<< Previous Topic | Next Topic >>Return to Index  

Zecanin
(Login Zetaman)
Owner

Re: Otvoreno pismo balkancima

No score for this post
January 23 2006, 9:01 PM 

" Iz solidarnosti prema tebi, buduci da nisam obrisao 2 dijaloga na ruskom izmedju ove dve devojke, ostavicu i tvoje zastave, ali nemoj to vise da radis."

E ja zisto necu.
Izbrisane.

Brisem i sve poruke koje nemaju direktne veze sa temom.

Scoring disabled. You must be logged in to score posts.
stasi
(Login luvbg)

No score for this post
January 23 2006, 10:48 PM 

MR Owner, you are my inspiration.
Can you just tell me why complaints get deleted and Zvek's posts of just pure "FVUK OFF" remain?
I know your not biased or a bully yourself or anything.

Zvek_Zivi_Cetinjanin
(Login Zvek_Zivi_Cetinjanin)

No score for this post
January 24 2006, 4:27 AM 

Zeco E ja zisto necu.
Izbrisane.

Veli se : E ja zaisto necu ,a ne e ja zisto necu hahahahahahah !
Nemo da te stalno korigujem !

I skini mi ono cigance tatarsko s vrata kumim te kapicom ,ja necu da kontaktiram sa njom tako da sjase malo !

Zetaman
(Login Zetaman)
Owner

No score for this post
January 24 2006, 2:55 PM 

" MR Owner, you are my inspiration.
Can you just tell me why complaints get deleted and Zvek's posts of just pure "FVUK OFF" remain? "

Post me the link and number of reply there so I can view it.

" Veli se : E ja zaisto necu ,a ne e ja zisto necu hahahahahahah !
Nemo da te stalno korigujem ! "

I ja pisem kako pricam a ucen sam reci zisto (bas kako bi stari rekli).

" I skini mi ono cigance tatarsko s vrata kumim te kapicom ,ja necu da kontaktiram sa njom tako da sjase malo ! "

Sto jos dajes vise paznje vise te prati.
Ignorisi i stati ce.

CARL DEL PONTE
(Login CARLADELPONTE)
Serbia Forum Mods Group

Vise regionalne suradnje

No score for this post
January 24 2006, 9:40 PM 

Stovani Cetinjanine, uhvacen u carobni krug svadja zaboravio si odgovoriti na moje pitanje u vezi sa situacijom u Bosni i Hercegovini, koja i do dan danas je akutni politcki problem na Balkanu.
Cudi me malo tvoja ravnodusnost prema situaciji u BiH. Crna Gora nije neki samostalni otok na Balkanu. Uspjeh Crne Gore u inregraciji sa evropskim politickim i gospodarskim strukturama ovisi o politickoj stabilizaciji kod vasih regionalnih komsija.
Bez vece regionalne suradnje (ujedinjene vanjske politike) balkanske zemlje nece uspjeti u pregovorima sa EU kao validni, ravnopravni politicki subjekt.
S Postovanjem,
Carla

Zvek_Zivi_Cetinjanin

No score for this post
January 25 2006, 4:29 AM 

Krala ,ja reko zabolje ne za stanje u bosnu i to je fackte ,vidis karla mi Crnogorci smo ljudji koji vole prvo u svoj obor ocistit smece pa onda gledat u tudji ! Zato karlita mi nemamo kad mozgat o bosancerosima i drugijema kad mi imamo svojijeh jada puna kapa ! Za saradnju smo sa svijema drzavama svijeta (nevidim razlog zasto bi se koncetrisali na zemlje Balkana ) koje odgovaraju naskijem interesima ! Nijesmo oficijalno ucestvovali u ratnjijem razaranjima tako da ne nosimo necesovo breme na ledja ! Jopet ja zborim ko godj dosa s dobrom taj je dobro dosa ,koji nije nogama naprijet ce se vrnut ! Tudje osvajacke ratove i maloumna razaranja smo platili maxsimalno (sankcije na sve zamisljiva produkte ukljucujuci medicinu ), infrastruktura nam je unistena totalno , hoteli u fazi raspada tako da pocinjemo sa 0- (nula minus) ali cemo se izborit i iznic iz pepela ka fenixs (nije ni prvi put) !!! Zato karlita nemo mi zamjerit kad kazem da ne zabolje polni irgan za Bosnu Rvacku Serbiju Italiju itd itd imamo mi o cemu da se zajadimo u nas ,pa cemo ima kad biznisovat sa drugijema !

Anonymous
(Login Srbinator)
Serbia Forum Mods Group

No score for this post
January 25 2006, 5:58 AM 

Boze, ja kad Zvekove postove citam ne mogu da prestajem da se smejem! Zvek ovim ne zelim da te vredjam, ne mogu se sudrzati....hehehehe

lik si stvarno

Zvek_Zivi_Cetinjanin

No score for this post
January 25 2006, 2:03 PM 

Serbine ja se nadam da poslije silnoga smijeha ,ti je bolje !

Anonymous
(Login Srbinator)
Serbia Forum Mods Group

No score for this post
January 25 2006, 4:07 PM 

Jeste, Srbine.....mislim Crnogorac!

This message has been edited by Srbinator on Jan 25, 2006 4:10 PM

Zvek_Zivi_Cetinjanin

No score for this post
January 26 2006, 1:24 AM 

Slabo ti to nesto mislis serbine !

This message has been edited by Srbinator on Jan 26, 2006 1:57 AM

CARLA DEL PONTE
(Login CARLADELPONTE)
Serbia Forum Mods Group

Sadrzaj vazniji od jezicke forme

No score for this post
January 26 2006, 3:32 AM 

Stovani Srbinatore,
Cetinjanin govori starim lijepim crnogorskim njegosevim dijalektom. Jel' si cita "Gorski Vjenac" ?

Zvek_Zivi_Cetinjanin

No score for this post
January 26 2006, 9:01 AM 

Mozda i jes ali KAD SU GA PREVELI NA SERBSKI !!!!!!!!!!!!!

CARLA DEL PONTE
(Login CARLADELPONTE)
Serbia Forum Mods Group

Je li "Gorski vjenac" klasika srpske knjizevnosti" ?

No score for this post
January 27 2006, 11:13 PM 

Stovani Srbinatore ,
Je li Njegosev "Gorski vjenac" - jos uvijek obavezna skolska lektira u Srbiji ?
Ja sam citala "Gorski vjenac" sa mjesovitim osjecajima u vezi sa velikim brojem ("bastinom" ) balkanskih vulgarizama.
Ali - to moram iskreno priznati - jezik "Gorskog vjenca" puno mi pomaze v razumjevanju Crnogoraca.
S lingvistickim postovanjem,
Carla

CARLA DEL PONTE
(Login CARLADELPONTE)
Serbia Forum Mods Group

Neophodnost sekularizacije drustveno-politickog poretka na Balkanu

No score for this post
January 29 2006, 10:21 PM 

Stovani Balkanci,

Vasi vjerski celnici moraju cim prije prilagoditi svoj nacin misljenja i interpretacije vjerskih tekstova (anticne davnosti) potrebama ljudi (zena i muskaraca) u 21 vijeku.
Religijski celnici kritikuju Zapadnu civilizaciju istovremeno sluzeci se njezinim dostignucama : internetom, mobilnim telefonima, luksuznim automobilima i
modernim avionima.

Opetujete sto niti krscani niti muslimani pored mnogobrojnih pokusaja nisu uspjeli izgraditi pravo krscansko/muslimansko drustvo/drzavu.

To mi lici na na mnjenje jednog od mojih poznanika razocaranog komunistu, koji veli:
"Komunizam je najbolji sistem na svijetu ali ni Sovjeti, ni Kinezi, ni zapadni evrokomunisti, ni Kubanci, ni Sevjerni Koreanci, ni Tito, ni Enver Hodza, ni Caucescu, ni Crveni Kmeri, ni komunisti Angole i Mozambika , ni komunisti Juzne i Centralne Amerike, i marxisti Nepala nisu uspjeli jer ne pridrzavali(-ju) se pravih ideja Marxa, Lenina i Engelsa."

Stovani muslimani i krscani, zar vi stvarno mislite sto ako sutra cijeli svijet (svaki pojedinac) prihvatit ce ucenje Kur'ana (ili Biblije) mi ne bismio imali ratova na ovom planetu.

Povjest vasih religija i svih politickih pokreta dokazala je sto sve ideologije, ucenjacke teze jesu danas predmetom svestranih interpretacija posto takva jeste nasa ljudska priroda. Takav je prirodni mehanizam civilizacijskog napretka.

CARLA DEL PONTE
(Login CARLADELPONTE)
Serbia Forum Mods Group

Does it ring the bell ?

No score for this post
January 30 2006, 10:15 PM 

Hocu vam dokazati sto imam gust za viceve.
Je li se ovaj vic poklapa i sa vasom stvarnoscu ?

FIVE SURGEONS

Five surgeons are discussing who has the best patients to operate on.

The first surgeon says, "I like to see accountants on my operating table because when you open them up, everything inside is numbered."

The second responds, "Yeah, but you should try electricians! Everything inside them is colour coded."

The third surgeon says, "No, I really think librarians are the best; everything inside them is in alphabetical order."

The fourth surgeon chimes in: "You know, I like construction workers. Those guys always understand when you have a few parts left over at the end, and when the job takes longer than you said it would."

But the fifth surgeon shut them all up when he observed: "You're all wrong. Politicians are the easiest to operate on. There's no guts, no heart, no balls, no brains and no spine, and the head and the arse are interchangeable."

Marko5
(Login Marko5)

No score for this post
February 8 2006, 10:38 PM 

Zvek_Zivi_Cetinjanin,

Jel se to moja slatka Carlica okomila na tebe pa ti sve poruke obrisa? Nezna Evropa za demokratiju ocito moraces se seliti za US. E jeste stroga zaista uzas.

Ljuba Alicic - 08 - 2006 - Polako .mp3

Marko5
(Login Marko5)

No score for this post
February 8 2006, 10:40 PM 

Carlice cuj tu pesmicu kada imas sansu. Nevredi se otimati tebi je sudjeno da propevas Boze Pravde.

CARLA DEL PONTE
(Login CARLADELPONTE)
Serbia Forum Mods Group

Rast religijskog radikalizma na Balkanu (i Balkanskim forumima)

No score for this post
March 6 2006, 5:41 AM 

Nesluzbeno gusenje vjerskog zivota, prisilna, primitivna ateizacija zivota u SFRJ i krvavi raspad vase federacije je - po mom misljenju - glavni razlog rasta religijskog ekstremizma na Balkanu. Vjerske tradicije, praznike i datume je skoro pola vijeka bili su brisani iz vaseg pamcenja.
Kad je najzad gotovo eksplodirala dugogodisnja zedj za vjerom u boga svi na Balkanu (bez izuzetaka) kao obicno poceli su pretjerivati, pokusavajuci slavljenjem pravoslavnih, muslimanskih i katolickih praznika i starim vec zaboravljenim ritualima zataskati podsvijesno osjecanje krivice sto decenjima nisu vjerovali.
Preko noci dzinovske stilizovane petokrake i srpove bili su zamjenjene agresivnim religijsko-patriotskim simbolizmom. Vasa dijeca danas ne pjevaju o ljubicicima, sto su procvijetale na jastucima crvenih bogova/svetaca; umjesto pjevaju religiozne pjesmice, ne razumjejuci ni rijeci od onoga sto izgovaraju.
Na rodoljubnim svecanim priredbama povodom vasih bezbrojnih obljetnica u prvim redovima fotelja vise ne sjede okicenji odlikovanjima komunisticki aktivisti i generali. Umjeso njih sada - uz obaveznu prisutnost telivizijskih kamera - su tu vjerski veledostojnici.

Mi - na sekularnom Zapadu - vjerujemo da su to djecje bolesti nanovo komponovane, poslijeratne i (nazalost) politicki motivirane religijske radikalizacije.

Kod nas u Evropskoj Uniji i posebno u SAD drzavni celnici pokusavali su (i jos pokusavaju) na veoma primitivani proziran nacin politizirati religiju (odnosno klerikalizirati politiku) poslije dogadjaja od 11 rujna u New York'u.

Ufam da i to ce proci.

< Previous Page 1 2 3 4 5 Next >
  Respond to this message   
  << Previous Topic | Next Topic >>Return to Index  
Find more forums on PoliticsCreate your own forum at Network54
 Copyright © 1999-2018 Network54. All rights reserved.   Terms of Use   Privacy Statement