<< Previous Topic | Next Topic >>Return to Index  

Dobrodosli u Srbiju 21 vijeka

June 5 2006 at 6:39 AM
No score for this post
deleted  (Login CARLADELPONTE)
Makedonija Forum Mods Group

Stovani gosti Balkanskih foruma,

Za Srbe - ukljucajuci vecinu moderatora na Srpskom forumu -svijet sastoji se od prijateljskih/podobnih zemalja/naroda i onih neprijateljskih/nepodobnih .
Neprijateljski svijet to teritorija izvan granica Srbije a ne zove se Republika Srpska, Rusija, Lukasenkova Belorusija, Ukrajina, Kina, Libija, Sevjerna Koreja, Kuba, Zimbabwe...
U zadnjih 10-12 godina - kao osoba iz takozvanog "neprijateljskog svijeta" - cesto sam posjecivala Srbiju privatno i sluzbeno.
Skoro svaka moja posjeta Srbiji ide po jednom rutinskom scenariju
Obicno poslije vise od sata cekanja granicna brklja se dize i dozvoljen mi je "djelimicni prijelaz" preko drzavne granice Srbije. Odjednom vidim ispred sebe namrgodjenog, brkatog, krupnog, obucenog u zelenu raskopcanu uniformu covjeka - srpskog carinika. Bez nijedne rijeci on pokazuje rukom da se ugasi motor i lagano obilazi okolo vozila sa izrazom na licu kao da nesto smrdi. Zastaje kod vozacevih vrata i pokazuje rukom da se otvori prozor.
Onda ravnodusno pita : "- Putne isprave...". Ja kao vozac pruzim od ranije pripremljene putovnice i ostale neophodne dokumente svih putnika.
Krupni carinik ih obicno dugo studira, duboko i sumno disuci naredi (opet ravnodusnim glasom):
-Izadjite napolje..
Izadjem ja i stojim pored vozila. Ali to ga ne zadovoljava jer se dere : "Izlazi, bre, svi iz kola!! Odmah ! "
Moram istici da srpski carinici kao i moderatori na Srpskom forumu pate od prirodnog ili uvjezbanog odsustva dobrog raspolozenja. Oni uzivaju u agresivnom gnjavljenju svojih zrtava i izlaganju ih bezrazloznom cekanju na neku realnu ili izmisljenu "dozvolju". Tijekom carinicke kontrole gostiju/turista iz onog (zapravo) "neprijateljskog svijeta" oni njuskaju za svim i svacim. Mestari su u snalazljivom birokratskom kompliciranju svojih i tudjih zivota.
Carinici obicno nesto pronadju kod "jadne zrtve" - neku "sumnjivu" robu-sitnicu, koja navodno krsi uvozne propise. Na pitanje sta se moze a sta se ne moze uvoziti u zemlju od srpskih carinika obicno se cuje tri moguca odgovora :
1) - Ne moze se nista
2) - Moze se nesto za nesto
3) - Sve moze za nesto

Dakle dragi prijatelji pre nego sto posjetite Srbiju ili Srpski forum dobro bi bilo znati da Srbija samo zemljopisno pripada Evropi. Svaka druga slicnost je povjesna i prividna.

P.S.
Stovani gosti, stavila sam ovaj post ovdje inace on ce biti varvarski izbrisan na Srpskom forumu moderatorima, koji nemaju gust za humor.

This message has been edited by CARLADELPONTE on Jun 5, 2006 11:50 AM

Scoring disabled. You must be logged in to score posts.Respond to this message   
AuthorReply
Anonymous
(Login ceko)

IQ

No score for this post
June 5 2006, 8:44 AM 

http://217.16.70.236/default.aspx?pBroj=1754&stID=9408

ØÀÕ - ÂÎ 3. ÊÎËÎ ÍÀ "ÑÊÎϣŠÎÏÅÍ 2002"
Îä 17 ìîæíè, ìàêåäîíñêèòå øàõèñòè îñâîè¼à ñàìî 2,5 ïîåíà

Ìàêåäîíñêèòå øàõèñòè èìàà êàòàñòðîôàëåí ó÷èíîê âî 3. êîëî íà øàõîâñêèîò òóðíèð "Ñêîï¼å îïåí 2002". Åäèíñòâåíàòà ïîáåäà ¼à èçâî¼óâà Îðöå Äàí÷åâñêè ïðîòèâ Òóð÷èíîò Åðäîãäó. Çà èñòàêíóâàœå ñå ðåìè-ïàðòèèòå íà ½âîíêî Ñòàíî¼îñêè è Äå¼àí Ñòî¼àíîâñêè ïðîòèâ âåëåìà¼ñòîðîò Õîðâàò, îäíîñíî èíòåðìà¼ñòîðîò Ãàšåãî, êàêî è íà Šóáîìèð Èëè ïðîòèâ Äàìàñî. Ïîðàçè ïðåòðïåà Íèêîëà Ìèòêîâ, £àèìîâè, Áîãäàíîâñêè, Íåäåâ, Ñòàìåíêîâ, Ãè÷åâ, Êèçîâ, Àíäîíîâñêè, Ãåîðãèåñêè, Ïîïîâ, Äèíåâ, Ðóñîìàíîâ è Ïàí÷åâñêè.

Ìàêñèìàëíè òðè áîäà îä òðè ïàðòèè èìà ñàìî áóãàðñêèîò âåëåìà¼ñòîð Àòàíàñ Êîëåâ. Òî¼ âî äåðáèòî íà 3. êîëî ãî ïîáåäè Áî¼àí Êóðàèöà îä ÁèÕ. Ïî 2,5 ïîåíè èìààò Ê. Ãåîðãèåâ, Ãðàô, Â. Ãåîðãèåâ, Äàìšàíîâè, Ðîãîçåíêî è Äèçäàðåâè.

Scoring disabled. You must be logged in to score posts.
deleted
(Login KOMITADJI)

Re: Dobrodosli u Srbiju 21 vijeka

No score for this post
June 6 2006, 1:27 AM 

Ako imas poraka za Srbite togas pisi na nivniot forum a ne tuka mori kravo

deleted
(Login CARLADELPONTE)

4kralja-molim te, nemoj mi vise zamjerati da nemam pojma o vasoj stvarnosti

No score for this post
June 6 2006, 11:33 AM 

Stovani Cetiri kralja,
Potpuno se slazem sa tvojom (pardon , Ljubicicevom) idejom stvaranja jednog kuriozalnog tematskog balkanskog (ex-jugoslovenskog) parka. Glumci u srpskim uniformama demonstrirali bi u jednom selu-maketi tipicnu akciju etnickog ciscenja i "preradjivanje" Banjalucke dzamije u parking, glumci u hrvatskim uniformama demonstrirali bi za radoznale turiste rusenje Starog mosta u Mostaru. Glumci Crnogorci-dragovoljci demonstrirali bi pljackanje sela u juznoj Dalmaciji, glumci-Siptari paljenje pravoslavnih manastira u Kosmetu. Ostali glumci: bosnjacki sehidi i arapski mudzahedini/najamnici pokazali bi turistima obezglavljanje ratnih zatocenika.

Izvini, kadgod citam tvoje priloge nikako ne mogu ne misljeti na Ljubicicevo remekdjelo - najbolju parodiju vase poslijeratne stvarnosti.
Cak ne znas koliko mi je drago da jos ima Srba koji nisu izgubili gust za humor.

Jos jednom izrazavam duboko zaljenje zbog nemogucnosti razmjene nasih misljenja na Srpskom forumu.
Nemoj se brinuti, ti si uvjek dobrodosao na ovaj otvoreni, demokratski Crnogorski forum. Nitko nece brisati tvoje priloge (samo, molim te, nemoj pastovati slike Gotovine A., Orica N., Karadzica R. , Mladica R. i ostalih osumnjicenih za ratne zlocine osoba .)

Carla Del Ponte

P.S. Dragi, mori, prijatelju Komitaji.
Zbog odsutnosti demokracije i slobode rijeci na Srpskom forumu morao sam zatraziti politicki azil na Makedonskom - najotvorenijem, najpopularnijem Balkanskom forumu.
P.P.S.
Obozavam zivotinje - inace sam vegetarijanka.

This message has been edited by CARLADELPONTE on Jun 6, 2006 1:18 PM

Anonymous
(Login nitkov)

No score for this post
June 6 2006, 11:50 AM 

joj...daj odjebi karla, skini nam se s kurca...nikoga ne dira ta tvoja ironija, stvarno si smjesna osoba...dosadna si pravo, jedna od najdosadnijih i najnezanimljivijih osoba koje sam dosad upoznao po internet forumima.

deleted
(Login KOMITADJI)

No score for this post
June 6 2006, 11:44 PM 

Da, da, Karlo, demokratski e tuka, demokracija mu dozvoluva na ovie gjubrina da ne vregjat tuka ili ti mu dozvoluvas? Tikvo, razberi ednas mori, ili pisi po Makedonski tuka vo ovoj Makedonski forum ili ebaj si ja majkata, jasno da ti bidi inace za sekoja poraka ke dobijas i edna od mene. Jasno tikvo?

deleted
(Login KOMITADJI)

No score for this post
June 7 2006, 2:18 AM 

Ma nema problema, i ja ce ti pricam malo po Srpskom jeziku, evo ga........

IDIU TRI PIZDU MATERIN

deleted
(Login CARLADELPONTE)

Balkanski ali svijetski !!!

No score for this post
June 7 2006, 4:03 AM 

Stovani Komitaji i Nitkove,

Hvala lijepo na vasem ucescu u mojoj uvodnoj temi-prilogu. Cijenim vase sadrzajne komentare u vezi sa razinom demokracije na Srpskom forumu. Odusevljena sam razinom vaseg postovanja prema svojim maternjim jezicima. Manifestacija vaseg odgoja preko vasih sofisticiranih manira je ukras ovih foruma. Kao korisnik/gost/moderator na ovim forumima ali istodobno strankinja i zena moram istaci da po mom misljenju vas dvojica spada medju prave balkanske dzentelmene na svjetskoj razini (balkanski ali svjetski).

Brisanje postova nije glavna uloga moderatora. Zetaman na nekoliko navrata isticao da brisanje postova je samo znak slabosti i nesposobnosti civilizovanog, razumnog i logicnog debatiranja. Izrazavanje vulgarnih i primitivnih komentara daje samo svjedocanstvo moralne i intelektualne razine njihovih autora.
Gentlemen, odgovarajuci vulgarnoscu na vulgarnost drugih samo silazimo do njihove razine. Po mom misljenju idoitske upise je najbolje ignorisati. Takve teme umrjet ce prirodnom smrcu bez brisanja ili zatvaranja.
Brutalno brisanje neodgovornim moderatorima moze dovesti do totalne izolacije ili bojkota doticnog foruma. Hocete li ostati sami on Makedonskom forumu ?
To bi bila jedna velika tragedija da pojedini forumi pretvore se u nacionalisticke tvrdjave dostupacne samo izabranim "ideoloski podobnim" gostima.
Jos jednom velika vam hvala na pozornosti,
Carla

(Sta se tice ovog ili onog jezika : gentlemen, najvaznije da se razumjemo)

This message has been edited by CARLADELPONTE on Jun 7, 2006 4:04 AM

deleted
(Login KOMITADJI)

No score for this post
June 7 2006, 4:09 AM 

You are a complete moron sometimes did you know? Why do you move your post below mine when you posted earlier than me? Is this your way of having the last say? Kurvo, your role as a moderator here is not to manipulate posts, jasno pickice?

YorgosFatsos
(Login YorgosFatsos)

No score for this post
June 7 2006, 4:12 AM 

What is your role buagr? Too be scared???

deleted
(Login KOMITADJI)

No score for this post
June 7 2006, 4:35 AM 

Yorgo, your old lady.

Anonymous
(Login nitkov)

No score for this post
June 7 2006, 9:38 AM 

Stovani Komitaji i Nitkove,

Hvala lijepo na vasem ucescu u mojoj uvodnoj temi-prilogu. Cijenim vase sadrzajne komentare u vezi sa razinom demokracije na Srpskom forumu. Odusevljena sam razinom vaseg postovanja prema svojim maternjim jezicima. Manifestacija vaseg odgoja preko vasih sofisticiranih manira je ukras ovih foruma. Kao korisnik/gost/moderator na ovim forumima ali istodobno strankinja i zena moram istaci da po mom misljenju vas dvojica spada medju prave balkanske dzentelmene na svjetskoj razini (balkanski ali svjetski).

sa damama se postupa dzentlmenski, al sa starim i dosadnim djevicama, koje su usput bahate i prepotentne, ne mozes nikako drukcije nego ovako...jel ti razmijes hrvatski/srpski/bosanski; DOSADNA SI I TI I TVOJE TEME....GNJAVIŠ, MORIŠ, DAVIŠ!!!!

deleted
(Login CARLADELPONTE)

Poruka Nitkovu

No score for this post
June 7 2006, 1:19 PM 

Stovani Nitkove,
1)Nasi osobni zivoti nisu predmetom debatiranja na ovim forumima.
2)Sta se tice sadrzajnosti i tvoje strucne ocjene mojih postova ostani dosljedan ! Smatras moje teme i priloge dosadnim pa ipak manijakalno pratis svaki moj upis dok ja uspjesno ignorisem tvoje komentare pod drugim temema.
Moj savjet: slijedi moj primjer.
3)Drago mi je u svom zadnjem upisu pokazao su uzdrzanost u uporabi tradicionalnih balkanskih vulgarizama.

Anonymous
(Login nitkov)

No score for this post
June 7 2006, 3:03 PM 

bogami se ti kacis zivota nas sviju na balkanu generalno, uplices nam se u njih, dajes savjete i preporuke kako bi trebali zivjet, itd...pa ako ti mozes o nasim zivotima, mozemo i mi o tvom osobnom

2)Sta se tice sadrzajnosti i tvoje strucne ocjene mojih postova ostani dosljedan ! Smatras moje teme i priloge dosadnim pa ipak manijakalno pratis svaki moj upis dok ja uspjesno ignorisem tvoje komentare pod drugim temema.

ma ko prati tvoje teme manijakalno???? ajde babo jedna...da si toliko zaista vazna koliko sama sebi hoces pridati vaznosti, zar ne mislis da bi se nasao bar jedan covjek na ovom forumu koji ne bi pljuvao po tebi? jel kuzis da niko ne moze podnijeti organski ni tebe ni tvoje teme? zapitas li se ikada do koga je, je li do nas ili mozda do tebe? pretpostavljam da mislis kako svi mi ne valjamo, a samo si ti dobra...jel tako?

3)Drago mi je u svom zadnjem upisu pokazao su uzdrzanost u uporabi tradicionalnih balkanskih vulgarizama.

pusi kurac!!!

deleted
(Login CARLADELPONTE)

Stovani Nitkove : Zelim ti sve najbolje

No score for this post
June 8 2006, 2:15 PM 

"bogami se ti kacis zivota nas sviju na balkanu generalno, uplices nam se u njih, dajes savjete i preporuke kako bi trebali zivjet, itd...pa ako ti mozes o nasim zivotima, mozemo i mi o tvom osobnom"

1')Kakav odnos ima gospodarska i politicka situacija na Balkanu do mog osobnog zivota ?
Opet namjerno mjesas pojmove i manipulises istinom. Odlicno razumjem. Odgojen si u totalitarnom sistemu gdje to je bila rutinska praksa.
Slobodno kritiziraj vrijedjaj vrijednosti Zapadnih drustava i istodobno miljuni vasih balkanskih gastarbajtera i ratnih izbjeglica sa njihovim obiteljima, kojim na Zapadu pruzilismo mogucnost mirnog, postenog, uspjesnog zivota u relativnom blagostanju.

2)Sta se tice sadrzajnosti i tvoje strucne ocjene mojih postova ostani dosljedan! Smatras moje teme i priloge dosadnim pa ipak manijakalno pratis svaki moj upis dok ja uspjesno ignorisem tvoje komentare pod drugim temema.

"ma ko prati tvoje teme manijakalno???? ajde babo jedna...da si toliko zaista vazna koliko sama sebi hoces pridati vaznosti, zar ne mislis da bi se nasao bar jedan covjek na ovom forumu koji ne bi pljuvao po tebi? jel kuzis da niko ne moze podnijeti organski ni tebe ni tvoje teme? zapitas li se ikada do koga je, je li do nas ili mozda do tebe? pretpostavljam da mislis kako svi mi ne valjamo, a samo si ti dobra...jel tako?"

2')Covjece, ti jos uvijek pod ovom temom. Sta te privlace u mojim prilozima? Mozda podsvijesno slazes se sa mnom?
Mozda smeta ti to sto kao humanitarac, odlicno poznajem vasu ratnu i poslijeratnu stvarnost i mentalitet?
U mom radu nista se ne pretpostavlja. Mene interesuju fakti. Ispoljavam samo ono sto sam vidjela i vidim u vasem ponasanju. Inace naviknuta sam na uvrede ponekih necivilizovanih Balkanaca ali to je dio naseg posla.
Da, bilo je u proslosti slucajeva pljuvanja po radnicima UNHCR-a od strane ratnih psihopata ali to se ne moze uporediti sa zahvalnoscu i ljubavlju balkanske djece, zena, staraca i ratnih zatocenika kojim smo mi - Zapadni humanitarci - usred onog varvarskog, grabezljivog rata spasavali zivote. (Pitat ces zasto grabezljivog, vjeruj mi: u to uzasno vrijeme bijela tehnika imala visu cjenu nego ljudski zivoti. Bas me interesuje je li suvremena srpska, hrvatska ili bosnjacka mladez uce o tome iz svojih skolskih udzbenika).

"pusi k...c!!!"

3')Opet dao si svjedocanstvo tko "valja" a tko "ne valja" u debatiranju na Balkanskim forumima.
Nemam vise komentara. Zelim tebi i tvojoj obitelji sve najbolje...

nikitam
(Login nikitam)

??????

No score for this post
June 16 2010, 3:48 PM 

draga gospodjo/gospodjice,
citam Vas tekst i ne mogu verovati sta ste napisali!!!

ako mrzite Srbiju i Srbe, to je Vas problem, ali ne mozete ovakve lazi, notorne lazi plasirati na forumu.

zao mi je sto je to opet bila osoba iz Hrvatske. Samo Hrvati mogu pisati na takav nacin zbog vekovne mrznje.

sta cete?happy.gif od sudbine se ne moze pobeci. mi smo povezani nevidljivim nitima, ova dva naroda.....

Respond to this message   
  << Previous Topic | Next Topic >>Return to Index  
Find more forums on PoliticsCreate your own forum at Network54
 Copyright © 1999-2017 Network54. All rights reserved.   Terms of Use   Privacy Statement