,

a moze da prima ISKLJUCIVO od druge osobe sa grupom 0

(postoje i tu izuzeci, i mimo Rhoesus faktora)

wm -

...na srpskim podrucju je rijetka 0 ?

Znaci mala je vjerovatnoca da primim srpsku krv !

uffff ! Lakse se dise !

-----------------------

malena, neka i vas . ono je bilo "cirka" da ne nabrajam "krvne manjine" !

pozdrav. . .

... -

Ako si propustio da dobijes srpski y-hromozom, nemoj vise nista da te brine...

wm -

"srpski y-hromozom"

he he ehe ha aha . . .

nece biti,
mada nemam nis sa tim odlukama i slucajnostima!

nije nam svima dato tako sto!

malena -

Muhlo, pa mene bi nacisti ubili u II svetskom ratu zbog krvne grupe! Sad se osecam strasno... Zar nije najcesca krvna grupa A, pa onda 0?

DD -

Arijevac,najcesca je krvna grupa (oko 48 %),i u Srbiji ,'O',od cega je 85% '+'.Zatim je A sa oko 46 %.

malena -

Japanci imaju i horoskop prema krvnim grupama.

Muhlo -

Malena,
nemas se zasto osecati strasno- nemacki nacisti nisu bas bili najnapredniji i najinteligentniji soj.

A nisu bas oni vadili uzorke krvi unaokolo i likvidirali ljude. nego su deklarativno tvrdili kako je krvna grupa A njihova, a gruba B nazadna, cifutska.

Ta teza je, naravno, glupava.

malena -

Muhlo, sad se osecam bolje.

ARIJEVAC -

dd moguce je to .Evo koga god pitam koja je grupa svi govore a,ab,b a samo jedan od dvasetak ljudi mi rece da je "o " .Odakle ti taj podatak ?

Rambo, 666 -

Brate ARIJEVAC, jel' ti to 'oces da budes u manjini ili u vecini? Nije mi jasno iz tvog izlaganja.

O i A su daleko najcesce grupe u Jevropi. O blago preovladjuje i kod Srba i kod vecine Jevropljana:

http://www.geocities.com/zakus_1999/bloodtypes.html

Milos Bogdanovic
(no login)

.

No score for this post
September 27 2002, 1:55 AM 

Mape svakako nisu precizne ali imam podatke zastupljenoti krvnih grupa po bivsim yu republikama, po opstinama u Yu, po prezimenima, i tu se jasno vidi da Dinarci i Mediteranci imaju izrazenu O grupu.

Nulta gripa je kod nas zastupljena sa 59% u genotipu, a fenotip daje laznu sliku zato sto je dovoljno da id jednog roditelja dobijes O a od drugog A, pa da imas A grupu, jer se nulta grupa ne vidi, jer je ostecena.

Ona ne stintetise ni u kakav secer na membrani crvenog krvnog zrnca.

Inace, pomenute mape ne pokazuju fenotip, vec genotip ABO sistema, pa zato nema AB grupe. Ne postoji gen za AB, vec je tu stvar sto je samo jasno vidi da je covek od jednog roditelja dobio A a od drugog B grupu. Ako od jednog dobijes A ili B a od drugog O, ta O se nece videti pa ces imati samo A ili B.

malena - Znaci, ja sam poreklom iz Mongolije jer imam krvnu grupu B+. Hehehehe....

Ako imas B grupu, to ne znacu da si poreklom iz Mongolije, vec da su nasledila B grupu od nekog Mongolskog pretka.

malena -

Samo sam se salila.... Ali, ipak imam mongolske pretke?! Zanimljivo......

Milos Bogdanovic -

Kako se geni nasledjuju u blokovima, verovatno si dobila jos neke mongolske atribute osim B grupe, na primer (obrati paznju na roditelja od koga si je dobila):

Crna, debela i cekinjasta kosa, prcast nos, niza visina rasta (izuzev jedna grana mongola je kod nas izmesana sa kromanjonskim tipom, pa je zato vrlo visoka), uske oci, naslage sala u ocnim kapcima, odsustvo sposobnosti mrznje prema neprijatelju ali zato prisutan strah prema neprijatelju, paranoidnost i sumnjicavost, pokusaj da se sve opravda i predstavi u lepsem svetlu (racionalizacija), nasmejanost i srdacnost u kontaktu, strah od odgovornog razmisljanja i preispitivanja i sklonost oslanjanja na pravila (tako treba i gotovo, bez ulazenja u smisao), instinktivna potreba za pravljenjem zaliha (skupljanje salveta, starih stvari, ...), vrlo vredan, radan i pedantan duh (voli da radi), nezainteresovanost za politiku i sve sto se tice posebne odgovornosti, ... itd.

malena -

Sad....... Fizicki bas i ne licim na to sto si opisao, a od osobina neke imam neke nemam. Prilicno neodredjeno... Ko zna otkada mi je taj predak!

Gordana
(no login)

pitanje o knjizi

No score for this post
February 3 2003, 7:31 AM 

Videla sam samo kraj emisije na RTS-u u kojoj ste bili gost.Na zalost voditeljka nije nasla za shodno da ponovi naslov knjige o kojoj ste govorili , a i ono malo sto sam cula me vrlo zainteresovalo.Kako se knjiga zove i gde moze da se kupi ?Gordana

Olivera
(no login)

dodatne informacije

No score for this post
March 5 2003, 7:50 PM 

Samo da dodam da je juce Milos bio u Novostima, i ima interesantan tekst na www. novosti.co.yu, pod Drustvom.
Pre par dana je bila Konferencija za stampu, sa istom temom.

gazija
(no login)

help

No score for this post
September 27 2003, 7:20 AM 

Htio bih pitati Milosa jer navodno je neko ili nesto izvrshio istrazhivanje u Londonu (da li je to Standford Universitya ili sta vec ne znam)i napravio genetsku kartu Evrope.Zanima me dje mogu nachi neshto vishe o tome, jer prema njoj u Hrvatskoj ima nesto vishe od 40% Hrvata itd. buduchi da dalmatinci nisu Hrvati.....Usput,htio sam naruchit tvoju knjigu al ne vazhi kartica zg banke za net....bar ove "bosanske"
Pozdrav,
GAZIJA

Anonymous
(Login Izis)

Re: Geneticki kalkulator na interetu !!

No score for this post
August 29 2007, 11:14 AM 

tema me zanima pa tako lunjam po netu al vi ste me zabavili stvarno...

Sta se desava kada srbi pocnu da dokazuju koje su nacije i to naucnoj osnovi....Ovakva istrazivanja mozda nije pametno raditi kod nas...

Prvo sto su svi uradili jeste da su proverili koiko su turci, a kad su skontali da to i nije mnogo onda su onih 22 uzeli u janicare.

Posto trenutno radim ovde mogla sam zaista uponzati veliki broj tih janicara. Od ostalih se veoma razlikuju prvo u visini a drugo i u konstituciji lica i naravno tena. Postoje tzv dva tipa zovimo ih janicara - jedni su izrazito plavi i jos se secaju da su im neki pretci iz Bosne, ali nisu toliko visoki niti krupni.

Druga grupa se slobodno moze nazvati Braca Jugovici. Osim sto imaju kestenjstu boju kose, visoki, i tzv prirodno nabildovai, od drugih turaka se vidno razlikuju i u ponasanju. Vazda isteruju neke pravde i kunu se u iskrenost, sto je krajnje netipicno za ostale Turke koji naprotiv ne misle da je iskrenost svetinja.Vecina ovih ljudi je odusevljena crkvama i manastirima,i ili je vec bila u Srbiji ili to planira da ucini.

Takodje prica o kavkaskim narodima i slicnostima sa hercegovcima/crnogorcima je savrsena. U regiji koja se granici sa kavkaskom oblascu postoji izvesno mesto Trabzon u kome zive neki fini potomci kavkaskih naroda koji su se mesali malo i sa Grcima..al sad da ne zadiermo..Takodje imala sam prilike da upoznam i neke druge manjine sa kavkaza. Slicnosti su toliko ociglede da bi se smejali. Ne samo zbog fizickog izgleda vec i zbog ponasanja...doslovce cojstvo i junastvo, pa su svi samo da budu prvi,da ne punke bruka (al oni stvarno veruju u to... )

Tako da dragi moji, malo mozete izucavati kavkaske narode, malo Mongole, malo Grke i eto price...

POzdrav svima....

< Previous Page 1 2 Next >
  Respond to this message   
  << Previous Topic | Next Topic >>Return to Index  
Find more forums on Political RelationsCreate your own forum at Network54
 Copyright © 1999-2017 Network54. All rights reserved.   Terms of Use   Privacy Statement