<< Previous Topic | Next Topic >>Return to Index  

Otvoreno pismo balkancima

December 19 2005 at 10:26 PM
No score for this post
CARLA DEL PONTE  (Login CARLADELPONTE)
Serbia Forum Mods Group

Stovani Balkanci,

Zivjela Velika Hrvatska, zivjela Velika Srbija, zivjela velika Albanija, zivjela velika Bugarska, zivjela Grcka i Madzarska u istorijskim granicama...
Vi Balkanci svi patite od nekog nacionalistickog infantilizma ili ste stvarno poludjeli.
Svaki hoce biti veliki - nitko nece biti normalan.
Zar ne vidite da ste svi nisan podsmijeha cijeloga svijeta.

Ima puno darovitih ljudi medju vasim narodima. Nazalost drustveno-politicki uvjeti na Balkanu (koji ste sami stvorili - uz pomoc velesila) sprijecavaju vas da iskoristite vase nadarenosti u pozitivnim djelatnostima. U vasoj povjesti vi ste vise klali jedan drugo nego bavili umjetnoscu ili ucenjackim radom. U vasim kulturama posjedovanje pistolja ili noza znaci vise nego posjedovanje sveucilisne diplome.

Balkanski ce narodi jos uvijek civilizacijski zaostajati iza EU drzava dok budete rijesavati vase medjusobne probleme nasiljem i srednjovjekovnim, varvarskim metodama ponasanja.

P.S.
Vulgarni jezik vasih upisa na ovoj sajtu necu ja komentirati...to jos jedan dokaz vase kulture....

Scoring disabled. You must be logged in to score posts.Respond to this message   
AuthorReply
Anonymous
(Login Zvek_Zivi_Cetinjanin)

Re: Otvoreno pismo balkancima

No score for this post
December 20 2005, 4:37 AM 

Dobro to Karla ,no ko mi te to na$ekira a ?????

Scoring disabled. You must be logged in to score posts.
CARLA DEL PONTE
(Login CARLADELPONTE)
Serbia Forum Mods Group

Civilizovana Nova godina !

No score for this post
December 21 2005, 5:30 AM 

Stovani Kosovari/Bosnjaci, Hrvati, Srbi i Crnogorci, nazovite mene u Hague'u kad svojim ratovima konacno budete odlucili da li bog je pravoslavac, katolik ili musliman.

Na kraju zelim svima balkancima civilizovanu Novu godinu bez klanja i silovanja, rusenja vasih domova, dzamija i crkava..............i bez etnickog ciscenja vasih komsiluka.

CARLA DEL PONTE
(Login CARLADELPONTE)
Serbia Forum Mods Group

www.network54 - bez "virtualnog ciscenja" !

Score 5.0 (1 person)
December 21 2005, 6:04 PM 

I Vama Admine zelim uspjesnu Novu godinu bez potrebnosti "virtualnog ciscenja" ovog sajta

Mando un saluto a tutti i miei amici italiani e no che vivono a Spalato !

Zvek_Zivi_Cetinjanin

No score for this post
December 22 2005, 3:42 AM 

Karla karlice zelimo ti da ti bog da bolju pamet !!!! I da malacko pogleda i tebe !

CARLA DEL PONTE
(Login CARLADELPONTE)
Serbia Forum Mods Group

Kome treba pamet ?

No score for this post
December 22 2005, 4:21 AM 

Nama Talijanima Stvoritelj vratio je pamet kad smo kaznjavali Mussolinija prije 60 godina.
Vi Balkanci 60 godina nakon Drugog svjetskog rata niste jos odlucili da li bog je pravoslavac, katolik ili musliman.
Mozda slijedeci Balkanski rat ce konacno rijesiti ovo pitanje ?

Zvek_Zivi_Cetinjanin

No score for this post
December 22 2005, 9:31 AM 

Karla ne pricaj svasta, za mi je sto ti moram rec ali fackta je fackta !!

" Nama Talijanima Stvoritelj vratio je pamet kad smo kaznjavali Mussolinija prije 60 godina. "

Ali zato mu je scerka nacinjela novu partiju , i zato opet te molim ka bliznju " NESERI" !!!!!!!!1

" Vi Balkanci 60 godina nakon Drugog svjetskog rata niste jos odlucili da li bog je pravoslavac, katolik ili musliman."

A koji je vas bog Karlice ,Musliman ,Pravoslavac , ili Katolik a ??????? !

" Mozda slijedeci Balkanski rat ce konacno rijesiti ovo pitanje ? "

Ne nego mozda mafija italije i teski kriminalni faktori ce to odlucit na celo sa Musolijevom scerkom ili Berluskonijem !

AJ SAD POLAKO !!!

This message has been edited by Zetaman on Dec 22, 2005 3:16 PM

Anonymous
(Login 4Kings)
Serbia Forum Mods Group

No score for this post
December 22 2005, 10:24 AM 

Srpska pravoslavna Nova godina nije 1. januara Carla.
Srbi su pravoslavci.

Zvek_Zivi_Cetinjanin

No score for this post
December 22 2005, 12:03 PM 

erased.

This message has been edited by Zetaman on Dec 22, 2005 3:16 PM

CARLA DEL PONTE
(Login CARLADELPONTE)
Serbia Forum Mods Group

Religijsko-nacionalisticka ogranicenost

Score 5.0 (1 person)
December 22 2005, 8:38 PM 

Cak i nova godina kod slavenskih pravoslavnih plemena ima iracionalni nacionalisticki vid.
Posto sam politicki korektna : Crnogorcima zelim sretnu crnogorsku pravoslavnu novu godinu, Srbima - sretnu srpsku pravoslavnu Novu godinu, Makedoncima - sretnu makedonsku pravoslavnu novu godinu, Bugarima -sretnu bugarsku pravoslavnu Novu godinu, Ukrajincima -sretnu ukraijnsku pravoslavnu novu godinu, Bjelorusima - bjelorusku pravoslavnu novu godinu, Rusima - sretnu rusku pravoslavnu Novu godinu.

Doduse pravoslavni Rumuni i Grci nisu slaveni- medjutim - i njima zelim sretnu rumunsku i grcku pravoslavnu Novu godinu.

Uzivajte...te pazite da vatrometom ne izazovete slijedeci balkanski rat !

Anonymous
(Login zimzeleni)
Serbia Forum Mods Group

No score for this post
December 24 2005, 6:06 AM 

Karla, evo da ne ispadnem sovinisticka svinja i "tipicni Balkanac", pokusacu krajnje civilizovano da ti objasnim zasto vecina komentara na tvoje postove sadrzi psovke i dovodjenje u pitanje tvog zenskog morala.

Ovdasnji ljudi jednostavno ne vole da im soli pamet neko ko je sa ovih prostora emigrirao pre otprilike deceniju, sve vreme drzeci pridike o civilizacijskim vrednostima (ili nedostatku istih) kod Balkanaca.

Ne Karla, ti jednostavno NE ZNAS kako je to ziveti u zemlji koja je tek izasla iz krajnje teskog perioda. NE ZNAS kako je to kada ti neko blizak pogine u bombardovanju, a posebno NE ZNAS kakav je osecaj truditi se da ne mrzis one po cijoj je komandi taj neko poginuo (i to ne zato sto sam ja jedan od onih kojima je moto u zivotu: "Kada ti neko odvali sljagu, ti okreni i drugi obraz.", nego zato sto je mrznja kontraproduktivna i ume da sjebe coveka). I najbitnije od svega, NE ZNAS nas.

Zato te lepo molim, o'ladi malo sa tim tvojim pridikama koje izgovaras sa nekog moralnog pijedestala, jer to ume poprilicno da iziritira.

CARLA DEL PONTE
(Login CARLADELPONTE)
Serbia Forum Mods Group

Racionalnost ispred emocija

No score for this post
December 25 2005, 11:13 PM 

Izrazavam moje saucesce svima na Balkanu koji su patili od ruku svojih komsija.

Zivjela sam dosta dugo medju vama ali i odlicno poznajem Zapadnu stvarnost. Mozda nisam neki autoritet za balkanska pitanja. Medjutim veci politicki istrazivaci nisu bili u stanju predvidjeti dimenzije moralne katastrofe vasih naroda.
Svojim upisima htjela sam vama uciniti jednu malenu uslugu.
Vi jos uvijek zivite nacionalistickim iluzijama, sanjate san o Velikoj Hrvatskoj , Velikoj Srbiji , Velikoj Bosni, Velikoj Albaniji ...Ovaj forum je tome najbolji dokaz...(ti ne spadas u ovu kategoriju )
Jedina izvjesnost jeste da, ako hocete politicki opstati i dostici jednog evropskog, civilizovanog drustveno - kulturnog razvitka morate usvojiti nove nacine koegzistencije.
Ako ne - vi cete se probudit u jednoj trecesvjetskoj stvarnosti.

Zvek_Zivi_Cetinjanin

No score for this post
December 26 2005, 2:49 AM 

Ma Karlice jeli tebe ikad panulo nam da ti ovo sve blesavis iz cistoga pasjega straha a ?? Neboj se karlice ako cemo se mi klat mi cemo se klat pomedju !I Dali si ikad pomislila su tijem maleckijem mozgom da mi Balkanci NECEMO da nas ti savjetujes ,jerbo nijesi ni najmanje kompetentna a ????
Aj sad lagano u skokovima OK !

Anonymous
(Login CARLADELPONTE)
Serbia Forum Mods Group

Poruka Cetinjanina balkanskoj djeci u 21 stoljecu !

No score for this post
December 26 2005, 3:26 AM 

"ako cemo se mi klat mi cemo se klat pomedju !" - iz mudrosti Cetinjanina

Anonymous
(Login zimzeleni)
Serbia Forum Mods Group

No score for this post
December 26 2005, 6:17 AM 

E, ali Karla, nije meni niko nastradao od ruke mojih komsija Balkanaca, vec od "civilizovanih" Zapadnjaka.

Nije da sam jedan od onih koji mrze USA i Z. Evropu (sluge ovih prvih), ali dozvolices da vase "dobre namere" i "civilizacijske tekovine" uzmem sa dozom rezerve.

CARLA DEL PONTE
(Login CARLADELPONTE)
Serbia Forum Mods Group

NATO nije rijesilo napetost na balkanu, ali je zaustavilo pokolje

No score for this post
December 27 2005, 7:43 AM 

Stovani Zimzeleni, U ime Zapadnog javnog mnjenja izrazavam tebi i svima nastradalima od Zapadne intervencije na balkanu. Nazalost to je bio jedini nacin da se ustrani JEDAN od ekstremickih rezima koji snosi ogromnu odgovornost za smrt 250 000 gradjana bivse Jugoslavija. Nazalost uporaba vojne snage Zapadnim (NATO) snagama bio je jedini nacin da se zustavi pokolje na podrucju balkana.
Nesposobnost vasih balkanskih "novokomponovanih" politicara da se rat medju komsijama rijesi mirnim / diplomatskim/civilizovanim sredstvima jeste glavni razlog brutalnih mjera NATO pakta.

Zamisli koliko vasih zivota mi smo spasili sa perspektive 10 godina Dayton'skog mira.
Slazem se nametnutog mira ali pa ipak mira !

CARLA DEL PONTE
(Login CARLADELPONTE)
Serbia Forum Mods Group

Upis namjenjen gospodinu Zimzelenom

Score 5.0 (1 person)
December 27 2005, 7:20 PM 

Stovani gospodine Zimzeleni, U ime Zapadnog javnog mnjenja izrazavam tebi i svima nastradalima od Zapadne intervencije na balkanu.
Nazalost to je bio jedini nacin da se ustrani JEDAN od ekstremickih rezima koji snosi ogromnu odgovornost za smrt 250 000 gradjana bivse Jugoslavija. Nazalost uporaba vojne snage Zapadnim (NATO) snagama bio je jedini nacin da se zustavi pokolje na podrucju balkana.
Nesposobnost vasih balkanskih "novokomponovanih" politicara vasih "novokomponovanih" drzavica da se rat medju susjedima rijesi mirnim / diplomatskim /civilizovanim sredstvima jeste glavni razlog brutalnih mjera NATO pakta.
NATO nije rijesilo napetost na balkanu, ali je zaustavilo pokolje
Zamisli koliko vasih zivota mi smo spasili sa perspektive 10 godina Dayton'skog mira.

Slazem se nametnutog mira ali pa ipak mira !

Anonymous
(Login Gerasim)

No score for this post
December 29 2005, 6:55 PM 

Carla, s kim si takav si. Ako smo zaista takvi za kakve nas ti smatras zasto gubis vreme na varvare i nacionalisticke bolesnike?

CARLA DEL PONTE
(Login CARLADELPONTE)
Serbia Forum Mods Group

Dobro dosli u 21 stoljece

No score for this post
December 29 2005, 9:00 PM 

Stovani Gerasime,

Nadam se da moji upisi pokazat ce vama kako vas (ne)shvaca javno mnjenje na Zapadu.

Nadam se da moji upisi bice jedno upozorenje svim ratnim zlocincima/oportunistima, koji u ime nekih primitivnih, nacionalistickih ideja iskoristili su onjaj gadni rat za klanje susjeda, pljacku i silovanje.

Zamjeram svima vama da u onim teskim trenucima vasim cutanjem dozvoliliste primitivnim, uskogrudim politicarima da vas vode kao ovce na rub propasti.

Ja sam dobronamjerna strankinja, koja malo poznaje vasu ratnu stvarnost preko izbjeglica iz bivse Jugoslavije. Radim za jednu humanitarnu organizaciju.
Puno sam razocarana vasim ponasanjem tokom i poslije rata.
Samo pogledajte na ovaj forum. Mrznja i produzetak rata komjuterskim sredstvima... Pomalo se ucite...

Pa ipak zelim vasim napacenim narodima sve najbolje. Ima medju vama i civilizovanih, pametnih, odgovornih ljudi...

CARLA DEL PONTE
(Login CARLADELPONTE)
Serbia Forum Mods Group

Sretna Nova godina

Score 2.0 (1 person)
January 7 2006, 7:32 AM 

Dobro dosli u 21 stoljece

Stovani Gerasime, Stovani Balkanci

Nadam se da moji upisi pokazat ce vama kako vas (ne)shvaca javno mnjenje na Zapadu.

Nadam se da moji upisi bice jedno upozorenje svim ratnim zlocincima/oportunistima, koji u ime nekih primitivnih, nacionalistickih ideja iskoristili su onjaj gadni rat za klanje susjeda, pljacku i silovanje.

Zamjeram svima vama da u onim teskim trenucima vasim cutanjem dozvoliliste primitivnim, uskogrudim politicarima da vas vode kao ovce na rub propasti.

Ja sam dobronamjerna strankinja, koja malo poznaje vasu ratnu stvarnost preko izbjeglica iz bivse Jugoslavije. Radim za jednu humanitarnu organizaciju.
Puno sam razocarana vasim ponasanjem tokom i poslije rata.
Samo pogledajte na ovaj forum. Mrznja i produzetak rata komjuterskim sredstvima... Pomalo se ucite...

Pa ipak zelim vasim napacenim narodima sve najbolje. Ima medju vama i civilizovanih, pametnih, odgovornih ljudi...

< Previous Page 1 2 3 4 5 Next >
  Respond to this message   
  << Previous Topic | Next Topic >>Return to Index  
Find more forums on PoliticsCreate your own forum at Network54
 Copyright © 1999-2018 Network54. All rights reserved.   Terms of Use   Privacy Statement