alternatiFORUM | duyurular | ateizm VE dinler | ağaç ev | bilim | cinsel yaşam | felsefe | kitap | mizah | politika | sanat | spor | tarih | yaşam | tavanarası | TÜRÜK YURT

alternatiforum DiNLER FORUMU ARŞİV 3

ALTERNATİFORUM ÖZGÜR BİR FORUMDUR VE TEK BİR KURALI VARDIR
HİÇ BİR YAZI SİLİNMEZ!

<< Previous Topic | Next Topic >>Foruma Geri Dön  

BİR RİCA

October 23 2001 at 8:30 PM
MGK  (no login)

Cinsel Yaşam Forumunda bir süredir tartışılan bir konuyu sizlere de sunmak istedim.
Bazı konular beni aşıyor olabilir...

Burcu81 nickli bir katılımcı gelmiş ve bir soru sormuş;

İletisi aynen şu;

merhaba,
ben tesetturlu bir arkdasınızım. bu forum ortan-mında sorularıma cevap bulabileceğimi dusunuyorum.
ben hic orgazm almadım. orgazmolmak icin masturbation yapmak acaba gunah mı bunu bilmek istiyorum...
sevgilerle

Bu mesajın arkasından uyarı nickli bir katılımcı Burcu81 i yanıtlamış...

Mesajı aynen şu;

PROVAKASYON
sahsiyetsiz, serefsiz, asagilik hristiyan misyonerler din forumundan sonra diger forumlara da sizip, yukarida bir benzerini gördügünüz gibi, müslümanlari asagilayici, tahrik edici yazilar yollayarak alternatiforumun bütün alanlarini saboteye calismaktadirlar. Yukaridaki bakterinin, ki bayan olmadigina yüzde yüz eminim, seksuel tatminsizligini, alternatiforumu boykot amaciyla birlestirip, bu iki amacina tesettürlü bayanlari alet ederek ulasmaya calismasi mide bulandirici, tiksinti verici, insanlik adina utanc vericidir. Bu adi kisiligin, bir tasla iki kus vurma gayretini bosa cikariniz...Bu kalitesizin sorusunu cevaplamaya kalkismayiniz sakin....

Bir kere olsun müslümanlar icin bir iyilik yapin, bir erdemlilik örnegi sergileyin ve su yukardaki yaziyi silin... Bugüne kadar bu foruma sayisiz emegi gecen müslümanlar icin yapin bunu ne olur...

Sailor yazmış;

İslam dinini çok iyi bildiğimi iddia edemem.

Lakin, size helal kılınmış eşinizle girişeceğiniz cinsel birliktelikte orgazm olmanızı günah kılacak herhangi bir İslami hüküme rastlamadım Kuran'da. Eğer böyle bir hükmü bilen varsa, kaynak belirterek buraya yazabilir.

Masturbasyon konusuna gelince, sizin de bildiğiniz gibi, Müslüman'lığın temel felsefelerinden biri nefsi yenmektir. Bu bağlamda nefsinize yenik düşmedikçe abartmadıkça masturbasyon yapmanın da günah olduğunu gösteren herhangi bir hüküme ben rastlamadım. Aynı şekilde, böyle bir hükmü bilen kaynağı ile buraya yazabilir.

Seks ayıp ya da ahlaksız bir şey değildir. Seks, hayatın en yalın gerçeklerinden biridir. Size helal kılınmış eşinizle gerçekleştirdiğiniz cinsel birleşme ise, ASLA GÜNAH DEĞİLDİR.

Saygılarımla, Sayın açık yürekli cesur Burcu81.

Bucu yazmış;

burcu81

tesekkurler sailor,

ben diger arkadasımızın mesajını okuyunca acıkcası cok utandım ve boyle bir konuyu bir daha kimseyle paylasmamaya karar vermistim. sıcaklıgınız için tesekkurler.
yanlız ben evli değilim
sevgiyle

MGK Burcu81 e şu cevabı yazmış...

Sevgili burcu81
Bence masturbasyon yapmanın hiç bir günahı yoktur.
Neden olsun ki?
Masturbasyon bir çok kişinin uyguladıgı bir cinsel tatmin şeklidir.
Bazen uyurken yapanlar dahi var.
Ancak yine de bu konuyu din forumunda dile getiriniz.
Bu sordugunuz konuda size daha kapsamlı bilgi verebilecek katılımcı arkadaşlar var orada...

http://network54.com/Hide/Forum/70688

adresinden din forumuna ulaşabilirsiniz.

Başka arkadaşların da katılım göstererek gönderdikleri iletileri ve neler yazılıp çizildigini ve arkasından neler oldugunu lütfen şu adrese tıklayarak cinsel yaşam forumuna bakınız...

http://network54.com/Hide/Forum/thread?forumid=98422&messageid=1001627069

Selamlar.

Respond to this message   
AuthorReply
hiç
(no login)

Forum Pezevengi MGK, IP'siz kimseleri buraya serseri bir konu için mi taşıdın

October 23 2001, 9:17 PM 

Bir de "rica" ediyor

Bakalım kimler "rica"na icabet edecekler

Pezevenk'ten Din Editörü olursa, Din Forumu ne gibi olur?

Haysiyetsiz em ci key

Sailor
(no login)

Sayın Hiç

October 23 2001, 11:07 PM 

Çok merak ediyorum, kendinizi rezil etmeye neden bu kadar meraklısınız.

İnsan bu kadar yüzsüz, bu kadar utanmaz, arlanmaz nasıl olur?

İnsan? Biri insan mı dedi?

HACI
(no login)

CIDDI TARTISMALARA NE ZAMAN DONECEKSINIZ BILMEM..

October 23 2001, 11:09 PM 

Yaw MGK;
Sana "Ma-Ga-Ka" da diyebilir miyim?
Sen ne rica ediyorsun ben pek anlayabilmis degilim.. Forumun uyuz itinden de hemen yanitini almissin zaten..

Tesetturlu bir kadinin masturbasyonunun gunah olup olmadigi Cinsel Yasam bolumunde mi yanitlanmali, yoksa Din bolumunde mi?
Eger gunahtan amac, sucluluk duygusu ise, Cinsel Yasam bolumunda yanitlanmali..
Yok eger buradaki gunah dinsel gunahsa, din bolumunde yanitlanabilir. keh keh keh.........

Anladigim kadariyla tesetturlu ve evli olmayan bir Turk bayanda cinsel enerji birikimi var.. Bu enerjiden bir tur kurtulmasi gerek.. Ne yapsin? Bara gidip, bir erkegi yakasindan yakalayip, eve getiremez. Dindar oldugu icin, ellerini mahrem yerlerine goturemez. Ama icinde biriken cinsel enerji rahatisiz ediyor bu kizcagizi.. Ne halt etsin?

Bu bayanin bu forumlarda alacagi yanitlar, birbirleri ile celiskili olacaktir...
Din forumunda kendisine masturbasyonun kesin olarak yasak oldugu soylenecek ama, hemen evlenmesi tavsiye edilecektir..
Cinsel yasam bolumunde ise, evlilikten uzak durmasi ve masturbasyon yapmasi nasihat edilecektir... Cunku insan yalniz cinsellik icin evlenmemelidir.. Evlenecek baska nedenler de olmalidir..

Bazilarina gore bu kisi bir erkektir ve provakatordur..
Digerlerine gore ise turbanli ve masum bir musluman bayandir.
Bana sorarsaniz, sizinle girgir gecen bir hiyardir..

Konu simdiye kadar coktan kapanmis olmaliydi. Hala surdugune gore sorun artik o kisi degildir. Foruma katilanlarin kendileridir..

O kadar sacma seyleri ciddiye aliyorsunuz ki, neyin ciddi oldugunu hatirlamiyoruz bile artik..

Hele aramizda oyle garibanlar var ki, birakin ciddiyeti, gururunu kaybettiginin bile farkinda degildir..

HACI _ALI
(no login)

ic

October 23 2001, 11:10 PM 

ic!...

cagasan
(no login)

hayret

October 23 2001, 11:23 PM 

mgk,

din sayfasını sulandırmaya niyetlenmiş

bir sen eksiktin mgk

soruyu soran bayandan izin aldın mı

o bayan o soruyu burada soramazmıydı

demek ki bir senin forumuna uygun bulmuş

bunca sulandıran varken

sana yakışmıyor mgk

hiç
(no login)

ve ey sessiz vicdanlılar, bakın nasıl bir provakasyon yapılıyor Editör eliyle

October 23 2001, 11:28 PM 

Başörtüsünü Siyasal Dincilik (Cihad) kalkışmalarına masum görünüşlü bayrak edinmeğe uğraşanlar var.
Fakat normal hayatta zaten serbest olan bu giyim_kuşamı Okullara, Resmi kurumların bürolarına adliyeye, hastanelere, TBMM'ye, hatta ileride TSKuvvetlerine özetle Devlet'e zorlamayla, dayatmayla kabul ettirmeğe çalışan ideologların iğvasını önlemek için aklı erenler diyor ki : "Her ayetin nüzul sebebi vardır. Sizin bu başörtüsü iddianız olsa olsa ev içi kıyafetidir; Dışarı giysisi Bürük, Cilbab veya Burka veya ehram gibi olsun diye savunamıyorsunuz. Fakat kadınların dışarıda tümüyle örtünmelerinin ve hür olmayan müslüman kadınların örtünememelerinin nedeni Hicret'ten sonra Medine'deki kocasına husumet nedeniyle bir sataşma olayı sonrasıdır. Şimdi ise kimse kimseye inancı nedeniyle sataşmıyor, uygulamadaki hukuk ve toplum ortamı buna uygun değilir. Ve kadınlar da dışarıda özgürce giyinebilirler, kısıtlanmalarına neden yoktur."
Buna karşın bir kendini bilmez gelip bu provakasyona Cinsel Yaşam denilen Forumda başlıyor ve Editör de bunu nasıl ciddi buluyorsa buraya taşıyor.
Bu kadar sorumsuzluk ve ciddiyetsizlik de olur mu?

Sailor
(no login)

Sayın Çağaşan, Sayın Hiç

October 23 2001, 11:40 PM 

Size bir soru.

Mastürbasyon yapmak,
Cinsellik hakkında kafası karışık olmak,
Bu konularda sorular sormak,
Bu soruları, kimliğini nispeten gizleyebileceği ve olası toplumsal baskılardan kendini kruyabileceği bir forum ortamında dile getirmek,

Dinimizce günah mıdır?

hiç
(no login)

"Tesettürlü" diye nitelenen bir müslüman bayan öyle bir iletiyi yazamaz

October 23 2001, 11:40 PM 

Çünkü bu takva ve hicab bakımından, inanç bakımından, safiyet bakımından olabilemez.

BU SAYFANIN İVEDİLİKLE "TAVAN ARASINA" AYRI BİR SAYFA OLARAK OLDUĞU GİBİ KALDIRILMASI GEREKİR

Sailor
(no login)

Sayın Hiç,

October 23 2001, 11:45 PM 

Soruyu anlamamışsınız.

Günah mıdır dedim.

hiç
(no login)

Ve kanıt olarak anılan iletiyi buraya kopyalayıp asıyorum KLAVYE'YE DİKKAT

October 23 2001, 11:49 PM 

KLAVYE'YE DİKKAT EDİNİZ VE KASITLILIĞI GÖRÜNÜZ:

Untitled
September 28 2001 at 12:44 AM burcu81

--------------------------------------------------------------------------------

merhaba,
ben tesetturlu bir arkdasınızım. bu forum ortan-mında sorularıma cevap bulabileceğimi dusunuyorum.
ben hic orgazm almadım. orgazmolmak icin masturbation yapmak acaba gunah mı bunu bilmek istiyorum...
sevgilerle
------------
i,ı,ğ, s, ş, u, ü harflerine dikkat edin -hiç

cagasan
(no login)

sailor

October 23 2001, 11:52 PM 

sorduğun sorunun cevabını
sen bal gibi biliyorsun
aklınca şark kurnazlığı yapuyorsun
bilmiyorsan bilmediğini beyan et
sonrada burada mail adresini yaz
uygun olduğumda sana cevabını yazzyım

ucuz edebiyat peşinde olma.

Sailor
(no login)

Sayın Hiç,

October 23 2001, 11:52 PM 

Günah mıdır?

Yanıt bekliyorum soruma

Sailor
(no login)

Sayın Çağaşan,

October 23 2001, 11:55 PM 

Yanıtını bildiğim soruları sormam.
E mail adresimi, sadece dostlarıma ve iş münasebetim olanlara veririm.
Ucuz edebiyattan kastınızı anlayamadım, biraz düşünüp o cümlenize uygun yanıt vereceğim.

Şimdi beyefendi, sorumu yineliyorum.

Bu yazdıklarım günah mıdır?

Varsa bu konuda yazacağınız bir şey, buyrun bekliyorum yanıtınızı.

cagasan
(no login)

sailor

October 24 2001, 12:02 AM 

senin niyetin öğrenmek değil

sen bilirsin

MGK
(no login)

Yakıştıramıyorum...

October 24 2001, 12:06 AM 

Bunlar ne biçim cevaplar.
Burcunun iletisi ortada.
Sorusu da "günahmıdır degilmidir?"

Bunun cevabını da burada aramalı.

Gidip o sayfaya bakın öyle buraya ileti yazın.

Azıcık ciddeyet.
Azıcık sagduyu ve düşünce lütfen.

Sailor
(no login)

Sayın Çağaşan,

October 24 2001, 12:08 AM 

Size tekrar söylüyorum. Yanıtını bildiğim soruları asla sormam.

Ucuz edebiyat sözünüzdan kastınız eğer lafı dolaştırmak ve demagoyie sapmak ise, sanırım sizin tavrınız buna daha uygun.

Bakın yukarıya, ilk cevabi iletimde Burcu81 Hanım'a ben ne demişim.

Bilmediğim bir şey hakkında ahkam kesmemek adına soruyorum.

Siz, İslam dini konusunda benden bilgilisiniz, buyrun, yanıtlayın sorumu.

Buyrun.

cagasan
(no login)

sıracı ile bozacı

October 24 2001, 12:16 AM 

sailor
sen gerçekten öğrenmek istiyorsan
öğrenirsin

burası
bilgi alışverişi ortamı olamktan daha ziyade
çekişme ve dedikodu forumu olmaya başladı

mail adresin benim için o kadar önemli değil

mgk

yaptığını ben sana yakıştırmıyorum

sen kendine yakıştırıyorsan ne ala

insanların dini inançlarına biraz saygılı ol

HACI
(no login)

BAKALIM BU YANIT MGK'YI TATMIN EDECEK MI?

October 24 2001, 12:19 AM 

Kur'ani esas alirsaniz, masturbasyon gunah degildir..
Cunku Kur'anda hic bahsedilmiyor.
Ama yine de masturbasyonu gunah kabul eden cikacaktir.. Neye dayandiklarini bilmek isterim dogrusu..
Bu bayan musluman olduguna gore baska dinleri incelemeye gerek yoktur..

Bence bu mujde bayana ivedilikle iletilmelidir...

Sailor
(no login)

Sayın Çağaşan,

October 24 2001, 12:23 AM 

Gerçekten yakıştıramıyorum size.

Gerçekten öğrenmek istediğim için sordum. Siz, bu konuya tepki verdiğiniz ve din konusunda bilgili biri olduğunuz için size sordum.

Bilgi alıverişinde bulunmak için sordum, siz çekişme platformuna taşımak için, bana "ucuz edebiyat yapma" dediniz.

Mail adresime vereceğiniz yanıtı buraya yazın, bu konuda bir bilginiz varsa buyrun paylaşın bizlerle.

Siz insanların fikirlerine saygılı olun biraz, sorular soran kişileri "şıracı, bozacı" tayin etmeyin.

Var mı sorularıma yanıtınız Sayın Çağaşan? Günah mıdır yukarıda yazdıklarım?

< Previous Page 1 2 3 4 510 Next >
  Respond to this message   
  << Previous Topic | Next Topic >>Foruma Geri Dön  
Create your own forum at Network54
 Copyright © 1999-2014 Network54. All rights reserved.   Terms of Use   Privacy Statement  

TÜRÜK YURT | kuruluş | kurallar | arşiv 1 | arşiv 2 | arşiv 3 | alternatif TEFSİR | alternatif MEALLER | linkler | e-posta

Copyleft © Temmuz 2000 - 2012

rss