<< Previous Topic | Next Topic >>Return to Index  
ARIJEVAC
(no login)

.

No score for this post
September 27 2002, 3:28 AM 

Malinogluuuu zatvori usta smrdis na paprike i cevape a bogami i leskovacku muckalicu.

Kao prvo ja tebe zajebavam , i bole me djokica za tvoga Kuna kao i za tvog epileptickog drugara subotara. Ako te interesuje crnogorsko pitanje onda se ostavi Garasanina i ostalih dinosaurusa ,pa malo razmisli svojom tintarom (ako je uopste imas ).

Pogledaj granice razdvajanja slovenskog od arbanaskog,pogledaj crnogorske arhaizme kojih nema (nema ,pojela maca ) u Srbiji i nekim drugim "srpskim krajevima" kao i toponime koji su identicni za crnu goru i siroko podrucje zapadne i centralne evrope .

Kad sve to izucis javi se da razgovaramo da li su crnogorci srbi a ostali mozda i nisu a mozda i jesu. UPOREDI USPUT AKCENAT RASKOG KRAJA I ZETSKOG KRAJA KOJI JE (O GLE CUDA POTPUNO IDENTICAN ) i sasvim odudara od ostalih srpskih akcenata.

Centralno podrucje srpske drzavnotvornosti nalazi se negdje na podrucju danasnje sjeverne crne gore i juzne srbije i gravitira odatle prema Kosovu.Brskovo ili danasnji Mojkovac bjese vece od Londona.I nikakvih siptara nije tu bilo (ni prije dolaska slovena ni posle dolaska slovena).

Docim nije bezveze najveci siptarski grad danas upravo grad gdje ti zivis.Vjerovatno si ti kao i ostali makedonski paprikari ljetovao u Ulcinju pa ti se prividaju nekakve stvari o siptarima.

Siptari su kod nas mirni ko bubice i dresiran narod pa nem potrebe da ih maltretiramo.Uostalom nisu ni tako divlji ko vasi sipci.Pitom narod sjeku nam drva ,ciste cipele ,ulice itd.

Kao djecak sam mislio da su makedonci i siptari jedno isto sranje,izgleda da nisam bio dalek od istine.

Scoring disabled. You must be logged in to score posts.
Doc (Zecanin)
(no login)

.

No score for this post
September 27 2002, 3:33 AM 

Malinoglu je kao sto svi znamo jedna tatarska simpanza iz Tashkenta koja pise i govori jednu sinteticku varijantu srpskog jezika ucenu u KGB labaratorijama.

Tu je da siri mrznju izmedju Makedonaca, Grka i Srba kao i da stvara i siri mrznju izmedju samih Srba (sto je i zadatak ustaske histerije).

Inace istini za volji nosnja Makedonaca iz Galicnika je pola siptarska (gace su potpuno iste kao kod Gega) dok igraju istu igru kao i Sipci.

http://www.network54.com/Forum/message?forumid=22270&messageid=1028681795
--

Poluarnautska Nosnja (od pojasa dolje)

galichnik_2002/photos/Galichnik2002_65.JPG

--

Igre identicne siptarskim

galichnik_2002/images/Galichnik2002_55.JPG

galichnik_2002/images/Galichnik2002_54.JPG

ARIJEVAC
(no login)

.

No score for this post
September 27 2002, 3:35 AM 

Ah ,ah, mali nevaljali Malinoglu htio si da se prosvercujes ? Gdje bre maznuste te dimije siptarske ,mislim one siptarske pantalonice sa crnim straftama i naborima oko dupeta ?Ili imate iste rodake ili ste vi ti sipci ? Nego ne vidim keche ...mora da ste ga od bruke zamjenili.

Prije samo 80 godina vi ste bili Turska imperija.Pazi prije samo 80 godina ,jebo te zec . Naucne korektnosti kazimo i to da originalna makedonska kapa nije kao ova na slici (ukradena posle balkanskih ratova od crnogoraca i ercegovaca)nego pravi pravcati turski fes.

A zene su nosile dimije.Eto ti machedonaca ,gola siptarija.A i licite bre na siptare (bar na ovim slikama).Ne bi valjalo da neki srbin iz makedonije pomisli da se ovo odnosi na njega (skopska Crna Gora,okolina Kumanova itd.)

---------------------------------------------------

Eh pobjeze Malinoglu.Zal za Taskent.Tatako mu bese bostandzija ,gajahu bostan vo strumicka kotlina sa siptarske gacu.

mak
(no login)

.

No score for this post
September 27 2002, 3:37 AM 

Sega i Mijacite gi proglasivte za siptari, a??

Takvi pantoloni se noseja skoro niz celiot Balkan pod tursko, i poslem stanaa del od narodnata nosija vo delovi na Makedonija, Albanija, Grcija i Bugarija.

Mijacite nemaat plemenski zaednici, nemaat krvna osveta i eden kup drugi ghegski naviki. Albanskoto vlijanie e mnogu pojako megu Crnogorcite, no toa ne e cudno bidejki mnogu crnogorski pleminja se ili so ghegsko poteklo ili pa meshani albansko-crnogorski.

Ako sakas da vidis kako izgledat prav siptar poglednigo Milo Djukanovic(i), a nas Makedoncite ostavine na mira.

Arijevac
(no login)

.

No score for this post
September 27 2002, 3:49 AM 

AJDE NE PALAMUDI SIPTARSKI ,PRICAJ SRPSKI BRE BUDALO ZAOSTALA.KAKO OVO NISU SIPTARSKE GACE ? KOJI TO SAD GRCI NOSE OVAKVE SIPTARSKE GACE? KOLIKO SIPTARA IMA U MAKEDONIJI A KOLIKO U C.G.?

JEDINO STO SE SLAZEM JE DA MILO IMA SIPTARSKU FACU.E TU TE PODRZAVAM 100 % . NISI ODGOVORIO OTKUD VAM SIPTARSKE GACE ? I OVE IGRE ? A IMATE I SHOTU JEBO TE ZEC.

Samo mi nemoj tim bugarskim jezikom da te zamolim.Pricj macedonski to pomalo i razumijem samo nemo bugarski leba ti.Izvini jeli to siptarski ili bugarski jezik? Nemoj da se ljutis stvarno ne znam.

-------------------------------------------------------

mak -

Jas pisuvam po Makedonski, a ako ti licit tebe na bugarski, siptarski ili pa kineski ne me interesirat. Uste ednas: takvi pantoloni se noseja segde na balkanot i ne se tipicno albanski. Ako sakas da naucis albanski prashaj(pitaj) nekoj od Kuqi, Vasojevci ili Piperi.

ARIJEVAC -
pishuvam brato ? i to je makedonski ? ja mislio siptarski, izvini macedonac.Daj jos jedan primjer tih gaca kad vec kazes da ih ima po cijelom balkanu.Ko to jos nosi siptarske gace osim siptara i Vas macedonaca.Ali smireno odgovori,nemoj da mi se koprcash i kreveljish.Dakle ?I usput mi objasni zasto su macedonke nosile dimije.Samo ako mozes na srpskom jer ja ne znam makedonski pa te stvarno lose razumijem.

mak -
Neznam mnogu srpski. Fez i toa "dimija" ne noseja samo turcite, nego i mnogu pravoslavni. Ne veruvam toa da bilo samo Makedonski fenomen, tuku takva bila modata.

ARIJEVAC -
Aha ti mislis da je to bila moda ? Da se nose turske dimije i siptarske gace.Jeli to kod vas u modi bio retroetno stil? Ajde sad mi jos ispricaj kako je bila moda da igrate albanske igre i sve mi je jasno.Nisi mi naveo primjer ,koji su to jos narodi nosili siptarske gace( ajde da dimije preskocimo).

p.s.
Kako to da NE ZNAS srpski ? Srbin koji ne zna srpski ? PA ZAR NISU MAKEDONCI SRBI ? Reci mi ko je po tebi bio Aleksandar Makedonski ?

mak -

Eve isti takvi pantoloni samo druga boja, kako del od Bugarski narodni nosii:

members.tripod.com/~ziezi/1.JPG

mak -
Ova od Grcka Makedonija:

www.jordan-webb.net/ethnicdance/macedonian_couple.jpg

mak -
Ne sum srbin i ne znam srpski. Dodeka nekoj vo Makedonija se smetat za Srbin a ne Makedonec, nikoj ne mu zabranuvat da se izjasnit kako takov, no nie Makedoncite ne sme srbi.

Doc (Zecanin) -
Ka sto sam prije reka, srvha tatarske djukele iz Uzbekistana je da siri mrznju izmedju Makedonaca, Srba i Grka kao i izmedju samih Srba.

Meni licno Makedonski je uvijek bio lijep i simpatican jezik kao i Makedonci (pogotovo Makedonke ) sto su mi bili simpatican, prijatan i drag narod i sigurno nece uspjet jedna tatarska djukela Malinoglu da mi promijeni misljenje.

Doc (Zecanin) -

Raznoraznim Uzbecima koji su zalutali odje na virtuelnom Balkanu

TASHKENT, UZBEKISTAN >>>>>>>>>>>>>>>>> THAT WAY

Malinovski -
Mrs bre u Picku mater na neki Crnogorski forum ili na Zecaninov "Kosova"(sic) forum,

http://pub18.ezboard.com/fbalkansfrm40
lajnad iz Crnogorske etnicke manjine.

Dosta se izdajete za Srbe ko Cifuti u Americi za najpravije Amerikance. Tami neka vam budem Eskim,Uzbek (Copira i pastira identicni odgovor vec dve godine,ta seljacina koja misli da je Doktor Genetike)ili bilo sta,stoko od incestuoznih egzogamnihih Crnogorskih krecnjackih orlojebina gde sve svi rodjaci,jel jasno!Ka sta sam reka guslajte o Zoguu, Skenderbegu, Topiji i ostalim junacima Crvene Hrvatske.

Ovo nije CRNOGORSKA kafana commprende!!!???

ARIJEVAC -
Malinoglu budi pametan pa poslusaj zecaninovo naredenje ,pazi to nije molba nego naredenje , da se sklonish sa srpskog foruma i da potrazis utociste ponovo u svojoj pravoj domovini, toplom i bezbjednom uzbekistanu pod palmama i pjeskom ove romanticne azijske zemlje.

Malinovski -

Et Tu,Zecaniqi.

Ko god te pita o RASI ti njemu o caksirima, nosnjama, dezenima, narodnim igrama .......... imbecile, govori ne o KOMPARATIVNOJ FOLKLORISTICI, nego striktno o

BIOLOGIJI: Biodistanca, Bihevioralna Refleksija, Forenzicna Genetika, Molekularna Biologija, Paleopatologija i ni jote preko toga ,a ne :" Zijene im piskavim glasom zbore sa cvijecem prek opasa,cudo vala jedno,nijesu zbog toga Dinarke mada po nakitu prije bi reka Alpijke" . Govori o DNK, Komparativnoj Anatomiji, Epigenetskim osobinama, neznalico uobrazena. Knjige o tome su svugda oko tebe u NY, ko dva hamburgera, al sto si glup da gi citas, eto je problem

ZECANINE, TI NISTA NE ZNAS O SOCIJALNOJ BIOLOGIJI I NARAVNO DA CE TI MOJ JEZIK IZGLEDATI SINTETICKI JER SI OBICNA CEPANICA IZ DUKLJE KOJA LAZE

PRISUTNE PREPRICAVAJUCI SRANJA PRE DARVINA ZBOG PATETICNOG STRAHA OD SAMOCE.OPOVRGNI ME I JEDNOM RECENICOM KOJA ZVUCI STRUCNO!!

---------------------------------
Djabe seres ,Arijevce (Svetloplavokos dolihokefal svetlih ociju kakvog nema nijednog juzno od Hanovera), ja sam clan DPSM u Skoplju, pa zar bi oni pustili etnickog Uzbeka?

Hajde na "Kosova" forum tvog sabrata. Ja vise na tvoje smesne postove ne odgovaram, Levantince iz zemlji palmi, urmi, kokosa, znanoj 800 godina kao Duklja,Zeta i Crvena Hrvatska.
---------------------------------
O Dukljanima preko qurca. Umrijela Ðekna, hajd razlaz. Crnogorac-Tip coveka koji gromkom glasom povede Srbiju u rat, koji ce ista izgubiti do gole koske. Odsada striktno o Genetici Ljudskih Populacija.

ARIJEVAC -
Malinoglu, zar se zecaninovo naredenje odbija ? Jesi hrabrica svaka cast! Zeco ne trpi kad pocnes da pokazujes samostalnost. Hej Malinoglu nezahvalnice mali, pa zar se ne sjecas kako te je zeco ucio prvim koracima u rasnoj antropologiji, o kojoj ti ,i pored tako mudra ucitelja, nista ne nauci.

Zar da ostanes duduk pored takvog ucitelja ?

p.s.
U jednom pismu meni , zeca te pohvalio kao jednog od najperspektivnijih ucenika i kao jednog od potencijalnih nastavljaca njegove misli i djela.
Nadam se da ces opravdati ovako visoko povjerenje stovani gosin Malinoglooouuu! Irfane krajnje je vrijeme da se uozbiljis i uzmesh Kuna u ruke.

Malinovski
(no login)

Mapa Juzne Stare Srbije

No score for this post
September 27 2002, 4:01 AM 

Znam da je verodostojna jer je ispala baš takva kao što sam je zamislio.......ko zna , sa jaèom verzijom "Photoshop-a" 5.5 od možda bi jedno 2000-3000 km2 bilo taènije ocrtano, ali mislim da ovo pruža odgovarajuæu sliku....

http://100megsfree4.com/skoplje/veze.html
Možete svakako videti i još par novih citata, poèev od

http://100megsfree4.com/skoplje/
to su kratki citati 55) i 56)

Recite ako imate nekakav problem.A i pravite promet,pravite.hehe.

Malinovski -

Iako mi je poznato postojanje Srpskih enklava juznije u ocrtanim granicama mape koja naravno pretstavlja jednu vrstu mog stava po jednom ozbiljnom pitanju , drzao sam se cinjenica koje jasno govore da se oko Ovceg Polja , Srednjeg i Juznog Povardarja , Pelagonije sve do Juzne Albanije i juzno od te linije definirane zbirom tih tacaka , niz istoriju fluktuacija u smislu svesti ipak prevashodno konvergira ka Bugarskom vernakularu.Tu u vreme propagandi i drugih perturbacija od sredine 19 veka naovamo ustanovljena je jaka Bugarska nacionalisticka svest koja se nadovezuje na Slovensko stanovnistvo Pirinske i Egejske Makedonije.

Istorijske prilike , od kojih neke dosta pozne , donele su Srbe i Srbstvo kao etnicki modus vivendi i do Kosturske , Solunske oblasti , a neke- kao uspostavljanje Srpske enklave duz reke Bistrice zapadno od Soluna, nisu ostavili makar i nekakvu inkrustriranu stranim narodnim elementom,ili vise njih , Srpsku zajednicu.

Najzad u okvirima pre svega jezicne konvergencije Srba juzno od Kosova ,uzrokovane slabljenjem veza sa drugim etnicki kompaktnijim Srpskim krajevima na Severu , Bugarstina kao minimalisticka kombinacija jezika i imena prelazi svoje granice ka Shari,Debarskoj Oblasti, Cak i prema Kosovu.

Juzna i Istocna makedonija pak ima jednu otvoreniju vezu sa zemljama danasnje Republike Bugarske , koju omogucava ravnicarska konfiguracija terena i upucenost Slovenogovoreceg stanovnistva na uzajamno saobracanje. Razvitak etosa , izrazito zasebnih inovacija u Bugarskom jeziku , folklora , Pravoslavlja Sv. Klimentove tradicije , uglavnom je sinhrono.

Nije naodmet spomenuti ni fakt da su u etnogenezi Juznih (Egejskih) i Jugoistocnih Makedonaca u BJRM jako sudelovali kako jaci Grcko-Aromanski-Tracki supstrati tako i sinhroni sa Slovenima (Slovena verovatno drugacije varijante od Sloveno-Hrvato-Srpskih), uplivi madjarskih Sakulata (S agudata), Avara ,Bolgara u zaledju Soluna ,Pelagonije ,Ovceg Polja (pozniji Kumani i Pecenjezi).

Zapadnu Makedoniju Slovenogovoreci konstituisu u demografskom smislu, amalgam Ilirskih i Srodnih paleobalkanskih Elemenata kao i Slovena zapadno-Balkanske varijante , a Polog ,Skoplje i nekoliko drugih podrucja su kolonizirani Srbima iz prethodnih drzavina.

Tu se da dodati uticaj Pecke Patrijarsije koji se u diskontinuitetu ispoljavao kroz vekove , Krsna Slava , Tragovi Svetosavlja kao i Genetska razlika medju uglavnom rasno Dinarskog Severozapada i Pontijsko - Mediteranskog - Mestico Makedonoslovenskog Jugoistoka-danas i u BJRM i u Emigraciji definitivno konstituiranog kao pretezno Bugarski etnicki element ,sa svojom istorijom ,tradicijom i imenom u poprilicnom kontinuitetu na tim prostorima.

Treba uzeti u obzir da je Skoplje grad naseljen i Bugarima u novije vreme (Istocno Makedonci, Ne-Grcki Egejci),itd.

moj e-mail je ethnostratification@hotmail.com
Imam nameru kontaktirati sa tvorcima sajta "Srpski Despot"-smatram to korisnim predlogom.

Zahvaljujem vam na kritici,koja se ukazala korisnom.

piramida3
(Login piramida3)

Re: Srbi, deo Dinarske Eneolitske Invazije iz C. Evrope

No score for this post
May 20 2006, 7:56 PM 

EVO STA KAZE JEDAN GLAS RAZUMA:

Ljudi??? Chitam pridhje neki dan "Nevijork Times , Mart 1941...
Pishe na Prvoj Stranici u donjem redu podnaslovi:" Njemachka Objavila rat Jugoslaviji", Ispod ovoga josh jedan" Srbsko Kraljevstvo Sklopilo ugovor o prijateljstvu sa Rusijom na 5 godina"...

I taman kako No shjedim tu i chitam... Tu iStadok...Misli se razlijecheshe...
"Srbsko Kraljevstvo"... Da..da... Nekako nikad tako otvoreno na prvoj bandi nidhje neprochitak.. Pa me navede na jednu... Digresiju ( shto che Majo Oshjechajni rech).
Ko su Srbi danas? Ko su Srbi bili juche? A ko su Srbi uopshete Bili?
Jesu li Srbi Cincari iz proshlog Vijeka koji su se prestavljali ka Cincari sve do prvoga svjeckoga rata?
Jesuli Srbi 12-15% Vlaha i Karavlaha , koji su zborili svojijem jezikom do kralja Milana Obrenova???
Jesu li Srbi Crnogorci koji imagu svoju drzhvu i kulturu i crkvu mnogo prije pojave Serbske Drzhave? I Crkve?
Jesu li Srbi Svi oni Turci i Azijati koji danas zhive u Srbiji i Popujuju po Namastirima chiji su chukundhjedovi doshli iz Male Azije i progrebali malo kroz Vranje do Save i Dunava?
Jesu li Srbi Boshnjaci, Chesi, Folksdojcheri, Hercegovci, Slovaci, Banachani, Sremci, I ostali Zaostali????
Ko su ti ljudi? Koji je to Narod koji je sachinjen iz toliko etnichkijeg grupa i toliko razlichitijek gena da bi se Drazhava Srbska mogla nazvat United Nations a ne Srbija.
E sad... Nikake zamjerke nema Beg odje u vezi razlichitijek Nacija koje chine tu Drzhavu.... Sve su to poshteni Narodi...
Ali kako je Srbija doshla da od zakrpe napravi Vrechu?
Na koji Nachin odhje ili bilo dhje dodhe Crnogorac i kazhe da je Srbin?
Da je Shta? Srbin? Isto ko da Kuchak kazhe "Ja sam Goveche"
Mozhe lise o Srbiji Govorit ka Naciji? Naciji Serba, Vlaha, Karavlaha, Crnogoraca, Maakedonaca, Bosanaca, Turaka, Azijata....
Potlje chuvenoga Drugoga Srbskoga Ustanka Ulicama Beograckoga Pashaluka su se vrzmail razni karakteri i razne Face koje su se slagali ka rogovi u vrechi.... Putnik Namjernik ako bi procavrljo malo kroz Varosh ( bilo koju ) moga odma zapazit da se tu pricha raznoraznijem jezicima , naglascima, ljudi razlichitijek obichaja, odijela, flizura... Face azijatske , face slovemnske, face istochnachke, face grchke, romanse, gotske...
Isto shto je i Begu Bilo jasno i Ochigledno kad se prvi put obro na Beogracku zheleznichku stanicu...Strana zemlja pa ha... Jarichi, Divci i ostali imaju veze sa Slovenskijem Genima isto ka Vo s Kobilom...

Isto je Bilo to Jasno i Vuku Karadzhichu... Da se odhje u Srbijo skupijo Kusi i Repati i da je sve pomijeshano s koca i s konopca...
Amerikanci nijesu pronashli Melting Pot...Vuk ga je izmislijo... No Vuku to nije Bilo teshko, poshto je odrasto u staroj Crnogorskoj Familiji u kojoj se tachno znalo ko se skijem zhenijo i udava u zadnjijek 500 godina....Ka uostalome sa vechinom Crnogorskijek Familija...
Vuk Karadzhich Chopavi je odma zakljuchijo da Ovoj Masi Ovoga Pashaluka....Ovome razniluku i prazniluku treba sve od pochetka Jovo na Novo....Jezik ( uzechu ga u Crnu Goru ) , Obichaji ( SKUPICHU jUNACHKE nARODNE PJESME I Crnogorski Folklor ), Nacija ( to chemo postavit na starijem slovenskijem mitovima koji su se odrzhali u Crnu Goru )...

I tako Vuk poche...I onda dodhjoshe Ostali Srbski uchitelji u Crnu Goru da nauche Naciju, i onda odoshe gore da propagiraju ideje...
Melji... Muti...Melji...Muti... Malo Pomalo....Srb postade Nacija...Eto...
Malo pomalo.... Malo Pomalo... Oslacha im se pa im nije bilo dosta shto su Cincare i Vlahe i Karvlahe i Egipchane i Bulgare i Vojevodhjane raznijeh vela ujedinili i nagnali da se kazhuju Srbima, no ochahu malo vishe...Hrvate, Slovence, Makedonce, Crnogorce...
Otuda ovo iz Newijork Timesa 1941 godine Srbsko Kraljevstvo...

Ama Kraljevsta dolaze i prolaze... Zna to garnitura u Beogradu ite kako...

A zna to i Srbska Pravoslavna Crkva....

A Najbolje to zna Ispostava Srpske Pravoslavne Crkve u Crnoj Gori sa Poglavarom Amfilokijem ...
Jedino che mi Bit zhao ovijek Popova koji su doshli u Crnu Gorus s koca i konopaca da Ni tupe pravoslavlje i da Ni razvodnjavaju Obichaje... No oni su profesionalci i Nachi che neki drugi dijo Srpskijek Zemalja da tamo popuju...Zaomik je jer su to ljudi uzrasli i oformljeni u vijoru Rata u Bosni i Krajini, ljudi koji su opsjednuti mislima koje su im diktirala vremena u oblastima u kojijem su sazrijeli...
E ovi Popovi su sad Ispostava Srbske Pravoslavne Crkve u Crnu Goru... I Janoakotakomakolakonije Michovich...
Ovi Popovi Danas Prosipaju duhovnost po Crnogorskijem Brdima po kojijema su Nekad davno Korachali Divovi i Svetci poput Sv Petra Cetinjskoga...
Poneki odista Neprosipaju Duhovnost, ali dobro Kreche i moluju...
Pushti molitvu....
Daklem Srbska Crkva u Crnu Goru, organizacija koja se pojavi dva tri Vijeka ( Neimanjichi ) , pa nestane dva tri Vijeka, pa se jope pojavi u Liku i dijelu Srbskijek Jevandhjelista koji su Branili sve Srbske Najskuplje Rijechi....A danas su doshli da odbrane "Srbsku Spartu".. Od Koga?
Od Nas Samijek... Koji smo im Darovali Jezik, Obichaje, Tradiciju...

Ko che bit Srbi buduchijek Pokoljenja? Odista Bi bilo Fer i ljucki da neko iz Beograda da se duboko i iskreno zafale Crnoj Gori i Crnogorcima , ako nishta drugo- radi uspostavljanja slovenskije genetske slike Njijove Nacije.... Ako je uopshte Ima???

< Previous Page 1 2 Next >
  Respond to this message   
  << Previous Topic | Next Topic >>Return to Index  
Find more forums on Political RelationsCreate your own forum at Network54
 Copyright © 1999-2017 Network54. All rights reserved.   Terms of Use   Privacy Statement