alternatiFORUM | duyurular | ateizm VE dinler | ağaç ev | bilim | cinsel yaşam | felsefe | kitap | mizah | politika | sanat | spor | tarih | yaşam | tavanarası | TÜRÜK YURT

alternatiforum DiNLER FORUMU ARŞİV 3

ALTERNATİFORUM ÖZGÜR BİR FORUMDUR VE TEK BİR KURALI VARDIR
HİÇ BİR YAZI SİLİNMEZ!

<< Previous Topic | Next Topic >>Foruma Geri Dön  

BİR RİCA

October 23 2001 at 8:30 PM
MGK  (no login)

Cinsel Yaşam Forumunda bir süredir tartışılan bir konuyu sizlere de sunmak istedim.
Bazı konular beni aşıyor olabilir...

Burcu81 nickli bir katılımcı gelmiş ve bir soru sormuş;

İletisi aynen şu;

merhaba,
ben tesetturlu bir arkdasınızım. bu forum ortan-mında sorularıma cevap bulabileceğimi dusunuyorum.
ben hic orgazm almadım. orgazmolmak icin masturbation yapmak acaba gunah mı bunu bilmek istiyorum...
sevgilerle

Bu mesajın arkasından uyarı nickli bir katılımcı Burcu81 i yanıtlamış...

Mesajı aynen şu;

PROVAKASYON
sahsiyetsiz, serefsiz, asagilik hristiyan misyonerler din forumundan sonra diger forumlara da sizip, yukarida bir benzerini gördügünüz gibi, müslümanlari asagilayici, tahrik edici yazilar yollayarak alternatiforumun bütün alanlarini saboteye calismaktadirlar. Yukaridaki bakterinin, ki bayan olmadigina yüzde yüz eminim, seksuel tatminsizligini, alternatiforumu boykot amaciyla birlestirip, bu iki amacina tesettürlü bayanlari alet ederek ulasmaya calismasi mide bulandirici, tiksinti verici, insanlik adina utanc vericidir. Bu adi kisiligin, bir tasla iki kus vurma gayretini bosa cikariniz...Bu kalitesizin sorusunu cevaplamaya kalkismayiniz sakin....

Bir kere olsun müslümanlar icin bir iyilik yapin, bir erdemlilik örnegi sergileyin ve su yukardaki yaziyi silin... Bugüne kadar bu foruma sayisiz emegi gecen müslümanlar icin yapin bunu ne olur...

Sailor yazmış;

İslam dinini çok iyi bildiğimi iddia edemem.

Lakin, size helal kılınmış eşinizle girişeceğiniz cinsel birliktelikte orgazm olmanızı günah kılacak herhangi bir İslami hüküme rastlamadım Kuran'da. Eğer böyle bir hükmü bilen varsa, kaynak belirterek buraya yazabilir.

Masturbasyon konusuna gelince, sizin de bildiğiniz gibi, Müslüman'lığın temel felsefelerinden biri nefsi yenmektir. Bu bağlamda nefsinize yenik düşmedikçe abartmadıkça masturbasyon yapmanın da günah olduğunu gösteren herhangi bir hüküme ben rastlamadım. Aynı şekilde, böyle bir hükmü bilen kaynağı ile buraya yazabilir.

Seks ayıp ya da ahlaksız bir şey değildir. Seks, hayatın en yalın gerçeklerinden biridir. Size helal kılınmış eşinizle gerçekleştirdiğiniz cinsel birleşme ise, ASLA GÜNAH DEĞİLDİR.

Saygılarımla, Sayın açık yürekli cesur Burcu81.

Bucu yazmış;

burcu81

tesekkurler sailor,

ben diger arkadasımızın mesajını okuyunca acıkcası cok utandım ve boyle bir konuyu bir daha kimseyle paylasmamaya karar vermistim. sıcaklıgınız için tesekkurler.
yanlız ben evli değilim
sevgiyle

MGK Burcu81 e şu cevabı yazmış...

Sevgili burcu81
Bence masturbasyon yapmanın hiç bir günahı yoktur.
Neden olsun ki?
Masturbasyon bir çok kişinin uyguladıgı bir cinsel tatmin şeklidir.
Bazen uyurken yapanlar dahi var.
Ancak yine de bu konuyu din forumunda dile getiriniz.
Bu sordugunuz konuda size daha kapsamlı bilgi verebilecek katılımcı arkadaşlar var orada...

http://network54.com/Hide/Forum/70688

adresinden din forumuna ulaşabilirsiniz.

Başka arkadaşların da katılım göstererek gönderdikleri iletileri ve neler yazılıp çizildigini ve arkasından neler oldugunu lütfen şu adrese tıklayarak cinsel yaşam forumuna bakınız...

http://network54.com/Hide/Forum/thread?forumid=98422&messageid=1001627069

Selamlar.

Respond to this message   
AuthorReply
hiç
(no login)

Forum Pezevengi MGK, IP'siz kimseleri buraya serseri bir konu için mi taşıdın

October 23 2001, 9:17 PM 

Bir de "rica" ediyor

Bakalım kimler "rica"na icabet edecekler

Pezevenk'ten Din Editörü olursa, Din Forumu ne gibi olur?

Haysiyetsiz em ci key

Sailor
(no login)

Sayın Hiç

October 23 2001, 11:07 PM 

Çok merak ediyorum, kendinizi rezil etmeye neden bu kadar meraklısınız.

İnsan bu kadar yüzsüz, bu kadar utanmaz, arlanmaz nasıl olur?

İnsan? Biri insan mı dedi?

HACI
(no login)

CIDDI TARTISMALARA NE ZAMAN DONECEKSINIZ BILMEM..

October 23 2001, 11:09 PM 

Yaw MGK;
Sana "Ma-Ga-Ka" da diyebilir miyim?
Sen ne rica ediyorsun ben pek anlayabilmis degilim.. Forumun uyuz itinden de hemen yanitini almissin zaten..

Tesetturlu bir kadinin masturbasyonunun gunah olup olmadigi Cinsel Yasam bolumunde mi yanitlanmali, yoksa Din bolumunde mi?
Eger gunahtan amac, sucluluk duygusu ise, Cinsel Yasam bolumunda yanitlanmali..
Yok eger buradaki gunah dinsel gunahsa, din bolumunde yanitlanabilir. keh keh keh.........

Anladigim kadariyla tesetturlu ve evli olmayan bir Turk bayanda cinsel enerji birikimi var.. Bu enerjiden bir tur kurtulmasi gerek.. Ne yapsin? Bara gidip, bir erkegi yakasindan yakalayip, eve getiremez. Dindar oldugu icin, ellerini mahrem yerlerine goturemez. Ama icinde biriken cinsel enerji rahatisiz ediyor bu kizcagizi.. Ne halt etsin?

Bu bayanin bu forumlarda alacagi yanitlar, birbirleri ile celiskili olacaktir...
Din forumunda kendisine masturbasyonun kesin olarak yasak oldugu soylenecek ama, hemen evlenmesi tavsiye edilecektir..
Cinsel yasam bolumunde ise, evlilikten uzak durmasi ve masturbasyon yapmasi nasihat edilecektir... Cunku insan yalniz cinsellik icin evlenmemelidir.. Evlenecek baska nedenler de olmalidir..

Bazilarina gore bu kisi bir erkektir ve provakatordur..
Digerlerine gore ise turbanli ve masum bir musluman bayandir.
Bana sorarsaniz, sizinle girgir gecen bir hiyardir..

Konu simdiye kadar coktan kapanmis olmaliydi. Hala surdugune gore sorun artik o kisi degildir. Foruma katilanlarin kendileridir..

O kadar sacma seyleri ciddiye aliyorsunuz ki, neyin ciddi oldugunu hatirlamiyoruz bile artik..

Hele aramizda oyle garibanlar var ki, birakin ciddiyeti, gururunu kaybettiginin bile farkinda degildir..

HACI _ALI
(no login)

ic

October 23 2001, 11:10 PM 

ic!...

cagasan
(no login)

hayret

October 23 2001, 11:23 PM 

mgk,

din sayfasını sulandırmaya niyetlenmiş

bir sen eksiktin mgk

soruyu soran bayandan izin aldın mı

o bayan o soruyu burada soramazmıydı

demek ki bir senin forumuna uygun bulmuş

bunca sulandıran varken

sana yakışmıyor mgk

hiç
(no login)

ve ey sessiz vicdanlılar, bakın nasıl bir provakasyon yapılıyor Editör eliyle

October 23 2001, 11:28 PM 

Başörtüsünü Siyasal Dincilik (Cihad) kalkışmalarına masum görünüşlü bayrak edinmeğe uğraşanlar var.
Fakat normal hayatta zaten serbest olan bu giyim_kuşamı Okullara, Resmi kurumların bürolarına adliyeye, hastanelere, TBMM'ye, hatta ileride TSKuvvetlerine özetle Devlet'e zorlamayla, dayatmayla kabul ettirmeğe çalışan ideologların iğvasını önlemek için aklı erenler diyor ki : "Her ayetin nüzul sebebi vardır. Sizin bu başörtüsü iddianız olsa olsa ev içi kıyafetidir; Dışarı giysisi Bürük, Cilbab veya Burka veya ehram gibi olsun diye savunamıyorsunuz. Fakat kadınların dışarıda tümüyle örtünmelerinin ve hür olmayan müslüman kadınların örtünememelerinin nedeni Hicret'ten sonra Medine'deki kocasına husumet nedeniyle bir sataşma olayı sonrasıdır. Şimdi ise kimse kimseye inancı nedeniyle sataşmıyor, uygulamadaki hukuk ve toplum ortamı buna uygun değilir. Ve kadınlar da dışarıda özgürce giyinebilirler, kısıtlanmalarına neden yoktur."
Buna karşın bir kendini bilmez gelip bu provakasyona Cinsel Yaşam denilen Forumda başlıyor ve Editör de bunu nasıl ciddi buluyorsa buraya taşıyor.
Bu kadar sorumsuzluk ve ciddiyetsizlik de olur mu?

Sailor
(no login)

Sayın Çağaşan, Sayın Hiç

October 23 2001, 11:40 PM 

Size bir soru.

Mastürbasyon yapmak,
Cinsellik hakkında kafası karışık olmak,
Bu konularda sorular sormak,
Bu soruları, kimliğini nispeten gizleyebileceği ve olası toplumsal baskılardan kendini kruyabileceği bir forum ortamında dile getirmek,

Dinimizce günah mıdır?

hiç
(no login)

"Tesettürlü" diye nitelenen bir müslüman bayan öyle bir iletiyi yazamaz

October 23 2001, 11:40 PM 

Çünkü bu takva ve hicab bakımından, inanç bakımından, safiyet bakımından olabilemez.

BU SAYFANIN İVEDİLİKLE "TAVAN ARASINA" AYRI BİR SAYFA OLARAK OLDUĞU GİBİ KALDIRILMASI GEREKİR

Sailor
(no login)

Sayın Hiç,

October 23 2001, 11:45 PM 

Soruyu anlamamışsınız.

Günah mıdır dedim.

hiç
(no login)

Ve kanıt olarak anılan iletiyi buraya kopyalayıp asıyorum KLAVYE'YE DİKKAT

October 23 2001, 11:49 PM 

KLAVYE'YE DİKKAT EDİNİZ VE KASITLILIĞI GÖRÜNÜZ:

Untitled
September 28 2001 at 12:44 AM burcu81

--------------------------------------------------------------------------------

merhaba,
ben tesetturlu bir arkdasınızım. bu forum ortan-mında sorularıma cevap bulabileceğimi dusunuyorum.
ben hic orgazm almadım. orgazmolmak icin masturbation yapmak acaba gunah mı bunu bilmek istiyorum...
sevgilerle
------------
i,ı,ğ, s, ş, u, ü harflerine dikkat edin -hiç

cagasan
(no login)

sailor

October 23 2001, 11:52 PM 

sorduğun sorunun cevabını
sen bal gibi biliyorsun
aklınca şark kurnazlığı yapuyorsun
bilmiyorsan bilmediğini beyan et
sonrada burada mail adresini yaz
uygun olduğumda sana cevabını yazzyım

ucuz edebiyat peşinde olma.

Sailor
(no login)

Sayın Hiç,

October 23 2001, 11:52 PM 

Günah mıdır?

Yanıt bekliyorum soruma

Sailor
(no login)

Sayın Çağaşan,

October 23 2001, 11:55 PM 

Yanıtını bildiğim soruları sormam.
E mail adresimi, sadece dostlarıma ve iş münasebetim olanlara veririm.
Ucuz edebiyattan kastınızı anlayamadım, biraz düşünüp o cümlenize uygun yanıt vereceğim.

Şimdi beyefendi, sorumu yineliyorum.

Bu yazdıklarım günah mıdır?

Varsa bu konuda yazacağınız bir şey, buyrun bekliyorum yanıtınızı.

cagasan
(no login)

sailor

October 24 2001, 12:02 AM 

senin niyetin öğrenmek değil

sen bilirsin

MGK
(no login)

Yakıştıramıyorum...

October 24 2001, 12:06 AM 

Bunlar ne biçim cevaplar.
Burcunun iletisi ortada.
Sorusu da "günahmıdır degilmidir?"

Bunun cevabını da burada aramalı.

Gidip o sayfaya bakın öyle buraya ileti yazın.

Azıcık ciddeyet.
Azıcık sagduyu ve düşünce lütfen.

Sailor
(no login)

Sayın Çağaşan,

October 24 2001, 12:08 AM 

Size tekrar söylüyorum. Yanıtını bildiğim soruları asla sormam.

Ucuz edebiyat sözünüzdan kastınız eğer lafı dolaştırmak ve demagoyie sapmak ise, sanırım sizin tavrınız buna daha uygun.

Bakın yukarıya, ilk cevabi iletimde Burcu81 Hanım'a ben ne demişim.

Bilmediğim bir şey hakkında ahkam kesmemek adına soruyorum.

Siz, İslam dini konusunda benden bilgilisiniz, buyrun, yanıtlayın sorumu.

Buyrun.

cagasan
(no login)

sıracı ile bozacı

October 24 2001, 12:16 AM 

sailor
sen gerçekten öğrenmek istiyorsan
öğrenirsin

burası
bilgi alışverişi ortamı olamktan daha ziyade
çekişme ve dedikodu forumu olmaya başladı

mail adresin benim için o kadar önemli değil

mgk

yaptığını ben sana yakıştırmıyorum

sen kendine yakıştırıyorsan ne ala

insanların dini inançlarına biraz saygılı ol

HACI
(no login)

BAKALIM BU YANIT MGK'YI TATMIN EDECEK MI?

October 24 2001, 12:19 AM 

Kur'ani esas alirsaniz, masturbasyon gunah degildir..
Cunku Kur'anda hic bahsedilmiyor.
Ama yine de masturbasyonu gunah kabul eden cikacaktir.. Neye dayandiklarini bilmek isterim dogrusu..
Bu bayan musluman olduguna gore baska dinleri incelemeye gerek yoktur..

Bence bu mujde bayana ivedilikle iletilmelidir...

Sailor
(no login)

Sayın Çağaşan,

October 24 2001, 12:23 AM 

Gerçekten yakıştıramıyorum size.

Gerçekten öğrenmek istediğim için sordum. Siz, bu konuya tepki verdiğiniz ve din konusunda bilgili biri olduğunuz için size sordum.

Bilgi alıverişinde bulunmak için sordum, siz çekişme platformuna taşımak için, bana "ucuz edebiyat yapma" dediniz.

Mail adresime vereceğiniz yanıtı buraya yazın, bu konuda bir bilginiz varsa buyrun paylaşın bizlerle.

Siz insanların fikirlerine saygılı olun biraz, sorular soran kişileri "şıracı, bozacı" tayin etmeyin.

Var mı sorularıma yanıtınız Sayın Çağaşan? Günah mıdır yukarıda yazdıklarım?

dilemma
(no login)

yazik

October 24 2001, 12:34 AM 

yazik sana mgk.. seninle diyalog bir lagim banyosundan farksiz. Serle diyalog bir nevi suc ortakligi. Goriller, goriller... Onlar sehvet sarasi icinde tepinirken sen elinde madenci lambasi topragin yedi kat derinligine uzanip hayali madenler arayacaksin. inciler cikaracaksin bu forum sayfalarindan. Güzel olurdu, firsat verseydiniz. Goriller inciden ne anlar? demeyin, gorilleri bile terbiyeye yeltenebilirdim

yazik sana MGK...

Isyan bir ümit cigligidir. Sadece ölüler susar ve isyan etmez. Sana nazikce bir uyari yapildi, kulak asmadin. Icimden atesler yükselirken bir parca kömür parcasini ezercesine dislerimi sIktim ve devamini yazmadim ama ayni dertten muzdarip baska bir katilimcinin benzer bir muameleye tabi tutulmasi bardagi tasiran son damla oldu. Sizin cifte standartliginiza tahammül güc bir durum. Ben bu cemiyette kimi örnek gösterecegim ogluma?

yazik sana MGK...

Gögsünde ucurumlasan boslugu kelimelerin yapma cicekleriyle doldurmaya calismaktasin dostum. Aforum bagimliliginin arkasinda bir Gobseck hesabiligi siritiyor. Belki yatirim yapiyorsun kendi idealine göre, kücük zavalli bir tefeci hesabiligi. Bazen güzel yaziyorsun ama, bir hint sairinin dedigi gibi insan ancak parmaklarinin ucunu islatabilir senin sularinda. Sevdigini söyledigin ve daha hür olmasi icin mücadele verdigini iddia ettigin kadin denen yaratigin bu forum sayfalarinda teshirden cekinilmeyen manevi haysiyeti, senin surda iki tusla, hic zorlanmadan degistirebildigin bir iki düzenlemeye bagli... Ne aci bir durum. Belkide karanlik bir kuvvet seni bacaklarindan yakalamis, damarlarindaki ben-i israil kani...

yazik sana MGK!

Janus gibi iki yüzün var, biri sevimli; aglayabilen, gülebilen bir insan yüzü. Fakat sahneden cabucak uzaklasan bir hayal bu. Öteki yüzün bir avorton.. Iki yüzün de yarim. Ben ikisini de kabule hazirim. Yeterki cigliklara kulak ver.

MGK
(no login)

Şu iletileri okuduktan sonra benim diyecegim şu...

October 24 2001, 12:38 AM 

Bir lkere çok sinirlendim.

Hacı,
Burcu günah mı degil mi diyor...
Daha bunun suçlulukla ne ilgisi var.
Kız dini acıdan soruyor işte.
Tesettürlüymüş...

Tesettürlü bir hanım tesettürsüzden farklı mı masturbasyon yapacak...
Neyse onu yapacak.
Ama derdi masturbasyon yapmak ya da yapmamak degil ki...
Günah mı degil mi diyor...

Ben şahsen artık zavallı gözü ile bakıyorum bazılarınıza.
Bu yazdıgımı samimi ve içten alın lütfen.

Hiç denen nicke cevap bile vermeye gerek yok.
ARTC yi kendine örnek alsın...

Özellikle sen çagaşan.
Bu sayfada anladım ki sen zavallısın...
Halbuki forum bunyesine ilk geldigim zamanlarda yazılarına bakarak seni akıl ve duygu yüklü biri sanmıştım.
Yanışlmışım.
Gittikçe zavallı biri gibi görünmeye başladın. Ve artık öyle oldugunu düşünüyorum.
Ya okudugunu anlama özürlüsün ya da ciddi kişilik problemlerin var.

Foruma yazılmış bir ileti forumun malıdır.
Bir nickten izin alınmaz.Ben bu forumda gördüğüm bir yazıyı bırak forum içerisinde taşımayı gazetede bile yayınlarım kimsenin birşey demeye hakkı yoktur.
Bu forumda iletiler bir yarden bir yere nakledilemez, yazı hakları nick sahiplerine aittir diye bir kavram yoktur.Hiç bir forumda yoktur.Kıçınızdan garip kurallar kanunlar adetler uydurmayın.

Ayrıca edepsizsin;

İnanca saygısızlıgı nerede gördün,önce onu açıkla...
Sululugu nerede gördün bunu anlat.

Önce git verdigim adreste cinsel yaşamdaki yazılara ve tarihlerine bak.
İzin alıp yazaymışım...
Dilekçe yazsaydım bari...
Ne yapacagım burcunun yolunu mu belkleyecegim...

Canınız cehenneme diyesim geliyor...

Sailor
(no login)

Hoş geldiniz Sayın Dilemma,

October 24 2001, 12:40 AM 

Alternatiforum, sizi özlemişti. Güzel yazılarınızı tekrar görmek ümidi ile.

Bir de konu başlığı ile ilgili bir şeyler yazarsanız, ne güzel olacak. Bilgilerinizden faydalansak

cagasan
(no login)

sailor

October 24 2001, 12:44 AM 

bu sayfadaki sorularına
burada cevap verilmeyecek
yani ben vermeyeceğim

kendimi bilgi açısından
senden ve
diğerlerinden pek farklı görmüyorum
elbet bildiğimiz birşeyler vardır.

bu sorularınız cinsel yaşam sayfasına
uygun düşüyor
o sayfaya da kendime verdiğim söz yüzünden
ben uğramıyorum

diğer katılımcı arkadaşlar
sana uygun bir cevap verirler.

Sailor
(no login)

Peki Sayın Çağaşan,

October 24 2001, 12:48 AM 

Verebileceğiniz bir yanıtınız olmamasına üzüldüm açıkçası.

Yanıt verebilecek katılımcılardan, yanıt bekliyorum.

Yok mu şu basit soruyu yanıtlayacak birileri?

Mastürbasyon yapmak,
Bu soruları, kimliğini nispeten gizleyebileceği ve olası toplumsal baskılardan kendini kruyabileceği bir forum ortamında dile getirmek,

Dinimizce günah mıdır?

cagasan
(no login)

ne diyelim allah ıslah etsin

October 24 2001, 12:48 AM 

ben çamura taş atmam mgk
üzerime sıçramasın diye

HACI
(no login)

YETER BU SACMALIK..

October 24 2001, 12:52 AM 

MGK
Benden cevabini fazlasiyla aldin.. Bu konuyu Cinsel Yasam forumunda halledememissin. Buraya getirmenin ne alem var?
Daha ne diyelim kardesim..
Masturbasyon gunah degil..
Bayan sizlerle girgir geciyor..

Bu konuyu daha fazla tartismak istemiyorum. Lutfen bu konuda benim adima ileti atmayin..

MGK
(no login)

oooo Dilemma...

October 24 2001, 12:56 AM 

İletini önce bir nefeste okudum.
Soluksuz kaldım.
Bir kez daha okudum...
Bir kez daha...

Bir kaç gereksiz hakaretin olmasaymış daha güzel olurmuş.
Ancak yüreginin içindeki bazı isyanlara karşı ne yapacagını bilememenin vermiş oldugu sıkıntıdan dolayı saçtıgın öfkeye yoruyorum o hakaretlerini.

Evet dilemma rahat ve us dolu insanlar istiyorum etrafımda.
Bunun özlemini duydugumu her zaman için itiraf ettim ve her zaman da edebilirim.
Bunu sen de anlamışsın.
Ancak sorun ne biliyormusun dilemma, benim rahat ve us dolu insan tanıma sende patavatsız,pespaye ve hafif meşrep kişiler denk geliyor.

Yazdıklarının tamamına yakın kısmını içten yazdıgını görüyorum ama maalesef dilemma, yazdıklarının arasına gizledigin o samimiyetsiligi görüyor ve sana inanmıyorum.
Keşke inansaydım.

Şu uyaran yani uyarı sensin degil mi dilemma...

MGK
(no login)

Hacı dellenme...

October 24 2001, 1:01 AM 

Ben kendi iletimi yazarken sen bu arada ileti yazdıgından seninkini görmemiştim.
Ondan dolayı iletine karşı yazmış gibi olmuş...

Günahmıdır degilmidir diyor...

Evet cinsel yaşamda halledemedim..
Haklısın.
Konu dini baglayan bir yere kaydı.

Rica etmemin sebebi de bu.
Lütfen gidip o sayfaya bakınız.

Çagaşan..

Bırak taşı kaya atıyorsun, attıktan sonra bunu yazıyorsun.
Ve sen bunu hep yapıyorsun.

Evet...
Sen taş degil çamur atanlardansın ancak bunu kendin göremiyorsun.

Hadi işine bak sen.

MGK
(no login)

Bir düzeltme...

October 24 2001, 1:04 AM 

ooo dilemma başlıklı iletimde;

Ancak sorun ne biliyormusun dilemma, benim rahat ve us dolu insan tanımım sende patavatsız,pespaye ve hafif meşrep kişilere denk geliyor.

hiç
(no login)

KAVYE'YE DİKKAT EDİN Acaba Burcu81 Sailor olamaz mı?! KAVYE'YE DİKKAT EDİN

October 24 2001, 1:10 AM 

Sailor

Sayın "Uyarı" September 28 2001, 10:55 AM

Anlayamadım nereden vardınız Provokasyon teşhisinize.

Sayın Burcu81'in yazısında, müslümanlari asagilayici, tahrik edici unsurları ben göremedim; bunları bana gösterebilir misiniz?

Sayın Burcu81'in iletisini, elimden geldiğince yanıtladım, uygar bir şekilde. O iletide, alternatiforumu boykot amaci göremedim ben, bu yüzden de sorusunu yanıtladım

Siz de önyargılarınızdan sıyrılsanız da, bir erdemlilik örnegi sergileyip İslami bakış açısından fikrinizi belirtmeye ne dersiniz?

------------------
KAVYE'YE DİKKAT EDİN asagilayici edici unsurları

MGK
(no login)

BU ADRESTEKİ YAZILARI OKUYUN ÖYLE GELİN

October 24 2001, 1:10 AM 

Sailor
(no login)

Neden böylesiniz?

October 24 2001, 1:14 AM 

Sizlere bir konuda fikriniz soruluyor.

Haman bunu inancınıza bir saygı olarak gördüğünüzü ve iletinin silinmesi gerektiğini söylüyorsunuz, konu hakkında sizden fikir isteyenleri suçluyor, onlara hakaretler yağdırıyorsunuz.

Sayın Hiç diyor ki "takva açısından olabilemez". Takva, Allah korkusu ise eğer, bunun ucunda günah olduğunu düşünmesi gerek Sayın Hiç'in; günah mıdır diye soruluyor, yanıt yok.

Sayın Çağaşan, soru soran birini açıkça itham ediyor, saldırgan bir tutumla bir ileti yazıyor, e-mail adresini vermeye davet ediyor. Buyrun buraya yazın diyorum, yanıt yok.

Diyorsunuz ki, "insanların inançlarına saygı duyun" sizler, neden fikirlere saygı duymuyorsunuz?

Buyrun, günahsa günah deyin, bunu konuşalım.

cagasan
(no login)

haklısın sailor

October 24 2001, 1:18 AM 

fikirlere saygılı olamıyorum

en azından

inançlara saygı gösteriyorum

o da sana yetmiyor

Sailor
(no login)

Sayın Hiç,

October 24 2001, 1:21 AM 

Size karşı aşağılayıcı bir ileti gönderecektim ki, vaz geçtim.

Vazgeçtim, çünkü provokasyonunuza gelmeyeceğim.

Bana karşı bir iddia da bulundunuz. Üstelik bunu da açık açık nelere dayandığınızı söylemekten aciz bir şekilde yaptınız, bırakın ispat etmeyi.

Bu iftiranızı, yanıtlamaya bile değer bulmuyorum. Kendinizi bir kez daha rezil ettiniz.

Sadece, soruyorum size beyefendi, yukarıda sorduklarım günah mıdır?

Sailor
(no login)

Sayın Çağaşan,

October 24 2001, 1:23 AM 

Hangi inanca saygı gösteriyorsunuz, benim size sorduğumda o.

Günah mı bunlar?

Söyleyin, günahsa eğer, inançları rencide etmeyelim.

hiç
(no login)

utanmaz, hain, namussuz em ci key, şu yazıdan da mı utanmadın da konuyu taşıdın

October 24 2001, 1:25 AM 

uyari

hosunuza gitti degilmi? October 22 2001, 3:38 PM

Eger bu basligi silseydiniz bu foruma emegi gecen insanlari ümitlendirmis olacaktiniz. eger bu basligi silseydiniz bu foruma emegi gecen müslümanlari yüreklendirmis olacaktiniz. eger bu basligi silseydiniz bu forumu sanal alemin en islek, en özgür, en aktif tartisma platformu olmasi icin dis bilemis, yüregini ortaya koymus türbanli arkadaslara bir vefa borcunu ödemis olacaktiniz....

saptirmayin, dürüst olun! Bir kere olsun dürüst olun. Size yukaridaki yazinin amacinin özde ne oldugunu aciklamaya calismayacagim artik, cünkü gercegi bildiginize kesinkes eminim... Bu yazi sizin hosunuza gitti. Bu yazi, tesettürlü oldugunu üstüne basa basa vurgularken mahrem bir konuda güya fikir danisan manüplatör, sizin gibi "o örttükleri kafanin altinda kimbilir ne fanteziler kurguluyorlar" benzeri icerikli alintilarinizi ispatlar niteliktedir...

Arkadasim,

Tesettürlü bayan bu tür ortamlarda "ben niye orgazm olamiyorum?" Masturbasyon yapsam olurmu?" gibi abuk sabuk sorular sormaz. Merak ettiklerini gider doktoruna danisir, kaynagindan ögrenir. Tesettürlü bayan eger böyle bir soru sormak isterse, tesettürlü oldugunu söylemez, cünkü lüzumsüzlüktür, cünkü konuyla ilgisi yoktur, cünkü abestir, cünkü akillara cok farkli sorular getirir, cünkü diger tesettürlü bayanlari rahatsiz edebilir, kücültebilir, utandirabilir, üzebilir!

SIZ BUNLARIN HEPSINI BILIYORSUNUZ. SADECE YALANCI DEGIL HAINSINIZ AYNI ZAMANDA.... Hic ilgisi olmayan bir konuda tesettürlü oldugunu vurgulayan bir manuplatör sizin isinize gelir elbette. Cünkü siz tesettürlünün düsmanisiniz. Dini duyarliligi olan bayan tesettürlü oldugunu söylemekten utanmaz ama, mahrem bir konuda bunu ifsa etmekten cekinir. Eger konu türbansa tesettürlü oldugunu söylemekten cekinmez, eger konu dini konular tartisiliyorsa, eger Türkiye`de ki fikir ve inanc özgürlügü tartisiliyorsa basini örttügünü gurula söyler. Fakat özel bir konuda fikir alisverisinde bulunmak isterken basinin örtüsünü birakin kendisinin söylemesini, muhatabi bu konuda bir ima bile yapsa bu onu düsündürür ve tahrik eder...

uyari

Sailor October 22 2001, 8:20 PM

Sen simdi bana bas örtüsüyle, sorulan sorunun alakasini bir acikla bakalim. Sakin saptirma, sakin kivirma, sakin karistirma. Kisa ve net olarak bu iki unsurun, yani seksualite ve tesettürün su yukaridaki iletideki uzlasimini acikla....

Ya hu el insaf! Biraz dürüst olun... Kellim kellim la yenfa.. Ne ilgisi var arkadasim, basörtüsüyle masturbasyon yapip yapamamanin alakasi ne? Bir insan niye böyle abes bir soru sorarken, basörtülü oldugunu söyleme ihtiyaci hisseder. Ne ilgisi var? sen bu cevabi vermeyeceksin, vermek istemeyeceksin. Cünkü yukaridaki serefsizin sorusu, soru sorma uslubu senin hosuna gider. Sizin gibiler icin ucuz provake yoludur bu tür saptirmalar, bu tür yaklasimlar... Zavallisiniz.. O kadar kücüksünüz ki, sizi teshis edebilmek icin özel bir projektör kullanmak gerekiyor.. insanin bütün melekelerini devreye sokmasi dahi yetersiz kaliyor.

Asagilik yaratiklar!

takim

bu bir uyaridir October 22 2001, 10:12 PM

tesetturlu bayanlari asagilayici yazilar olursa yemin ederim bu siteyi cokertiriz
tipki kadin sitesini yaptigimiz gibi
bilmem anlatabildik mi :(((

uyari

cehaletleriyle sarhos esrarkesler kervani October 22 2001, 11:56 PM

icim sizliyor su yazdiklarinizi okurken. Allah bizleri utandirmak, bizleri cezalandirmak, bizleri öfkelendirmek icin ahirin kapisini acip sizleri salivermis evrene... Allahim bunlari ahira yeniden sok diye dua etmek geliyor icimden.

Bu forumun en aktif sahasi olan din forumunu sürekli takip eder, digerlerine göz atar ve en yeni ilk on basliga tiklarim. Eger yazi cok uzunsa birakir, degilse okurum. Bu yazi kisa, öz olmasina ragmen iki üc lakirdiyla sahibinin icindeki bütün pisligi ifsa edebilecek kabiliyetteydi. Okudum ve uyardim. Uyardim cünkü soru soranin amacinin ögrenmek degil, bu milletin belli bir kesimine leke sürmek amacini tasidigi o kadar asikardi ki tahammül edemedim. bas örtülüler yillardir verdikleri zorlu mücadelenin yaninda bir de, insanlarin su-i zan ve husumet icerikli terennümlerine karsi kendilerini savunmak durumunda birakilmislardir.

Onlar yasadiklari topluma örnek olmak zorunda kalmislardir. Bu yüzden attiklari her adim, kullandiklari her cümle, isledikleri her eylem hararetli tartismalarin konusu olmustur. Bir deprem sonrasi yasadiklari aciyi, kendilerine cektirilen zulümle özdeslestirerek, bir pankarta konu ettikleri icin önce polisler, sonra da agzi bozuk köse yazarlari tarafindan coplanmislardir. Bu konu, bereketi bol bozuk para gibi kirli agizlarda her firsatta bol kepce harcandigi halde hala tüketilememistir.Gündeme tasinan her türban sorunuyla birlikte ilgili pankart yeniden tazelenmektedir. Iftiralara ugramislardir bas örtülü bayanlar. Aralarina ajanlar sokularak kirletilmeye calisilmislardir. Bir takim sansasyonel olaylara isimleri karistirilarak, malum medyanin reytingleri icin malzeme yapilmislardir. Hala yapilmaktadir bunlar ve yukardaki yazi iste bunu ispatlamakta ve bu zihniyeti temsil etmektedir. Kadin; basörtülüsüyle, örtüsüzüyle ülkemizin kadini, ya bilfiil kendisi maddelestirilmis, ya maddenin esaretine sokulmus, ya da cesitli sekillerde bazi güc odaklarina sermaye yapilmistir.

Forumlarda fikirler konusulur, fikir sahipleri degil. Bir insanin fikrini ifade ederken, kendisiyle alakali bazi özelliklerden bahsetmesi, ancak fikriyle iliskili oldugu zaman anlamlidir. Bir kadinin cinsel sorunlari hakkinda yardim talebinde bulunurken tesettürlü oldugunu anekdot olarak düsmesi dikkate sayandir. Eger bu bayan veya bay veya her ne zimbirtiysa, "acaba yasadigim cinsel sorunlar, sahip oldugum ideolojik baglilik veya tasidigim misyon, ya da dini hassasiyetimden kaynaklaniyor olabilir mi?" seklinde bir soru yöneltseydi, uyari asla böyle bir uyarida bulunma ihtiyaci hissetmeyecek ve soruyu da sorani da saygiyla karsilayacakti. Ne yazik ki yukaridaki soru ve sorulus tarzi düpedüz terbiyesizlik, densizliktir. Bu sorunun amaci bas örtülü bayanlar hakkinda yanlis yargilar uyandirarak insanlari tahrik etmek ve insanlar arasinda husumet tohumlari ekerek forumu boykota zemin hazirlamaktir....

Bilmem anlatabildim mi..

Sizde vicdan olsa bu yaziyi tasirsiniz tavanarasina. Bu yazidan cok daha masum yazilari tasidiniz. Yukaridaki yazi en okkali küfürden daha cok yipratici ve üzücüdür...

uyari

konu o kadar basit degil October 23 2001, 11:19 AM

Malesef yine dönüp dolasip ayni noktaya geliyorsunuz. Bu baslik bana prof. Beyaz`in tesettürlü kadinlarda orgazm sorunlarina tesettürsüz kadinlardan daha cok rastlandigi seklindeki garip, komik, us disi iddiasini hatirlatti. Suna emin olun, yukaridaki yazida Beyaz`in fikrine katiliyormusunuz? diye sorulsaydi, yine bu uyariyi yapmazdim, cünkü böyle bir soru provakasyondan ziyade, insanlarin bu düsünce tarzi hakkindaki fikirlerini ögrenme amacini tasirdi. Hala "biri soru sormus" sacmaligini geveleyip durmayin. Bu adam soru sormamis. Bu adam fikir belirtmemis. Bu adam fikir de sormamis. Bu adam terbiyesizlik yapmis, onla da yetinmemis, yazinin usulunden acikca görüldügü üzere bir kitleyi hedef almis ve onlar adina konusmus...

O kadar kolay degil hanimefendi. Sizin de belirttiginiz gibi siz bir nicksiniz, nickinizin sinirlarini genisletip kendiniz hakkinda yalin belirtecler bildirmediginiz sürece. Ya da nickin sagladigi bu avantaji art niyetlerinize malzeme yapmadiginiz müddetce. Yukaridaki sahis basörtülü oldugunu söylemeseydi zaten sorun kalmayacakti. Nitekim basörtülü bir bayan da böyle bir soru yöneltirken kilik kiyafetinden bahsetmeyecegi gibi, tevafuken onun bu özelligini bilen birinin bu yanini ima ederek verecegi bir cevabí da eminim tepkiyle karsilayacakti...

Netten haberdar olacak kadar teknolojiyi takip edebilen ve forum tartismalarina istirak edebilecek kadar da bu isi kivirabilen bir kadinla kirsal kesim kadinini kiyasa tabi tutarken bunu, her ikisinin yegane ortak paydasi olan baslarindaki bir parca kumasa dayandirmaniz komik bir durum. Kirsal kesim kadini netten haberdar olamayacagi gibi, takdir edersiniz ki cinsel yasam hakkinda teferruatli bilgiler iceren dergi, brosür ve bilumum yayinlardan da haberdar olamaz. Fakat sehirli basörtülü bayan sorunlarini doktoruna danismak istemezse eger, konuyla ilgili yayinlardan ihtiyaci kadar bilgiyi pekala edinebilir ve edinir...

Son olarak, yukaridaki cümleler en yüz kizartici küfürlerden bin kat daha fazla tahrik iceriklidir. Bu baslik tavanarasina tasinmadigi müddetce tarafimdan yenilenecek ve aforum müslüman kitle tarafindan boykota tabi tutulacaktir. Bu forumun eskileriyle irtibata gecerek aforumun cirkefligini sergileyebilmek icin destek talebinde bulunacagim. Taki bu baslik tavanarasina kaldirilana kadar.... Eger bu kücük arzumuz yerine getirilmezse, cok sevdigim ve karsisinda epey vakit harcadigim bu forumun cökertilmesi icin takimla isbirligine bile gecebilirim. Bu beni cok cok üzer ama, yaparim, emin olun yaparim.

uyari

islam ve testtürlü düsmanligi kaniniza islemis October 23 2001, 1:02 PM

pisliksiniz siz...

Soytari, sen nerden biliyosun basörtüsünün kadinlarin vizyonunu, dünyasini vesair hayati fraksiyonlarini ört bas ettigini. Carsaf giymeyemi zorlandin, böyle bir baskiylami karsilastin? Travestimisin, nesin? Sen o kadinlarin psikolojisinden ne anlarsin sünepe!
Bu ifadenle beynine vurulan kelepceyi arzi endam ettiren sensin...

Itiraf edin utanmaz herifler! Bu kadin bozuntusunun su yukarida türkürdügü rezaleti yalamakdan mazosist bir zevk aldiginizi itiraf edin de bu konu kapansin. Önce uyari hakli, sonra burcu masturbasyon yapiyor bu asikar, sonra basörtülüdür de isyan ediyordur öylemi. Karar ver maskara editör hangisi? Hicbiri degil, en sonuncusu degil mi? Asil düsünceni en sona sakladin. Eger bu forum senin yukarida tarifini yapdigin anlamda özgür bir forumsa ana avrat küfretmek de bir özgürlüktür, onlari neden tasidin tavan arasina? Eger onlar fikir degilse, yukaridaki zamparalik da fikir degildir.

Eger bu yazi tavan arasina tasinarak basörtülülere bu forumda saygi duyuldugu ve identlerinin korundugu acik bir sekilde ispat edilmezse cok kötü seyler olacak,

BUNU BILIN!

uyari

sana bu aksam teferruatli yazacagim October 23 2001, 1:12 PM

Sen elimden kurtulamayacaksin mgk....

Malesef su an vaktim yok.

Her ne kadar yazmiyor olsam da takip ediyorum bu forumu ve benim bu foruma akittigim bir miktar alin terim var.

Bu forumu senin cirit alanin yaptirmayacagim mgk. Aykiri bakteri. sen bu forumu satin aldigini sanadur, Sana bu pastadan beles peskes cekilen payi faiziyle geri ödettirmek boynumun borcu. Sen buraya yakisiyordun. Harem agaligi sana yakisiyordu mgk. Cinsel yasam disindaki konular hakkinda pervasizlik yaptigin her zaman karsinda oldum. kendi alaninda yapilan tahriklere ses cikarmayacagin malumumdu ama, artik buna da izin vermeyecegim.

uyari

hakaret istediniz yapildi October 23 2001, 4:45 PM

Inanan bütün inanclara hürmetkardir. Ama kendi inanclarina da hürmet edilmesi sartiyla. Yazdiklariniz karsisinda kimi zaman Gargantua gibi gülmek mi aglamak mi lazim diye soruyorum kendi kendime.

Zavalli aforum, sizin gibi grafomanlarin elinde, türkcenin argolarin en sevimsizi haline gelmesine seyircilik yapmadi sadece, eski haysiyetini de kaybetti. Ideale hizmet ederken ideal düsmanligina soyunduruldu bu forum. Susmak.. Sustum zaten. sustugumuz icin cogunlukta gibi görünüyorsunuz mgk, haklisin beni cileden cikaran bu durum, haklisin. Susuyoruz, hep susuyoruz. suskunlugumuzla bir hezimeti tes`id etmis oluyoruz. Salip karsisinda hilalin hezimetini. Bati karsisinda dogunun hezimetini. Önce aforumu yaratanlar terketti, sonra onu besleyip büyütenler. Tarih boyunca hep ayni senaryo tekrarlanmadimi?... Inananlarin acizligi degil, sizi muzaffer kilan onlarin suskunlugu. Fikir sefaleti, namussuzluk, sahtekarlik. genc dikkatleri özgürlük samatalarina civileyen sahte bir uygarligin sanal borazancilari, sizler, neden basörtüsü sözkonusu olunca ayni özgürlük sloganlariyla bezeli sasali cümlelerden dem vurmuyorsunuz?

Arkadasim, ayni düsünceyi savunmadigin insanin onuruyla oynayamayacagin gibi, oynanmasina da müsaade etmemen gerekir. Burda tek bir insan degil, bir kesim , yüz binler hedef alinmis durumda. durum kafani karistirmis olmali. Cünkü yukarida sarfettigin bir cümlende sabotaji kabul ediyorsun, hemen arkasindan gelen diger bir cümlenle basörtü düsmanligini ferenliyemiyor ve bundan önce yaptigin gaflardan birini daha tekrarliyorsun. NERDE SIZIN OBJEKTIFLIGINIZ?

Editör objektif olmali.

Ancak ortada artik kesin olan bir sey vardir.... Alternatiforum objektif bir forum de´gildir. Bu forum eski misyonunun kaybetmistir. Bu zincirleri kirmak artik cok zor. Son tahlilde, bu forumun eski editörlerinin hudutlu imkanlarini isteyene bezletmekten baska careleri kalmamistir...

birgün bu durumun degisecegini ve bu forumun eski güzel günlerine dönecegini ümit etmek istiyorum. Hayir aforum hacklenmiyecek... Cok daha uygar cözümler bulunacaktir.

------------------------------
SERSERİ MGK
Sen nice yazıları çöp kutusuna taşımışsın
İçinde küfür ve hakaret olmayan yazıları bile

BU SAYFAYI VE ORADAKİ SAYFAYI çöp tenekesine at

MGK
(no login)

Sailor...

October 24 2001, 1:26 AM 

Cinsel yaşamdaki yazıları okumuyorlar.Tamamını okusalar neden buraya taşıdıgımı anlayacaklar.
Sorun sadece günah olup olmadıgı degil.Bunun cevabını burcu hiç bir zaman bulamayacak.
Kendini burcunun yerine koy...
Kime soracak?
Annesine babasına mı?
Doktora mı?
İmama mı?
Diyanete mi?

Aslında burcu nereye gitse yargılanacak.

Alternatif cinsel forumda olanlar da bunun en güzel örnegi.
Sorar sormaz tepesine çöken UYARI nickli katılımcıyı gördün.
Resmen çullandı kızın iletisinin üstüne.
Uyarı nickli kişi Burcunun üzerine mi çullnadı sadece?

Hayır..

Forumu HACK edip tamamen çökertmek ile tehdit etmeye varacak kadar HAKARET ve berbat bir tavıra büründü.
Resmen çıldırdı.

Burada bir başka önemli soru çıkıyor meydana.

Dini bütün bir kişinin bir başkasının üstüne bu derece çullanmasının altında yatan HAK nerden geliyor.
Bu kadar çabuk ön yargıya varmalarının altında yatan savunma mekanizmasının bu derece haşin devreye girmesinin nedeni ne.

Burcunun bir provıkator olmadıgı belli.
Nedenine gelince, Burcu o iletisini yazdıktan sonra tepesine çullanırcasına yazılan iletiyi görünce anında oradan buhar olurcasına kaçtı ve yok oldu.Provokatör niyetli biri kalıp orada ortalıgı daha da berbat ederdi.

Aslında orada yazılan çizilen birçok "tartışılası konuyu" açıyor.Ancak gidip orayı okumuyorlar.
Okusalar görecek ve sanırım hak verecekler.

Kızmam ondan.
Okumuyorlar...

Yeni aldıkları bir elektronik aygıtın prospektusune bakmaksızın orasını burasını dürterek kullanmaya çalışan kullanıcılar gibiler.

cagasan
(no login)

sailor

October 24 2001, 1:29 AM 

rencide eddiğini
anlatabilmek için 30 küsür ile-tiye
ulaştık

sizler hala insanları

tiye alıyorsunuz

Sailor
(no login)

Sayın Çağaşan,

October 24 2001, 1:32 AM 

Lakin, size helal kılınmış eşinizle girişeceğiniz cinsel birliktelikte orgazm olmanızı günah kılacak herhangi bir İslami hüküme rastlamadım Kuran'da. Eğer böyle bir hükmü bilen varsa, kaynak belirterek buraya yazabilir.

Masturbasyon konusuna gelince, sizin de bildiğiniz gibi, Müslüman'lığın temel felsefelerinden biri nefsi yenmektir. Bu bağlamda nefsinize yenik düşmedikçe abartmadıkça masturbasyon yapmanın da günah olduğunu gösteren herhangi bir hüküme ben rastlamadım. Aynı şekilde, böyle bir hükmü bilen kaynağı ile buraya yazabilir.

Seks ayıp ya da ahlaksız bir şey değildir. Seks, hayatın en yalın gerçeklerinden biridir. Size helal kılınmış eşinizle gerçekleştirdiğiniz cinsel birleşme ise, ASLA GÜNAH DEĞİLDİR.

Saygılarımla, Sayın açık yürekli cesur Burcu81.

Şu iletimde, ve sonrakilerde "inançlara saygısızlık" eden bir kelime, bir cümle söyler misiniz?

Sailor
(no login)

Kendi Adıma

October 24 2001, 1:41 AM 

Kimseyi ti ye almıyorum.

Ben Burcu81 Hanım'ın sorduğu soruya yanıt verirken, onun dini inancına saygımı gösterdim.

Sonrasında, Sayın uyarı'dan, İslami bakış açısını ortaya koymasını istedim. Sizden, bu konuda fikir istedim, Sayın Hiçten bu konuda fikir istedim.

Siz beni "ucuz edebiyatla" suçladınız. Sayın Hiç, sadece "saçma" diyebileceğim bir iftirada bulundu.

Bakın, size bir öneri. Sırf yanıtınız için, hotmail den bir mail adresi edineyim, oraya yazın yazacağınızı, ben de noktasına virgülüne dokunmadan buraya asayım, var mısınız?

MGK
(no login)

Ti ye almak mı?

October 24 2001, 2:44 AM 

Pes vallahi.

Aslında Ti ye almayı becermeyi çok isterdim.
Ögrenecegim ama.
Bu yazılanları çizilenleri gördükçe tek seçenek o kalacak gibime geliyor.
Ciddiye almamak.

hiç
(no login)

Sen daha ciddi olup Burcu81 'în IP'ini şurada bir açıklasan da Sailor kurtulsa

October 24 2001, 8:44 AM 

Hadi Sailor,
ithamdan kurtulmak için sen de talep et, Burcu81 IP'i burada açıklansın görelim
Bakalım tanıdık bir IP mi çıkacak
?
!

Sailor
(no login)

Bir seferlik polemik yapalım

October 24 2001, 11:12 AM 

Sayın Hiç ben Burcu81 nickname'ini kullanan bayan değilim.

Siz, son derece aptalca ve saçma bir iftirada bulunuyorsunuz. İtham veya iddia değil sadece iftira. Son derece saçma ve aptalca, çünkü sizin heyecandan KLAVYE yerine KAVYE ye dikkat edin diye haykırarak yazdığınız iletinizde kanıt gösterdiğiniz kelimeler aptalca seçilmiş.

Bazı harfleri göstererek alçakça iftiranıza kanıt bulmaya çalışıyorsunuz.

Bir bakalım o harflere; ama inanın bakmamış olmayı isteyeceksiniz, aptalca cımbızladığınız kelimeler yüzünüze vurulduğunda.

Sayın Burcu81, işaret ettiğiniz iletisinde bazı harfleri yanlış kullanmış, doğrudur.

Hangi harfler bunlar? tesetturlu kelimesinde ki ü yerine kullanılmış olan u; arkdasınızım kelimesindeki ş yerine kullanılmış olan s. u larla ilgili hata, aynı iletinin bir-iki yerinde daha kendini gösteriyor. Yazı ikilem içindeki, kafası karışık birinin kaleme aldığını belli eder şekilde imla hataları ile dolu. Ki, Burcu81 hanım'ın iletisi de bu kafa karışıklığını anlatıyor.

Şimdi, işaret ettiğiniz bir başka iletiye, benim iletime bakalım ...yok yok, arka kapıdan sıvışmaya kalkmayın, bu iş öyle sahte isim kullanıp sabotaj amaçlı Hayyam şiirleri bırakmaya benzemez...iftiranızın salaklığının ceremesini çekeceksiniz, kaçış yok...Neyse, ne diyorduk, benim iletime bakalım.

Ne yazmışım? müslümanlari asagilayici, tahrik edici unsurları demişim. Siz de buradaki, asagilayici kelimesinde ıyerinei, ğ yerine de g kullandığımı görünce, birden heyecanlanmışsınız. Öyle ki, KLAVYE yazamamış, KAVYE yazmışsınız ve haykırmışsınız: KAVYE'YE DİKKAT!

Oysa ki benim o iki kelimede yanlış kullandığım harfleri Sayın Burcu81 kendi iletisinde doğru kullanmış. Bakın ne yazmış o, bulabileceğimi yazmış. A-aaa, ğ yerli yerinde

Peki ben neden yanlış yazmışım o iki kelimeyi? Belli ki bir yerden copy / paste etmişim...Bakalım nereden copy paste...Bakın bakın, ne yazmış Sayın Uyarı, iletisinde:
sahsiyetsiz, serefsiz, asagilik hristiyan misyonerler din forumundan sonra diger forumlara da sizip, yukarida bir benzerini gördügünüz gibi, müslümanlari asagilayici, tahrik edici yazilar yollayarak

Aaaa, bulundu kelimeler. Ben, iletiye yanıt verirken, ifademi güçlendirmek için hitap ettiği kişinin iletisinden alıntı yapmışım.

O cümlede bir provakatör tasviri yapıyor Sayın Uyarı: tahrik edici yazılar yazmak. Sizin tavrınızı tarif ediyor sanki.

Sonuç olarak Sayın Hiç, ben Burcu81 Hanım değilim.

Ben, zamanında planlı bir saldırı ile forumu sabote etmeye çalışan, bunu sinsice kendi adını kullanmadan yapan, ifşa olunca da "protesto ediyordum" diye kendini şerefsizce korumaya çalışan haysiyet yoksunu da değilim.

Ben, gidiyorum ben durmam buralarda dedikten sonra, başka isimle gelip kınama mesajları yazan, bu sayfalarda "asil" ilan ettiği kişileri, başka forumlarda "melun" ilan eden kişi de değilim.

Ben Sayın Uyarı da değilim. O'nun kim oldugu konusunda bir fikrim var, ama düşündükçe tiksindiren, emin oldukça yanılmayı isteten bir fikir bu. Sizin durumunuza düşmemek için, bu fikrimi itham haline getirmiyorum, şimdilik.

Siz rezil olmaktan bıkmadıkça, ben sizi ifşa etmekten sıkılmam Sayın Hiç. İftira atacaksanız, hiç olmazsa belli bir akıl çerçevesinde yapın. İftiracı kimliğinize, bir de aptal kimliği eklemeyin.

Bütün bunlar bir yana, hala fikir söyleyemediniz bana. Tekrar soruyorum,
günah mı?

Var mı fikriniz, var mı bilginiz?

dilemma
(no login)

pis sabotajci

October 24 2001, 12:36 PM 

iftiraci sahtekar...

Sailor sen bu forumda tanidigim en rezil yaratiksin. Sen azili bir mikropsun. Türkce yoksunu, utopyaci sanal bakteri. MGK`ye bir nebze tahammül edebiliyorum ama, sen, sen sana hakaret etmek bile midemi bulandiriyor...

Allah belani versin

Sailor
(Login akkina)

Sayın Dilemma Hanımefendiyi kızdırdık sanırım

October 24 2001, 12:49 PM 

pis sabotajci ?
Hangi sabotaj hanımefendi?

iftiraci sahtekar...??
Hangi iftira Sayın Bayan? Nerede iftira atmış, sahtekarlık etmişim?

Mideniz bulanır elbet, çünkü bana hakaret etmekten başka bir şey yapamıyorsunuz ki.

Pardon yapıyorsunuz, yukarıdaki gibi mesnetsiz iftiralar atıyorsunuz, bela okuyorsunuz.

Ama bana kızmayın Sayın Dilemma, ben sadece sizin yazdıklarınıza ışık tutuyorum.

Kendi sayfanıza periyodik olarak yazı yazan siz ve Sayın Hiç'ten başka iki kişiden biri de benim (diğeri, uzun periyodlarla yazan Yunus, son iftirasını yüzüne vurdum, yanıt veremedi). Orada da size, fikir soruyorum, orada da hakaret edip kovuyorsunuz beni.

Allah, yüreğinizi aydınlatsın.

Sailor
(Login akkina)

Genel Çağrı

October 24 2001, 1:04 PM 

Bırakın küfür hakareti
Bırakın iftiraları

Sadece fikir, bilgi gösterin:

Mastürbasyon yapmak,

Dinimizce günah mıdır?

Korkmayın fikirden bilgiden

Buyrun.

Sailor
(Login akkina)

Farkında mısınız?

October 24 2001, 1:22 PM 

Burada bir konu tartışılmaya çalışılıyor.

Cinselliğin, din nezdinde günah olup olmadığı konu.

Kimseden, cinselliğini anlatması istenmiyor. Kimseye mahrem bir soru yöneltilmiyor.

Sadece, din ile ilgili bir konuda görüş soruluyor.

Burada, daha önceki iletilerinden din konusunda bilgi sahibi olduğu izlenimi veren kişiler var.

Fikir belirtecek yerde, yaygara koparıyorlar. Hakaretler, suçlamalar, beddualar gırla gidiyor.

Bu konuda bir fikir belirtmenin, soru sormanın iffetisizce bir davranış olacağını öne sürenler, en iffetsiz suçlamaları, hakaretleri, iftiraları sergilemekten sıkılmıyor, utanmıyorlar.

Cinsellik yaıp, öcü değildir. İslami açıdan cinsellikle ilgili bir yorum yapmak, ne sizi, ne İslam'ı küçültmez, Peygamber'imizin dahi bu konuda hadisleri, Kur'an'da bu konuda ayetler vardır. Ancak bu kişiler, fikir belirticek yerde, fikir soranlara saldırmayı tercih ediyorlar.

Bazıları, geçmiş icraatlarını hiçe sayarak, mesnetsiz ve aptalca iftiraları beceriksizce haykırıyor.

Ama soru soran, fikir isteyenler, bir yandan bu saldırıları savuştururken, bir yandan Fikir istemeye soru sormaya devam ediyorlar.

Farkında mısınız?

MGK
(Login oduncumahir)

Sailor...

October 24 2001, 1:28 PM 

Yaw günah olup olmadıgı sorun degil...

Sen hala günah mı degilmi diyorsun.
Buna cevap vermezler.

Bak hacı cevabını verdi neden ona itibar etmiyorsun?
Hacı kuranı iyi bilen birimidir bilmiyorum ama islamı iyi bilir diye düşünüyorum.
Buna itiraz edenler olabilir.
Zira bugünkü islamın yapısı bir çok nedenlerden dolayı kişiler arası çatışmalara ve farklılıklara mahal veren bir yapıda.

Mesela MEZHEP-TARİKAT gibi farklılıklar da bundan dolayı oluşmakta.
Mezhep farklı anlamalar manasına geliyor.Farklı anlamalar da farklı kelimeler oluşturuyor.
Ondan dolayı biri digerinden farklı yorumlayınca digeri o yorumu yanlış ya da bilmiyor diye nitelendiriyor.
Ondan dolayı bu tür fetvalarda bulunmak bir digerinin tepkisini çekiyor.

Ondan dolayı birisi çıkıp KESİN bir dille masturbasyon serbesttir diyemiyorlar.
Bunun sebebi korku ya da bilgisizlik degil.
Bunun sebebi farklı görüşlerin olması.
Ve sana bir şey söyleyeyim sailor,yasak olsa dahi insan masturbasyon yapacaktır.
Uykusunda dahi yapacaktır.
Ancak bunun cevabını kati bir dille yasaktır ya da serbesttir diye bekleme bence...
Yok çünkü...
Kurana bakacaklardır...
Kuran da bulamayınca hadislere ya da belitlere bakıyorlar ve bir yol bulmaya bakıyorlar.
Bu da gayet normal.

En azından ben öyle görüyor düşünüyorum.

Benim bu konuyu buraya taşımamaın sebebi "GÜNAH mı mi DEGİL mi" ve aynı zamanda böyle b,r soru soran birine bu derece ÇULLANMANIN altında yatan HAK,YETKİ nerden geliyor.

BURCU81 forumda bir soru sordu diye resmen RECM edilmiştir.
Evet aynen öyle olmuştur.
İnanmayan gider bakar.

İşte bu gibi kafaları görünce ben sinirleniyorum.
Ve bu kafalar bunları göremeyince kızıyorum.

Halbuki dilemma dan da
Çagaşandan da bunları görmesini beklerdim.
İkiside bunları görecek nitelikteler.

İşin garip yanı HACI bile göremedi...

Sailor
(Login akkina)

Görmezler

October 24 2001, 1:34 PM 

Çünkü bakmıyorlar.

Çünkü önyargı gözlerini bağlamış.

Haksız olmayı çok isterdim.

Sayın Dilemma'nın beddua, hakaret ve iftira yerine açıklayıcı bir yazı yazmasını,
Sayın Çağaşan'ın çamur atmak yerine ortaya fikir atmasını,
Sayın Hiç'in aptalca ve beceriksizce komplo girişimi yerine bir yerlerden yazılar getirerek sayfayı renklendirmesini çok isterdim.

Haksız olmayı, çok isterdim.

hiç
(no login)

Burcu81 IP no.su açıklansın

October 24 2001, 1:39 PM 

Görelim, bilelim

MGK
(Login oduncumahir)

Geçen gün bir arkadaşımla sohbet ediyorduk...

October 24 2001, 1:45 PM 

Bana bu işlerin aslında insanların bir yanılgısından kaynaklandıgını söyledi...

Nedir o yanılgı dedigim zaman "HOŞGÖRÜ ile TOLERANS" arasındaki fark dedi...

Daha bu cümleyi kurar kurmaz bende bir şey CLİCK etti sanki.
Anında gerisini getrebildim kafamda.
Bazı anlayamadıgım şeylere ışık tuttu sanki.

Kendimce yorumlar yaptım...

Burada sizinle paylaşayım...

Evet o sırada o arkadaşım ben kliklerken bir iki cümle daha kurdu ve o cümlelerde gayet açık ve net dogruydu...

"Tolerans rakkamlarla dahi ifade edilebilir ancak hoşgörüde bu yoktur"...

Şimdi diyeceksiniz ki ne alaka...Ya da diyenleriniz olabilir.

İslamda HOŞGÖRÜ var ise o zaman islama karşı gelmede sınırsız bir şekilde oluşacaktır.NAsılsa HOŞGÖRÜ var diye.
Yani HOŞGÖRÜ bir yerden sonra ters teperek sınırsız bir şımarıklıga yol açıyor.Ve hatta körüklüyor.

Halbuki TOLERANS da bir yere gelince birileri ya da bazı kurallar sana DUR diyor ve öteye geçmene izin vermiyor.

İşte teoloji içerisinde HOŞGÖRÜ var oldugu zaman birileri bu hoşgörüye sıgınarak dur durak bilmeyebiliyorlar.

Bu düşünceyi en basit şekliyle şu forumda yaşananlara uygulayalım.
CUK diye yerine oturuyor.

Mesela şu küfür olayında HOŞGÖRÜ olunca bu bir çok sabotajcının ya da art niyetli kişinin ekmegine yag sürüyor.
HOŞGÖRÜ veya ÖZGÜRLÜK gibi kavramlar aslında olumlu kavramlar ancak bundan yararlanan kişiler oldugu zaman bu yoldan çıkıyor.
Ama TOLERANS bir yere kadar oldugundan bir ölçü ve bir sınır koyuyor.

İşte toleransın sınırları tartışılabiliyor çunku elde bazı veriler oluyor.
Ancak HOŞGÖRÜ de bu sınırlar olmadıgından sınırsızlıgın içinde kaybolunuluyor.

HERŞEYE HOŞGÖRÜ ile bakmak isteyenler aslında insanın içindeki o KÖTÜ duygularıda HOŞGÖRMEK istiyorlar ancak bu olmuyor ve ütopik bir hayalkırıklıgı yaşıyorlar.

Ve bilmiyorlar...Bilmiyoruz..

TOLERE etmek mi yoksa HOŞGÖRMEK mi iyi?

İşin içine kendimiz girince HOŞGÖRÜ beklerken,
Başkaları girince TOLERANS mekanizmasını işletiyoruz.

Ve bu sorunları yaşıyoruz...

Ne dersiniz?

hiç
(no login)

MGK ve Sailor ateşle oynuyorsunuz!

October 24 2001, 1:50 PM 

IP'i açıklasana MGK
Birsüre içino forumda IP'leri aç görelim

uyari2
(no login)

konuyu buralara getirmeniz yanlisti

October 24 2001, 1:52 PM 

yine de
cok sey ogrendik
mgk-sailor
gercek niyetiniz ve kisiliginiz yavas yavas ortaya
cikiyor
bunca tahrik ve provakasyondan sonra
hosgoru, tolerans, ozgurluk ayaklari
yesinler...

MGK
(Login oduncumahir)

Şu yavaş yavaş ortaya çıkan...

October 24 2001, 2:05 PM 

...gerçek niyet ve kişilikler neymiş?

Bir açıklasana bana.

MGK
(Login oduncumahir)

Gereksiz ve aptalca iftiralar

October 24 2001, 2:27 PM 

Sailor ile Burcu81 aynı kişi olma konusunda en ufak şüphem olsaydı bir tek cümle yazmazdım.

Hiç sen bu forumun kadrolu sinegisin.

Oraya buraya konuyorsun..
Artık sana alıştık.
Kondugun zaman bir sinek kovma hareketi ile kaçıyor havada bir tur atıp başka bir yere konuyorsun.
Milletin kafasına kulagına gözüne konuyor onları rahatsız ediyorsun.
Küçücüksün,önemsizsin ama bunu beceriyorsun.
Vızıldıyorsun,konuyorsun tekrar vızıldayıp tekrar konuyorsun.
Seni bu şekilde kabul ettik.

Bak sana birşey söyleyeyim...

Hani diyorsun ya şu nickler ban edilsin,bu nickler buraya giremesin...

Böyle bir durum söz konusu degil.

Yani elimde bir sinek öldürecegi yok hiç.
Olsa ilk senin kafana indirirdim o sinek öldürecegini.
Aerosollere bogardım seni.
Ancak öyle bir durum yok.

Ondan dolayı havada uçmaya ve oraya buraya gereksizce konmaya devam edeceksin.
Küçük bir parmak ve el hareketiyler kovulacak,havada bir tur atacak tekrar gelip koncaksın.

Sinegin aklı olsa BOKA konmazdı.
Bana pezevenk diyorsun ama dibimden de ayrılmıyorsun.
Sinek bokun bok oldugunu bilse boka konmazdı...
Sende o akıl bile yok.
Bok dedigin kişilere konup duruyorsun.

Daha ne diyeyim sana.

Sailor
(no login)

Ben açıklayacağım şimdi

October 24 2001, 2:30 PM 

Ama önce, yukarıda Sayın Hiç'e yazdığım cevabı tekrarlayayım, ya okumamış, ya okumamış gibi yapıyor

Bir seferlik polemik yapalım
October 24 2001, 10:12 AM

Sayın Hiç ben Burcu81 nickname'ini kullanan bayan değilim.

Siz, son derece aptalca ve saçma bir iftirada bulunuyorsunuz. İtham veya iddia değil sadece iftira. Son derece saçma ve aptalca, çünkü sizin heyecandan KLAVYE yerine KAVYE ye dikkat edin diye haykırarak yazdığınız iletinizde kanıt gösterdiğiniz kelimeler aptalca seçilmiş.

Bazı harfleri göstererek alçakça iftiranıza kanıt bulmaya çalışıyorsunuz.

Bir bakalım o harflere; ama inanın bakmamış olmayı isteyeceksiniz, aptalca cımbızladığınız kelimeler yüzünüze vurulduğunda.

Sayın Burcu81, işaret ettiğiniz iletisinde bazı harfleri yanlış kullanmış, doğrudur.

Hangi harfler bunlar? tesetturlu kelimesinde ki ü yerine kullanılmış olan u; arkdasınızım kelimesindeki ş yerine kullanılmış olan s. u larla ilgili hata, aynı iletinin bir-iki yerinde daha kendini gösteriyor. Yazı ikilem içindeki, kafası karışık birinin kaleme aldığını belli eder şekilde imla hataları ile dolu. Ki, Burcu81 hanım'ın iletisi de bu kafa karışıklığını anlatıyor.

Şimdi, işaret ettiğiniz bir başka iletiye, benim iletime bakalım ...yok yok, arka kapıdan sıvışmaya kalkmayın, bu iş öyle sahte isim kullanıp sabotaj amaçlı Hayyam şiirleri bırakmaya benzemez...iftiranızın salaklığının ceremesini çekeceksiniz, kaçış yok...Neyse, ne diyorduk, benim iletime bakalım.

Ne yazmışım? müslümanlari asagilayici, tahrik edici unsurları demişim. Siz de buradaki, asagilayici kelimesinde ıyerinei, ğ yerine de g kullandığımı görünce, birden heyecanlanmışsınız. Öyle ki, KLAVYE yazamamış, KAVYE yazmışsınız ve haykırmışsınız: KAVYE'YE DİKKAT!

Oysa ki benim o iki kelimede yanlış kullandığım harfleri Sayın Burcu81 kendi iletisinde doğru kullanmış. Bakın ne yazmış o, bulabileceğimi yazmış. A-aaa, ğ yerli yerinde

Peki ben neden yanlış yazmışım o iki kelimeyi? Belli ki bir yerden copy / paste etmişim...Bakalım nereden copy paste...Bakın bakın, ne yazmış Sayın Uyarı, iletisinde:
sahsiyetsiz, serefsiz, asagilik hristiyan misyonerler din forumundan sonra diger forumlara da sizip, yukarida bir benzerini gördügünüz gibi, müslümanlari asagilayici, tahrik edici yazilar yollayarak

Aaaa, bulundu kelimeler. Ben, iletiye yanıt verirken, ifademi güçlendirmek için hitap ettiği kişinin iletisinden alıntı yapmışım.

O cümlede bir provakatör tasviri yapıyor Sayın Uyarı: tahrik edici yazılar yazmak. Sizin tavrınızı tarif ediyor sanki.

Sonuç olarak Sayın Hiç, ben Burcu81 Hanım değilim.

Ben, zamanında planlı bir saldırı ile forumu sabote etmeye çalışan, bunu sinsice kendi adını kullanmadan yapan, ifşa olunca da "protesto ediyordum" diye kendini şerefsizce korumaya çalışan haysiyet yoksunu da değilim.

Ben, gidiyorum ben durmam buralarda dedikten sonra, başka isimle gelip kınama mesajları yazan, bu sayfalarda "asil" ilan ettiği kişileri, başka forumlarda "melun" ilan eden kişi de değilim.

Ben Sayın Uyarı da değilim. O'nun kim oldugu konusunda bir fikrim var, ama düşündükçe tiksindiren, emin oldukça yanılmayı isteten bir fikir bu. Sizin durumunuza düşmemek için, bu fikrimi itham haline getirmiyorum, şimdilik.

Siz rezil olmaktan bıkmadıkça, ben sizi ifşa etmekten sıkılmam Sayın Hiç. İftira atacaksanız, hiç olmazsa belli bir akıl çerçevesinde yapın. İftiracı kimliğinize, bir de aptal kimliği eklemeyin.

Bütün bunlar bir yana, hala fikir söyleyemediniz bana. Tekrar soruyorum,
günah mı?

Var mı fikriniz, var mı bilginiz?

Sailor
(no login)

Gerçek kimlikler üzerine

October 24 2001, 2:43 PM 

Başından beri herkes kimliğine tiynetine uygun yazılar yazıyor. Bazılar kimliklerini saklayıp yazıyor, bazılar, daha önce yaptıkları edepsizlikerin benzerlerini yapma iftiraları savuruyor. Hakaret var, tehdit var, iftira var.

Bir de öbür tarafta sorular soranlar var. Fikir isteyenler var.

Kimlikler ortada, edep ortada, takke düşmüş, kel ortada.

cagasan
(no login)

şıracı ile bozacı

October 24 2001, 2:51 PM 

neyi dert ediyorlar

Sailor
(no login)

Dert ettiklerimden biri

October 24 2001, 2:52 PM 

Sayın Çağaşan'ın bilgisizliğini hakaret ve iftira ile örtmeye çalışması.

İnsanlık adına dert ediyorum.

MGK
(Login oduncumahir)

Edepsizligi

October 24 2001, 3:08 PM 

Ahlaksızlıgı
Utanmazlıgı
Saldırganlıgı
Tehditi
Saygısızlıgı
Tavuk boku kişilikleri
Ben bunları dert ediyorum.
Ve derdimden dolayı isyan ediyorum...
İsyanım burada kaleme geliyor
Yazıyorum.
Ve sen bırak yazılana bakmayı yazılmasından şikayetçisin.

Forum müdavimi Çagaşan.
Bunları göremiyorsun degil mi?
Kör ve sefil çagaşan.

cagasan
(no login)

gördüm

October 24 2001, 3:17 PM 

doğrusunu isterseniz

şıracı bozacı başlıklı yazıma

ben cevap verileceğini tahmim etmemiştim

şunu gördüm ki

ortada gerçekten

şıracı ve bozacı varmış
hemen cevaplar geldi

ne diyeyim

emre
(no login)

BEN DE FİKRİMİ SÖYLÜYEYİM

October 24 2001, 3:54 PM 

Hayır masturbasyon kesinlikle günah değildir.Eğer sağlığı bozacak bir durum söz konusu değilse günah değildir.Masturbasyonun günah sayılma hurafesi Ahit kitabından alınan bir ifadeden kaynaklanıyor.Şimdi cümleyi tam hatırlamıyorum ama aklımda kaldığı kadarıyla kral cinsel enerjisini boşa harcıyordu ve Tanrı buna çok sinirleniyordu.Ama orda kastedilen kralın veya peygamberin görevini yerini getiremeyip zaman kaybetmesiydi.Kaldı ki bilindiği gibi incil ve tevrat bozulmuş kitaplardır.Kuran'da da günah olduğuna dair bir şey göremediğimize göre ,günah olduğunu söylemek imkansızdır.selam ve sevgiler.

MGK
(Login oduncumahir)

Allah razı olsun...

October 24 2001, 4:03 PM 

Emre sana yürekten teşekkur ediyorum...

Yazdıgının içerik bakımından tersi de olsaydı teşekkur ederdim.

En azından konuya yaklaşım bazında birilerinin seni örnek almasını diliyorum ve bu açıdan tekrar teşekkur ederim.

Şurada konuya ilgi göstermeksizin yaygara yapanların bunu görebilmesi dilegi ile...

HACI
(Login omerusta)

MGK'YE DERS......

October 24 2001, 4:20 PM 

Yaw MGK;
Bir de sen ders alsan.. Kimi sana ornek gostereyim bilmiyorum.. Su anda sana ornek gosterebilecegim tek forumcu Gak.. Neden mi? Aramiza epeyidir girmiyor..
Sen ondan ders al biraz.. olur mu?

MGK
(Login oduncumahir)

Almadıgımı kim söyledi...

October 24 2001, 4:38 PM 

Gak'ı da alıyorum seni de..
Hatta dilemmayı da örnek alıyorum...
Sailor ı da Bilg i de çagaşanı da..

Herkesi örnek alıyorum HACI...

Ama begendigim yanlarını alıyor begenmedigim yanlarını almıyorum.
Benim eksikligini kendimde gördüğüm yanlar benim ilgimi çekecektir.

Mesela Gak ın begenerek öykünüp örnek aldıgım yanları bende olmayan yanlarıdır degil mi?
Ve o örnek aldıgım yanları senin ilgini çekmeyen yanları ise bunu sen göremeyeceksindir.

Ya da senin yazılarına bakarak öykündügüm ve örnek alınası yanlar bir başkasına göre olagan veya önemsizdir.

Burada otomatikman devreye başka bir olgu giriyor.

Hiç çekinmeden yazarım bunu..

Dilemmanın bilgi birikimine hayranken bu bilgilerini idrak edişine ve uygulamadaki tezatlıklarına hayret ediyorum.

Gak ın konulara çok farklı açılardan bir anda bakarak yazmasına hayranlık duyarken bazı konulardaki inatçılıgını ve görmezden gelmesini anlayamıyorum.

Senin akılcı ve objektif yaklaşımlarını begenirken aniden sormadan etmeden saldırmalarına şaşırıyorum.

Bilg in zekasına ve bilgi birikimini çok hoş bir uslup ile dile getirme yetisine bayılırken tribune oynayıp taraf toplama derdine düşmesi bana anlamsız geliyor...

Sailorın kibarlıgına gıpta ederken tepesine sıçmalarına ragmen bundan taviz vermemsini hayretle karşılıyorum...

Hiç denen adamın yüzsüzlüğüne hayret ederken bundan taviz vermeksizin daha da yüzssüzleşmesine inanmıyorum.

Tüm bunlardan bir sonuç çıkarıyorum.

Yazılanlara saygı duymak yerine kişisel hesaplaşmalar daha cazip geliyor sanırım...

Saygı uyandıramıyoruz ya da uyandırma çabaları yetersiz kalıyor.

uyari2
(no login)

aslinda hersey

October 24 2001, 4:44 PM 

gak nickli
katiksiz ateistin
forumun sifrelerini
mgk nickli
katikli muslumana vermesiyle basladi
katiksiz ateist ugramiyor
yaptigi buyuk hatanin belki farkinda belki degil
inaniyorum ki
vicdan azabi icerisinde
kenardan izliyor

gel pisligini temizle gak!

MGK
(Login oduncumahir)

Uydurma...

October 24 2001, 5:02 PM 

Bilmeden etmeden konuşmayın..

Bu forumun editoru PAKSU dur.
Hala da öyle.
Belkide tek hatası veya tek hatam benim forum boktan durumda diye PAKSU yu aramadan kaynaklanıyor.
O da benden saglık ve iş gibi özel sorunları nedeni ile bakamadıgını ve benden forumun kullanımı konusunda sorunları halletmemi rica etmesidir.
Ben bu forumun editorlugunu siz yaygara yapsanız da yapmasanız da istemiyorum.
İstemememin sebebi ise yine siz katılımcılar degil.
Sebebi benim ilgili olmadıgımdan dolayı.

Gak bana hala sebebini bilmedigim bir nedenden dolayı PAKSU ile aralarında yaptıkları bir konuşma sonucunda WEB şifrelerini yolladı.
Nedendir bilmiyorum.
Hala da bilmiyorum.

Şifrelerin hiçbiri degiştirilmemiştir.
Aynen duruyorlar.

Siz yaygara yapsanız da yapmasanızda bu durum böyle.

Bir kaç kez LOGİN durumda oldugumu unuttugumdan dolayı bazı iletilerimde FORUM OWNER ibaresi var.
Onu bile kullanmamaya özen gösteriyorum.

Burada yapmış olduklarım hakkında YAYGARA yapan onlarca muhalif adamdan biri çıkıp editörlüğü biz daha iyi yaparız gibi yazılar yazsa da bir tanesi çıkıp talip olmadı.
Kaç kere de teklif ettim.

Hala da ediyorum...

Uydurmayın...

uyari2
(no login)

bu konuda haklisin

October 24 2001, 5:12 PM 

ve ben cagasa'nin
sana kizmasina akil erdiremiyorum
kizma birader!
din forumunu teslim al..

uyari2
(no login)

sende forumu kurtardim pozlarini birak mgk

October 24 2001, 5:15 PM 

Sailor
(no login)

Sayın Çağaşan,

October 24 2001, 5:27 PM 

Bu kadar şaşırmayın, elbet yanıt alırsınız.

Bana yazılanher mesaj, ne kadar aymaz, ne kadar edepsiz, ne kadar aptalca da olsa yanıt alır.

Siz önce şıracı - bozacı gibi edepsiz bir abaşlık altında, benim ismime, bana hitaben yazarsanız; aynı edepsiz başlığı ikinci kez kullanınca, ben elbet üzerime alınırım ve yanıtlarım.

Neden yanıtlamayayım ki, Sayın Hiç'in aptalca ve beceriksizce yaptığı ahlak ve haysiyet yoksunu iftirasını da yanıtladım; Sayın Dilemma'nın hakaret ve beddua dolu yazısını da.

Bütün yanıtlarımda ise iki ortak nokta vardı. Sizler ne kadar provoke etseniz de ben üslubumu bozmadım; ve sürekli sizlerden fikir beyanı bekledim.

Fikriniz yok, verebilecek yanıtınız yok, elinizden gelen tek şey demgoji, küfür, hakaret, iftira, saptırma.

Hele ki sizin, Sayın Çağaşan, çırpınışlarınız çok seviyesiz ve kalitesiz; yani size çok uygun.

Tekrar soruyorum size, var mı verebileceğiniz yanıt soruma?

MGK
(Login oduncumahir)

Bu forumu kurtaran katılımcılardır...

October 24 2001, 5:27 PM 

Bu forumu ben kurtarmadım.
Sadece korudum.
Korumak ile kurtarmanın arasındaki farkı siz/biz hepimiz yani kullanıcılar buraya yazarak ve paylaşarak yaratıyoruz.

Bu forum devam ettigi sürece kurtarılmış olur.
Korumak ise bu foruma yapılan sabotajları kullanıcıların aradıklarını hala bulmasını saglamaktır.
Katılım olmaz ise forum bitmiştir.

Bu konu hakikaten üzerinde bu kadar konuşulmayacak kadar basittir.

Özgürlüğü koruyan sorumluluktur.
Kahramanlık degil.
Savaş da degil.

Sorumluluk duygusu olmadan ne özgürlüğü yaratabilirsiniz ne de onu koruyabilirsiniz.

Bakın size basit bir örnek.
Yan sayfada gunlerdir hatta haftalardır devam eden bir problem nedenli yine kufurler uçuşuyor...
Rezilligin bini bir para.

Elimi sürmüyorum...

Neden?

Çünkü forumun kullanımını ve katılımcıların huzurunu bozmuyorlar.

Amaç katılımcıları adam etmek degil.
Böyle bir patavatsızlıga yani kişilere müdahale etmeye ben de karşıyım.Hemde hepinizden önce.
Bakın bu sayfayı açtım diye bana kota koymaya kalkanlara ve "neden açtın" gibi soru soranlara başta ben yaygara yapıyorum.

Yan sayfada Hans ve arkadaşlarının davaları ne ise rahatlıkla ve özgürce halletsinler ediyorlar da zaten.

Forumun kullanımını ve konuların kronolojik takibini bozmadıkları sürece de foruma mudahale etmiyorum.

Lütfen ne demek istedigimi anlatabildigimden emin olmamı saglayın artık.

This message has been edited by abuzer on Oct 24, 2001 5:36 PM

Sailor
(no login)

Sayın Emre,

October 24 2001, 5:30 PM 

Konuya bir yaklaşımda bulunmuş olmanıza, bilgilerinizi bizlerle paylaşmanıza teşekkürler.

Elinize, beyninize, emeğinize; ve en çok insanlığınıza sağlık.

emre
(no login)

SAYIN SAİLOR

October 24 2001, 6:01 PM 

Ben de size teşekkür ediyorum.Bu sefer sırf görüşümü belirtiyorum diye bana hakaret etmediğinizden dolayı.selamlar.

Sailor
(no login)

Hadi

October 24 2001, 6:02 PM 

Hadi Sayın Çağaşan,
Hadi Sayın Hiç,

Hakaret, iftira, edepsizlik üretebiliyorsunuz.

Fikir de üretebilecek misiniz?

Sailor
(no login)

Sayın Emre

October 24 2001, 6:07 PM 

O çatışmamız da, her ikimiz de maksadını aşan sözler ettik.

Ancak ben size, görüş bildirdiğinizden değil, fikir bildirmemeniz ve üslubunuzdan ötürü tepki vermiştim.

Ben sizin üslubunuzu yanlış anladım, siz benim sözlerimi hakaret olarak algıladınız.

Siz görüş bildirmiştiniz; ben de hakaret etmemiştim.

Hakaret etmesem de, uzlaşmaz tavrım için özür dilerim sizden, bunu o zaman da hakketmiştiniz.

Sailor
(no login)

Sayın Emre,

October 24 2001, 6:52 PM 

Yanlış anlaşma olmasın, uzlaşmaz tavır değil, özür dü o zaman da hakkettiğiniz.

Saygılar.

hiç
(no login)

Yargı'da bir temel kural vardır: Dava'nun esasına bakılmadan Usüle bakılır

October 24 2001, 6:52 PM 

Usul'e aykırı olunca Dava'ya bakılmaz ve dolaysıyla hüküm tesis edilmeden Red olur.

Bu sayfada "Tesettürlü" nitelemesiyle "Orgazm" konusu bir araya kasten getirilip provakasyon yapılarak çok büyük bir suç işlenmiştir.
Sivas Olayları da "Binlerce yıllık Kur'an`ın neresine inanayım" diyen Aziz Nesin yanıtıyla başlamıştı, unutmayın.
Sorumluluk duygusu olan her an sorumluluk duyar; Özgürlük serserilik etmek değildir. Bu forumda bunu anlamayan dangalaklar var fakat anlayıp da ona göre mehter gibi davrananlar da var.
İş işten geçmeden aklınızı başınıza alın!
Öyle başıboş bir din forumu da olamaz, mutlaka forum sorumluluğu üstlenen birisi olmalıdır. Hastaymış, işi varmış, olmaz öyle mazeret. Hiç beklenilmeyen durumda iş başka yöne döner ve önlenebilemez hal alır; haberiniz olsun.
Bir sözden ne çıkar demeyin: Salman Rushty mi ne namussuzsa bakın ne halde gizlenerek yaşıyor.
Anladın mı dümenci?

bedirhan
(no login)

Untitled

October 24 2001, 8:31 PM 

bu konuda görüş yazmak istemiyorum ama
bir haci aklı başında konuya yaklaşmış
ve kestirip atmış
yapılması gereklende bu
böle saçma sapan ve art niyetli yaklaşımları
din sayfasına taşıyn insanları kınıyorum
konu sıkıntısı çekile bilir
ama bu saçma sapan şeyleri konuşmamıza sebeb degildir

bedirhan.............................

MGK
(no login)

Bedirhan

October 24 2001, 8:40 PM 

Saçma olan ne?

Masturbasyon konusu mu?
Burcu nun merakı mı?
Konunu forumda sorulması mı?
Masturbasyon "günah mı degilmi" diye soru sormak mı?
Bunu soran birine delammanın çullanması mı?
Çullanmaması mı?
Tesetürlü birinin sorması mı?
Sormamamalı mı?

Nedir saçmalık buyur açıkla...

Neye saçma dedigini bileyim.Eger açıklamazsan yazdıgından şunu çıkaracagım...

"Bu foruma şu ya da bu konuları asmak saçmalıktır" dedigini çıkaracagım.
Böyle bir ön kural mı var?

bedirhan
(no login)

Untitled

October 24 2001, 8:56 PM 

bana ilk önce şunu ifade et
bir insanın orgazım problemi olabilir dogru
ama bunu ifade ederken ben bir tekstilciyim demesi ne kadar
saçma sapanlıktan uzaktır
yani tekstilci olmasıyla
orgazım problemi arasında nasıl bir bag vardır
başörtüsüde öle
bu kadının başörtüsüyle orgazm olamamasının
baglantısı nedir
ama bu kadın bir baglantı kurmaya neden ihtiyaç hisdsediyor
bu konunun neden ilgiç oldugunu düşünüp
buraya taşıma ihtiyacı hissettin
yani başörtüsü takmayın
orgazm olamazsınız mı demek istiyorsun
her şey saçma geliyo
hangisini söyleyimki
en başta bu konunun bu kadar reyting yapması saçma gelmişti

cevap yazmana gerek yok birdaha bu sayfada yazacagımı sanmıyorum

bedirhan.........................

Sailor
(no login)

Sayın Hiç,

October 24 2001, 11:11 PM 

İftiralarınızdan vakit bulup bir şeyler düşünmüşsünüz, ancak düşündüklerinzden bir mantık örgüsü çıkarmak zor. Bir deneyelim.

Yargı'da bir temel kural vardır: Dava'nun esasına bakılmadan Usüle bakılır Usul'e aykırı olunca Dava'ya bakılmaz ve dolaysıyla hüküm tesis edilmeden Red olur.

Anlamadığınız bir şey, burası adliye değil beyefendi. Burada adli teamüller ve kurallar geçerli değildir. Burada bir konu yazılır; o konuda bir fikriniz varsa, edep kuralları içinde gelir yazarsınız. Edep kuralları içinde kalamazsanız da, daha önce olduğu gibi maskara durumuna düşersiniz.

Bu sayfada "Tesettürlü" nitelemesiyle "Orgazm" konusu bir araya kasten getirilip provakasyon yapılarak çok büyük bir suç işlenmiştir.

Kime karşı suç? Kime provokasyon? Hangi kasıt. Ne kadar art niyetlisiniz Sayın Hiç. Burada kimse kimsenin mahremiyetini sormuyor. Burada konu edilen, mastürbasyon'un günah olup olmadığı. Konuyu saptırmamanızda yarar var.

Sivas Olayları da "Binlerce yıllık Kur'an`ın neresine inanayım" diyen Aziz Nesin yanıtıyla başlamıştı, unutmayın.
İş işten geçmeden aklınızı başınıza alın!

Burayı ileride diğer tehdit cümlelerinizle birlikte yanıtlayacağım; şimdilik geçiyorum.

Sorumluluk duygusu olan her an sorumluluk duyar; Özgürlük serserilik etmek değildir. Bu forumda bunu anlamayan dangalaklar var fakat anlayıp da ona göre mehter gibi davrananlar da var.

Evet, sizin gibi sahte isimlerle gelip burada sabotajlar yapanlar, insanlara "pezevenk" diyenler var. Ancak bunların bu şekilde davranmaları Forumdaki özügrlüğün değil, kendi insanlık eksikliklerinin kusuru.

Öyle başıboş bir din forumu da olamaz, mutlaka forum sorumluluğu üstlenen birisi olmalıdır. Hastaymış, işi varmış, olmaz öyle mazeret. Hiç beklenilmeyen durumda iş başka yöne döner ve önlenebilemez hal alır; haberiniz olsun.
Bir sözden ne çıkar demeyin: Salman Rushty mi ne namussuzsa bakın ne halde gizlenerek yaşıyor.

Şimdi bu sözler, yukarıdaki Aziz Nesin sözleri iele birleştirildiğinde, bir tehdit mi? Öyle ise eğer, kimi ne için, neyle tehdit ediyorsunuz; bunu söyleyecek yüreğiniz var mı?

Anladın mı dümenci?

Dümenci diye helmsman'a derler Sayın HİÇ. Benim nckname'im denizci anlamına gelir, ve anladım, ne mal olduğunuz anladım.

Çok iyi anlattınız.

Sailor
(no login)

Sayın Bedirhan,

October 24 2001, 11:13 PM 

Hoşgeldiniz sayfaya.
Hemen size de sorayım:

Fikir, bilgi gösterin:

Mastürbasyon yapmak,

Dinimizce günah mıdır?

Sailor
(no login)

Sayın Bedirhan'ın yaklaşımı

October 24 2001, 11:19 PM 

Yukarıdaki soruyu sorarken, Sayın Bedirhan'ın en spn iletisinin son cümlelerini göz ardı etmişim.

Kendisi, buraya bir daha yazmayacağım diyor. Gerçi biz gördük "yazmayacağım" deyip başka isimlerle gelip yazanları; ancak Sayın Bedirhan'ın böyle bir ilkesizlik yapacağını sanmam.

Kendisi madem buraya birşey yazmış, ben de bari onun yazdıklarına yorum yapayım.

Sayın Bedirhan diyor ki:

bu kadının başörtüsüyle orgazm olamamasının
baglantısı nedir
ama bu kadın bir baglantı kurmaya neden ihtiyaç hisdsediyor
bu konunun neden ilgiç oldugunu düşünüp
buraya taşıma ihtiyacı hissettin
yani başörtüsü takmayın
orgazm olamazsınız mı demek istiyorsun

Yanlış okumuş, yanlış anlamış. Burada kimse başörtüsü ile orgazm arasında bağlantı vardır demiyor. Daha doğrusu Sayın Hiç öyle diyor ama o olayı çarpıtmak için söylüyor. Burada sorulan soruları, yukarıda MGK zaten özetlemiş. Ben de aynı şekilde sordum zaten.

Gerisi, saptırmadır.

cagasan
(no login)

hikayenin hikayecisi

October 25 2001, 12:23 AM 

Burcu81 sorular sormuş
!*(diyelimki 81 doğumlu burcu; yani 20 yaşındaki burcu bunları bilmiyor)
öğrenmek istiyor

*! Bu yazıda paratez içindeki bütün yazılanlar cagasanın kendi düşünce ve yorumudur.

aynı iletiye gelen cevaplar
· uyarı; tepkisini dile getiriyor
· sailor; kurana ve kendi görüşüne göre cevaplıyor.
· Burcu81, sailor’a teşekkür ettikten sonra
uyarı’nın tepkisinden telaşa kapılıyor, ürküp kaçıyor.
· Mgk kendi dünya görüşünü dile getiriyor
Sonra mgk bu yazıyı cinsel yaşam sayfasından din sayfasına taşıyor.

Gelişmeler
1-hiç; din sayfasına gelen bu ayzı için
mgk ya hakaret ediyor, küfrediyor.
2-sailor;
mgk adına hiçe hiç yoktan cevap veriyor.
3-hacı;
mgk ya yazı için sitem ediyor ve bilgisini paylaşıyor.
4-hacı-ali;
hiç le dalgasını geçiyor.
5-cagasan;
mgk nın tutumunu eleştiriyor ve sitem ediyor
6-sailor;
yine mgk adına hen cagasanı hem hiçi yanıtlıyor.
(bunları hangi içgüdüsüyle yapma ihtiyacı duyuyor)
ve sürekli tekrarlayacağı sorularını sormaya başlıyor.
7-hiç;
sayfanın tavanarasına taşınması için istekte bulunuyor.
8-sailor;
hiçe mgk adına cevap veriyor.
9-hiç,
ne işe yarayacağı belli olmayan bir kanıt getiriyor
10- cagasan;
sailoru eleştiriyor, kurnazlıkla suçluyor.
Sailor a sorularını mail ile cevaplayacağını söylüyor.
11- sailor;
hiçe sorduğu sorusunu tekrarlıyor
12- sailor;
cagasanı yanıtlıyor.soruların cevabını bilmediğini
mail adresini veremeyeceğini söyledikten sonra
aynı sorusunu tekrarlıyor.
13-cagasan;
sailoru yanıtlıyor.(cagasan sailora güvenmiyor.)
14-mgk;
ve nihayet mgk ortaya çıkıyor
yazılanlar için sitemde bulunuyor ve
sailorun ısrarla sorduğu sorunun aynısını aynı tarzda soruyor.
15-sailor;
cagasana soruların cevabını bilmediğini.öğrenmek istediğini,
bilse idi sormayacağını söyluyor.
(cagsan sailora inanmıyor.çünkü aynı sailor burcu81 iletisnin altına
kuranı okuduğunda öyle bir hükme rastlamadığını yazıyor.)
16- cagasan;
hem sailoru hem de mgk yı yanıtlıyor
(sıracı-bozacı
ikisininde konuya yaklaşım tarzları aynı,
ikisi aynı soruları soruyor,
sailor mgk için yazılan yazıları mgk dan önce yanıtlıyor)
17- haci;
mgk yı tekrar yanıtlıyor.
18- sailor;
cagasanı eleştiriyor, yakınıyor, fikirlere saygı istiyor
ve aynı soruyu tekrarlıyor.
19- dilemma;
mgk ya heyecanla dolu öfkesini dile geitiriyor.
20-mgk
çok sinirlenmiş,
hacıya dokunduruyor,
cagasana öfke saçıyor hakaret ediyor, aklınca hicv ediyor
21-sailor;
dilemmaya !iltifat ediyor!
22-cagasan;
sailorun sorularını burada kesinlikle yanıtlamayacağını söylüyor
(çünkü sailora güvenmiyor, sailoru mgk nın dümen suyunda görüyor
çünkü, cagasanortadaki soruları masumane sorular olarak düşünmüyor)
ve sorularını diğer katılımcılara yönlendirmesini istiyor.

Sıkılmazsanız devam edecek

MGK
(no login)

Bedirhan

October 25 2001, 4:46 AM 

Okudugunu anlamıyormusun?

Burcunun orgazm problemi yok.
Çünkü ne oldugunu dahi bilmiyor.
Burcu GÜNAHMIDIR diye soruyor.

Önce burada bir hemfikir olalım sonrasına bakarız.

GÜNAHMIDIR sorusu bir cinsel problem mi yoksa dinsel problem mi?

hiç
(no login)

Serseri MGK'nın kendini haklı göstermek için yalancı ve sahtekar karakterli olduğu da anlaşıldı

October 25 2001, 7:32 AM 

Serseri MGK'nın kendini haklı göstermek için yalancı ve sahtekar karakterli olduğu da anlaşıldı

"Bedirhan

Okudugunu anlamıyormusun?

Burcunun orgazm problemi yok." diyebiliyor

oysa ki uyduruk ileti sayfa başında duruyor: "merhaba,
ben hic orgazm almadım. "

Demek ki hayali Burcu'nun İLETİSİNDE orgazm problemi olduğu belirtiliyor.

MGK
SENİN YAPABİLECEĞİN BİRŞEY KALMAMIŞ ARTIK
SENİ ŞU İNSİYATİFLERİNDEN MEN ETMEK GEREKİYOR
"NUS İLE USLANMAYANIN HAKKI TEKDİR, TERDİR İLE USLANMAYANIN HAKKI KÖTEKTİR"
SEN SALAKSIN VE SENİ ATEŞE ATMIŞLAR VE SENİ ATEŞE ATIP ORTADAN YOK OLMUŞLAR VE SENİ ANCAK BU DURUMDAN BELKİ SENİ ATEŞE ATANLAR KURTARABİLİR ÇÜNKÜ SEN NE ETTİĞİNİ BİLEMİYORSUN!
BUNCA REZİLLİK DE OLMAZ Kİ

brek
(no login)

mgk ve sailor

October 25 2001, 11:08 AM 

aslına bakılırsa burcunun buralardan kaçıp gitmesi söz konusu değil o buralarda ve düşüncesini desdekliyor

mgk başörtüsünün bu olayla ilgisi yok diyor fakat aslında bu yazıyı başörtüsünü bu olasyla ilinti kurmak amacıyla taşıyor
çünki bu soru cinsel yaşam editörlüğü boyunca karşılaştığıu ilk soru olamaz ama bize kadar gelen soruların ilki bu mgk nın sahtekarlığının açık bir kanıtı

soru soran kişinin masum olmadığını hepimiz görebiliyoruz göremeyenlerin ise bu olayda parmağı vardır sayın mgk ve sailor bayanı hoş görürken kendilerini yada kendileri gibi sahtekarları hoş görüyorlar

bu provakosyan denemesinin bu kadar itibar görmesi bazı insanların ahlaksızlığını ortaya koyuyor bu sorunun başörtülü bir bayanın sorduğuna inanan
sailor ve mgk nın
asıl amacı insanlara yardım etmek değildir
çünki mgk bu sorunun buralarda cevap bulmasının zor olduğunu kendisi itiraf etti
niyeti ilk başta söylediği gibi bu sorunun cevabını bulmak değildi çünki daha sonra bulunmayacağı gafını kendi klavyesiyle yapıyor
ortada böyle bir bayanın olmaması ve olmayan bayanın yandaşlarının bir kaç dakika bile duraklamadan cevap ve savunma yetiştirip durması
herşeyi açıkça ortaya seriyor

bu saldırılara bir son ver yeter artık bu kadar insanın onaylamadığı bir iletiyi daha fazla burada tutma mgk.
daha amacına ulaştığını düşünmüyorsan bu yazıyı hala burda tutmaya devam edeceksin bu çok açık.
şimdi tüm forum halkına nasıl bir düzenbaz olduğunu sergilemiş oldun ip sizler ancak senin cinsel yaşam forumuna rahatça ve ahlaksızca girip çıkabilir
bu ipsizliği buraya taşıyıp ahlaksız olduğunu belli etmiş oldun

cinsel konular hakkında açık ve güzel bir şekilde bilgi veren çok fazla kitap yazılmış
işgüzarlık maskesi ile yardımda bulunuyormuş gibi hareket etmeyi bırak
çünki hiç bir tesettürlü bayan kimliğini bu pisliğin içine bırakacak kadar aptal değildir

niyetin tesettürlü bayanları aşağılamak ve tesettürün amacına ulaşmadığını ve hiçbir şey ifade etmeyen herhangi bir örtü olduğunu iddia etmeye çalışmaktı. tesettürlü bir bayanın anlayış ve sorunları ele alış ortamları konusunda bir ayrıcalık olmadığına herkezi inandırma çalışıyorsun fakat aldığın tepkiler sonucu tutunduğun ipin ne kadar çürük olduğunu görmüşsündür herhalde... tesettürlü bir bayanın sorununu çözmek sana düşmez ki zaten hiç bir zamanda düşmedi
tesettür bir bayanı diğerlerinden ayırır tesettür bir bayanın ahlaki simgesidir ve bu tür başlıklar açarak /başlıkları buralara taşıyarak insanların tesettüre bakış açısını değiştiremezsiniz yoğurdunuz tutmadı mgk tesettürlüyü içine atmak istediğiniz bataklığın içine kendiniz düştünüz. saf niyet rolleri ile kendinizi kutarmanıza imkan yok artık
niyetini ifşa etmiş oldun bir tesettürlü bayan böyle bir başlık açmış olsaydı buna en çok kimin sevinip coşacağını göstermiş oldun hoş görünün nereye kadar gidebileceğini ve ne kadar kısır olduğunu gözler önüne serdini mgk
tesettür sizin el uzatamayacağınız kadar asil bir kimliktir ve tesettürlü bir bayanda size malzeme olmayacak kadar muntazamdır bu işte parmağınız yoksa bu bir provakosyondur demekti size düşen. şayet bu olay sizi keyiflendirmediyse... ama davranışlarınız kininizi ele verdi çamur elinizde kaldı beceriksizliğinizden onu kendi üzerinize sürdünüz. tesettürü kirletemeyeceğinizi anlamanız size pahalıya patladı pisliğe battınız amacınıza ulaşamadınız
kendi tuzağınıza kendiniz düşmeden önce bu forumdaki insanları beyinsiz yerine koydunuz sizin ekmeğinize yağ sürecek kadar beyinsiz insanların var olduğunu sandınız ama yanıldınız ve şimdi bunu çok pahalıya ödüyorsunuz. bu forumdaki insanlar dinleri düşünceleri ve inançları ne olursa olsun bu tür tuzaklara düşmezler.çünki aklı olan herkez bunun tuzak olduğunu hemen fark eder.kimin ekmeğine yağ sürdüğünü kime çamur attığını bilmeyecek ahmaklar yok bu forumda
ama bu forumda şimdi üstü başı çamur içinde iki kişi var temizlenmeleride çok zor
mgk ve sailor temizlenemezsiniz çünki battınız....

MGK
(no login)

Bu iddiaların ve suçlamaların aksini ispatlayamam...

October 25 2001, 1:01 PM 

Ancak sadece şunu önünüze koyarım...

Burcu denen katılımcının amacı ve niyeti ne olursa olsun yazdıgı iletinin içerigi dogrultusunda hareket etmek zorundayım/z.Yani yazdıgını aksi olmadıkça YALAN ya da KÖTÜ NİYETLİ kabul edemem.

Bir de şunu söyleyebilirim;

Burcunun iletisi 28,9,2001 tarihli.
Dilemmanın sailorın ademsin ve yine burcunun ve de benim cevaplarım aynı gün.
Yani 28.9.2001

Ve konu orada kapanmış.

Yaklaşık bi ay sonra Gazozcu nickli bir kişinin PROVOKATOR başlıklı açtıgı bir yerde

"Kalkarlar, tesettürlü bir bayan arkadaşın -kendi inanışları gereği- burada sormaya kalkışmayacağı soruları, güya onun kılığına girerek sorarlar.

cümlesi geçtigi zaman bu konu tekrar kendiliginden gündeme gelmiş olmalı...

22,10,2001 de Kukumankuşu gidip bu burcu nun sayfasına sayfaya ileti asması ve arkasında dilemmanın gelerek olayı inanılmaz tavır içerisinde olayı bir başortusu mevzusuna taşıması ile gelişti...

Soruyorum şimdi...

Yukarıdaki suçlamaları yapmanızın altında yatan etken nedir?

Benim bir provoke amacı ile olayı dallandırdıgım iddiası var ise buna kanıt bekliyorum.
Amacım bu olsaydı neden bir ay bekleyeyim?
Ta o zaman taşırdım olayı buraya öyle degil mi?

Şimdi tekrar okuyun o yazıları.
Bakın bakalım bu olayı bir din problemi altına sokan benmiyim yoksa sailor mı?
Bu olayın buraya taşınmasında etken benim provokatör bir niyette olmam mı yoksa konunun DİN konusu haline getiren dilemma nın o berbat tutumu mu?

Buyrun bakın...

hiç
(no login)

MGK kafasızlık yapıp keçi gibi diretiyorsun

October 25 2001, 1:20 PM 

Bak hem editörlükten sen de yakınıyorsun ve hem de editörlük olanaklarını kötüye kullandın ve ısrar edip diretiyorsun

ŞU FORUM KURUCULARI ARASINDA AKLI BAŞINDA, NAMUSU VİCDANINDA, SORUMLULUĞUYLA DUYARLI KİMSELER NE BEKLİYORLAR

DİN FORUMUNUN DURUMU MUTLAKA BİR ÇÖZÜME BAĞLANMALIDIR
BAŞKA FORUMLARI BİLMEM FAKAT BİR DİN FORUMU BU TUTUMLA OLABİLEMEZ

BELA GELİYORUM DEMEZ!

Sailor
(no login)

Sayın Çağaşan,

October 25 2001, 1:36 PM 

Yalancısınız Sayın Çağaşan. Yalanlarınızı, aşağıda yüzünüze vuracağım.
Ahlaksızsınız Sayın Çağaşan, fikir istememe rağmen fikir vermeyip, ucuz yalanlarla kurtulmaya çalıştığınız için.
Akılsızsınız Sayın Çağaşan, yalanlarınızı beceriksizce savurduğunuz için.
Edepsizsiniz Sayın Çağaşan, yalanlarınızda kullandığınız üslubunuzdan.

Bakın, yalanlarınızı nasıl vuruyorum yüzünüze:

2-sailor;
mgk adına hiçe hiç yoktan cevap veriyor.

Ben MGK adına yanıt vermiyorum, o iletimde direkt olarak Sayın Hİç'in tavrını ve tarzını konu alıyorum. Edepsizliğine tepki veriyorum. Konu ile hiç alakası olmadan, hakaret savurmasına kızıyorum. İnsanlığımdan tepki veriyorum, sizin bu insanlığı anlamamanız doğal.

6-sailor;
yine mgk adına hen cagasanı hem hiçi yanıtlıyor.
(bunları hangi içgüdüsüyle yapma ihtiyacı duyuyor)
ve sürekli tekrarlayacağı sorularını sormaya başlıyor.

Yalan söylüyorsunuz Sayın Çağaşan, ben o iletide cevap vermiyorum, soru soruyorum. Sizin özellikle yanıtlamaktan kaçındığınız soruyu soruyorum. Sizi ve Sayın Hiç'i, iftiralardan ve hakaretlerden, fikir ve bilgi odaklı bir tartışmaya çekmeye çalışıyorum:
Mastürbasyon yapmak,

Dinimizce günah mıdır?

Diyorum.

8-sailor;
hiçe mgk adına cevap veriyor.

Yine yalan. Yaıt vermiyorum, sorumu yineliyorum. Siz hem bunu çarpıtıyor, hem de utandaman MGK adına diyorsunuz, yalancısınız.
15-sailor;
cagasana soruların cevabını bilmediğini.öğrenmek istediğini,
bilse idi sormayacağını söyluyor.
(cagsan sailora inanmıyor.çünkü aynı sailor burcu81 iletisnin altına
kuranı okuduğunda öyle bir hükme rastlamadığını yazıyor.)

Yine yalan yazıyorsunuz. Ben ilk iletimde Sayın Burcu81'e söylediğim , kendimin bu hükme rastlamadığını, ancak bu konuda bir hükmü bilenlerin kanıtla gelebiceği idi. Aynışekilde burada sizlere sordum. Hatta söyledim size sormamın nedeninin benden bilgili olmanız oldugunu.

16- cagasan;
hem sailoru hem de mgk yı yanıtlıyor
(sıracı-bozacı
ikisininde konuya yaklaşım tarzları aynı,
ikisi aynı soruları soruyor,
sailor mgk için yazılan yazıları mgk dan önce yanıtlıyor)

Yalanlar silsilesi.
Siz yanıtlamıyor, yanıt vermekten kaçııyorsunuz.
Ben sizi MGK adına değil kendi adıma yanıtlıyorum, ve bakın ne diyorum size:

Gerçekten öğrenmek istediğim için sordum. Siz, bu konuya tepki verdiğiniz ve din konusunda bilgili biri olduğunuz için size sordum.

Bilgi alıverişinde bulunmak için sordum, siz çekişme platformuna taşımak için, bana "ucuz edebiyat yapma" dediniz.

Mail adresime vereceğiniz yanıtı buraya yazın, bu konuda bir bilginiz varsa buyrun paylaşın bizlerle.

Siz insanların fikirlerine saygılı olun biraz, sorular soran kişileri "şıracı, bozacı" tayin etmeyin.

Var mı sorularıma yanıtınız Sayın Çağaşan? Günah mıdır yukarıda yazdıklarım?

Yalanlarınızla kaçamak yapmanıza izin vermeyeceğim Sayın Çağaşan. Yukarıda açıkladığım nedenlerden ötürü, yalancı, ahlaksız, akılsız ve edepsizsiniz. Burada sergillediğiniz kişilik, bu açıdan beş para etmez. Ancak, kişiliğinizin gözümde zerrece önemi yok. Benim gözümde önemli olan tek tarafınız, Forum katılımcısı kimliğiniz.

İşte o kimliğe fikir ve bilgi adına soruyorum:
Mastürbasyon yapmak,
Bu soruları, kimliğini nispeten gizleyebileceği ve olası toplumsal baskılardan kendini koruyabileceği bir forum ortamında dile getirmek,

Dinimizce günah mıdır?

Yanıtı Forum katılımcısı olarak vereceksiniz. Aklınızda ve yüreğinizde ne varsa onu yazacaksınız. Fikir ve Bilgi ise aklınız ve yüreğinizdeki, fikir ve bilgi yazarsınız. Pislik ise, pislik yazmaya devam edersiniz.

Buyrun, bekliyorum Sayın Çağaşan.

Sailor
(no login)

Sayın Brek

October 25 2001, 1:49 PM 

soru soran kişinin masum olmadığını hepimiz görebiliyoruz göremeyenlerin ise bu olayda parmağı vardır sayın mgk ve sailor bayanı hoş görürken kendilerini yada kendileri gibi sahtekarları hoş görüyorlar

Ben insanları, bilmenden sahtekar olarak yargılama Sayın Brek. Sayın Burcu81'in sahtekar olmasını düşünmek için hiç bir nedenim yoktu, yazılarına karşı yanıt yazdım. Aynı şekilde Sayın Uyarı'ya da yanıt yazdım, o kişi bir sahtekar çıktı. Buna ne kadar üzüldüğümü defalarca belirttim.

Ortada böyle bir bayanın olmadığı savına nereden vardınız? Neden böyle düşünüyorsunuz? Bu sava dayanarak beni ahlaksız ilan ediyorsunuz. Eğer kanıt bulamazsanız,iftitiracı konumuna düşeceksiniz.

hiç bir tesettürlü bayan kimliğini bu pisliğin içine bırakacak kadar aptal değildir

Burcu81. İşte sizin söylediğiniz kimlik bu. Tesettürlü olduğunu söylemesinin nedeni, GÜNAH mıdır? diye sorması. Bo soruyu, toplumsal baskıların olmadığı bir yerde dile getirmesi, son derece makul ve mantıklı. Sonraki gelişmelere bırakın. Sayım Emre ve Sayın Hacı dışında herkes, Burcu'nun ahlakını, soru soran bizlerin ahlakını sorgulamaya başladı. Toplumsal baskının daniskası görüldü burada.

niyetin tesettürlü bayanları aşağılamak ve tesettürün amacına ulaşmadığını ve hiçbir şey ifade etmeyen herhangi bir örtü olduğunu iddia etmeye çalışmaktı.

Burada ya gaflet içindesiniz, ya da gerçekten çarpık bir bakış açınız var. Tesettür'ün amacına ulaşmaması ne demektir?

tesettür bir bayanı diğerlerinden ayırır tesettür bir bayanın ahlaki simgesidir

Tesettür bir bayanın ahlakının değil, Dini Kimliğinin simgesidir. Tartışmayı tesettür tartışmasın çekmenize meydan vermemek için dah derine inmeyeceğim.

ama davranışlarınız kininizi ele verdi çamur elinizde kaldı beceriksizliğinizden onu kendi üzerinize sürdünüz.

Kin ve beceriksizlik örneklerinbi vereyim size Sayın Brek.

Sayın Hiç aptalca bir komplu kurmaya çalıştı, rezil oldu.
Sayın Çağaşan yalanlarla kaçmaya çalıştı, rezil oldu.
Siz, nefret kustunuz ve rezil oldunuz.

Tesettürü kirletme gayreti içinde olan sizlersiniz.

Pahalı bir bedle ödeyen de sizlersiniz.

Bir yanıt veremiyorsunuz sorduğum soruya.

GÜNAH mıdır?

Sailor
(no login)

Kendini Rezil Edenler

October 25 2001, 1:56 PM 

Yalan söyleyenler (Çağaşan)
İftira atan, hakaret eden, tehdit eden (Hiç)
Kendi kimliğini gizleyip, başka kılıkla yazılar yazan ve bunu inkar eden (Dilemma)
Olayın özünden kaçıp sahtecilik yapan (Brek)

Kendini rezil eden bu kişilerdir.

Kendi adıma, sadece bir soru sordum sizlere ben.

Yanıtlamaktan kaçtığınız, yanıtlamamak adına kendinizi çamurla sürdüğünüz bir soru.

MGK
(no login)

BURCUNUN yanıtını ben FİKRİMCE söylemişim...

October 25 2001, 1:58 PM 

BENCE günah degil demişim ve DİN konusunda daha bilgili insanları DİN forumunda bulursun demişim ve çekilmişim.

UYARI nın yani dilemmanın o nefret ve saldırı dolu yazısını da kale almamaış, malzeme yapmamaışım.

Konu kapanmış.

Taaaki bir ay sonra UYARININ olayı bambaşka bir yere çekmesine kadar.

Ben burada savunma yapmıyorum..
Açıklıyorum.

Nedir açıkladıgım?

Olayın DİNi baglayan bir yere gelmesinin nedeni ben degilim.

Bu olay CİNSEL YAŞAM da bir din meselesi haline geldi ve ondan sonra buraya getirildi.
Bu olayı çarptırmak sadece bazılarının yaygarasına malzeme edilmesi ile bu hale geldi.

Neden?

Çünkü derdiniz KİM EDİTOR olacak...
Konu ile ilgili bir kelime yazamayışınız da ondan.

Ben editor degilim.
Dolayısı ile bu saçmalıklara gülüyorum.
Buranın editorlugune talip biri PAKSU ya gidecek bana gelmeyecek.
Dolayısı ile editorluk ile sorunu olan PAKSUYA gitsin.

Bunu 150 kere yazdım.

Ancak mahalle karısı tiynetli yaygaracılar bunu görmüyorlar.
Ben bir katılımcıyım.
Bu konuyu bana açmayın bir daha.

Evet siz başlıga bakın..

Şimdi soruyorum bu olayı din meselesi haline getiren kim?

hiç
(no login)

MGK bu sayfa dururken aşağıdaki ikinci sayfayı niçin açtın, amacın ne?

October 25 2001, 8:05 PM 

http://network54.com/Hide/Forum/thread?forumid=70688&messageid=1003973427

Ayraç kimlerin ne karakterde olduğunu belli ediyor

cagasan
(no login)

sailor

October 26 2001, 1:09 AM 

bir insanı

yalancı

diye

karalamak

bu kadar ucuz mu

ben senin bu kadar çocukluk hülyaları içinde
olabileceğini düşünemedim.

bir soruya
soruyla karşılık vermenin

aynı anlamda cevap verme olduğunu bilemeyecek
kadar düşünce özürlü olduğunu düşünemdim

ben çocukların gönlünü hoş tutarın
ama
onlarla çok ciddi şeyler konuşmam

seni çocuk olduğunu farkedemem benim hatam
senin bir suçun yok

Sailor
(no login)

Sayın Çağaşan,

October 26 2001, 1:17 AM 

Siz, kendiniz kendinizi karaladınız.
Bu satırlarda, baştan beri tutumuzun kaypaklığı ortada.
Kendinizi karalayan, rezil eden sizsiniz.

Ben, en baştan beri konuyu ciddi bir platforma çekmeye çalışıyorum.

Baştan beri sizden fikir ve bilgi istiyorum.

Ağzınızdan, kabalık, hakaret, yalan ve iftiradan başka bir şey duyamadık.

Eğer hakaretle, kabalıkla, iftira ve yalan ise ile büyümek, ben çocuk kalayım.

CAGASAN
(no login)

ukala sailor

October 26 2001, 1:28 AM 

sen bir ukala ve sofistsin

ben sana cevap vermeyeceğim demem rağmen

bunu bile bile

ısrarla niye aynı soruyu soruyorsun

bu soruların cevabını
mail adresini verirsen gönderirim dedim

bundaki amacım

sana yardımcı olamktı

sen hem mail adresi vermeyeceksin
hemde cevap verilmeyeceğini bildiğin halde

aynı soruları
mal bulmuş mağribi gibi
tekrar tekra soracaksın
ahlak yoksunu
ukela sailor

hala utanmıyorsun değil mi
soruları tekrarlarken

sen mgk nın çırağımısın

Sailor
(no login)

Sayın Çağaşan,

October 26 2001, 1:32 AM 

Kabalığınızı kendi kendinize kızmanıza veriyorum, olağandır.

Siz her iletinizde kendi kendinizi yalancı çıkardıkça, kendinize daha çok kızacaksınız.

Ben size ne dedim, yukarıdaki satırlarda?

Sırf sizin için bir mail adresi alayım, oraya yazın cevabınızı, ben de noktasına dokunmadan yayınlayayım burada dedim.

O iletiye yanıt dahi veremediniz.

Kızmayın kendinize Sayın Çağaşan, yalan sizin tiynetiniz.

cagasan
(no login)

şark kurnazı sailor

October 26 2001, 1:35 AM 

benim vereceğim cevap burada yayınlandıktan sonra

sana ne hacet var
ben acizmiyim
buraya iki satır yazmaya

kendini ne sanıyorsun
ahlak ve düşünce yoksunu

ne pişkin suratınız var

Sailor
(no login)

Sayın Çağaşan,

October 26 2001, 1:43 AM 

Kesinlikle acizsiniz.

Aciziyetiniz, size fikir soranlara, yalanlarla, hakaretlerle yanıt verme gayretinizden belli.

Bana yazacağınız ayıp bir şey mi ki ben burada yayınlamayayım?

Pişkin surat, kimin ki biliyormusunuz Sayın Çağaşan, burada bir konuda yazı yazmak yerine nefret kusan, olayı çarpıtıp başka yerlere çekmeye çalışan. İki satır yukarıdaki yazıları yalanlarla bezenmeye çalışan, her sözünü mutlaka bir hakarete bağlayan kişinin ki.

Bakın aynaya, göreceksiniz o pişkin suratı.

O suratla yaşamaya mahkumsunuz siz.

cagasan
(no login)

çırak sailor

October 26 2001, 1:52 AM 

ikimizin araında geçen konuşmaları

bana sormdan
ayıp olup olmamasına bakarak mı
karar vereceksin yazarken

sen git ustanı değiştir

daha iyi şeyler öğren

Sailor
(no login)

Sayın Çağaşan,

October 26 2001, 1:56 AM 

Yine yalana kaçmaya çalışmışsınız.

Ben sizin yazdıklarınızı, ne olursa olsun buraya asacağımı zaten söyledim. Karar verme durumu yok.

Siz korkmaktasınız, yazacaklarınızın Forum sayfalarında yer almasından.

Çırak - Usta iftiranıza yanıt dahi vermeye tenezzül etmiyorum. Pişkin suratınızın gerisindeki çarpık beynininiz yarattığı (ürettiği) bir başka yalan o.

cagasan
(no login)

sailor

October 26 2001, 2:00 AM 

sen hala uyur-gezersin

yalancısın

Sailor
(no login)

Sayın Çağaşan,

October 26 2001, 2:02 AM 

Ben size yalancıyı, kanıtını göstererek söyledim. Kanıt, bizzat yazdıklarınızdı.

Buyrun siz de kanıt gösterin yalancı derken.

Yoksa "yalancı" derken de yalan söylemiş olacaksınız.

Tiynetiniz olduğu üzere.

cagasan
(no login)

sailor

October 26 2001, 2:10 AM 

ben senin
akıllanmayacağına kanaat getirdiğim için

bu yazıların öncelik sonralık
sırasına göre
okuyan katılımcıların
vicdanlarına havale ediyorum

onların yargılarına
(mgk dışında herkes)

saygım sonsuzdur.

bu laf kalabalıklığından dolayı
(buradaki polemikçiler)

siz katılımcıların
gereksiz yere
zamanlarnı aldığım için
herkesten
(sailor ve mgk hariç)

özür dilerim.

hiç
(no login)

İnsanların kendi nefislerine göre dürüstlükleri ideolojileri ve sosyallikleriyle ilgisisiz

October 26 2001, 2:29 AM 

Bunu yıllar onyıllar önce anlamıştım ve "İnsanlar kendi vicdanlarında kendilerine dürüst değiller!" demiştim.
Burada bir kez daha gördüm.
Bedirhan'la düşüncelerimiz çatışıyordu, dürüst olduğunu gördüm.
Çağaşan'la pek karşıtlığımız yoktu, dürüst olduğunu gördüm.
Dilemma'ya da çok çattım fakat gerçekleri görüyor. Ve Hikmet_i Hüda: Gerçekler insanlara vicdanlarında kendilerine dürüst olmalarına göre görünüyor.

Ve sonuçta Allah'tan başka
her an, her koşulda dürüst yoktur
Dosdoğru ve tam adil ancak O'dur

hiç
(no login)

sosyallikleriyle ilgisiz - düzeltme :)

October 26 2001, 2:34 AM 

Ve fakat "İnsan yaşantısına uygun düşünür" denilmiştir ya o da ayrı
bir başka konu

Sailor
(no login)

Sayın Çağaşan,

October 26 2001, 11:16 AM 

Yalancılık, her hareketinize işlemiş. Güvenilir olmaktan çok uzak birisiniz.

Burada sergilediğiniz kişiliğinizi tarif edecek tek bir kelime var: kaypak.

Tekrar ediyoum, buradaki davranışlarınızla sergilediğiniz kişiliğiniz bu.

Olayı polemik boyutuna getiren, fikir üretmekten ısrarla kaçan, hakaretler, yalanlar ve iftiralarla bezenmiş bir tavrı sergileyen sizsiniz.

Özellikle benden özür dilememeniz, belki de yaptığınız tek dürüstçe hareket. Çünkü insan, istemeden yaptığı şeyler için özür diler.

Siz, bana karlşı tüm hakaretlerinizi, yalanlarınızı ve iftiralarınızı bilerek ve isteyerek savurdunuz.

Tiynetiniz olduğu üzere.

cagasan
(no login)

hırsın sana zarar veriyor sailor

October 26 2001, 11:41 AM 

"Olayı polemik boyutuna getiren, fikir üretmekten ısrarla kaçan, hakaretler, yalanlar ve iftiralarla bezenmiş bir tavrı sergileyen sizsiniz."

demiş sailor

"hakaretler" kısmı kabul

bunun dışındaki bütün sıfat ve tanımları kabul etmiyorum

çünkü
sailora
verilen gözlükle gördüğü dünyadan, başka birşey değil

Sailor
(no login)

Sayın Çağaşan,

October 26 2001, 12:59 PM 

Hırs?

Hırs, sizin bütün iletilerinizde kendini gösteriyor. Bir katılımcıya, "sen arkana bakmadan gideceksin" demektir hırs.

Ya da size soru soran kişiye "şark kurnazı" demektir.

Ben, sizin iftiralarınızı, yalanlarınızı, hakaretlerinizi bizzat yazılarınızdan aldığım ispatlarla yüzünüze vurdum.

Hala kabul etmiyorsanız, pişkin suratınızdandır.
Hala göremiyorsanız, kendi sapkın bakış açınızdandır.
Hala anlayamıyorsanız, kendi çarpık beynizinizdendir.

Kısaca her hareketiniz,

Kendi tiynetinizdendir.

MGK
(no login)

Hep aynı şey oluyor...

October 26 2001, 1:28 PM 

Biriyle hemfikirsen sahipsen yardakçı veya yalaka oluyorsun,
Zıt fikirdeysen misyoner ya da düşman...
Susarsanız küskün...
Çabalarsanız hırsına yenilen...

Yaw dagarcıgınızda başka bir kelime yok mu?
Hadi dagacıgınızda var diyeli...
O dagacıgınızdaki kelime içinizdekileri ifae etmek için sadece bu kelimleri mi seçiyor.

Kötüsünüz be.
Vallahi de kötü billahi de kötü.

brek
(no login)

sayın sailor

October 26 2001, 11:00 PM 

aslına bakılırsa önceki yazımı kısa tutmam gerekiyormuş
tüm bulgularımı bir arada yazdım zaten
benden hala kanıt isteyenler yazdıklarımdan fazlasını duyamayacaklar
görünen ahlaksızca davranışları için benden kanıt isteyenler ve buraya naklettiğim kanıtlarım ve düşüncelerimi görmezden geliyorlar
maskenizin düştüğünü gördüğünüz halde çırpınıyyorsunuz
niyetiniz o kadar açıkki bunu kamufule edebileceğiniz bir söz bir açıklama yapmanız mümkün değil gerçek akıllı insanların önünden kolay kolay değiştirilemez mgk bir ay beklediyse bu onun bu çirkinliği ifşa etmede biraz tembelce davranmış olmasından kaynaklanıyordur

siz sailor burcu hanımın din bölümündeki şubesi olmaktan yorulmadınız gitti
mgk ise hacinin ilk çıkışını dikkate bile almadı haci ne demişti bunun gibi provako oyunları ile uğraşmayın demişti neyin ne olduğu bilindiği halde bu olay sizin tarafınızdan itibar gördü siz sayın sailor iki üç gündür bir dakika bile duraklamadan ileti yollayıp durarak bu olayın gündemde kalmasını ve amacına ulaşmasını sağlamaya çalıştınız mgk ise cinsel yaşamda binlerce soru sorulurken tuttu bunu buraya astı
daha önce hiç mi dini alaka etmeyecek cinsel konular hakkında cinsel yaşama soru asılmadı? asıldı tabiki çünki din hayatın her alanına müdahale ettiği gibi cinselliğede müdahale eder
üstelik kendi itirafına ne diyeceksiniz

baskı falan yok herkez istediği soruyu sormakta serbesttir ama sizin gibi çarpık insanlara tesettürlü bir bayan kimliğini deşifre ederek soru sormaz
bunun ne anlama geleceğini ve sonuçlarının nasıl olduğunu bilmeyecek kadar cahilde olamaz
siz sahte burcu hanımı kullandınız
tesettürlü bir bayanı böyle aşağılayabileceğinize inandınız hepsi bu
ama amacınıza ulaşamamanız gerçekten hazin oldu

tesettürün amacı bir bayanın ahlaki değerlerinin korumasıdır ki bu amaçlarının yanlızca bir tanesidir

siz hala bataklıkta çamur içindesiniz

olayı bu tarafa çeken sizlersiniz maskenizi düşürmekte bizlere düşüyor
o sorunun cevabı din bölümünde değil cinsel yaşam bölümünde verilir çünki islam hayatın hiç bir noktasında ayrım yapmadan gerekli açıklamayı yapar fakat madem bunu biz ayırdık
yani konuları bölüm bölüm ayırdık gereken cevap orada verilir burada değil... buraya taşınma niyeti ne ise o doğrultuda devam eder gider

hem yeterince müsamahakar davranıldı ve haketmediğiniz halde gereken cevabı aldınız sanırım
şimdilik gözünüz aydın olsun

Sailor
(no login)

Sayın Brek,

October 27 2001, 12:30 AM 

Gelin birlikte önceki yazınıza biraz göz gezdirelim. Bulgularınız ne imiş bir görelim.
aslına bakılırsa burcunun buralardan kaçıp gitmesi söz konusu değil o buralarda ve düşüncesini desdekliyor

mgk başörtüsünün bu olayla ilgisi yok diyor fakat aslında bu yazıyı başörtüsünü bu olasyla ilinti kurmak amacıyla taşıyor
çünki bu soru cinsel yaşam editörlüğü boyunca karşılaştığıu ilk soru olamaz ama bize kadar gelen soruların ilki bu mgk nın sahtekarlığının açık bir kanıtı

Şimdi bu sözünüzün neresinden başlamak lazım acaba. Sayın Burcu81 iki ileti yazmış ve sonrasında buraya uğramamıştır.

Sonrasında olayı devam ettiren, uyari nickname'i altında yazılar yazan ve kendisini uyari isimli bir başkası gibi tanıtmak için sürekli yalanlar sıralayan Sayın Dilemma olmuştur. Konunun buraya taşınmasının arkasından; benim tek yaptığım, basit bir soru sormak olmuştur. Eğer günah varsa söylediklerim arasında, buyrun kanıtları ile yazın.

Aksi takdirde, soruma yanıt vermeyip de, konuyu saptırmaya çalışırsanız, asıl sahtekarlığı siz yapmış olursunuz Sayın Brek.

Neye dayanarak bana "sahtekar", soruyu soran kişiye "masum değil" diyorsunuz? İddialarınızı kanıtlamayamazsanız, ya özür dilemeniz ya da suratınızın ortasına yapışan iftiracı kimliğini kabullenmeniz gerekecek.

başörtülü bir bayanın sorduğuna inanan
sailor ve mgk nın
asıl amacı insanlara yardım etmek değildir

Benim yazdığım iletiden, ya da sonraki iletilerimden bu iddianızı destekleyen bir söz bulamazsanız, aynı şekilde iftiracı konumuna düşmüş olacaksınız.

Ben, bana saldıranlara (size olduğu gibi) haddini bildirmek dışında, sadece bilgi ve fikir istedim. Dine, başörtüsüne, tesettüre karşı bir tek kelime çıkmadı ağzımdan, çıkmaz da.

Kanımca, Burcu81, kafası karışmış genç bir hanımefendidir. Bu hanımefendi, toplumsal baskılara maruz kalmamak için, aklındaki ve yüreğindekini, kimlik bilgilerini açıklamak zorunda kalmaacağı bir forum ortamında dile getirmiştir.

Sorduğu sorular, kanımca tesettürlü bir hanımefendinin iffetine gölge düşürmeyecek şeylerdir. Kaldı ki benim ona verdiğim yanıt da ortadadır.

Gelelim, şimdiki yazınıza:

benden hala kanıt isteyenler yazdıklarımdan fazlasını duyamayacaklar
Onun farkındayız Sayın Brek. Siz, mesnetsiz iftiralarınız ve yalanlarınız dışında bir şey yazmadınız, fikir üretemediniz henüz.

görünen ahlaksızca davranışları için benden kanıt isteyenler ve buraya naklettiğim kanıtlarım ve düşüncelerimi görmezden geliyorlar
Hangi kanıt?

maskenizin düştüğünü gördüğünüz halde çırpınıyyorsunuz
Ben asla maske takmadım ki Sayın Brek. Ne isem, ne düşünüyorsam açıkça yazdım. MAske takıp başka isimle yazı yazanlar, üstelik bunu yaparken türlü yalanlarla maskeleribi sıkı sıkı yüzlerine yapıştıranlar artık buralara gelemez oldular.

Niyetimi asla saklama gereği görmedim. Art niyetli hareketlerde de bulunmadım. Basit bir soru sordum. Ama, aranızda bir tek kişi dahi yanıtlamaya, fikir üretmeye yanaşmadı. Çünkü amacınız, konuyu bahane edip Forum'da başka konuların yaygarasını yapmak.

siz sailor burcu hanımın din bölümündeki şubesi olmaktan yorulmadınız gitti
Ben kimsenin şubesi değilim Sayın Brek. Sadece bir soru sordum. Sadece, bir soru.

Sayın MGK ile ilgili yazdıklarınızın sadece iki cümlesi, bana yanıt hakkı verdiği için, yanıt vereceğim
cinsel yaşamda binlerce soru sorulurken tuttu bunu buraya astı
daha önce hiç mi dini alaka etmeyecek cinsel konular hakkında cinsel yaşama soru asılmadı? asıldı tabiki çünki din hayatın her alanına müdahale ettiği gibi cinselliğede müdahale eder

Hayır Sayın Brek. Daha önce buraya taşınmaya değecek bir konu olmadı Cinsel Yaşam Forumunda. Bakın oradaki iki başlıktan biri "başı bağlıu bir adamla aşk", diğeri de "seksi kadın ne giyer"; takdir edersniz ki bu tür konuların ya da cinsel empotansı inceleyen bilimsel içerikli yazıların DİN Forumu ile bir ilgisi yoktur.

Ancak, işin içinde bir GÜNAH mıdır sorusu olunca, doğal referans, DİN Forumu olacaktır.

siz sayın sailor iki üç gündür bir dakika bile duraklamadan ileti yollayıp durarak bu olayın gündemde kalmasını ve amacına ulaşmasını sağlamaya çalıştınız
Yalan söylüyorsunuz. Ben, sorularım dışında sadece bana yönlendirilen hakaret, iftira ve yalanlara yanıt verdim. Eğer bu konu bu kadar uzadı ise, sürekli bana hakaret edilmesindendir. Keşke haakaret edecek, ya da szin gibi yalan suçlamar üretecek yerde, Sayın Emre gibi fikir üretenler de çıksa idi. O zaman, belki uygar bir platformda fikir tatışması yapılırdı. Lakin, yazık ki bu sayfalar bana yapılan hakaretler ve iftiralar ile gündemde kaldı; sizin de yaptığınız gibi.

baskı falan yok herkez istediği soruyu sormakta serbesttir ama sizin gibi çarpık insanlara tesettürlü bir bayan kimliğini deşifre ederek soru sormaz
Bir bakın bakalım, Sayın Burcu81'in sorusuna en çarpık yanıt kimden gelmiş. Benden mi, Sayın MGK'dan mı, yoksa uyari isminin arkasında kendini saklayan Dilemma Hanım'dan mı.

siz sahte burcu hanımı kullandınız
tesettürlü bir bayanı böyle aşağılayabileceğinize inandınız hepsi bu

Bu iğrenç bir iddia. Bunu düşünebilen bir beyin, eğer bunu kanıtlayamazsa, yalancıdır, çarpıktır.

ama amacınıza ulaşamamanız gerçekten hazin oldu
Bakın buna katılmamak elde değil. Amacım, sorularıma yanıt alabilemek, bu konuyu değişik bakış açıları ışığında irdeleyebilmekti. Bunun için de DİN Forumunun, siz de dahil bilgili dindar katılımcılarının fikirlerini bekliyordum. Ancak elde edilen sonuç benim güvendiğim beyinlerinizin, fikir yerine iftira, yalan ve hakaret üretmeye yatklın olduğunun anlaşılması oldu. Yazıklar olsun sizlere, ne diyebilirim.

siz hala bataklıkta çamur içindesiniz

Artık diyebileceğim Allah biliyor, kim çamur içinde, kim yalancı, kim iftiracı, kim o çamura saklanmış çıkamıyor. Allah sizleri affetsin.

Başka bir şey demek gelmiyor içimden sizlere. Zorlarsanız, işitirsiniz.

HACI
(Login omerusta)

NE ZAMAN BUYUYECEKSINIZ BILMEM..SABIRLA BEKLIYORUM..

October 27 2001, 1:40 AM 

Sevgili Sailor;
Sayin Brek sizi yanitlar mi bilemem ama, ben bazi sorulari yanitlamak ve konuyu aydinlatmak istiyorum. Simdiye kadar, bir iki ileti disinda, pek katilmadim bu konuda yapilan tartismalara. Bakin bu konuda neler
soyluyorsunuz;

"Benim tek yaptigim, basit bir soru sormak olmustur. Eger günah varsa söylediklerim arasinda, buyrun kanitlari ile yazin."

Evet, dogru. Siz Cagasan’a cok basit bir soru sormussunuz. O da su;
Mastürbasyon yapmak,
Cinsellik hakkinda kafasi karisik olmak,
Bu sorulari, kimligini nispeten gizleyebilecegi ve olasi toplumsal baskilardan kendini
kruyabilecegi bir forum ortaminda dile getirmek,

Dinimizce günah midir?

Su soruyu en azinan on kere tekrarlamissiniz.
"Gunah mi degil mi?"
Herhangi bir nedenden dolayi Cagasan yanitlamak istememis. Siz israrla ondan ve digerlerinden bu soruyu yanitlamasini istiyorsunuz. Bence buna
hakkiniz yok. Cunku Cagasan’in size veya baskasina karsi hic bir sorumlulugu yok. Isterse sizi kendi icin uygun gordugu bir zamanda yanitlar, istemezse yanitlamaz.

Sayin Brek size sahtekar demis.. Bence az bile soylemis.. Siz yalniz sahtekar degil, ayni zamanda bir ahlaksizsiniz.. Bu tekrar ve israrlariniz ve inanilmaz derecede absurd polemikleriniz, normal forum adabinin disina ciktiginizin kesin gosterileri degil mi?
Bunlardan iyi kanit gostemek mumkun mu? Bu durum sizi acikca ve hic kuskusuz “en azindan” ahlaksiz yapiyor.. Gencligime rastlasaydiniz size uygun bir kac terim daha bulabilirdim.

Burc81’in masumiyetine gelince.. Bu kadar lafdan sonra, ne sizin, ne de MGK’nin bu kisinin mesru oldugu hakkindaki uzun ve talihsiz yazilariniz taraftar bulabildi. Size kimse inanmadi. Belki yazdiklariniza siz de inanmadiniz ama, bunu kabul etmek bile istemiyorsunuz. Zavalli Dilemma ne hakaretlere ugradi. Bedirhan kimbilir ne kadar kizdi size ama, kibar biri.. Geri donup, sizin ona yaptiklarinizi o size yapmadi.. Yapabilirdi..
Kimi elinize gecirdiyseniz cezalandirdiniz. Sizden nasibini almayan kalmadi.. Hic, Cagasan, Bedirhan, Dilemma, Brek derken, her onunuze geleni firtina gibi paylayip, laf kalabaligina bogdunuz.. Isin garibi, bu garibanlari bir yandan renkli polemiklerinizle fena sekilde hirpaliyor, ote yandan onlari ne kadar
hakli oldugunuzu kabul etmeye zorluyorsunuz.. Aslina bu cabaniz cok komik bir durum arzediyor. Bir cok kereler gulmekten kendimi alamadim.. Bir ogretmenin talebesini doverken, “Bak ben sana sunu dememis miydim... Sen sunu yapmis, bunu yapmamismiydin”
dedigi gibi bir davranis icindesiniz. Inanin sizi ibretle ve bir tur saskinlikla izliyorum.
Ben aslinda Burc81’in iletisine deginmek bile istemiyorum. Bu iletinin sahte oldugu o kadar acik ki, o konuyu tartismanin bir anlami kalmadi artik. Zaten MGK ve sizden baska o iletiye kimse inanmiyor. Gak icin pek emin degilim. Dilemma belki biraz asiri
tepki gosterdi ve oyle yapmasaydi, konu bu kadar buyumeyecekti. Sanal bir ortamda degisik bir nick kullandigi icin ahlaksizlikla suclanmamaliydi. Aramizda ne maymunlar oldugunu hatirlatayim..

Bazilariniz bahaneye bakiyorsunuz. Begenmediginiz bir iletinin yazarina buyuk bir hisimla saldiriyorsunuz.
Ayrica bu iletinin din bolumune tasinmasi bile tek basina bir ahlaksizliktir. Bu ahlaksizliga canak tutmak da ahlaksizliktir. Yani sizin ve MGK’nin davranisi acikca ahlaksizdir.. Bunda benim hic
bir kuskum yoktur. Tabii bu arada Hic kendine hic pay cikarmasin. O da ahlaksizliktan payini fazlasiyla almistir.
Sonunda korkarim bu forumda ahlakini kaybetmeyen yalniz bir kac kisi kaldi.. Kim onlar acaba?
Neyse, bu kadari yeter bu sacma konu icin. Ama bir hususa daha deginmeden gecemeyecegim. Sayin Brek’i yalancilikla sucluyorsunuz ve ona

“Yalan söylüyorsunuz. Ben, sorularim disinda sadece bana yönlendirilen hakaret, iftira ve yalanlara yanit verdim.”

diyorsunuz ama, bence bu ifade de dogru degil. Ortaligi o kadar karistirdiniz ki, kimin nezaman ne dedigini artik anlamaya olanak yok. Iletilere goz atan biri her yerde sizin nickinizi gorecektir. Forum biraz daha yakindan incelenirse, sizin herkesi once
kiskirttiginiz, sonra onlari hakeret etmekle sucladiginiz ve ortaya cikan bu karisikliktan yararlanarak onlara hakaretler yagdirdiginiz ortaya cikacaktir..
Bence buyuyun artik sevgili Sailor. Olgunlasin biraz.. Bu dedikodu ve polemik isinden de vazgecin.. Ayni seyleri MGK icin de soyleyebilirim. Hic icin belki bin kere soyledim.. Hic ise yaramadi. O sizlerden daha yasli oldugu icin, kendini cok akilli biri zannediyor ve forumda istedigini yapabilecegine inaniyor.. Umarim iyi bir ders almistir..
Bu tavsiyelerimin sizler icinde bir yarari olacagini sanmiyorum. Bu dunyada kimse kimseyi dinlemiyor artik. Herkes basina buyruk.. Yine de ben gorevimi yapayim bari dedim.... Gerisi size kalmis..
Beni yanitlamasaniz da olur. Sizinle ve kimse ile polemige girmeyecegim.

Selamlar
Haci..

cagasan
(no login)

heyy hey haci

October 27 2001, 2:15 AM 

"Isin garibi, bu garibanlari bir yandan renkli polemiklerinizle fena sekilde hirpaliyor,......."

şeklindeki düşüncene katılmıyorum

ne garibanı ne hırpalanması

sen
kulakları,
kendi söylediklerinden
başkasını duymayanları

neden

kahraman yapıyorsun

HACI
(Login omerusta)

HER SEY GORUNDUGU GIBI OLMAYABILIR..

October 27 2001, 2:25 AM 

Cagasan;

Sailor'a neden o sekilde bir cumle ile hitap ettigimi sana hemen iki kelime ile aciklayim..

Mecaz ve hiciv.....

keh keh keh..

cagasan
(no login)

tamam şimdi oldu

October 27 2001, 2:35 AM 

çok kurnazsın haci

in-di-go
(no login)

Untitled

October 27 2001, 3:38 AM 

garıp... soru masturbasyon gunahmıdır deılmıdır ?
cevpları bulmak araştırmak sunmak yerıne ıslamı savunan zatı muhteremlerın bılgılendırmesı dışında hakaret tacız ıslamda oldugunu savunamayacak gosteremeyecek kufur ve nahoş sozlerın tek harfının dahı tasvıp edılmedıgı bır ınanışı savunanlara dıyecek ıkı çıft lafım olsa gerek duşuncesıyle...ıznınızle beyler bayanlar
goruşlerınızın karşısında hangı goruş duşunce ve ınanış olsa dahı ıslamın hoşgoru ve yaklaşımdakı yumuşak uslubunu almanızı yargılama asma kesme ve evıre çevıre kendı duşuncelerınıze çevırmek ısteme çabalarınızın ıslamla deıl kendı saygısılıklarınızla alakalı olduguna kanaat getırmış bırı olarak...
burada ıslamda masturbasyonun gunah olmadıgını yapan kışının durumunu goze alarak buna şerhlerı dahılınde ızın verdıgını soylemek yerıne duşuncesı duygusu ınanışı fıkrı sızden bızden ondan yada onlardan farklı olanlara yaklaşımlarınızın ınsancıl ınsani ve sıze yaradılışınıza ıslama yaradanın halkettıgı mahlukat temelıne ınerek sunuşlarınızı yapar ve daha sevıye barometrenızı ayarlayarak tartışma ortamlarını şenlendırıp bızlerı bılmedıklerımız konusunda bılgılendırırsenız ıslamı yaşadıgını sanıpta bu yanılgıyı hayatları boyunca ınanan ve ınandırmaya çalışan beylere yada bayanlara bendende bır rıca ... LUTFEN
onyargılarınızı duzenleyıp ıslamın duşuncesı gıbı sunmaktan vazgeçın.. burada kımseyı kışılerı savunmaktan ote ıslamı bılenlerden sanıp bılmedıklerını yada ınanmak zorunda olmadıkları kışılerın sızler bızler gıbı duşunceye fıkre sahıp olma haklarını sızın hakkınız kadar hakkı olduklarını unutmadan.. sevıyesızlıkerı var ıse bunun arayışına gırersenız sanırım farkında olmasanızda ıslama uygun davranmış durumda olursunzu.. tebliğ sadece konuşmak deıldeır yazmakta deıldır
ıslam hal ve davranış dınıdır..DIKKAT LUTFENNNNN!!!

cagasan
(no login)

indigo

October 27 2001, 3:54 AM 

bütün yazılanları okuduktan sonra mı

yargıladın

yoksa
buraya önyargılarınlamı geldin

Anonymous
(no login)

Untitled

October 27 2001, 4:09 AM 

cagasan

195.175.151.138 şark kurnazı sailor October 26 2001, 12:35 AM

sana ne hacet var
ben acizmiyim
buraya iki satır yazmaya

kendini ne sanıyorsun
ahlak ve düşünce yoksunu

ne pişkin suratınız var

kişileren yonelık olmadıgımı soyledım
kavgada bıle soylenmeyecek sozlerın bıle bı adabı var ıse ıslamda tartışmaya yonelmenın yapanların soylememelerı gereken sozler vardır kı buna genelde sevıyeyı koruma denır. kışıler kendı hesaplarındakı sermayelerı yer ıseler gerıye ne kalır arkadaş

Sailor
(no login)

Sayın Hacı,

October 27 2001, 9:41 AM 

Yanıtlamasanız da olur, polemiğe girmeyeceğim demişsiniz gerçi; ancak bana karşı bir takım iddialarda bulunur ve ahlaksız derseniz, yanıtınızı alırsınız.
Başta Sayın Çağaşan ve Sayın Hiç'e, sonrasında ise bu tartışmaya katılan herkese sorduğum soruyu kimsenin yanıtlamaya mecburiyeti yok. Bunda haklısınız, lakin, eğer bana "şark kurnazı", şıracı-bozacı" kimi laflara saldırıda bulunulursa, yanıt veririm. Ayrıca Sayın Çağaşan, e mailime yanıt vereceğini söylemiş; benim o yanıtı burada verin demem üzerine yalan ve iftira dolu iletilere kaçmıştır.

Gelelim ahlaksızlık iddianıza. Forum adabı dışında gördüğünüz polemiklerimin olması ilginç. Sizin sübjektif Forum adabı anlayışınızda, insanların sinirlerini ince küfürlerle bozmak ve o kişileri küfüre yöneltmek olmalı SayınHacı, çünkü genel olarak yaptığınız tavır bu. Değişik sayfalarda gözlemlediğim tavrınız bu. Bu, sizi "en azından" ne yapar, takdiri bana ait değil. Ben Mevlana denli yüerği geniş biri değilim. O, ahlakı ahlaksızlardan öğrenmiş; ben sizden öğrenmeyeceğim.

Sayın Brek'e ve size sesleniyorum. Polemiklerimi sergileyin burada, ahlaksız olduğumu kanıtlayın. Ancak unutmayın, bana bakacağınız her pencere, aynı şekilde ruhunuzu sergileyen bir ayna haline gelebilir.

Ben, Burcu81'in art niyetli ya da börüngüğü gibi lmayan biri olduğuna inanmama neden olacak herhangi bir şey göremiyorum. Kaldı ki, burada tartışılan Burcu81'in kimliği de değildir. Hİç bir yazımda ne taraftar toplama, ne de başkalarına "en akıllınız benim" gibi bir gözdağı verme amacı gütmemişimdir. Aklımdaki söyler, bunu yaparken de mümkün mertebe akılcı ve efendi bir üslup kullanmaya çalışırım. Birine ahlaksız diyorsam, neden ahlaksız dediğimi söylerim, birine yalancı diyorsam, yalanını gösteririm; birine iftira diyorsam, ortaya koyduğu ithamın iftira olduğunu gösteririm. Bunlar, sizin için "absürd polemik" olabilir; lakin bu polemikleri başlatan hiç bir zaman ben değilimdir. Ben fikir isterim, saldırıda bulunulursa da yanıtını veririm. Şu an olduğu üzere.

Siz daha başlarda Mastürbasyon'un günah olmadığı fikrini öne sürdünüz. Ancak, yine kendi söyleminizle, konu dışında kalmak istediniz ve "adınıza" ileti istemediniz.

Sayın Dilemma'ya, kendisinin bana ettiği hakaretler gibi sözler asla sarfetmedim. Benim yaptığım, kendisinin davranışlarını betimleyen kelimeler kullanmaktı. Eğer hatalı bir kelimem varsa, nedenleri ile yazmakta siz de özgürsünüz, Sayın Dilemma da.

Sayın Bedirhan'a ne yapmışım ki ben? Sadece tavrını eleştirdim.

Beni kimseyi ne hırpalamak, ne de haklılığımıkabul ettirmek derdindeyim. Saydığınız isimlerin icraatları ortada. Ben sadece bu icraatları ortaya döktüm. Bunu yaparken de, kimsenin annesi ile cinsel maceralar yaşamış olma fantesizi kurup, bunu tefrika halinde yazmadım. Sanırım, sübjektif "Forum Adabı"nız ile bağdaştıramadığınız noktalardan biri de bu. Sizin de deyiminzle sizi şaşırtan küfüre sapmamış olmamdır belki, bilemem.

Sonunda korkarim bu forumda ahlakini kaybetmeyen yalniz bir kac kisi kaldi.. Kim onlar acaba?
Demişsiniz, kanımca po bir kaç kişiden biri benim. Ben, asla yalan söylemedim, kimseye iftira ya da küfür etmedim.

Bakın, Sayın Brek'e söylediğim sözü, size de yineliyorum:
“Yalan söylüyorsunuz. Ben, sorularim disinda sadece bana yönlendirilen hakaret, iftira ve yalanlara yanit verdim.”

Buyrun, kimi kışkırtmışım, kime mesnetsiz hakaretlerde bulunmuşum, nedenini açıklamadan kime yalancı, sahtekar ya da ahlaksız demişim gösterin. Forumun her yerinde gördüğünüz o Sailor ismin altındaki iletilerde, küfür bulun, hareketlere değil, kişilere yönelik hakaret bulun, buyrun gelin buraya yazın.

Daha önce yazmıştım, eğer büyümek, değer verdiğim şeylerden uzaklaşmaksa, ben büyümemeyi tercih ediyorum Bence buyuyun artik sevgili Sailor.

Sizinle polemik ya da kan davası bazında bir tartışmaya girmek istemediğim için, size "olgunlaşın" sözünü mesnetleri ile edebileceğim örnekler vermeyeceğim. Siz nasılsanız öylesiniz; ben nasılsam öyleyim.

Sailor
(no login)

Sayın Çağaşan,

October 27 2001, 9:43 AM 

İletilerinizi okudum.
Yanıt vermemei gerektirmiyor...
...Şimdilik

cagasan
(no login)

herkimsen

October 27 2001, 10:58 AM 

"kişileren yonelık olmadıgımı soyledım"

ama muhatap olara cagasanı eleştiriyorsun

sana göre demek ki cagasan

"kişi" değil

:)) komiksi komik

"kavgada bıle soylenmeyecek sozlerın bıle bı adabı var"

kavganın adabı bu söz değildir başka şeydir.

"cagasan

195.175.151.138 şark kurnazı sailor October 26 2001, 12:35 AM

sana ne hacet var
ben acizmiyim
buraya iki satır yazmaya

kendini ne sanıyorsun
ahlak ve düşünce yoksunu

ne pişkin suratınız var"

bu sayfanın başlangıcı yukarıya astığım ileti değildir.

önyargıdan kurtulmak istiyorsan

daha yukarılara çık

23 ekim 2001 07:30 tarihli ileteyi oku

hazmederek son iletiye ulaş

ayrıca islam hakkında bizlere öğretecek
bilgi birikimni varsa burada satır aralarında
kaybolup gitmesin

ayrı bir sayfa aç
bizde gelip oradan nasibimizi alalım

cagasan
(no login)

haklı hakkını hak eden payını alır sailor

October 27 2001, 11:20 AM 

"Başta Sayın Çağaşan ve Sayın Hiç'e, sonrasında ise bu tartışmaya katılan herkese sorduğum soruyu kimsenin yanıtlamaya mecburiyeti yok.

Bunda haklısınız,"

böyle söyledikten sonra

lafı "lakin" bağlayamazsın

eğer haklıysam

susacaksın ısrar etmeyeceksin

ısrarcı olursan
adama hakkını verirler

yani hak ettiğini

"şark kurnazı", şıracı-bozacı"

hatta fazlasını bile

bu yakıştırmalar sana durup dururken verilmiyor

sailor

sen bunları haketmek çok çabalıyorsun

ve sailor bu özelliğini ne zaman geliştirdin bilmiyorum ama

hala kendi söylediğinden başka
kimseyi duymuyorsun

karşındakini anlamak için

ara bir nefes al dinlen
bu arada başkalarının söylediklerini

dinle

dinle ki anla-şalım

"Sayın Çağaşan, e mailime yanıt vereceğini söylemiş; benim o yanıtı burada verin demem üzerine yalan ve iftira dolu iletilere kaçmıştır."

sailor insanları yamıltmak

yalan söylemek değil midir

yukarıdaki kocaman yalanının içinde iftara da barınmakta buna rağmen

"Ben, asla yalan söylemedim, kimseye iftira ya da küfür etmedim."

hala kendi söylediklerinden başkalrını duyamıyorsun

"kanımca po bir kaç kişiden biri benim"

bu cümle

kendi söylediklerinden başkasını duymayan

"kanımca po bir kaç kişiden biri benim"

diye tamamlansa idi daha iyi olurdu.

Sailor
(no login)

Sayın Çağaşan,

October 27 2001, 12:37 PM 

Polemikse istediğiniz, polemik yaparız. Olayı yalanlarınızla saptırmanıza izin vermeyeceğim. Kişiliğime saldırmaya çalıştıkça, karşılığını alacaksınız.

Sizin bana yönelik ilk iletiniz, "şark kurnazlığı" lafını taşıyor. Aynı iletide, bana mail adresime verceğiniz bir yanıtınızdan bahsediyorsunuz. Oysa ben, olayı herkesin aydınlanması açısından Forum'da incelemek istiyorum.

Siz, bana göndereceğiniz o mail de her ne yazacaksanız, burada yayınlanmasından kaçar bir havadasınız.

önyargıdan kurtulmak istiyorsan

Önyargıdan bahsetmeniz ne garip, ne talihsizlik sizin adınıza.

Siz en baştan bana yönelik olarak yazmadığınız ilk iletinizde olayı "din sayfasını sulandırmak" olarak nitelendirmişsiniz.

daha yukarılara çık

23 ekim 2001 07:30 tarihli ileteyi oku

hazmederek son iletiye ulaş

ayrıca islam hakkında bizlere öğretecek bilgi birikimni varsa burada satır aralarında kaybolup gitmesin

Söz ettiğiniz 23 Ekim saat 03:70 pm iletisinde bakn ne diyorum ben:

Sonraki iletilerimde size ne diyorum bakın:

Hazmettikçe, sizin hazımsızlığınız daha bir ortaya çıkıyor beyefendi.

ayrı bir sayfa aç
bizde gelip oradan nasibimizi alalım

cagasan

193.243.201.10 haklı hakkını hak eden payını alır sailor October 27 2001, 10:20 AM

"Başta Sayın Çağaşan ve Sayın Hiç'e, sonrasında ise bu tartışmaya katılan herkese sorduğum soruyu kimsenin yanıtlamaya mecburiyeti yok.

Bunda haklısınız,"

böyle söyledikten sonra

lafı "lakin" bağlayamazsın

eğer haklıysam

susacaksın ısrar etmeyeceksin

Demişsiniz. Yine insanları yanlış yönlendirmeye çalışıyorsunuz. İki satır yukarıdaki iletiyi saptırmaya çalışıyorsunuz. Bunun adı, insanlarıkandırmaktır, yalancılıktır. Bu da ahlaksızce bir davranıştır.

Bakın o sizin çarpıttığınız iletide, Laki bağlacı nereye bağlıyor sözü:

Başta Sayın Çağaşan ve Sayın Hiç'e, sonrasında ise bu tartışmaya katılan herkese sorduğum soruyu kimsenin yanıtlamaya mecburiyeti yok. Bunda haklısınız, lakin, eğer bana "şark kurnazı", şıracı-bozacı" kimi laflara saldırıda bulunulursa, yanıt veririm. Ayrıca Sayın Çağaşan, e mailime yanıt vereceğini söylemiş; benim o yanıtı burada verin demem üzerine yalan ve iftira dolu iletilere kaçmıştır.

Yalanlarınızı yukarıda vurdum yüzünüze.

İftiralarınız ise, "şıracı-bozacı" sözleriniz, "mgk adına başkalarına yanıt verdiğim" konusundaki yalanlarınız, "mgk'nın çırağımısın" tarzındaki laflarınızdır.

Soruyu yanıtlamama hakkınıza var, LAKİN bana hakaret etme, iftira atma ve YALAN SÖYLEME hakkınız yok. Tabi, ahlak açısından yok; takdir yine de sizin.

Hakkınızda ki iddialarımı, bizzat sizin sözlerinizden ispatlıyorum. Buyrun, siz de ispatlayın, böylece yalancı durumuna düşmeyin.

Buyrun Çağaşan, fikir tartışması yapamıyorsunuz, demagojiye kaçmak istiyorsunuz; buyrun.

Ben size yalancı dedim, ki yalancısınız, yalanlarınızı gösterdim.

Ben size ifitracı dedim, ki iftiracısınız, iftiralarınzıı sergiledim.

Pişkin suratlı ve çarpık beyinli dedim, bunun mesnetlerini gösterdim.

Ben size hakaret ediyorsunuz dedim, ki kendi ağzınızdan ilan ettiğiniz üzere ediyorsunuz, hakaretlerinizi gösterdim.

Siz de iddialarınıza kanıt gösterin ki.

Hiç olmazsa iftiracı olmaktan kurtulun.

Ahlak adına.

Bu kelimenin sizin için anlamı varsa eğer.

cagasan
(no login)

ispat ortada sailor

October 27 2001, 12:46 PM 

senin buraya yazdığın

her savunma

senin yalanlarınla iftiralarınla dolu

benim ayrıca

satır satır kelime kelime cümle cümle
yazmama gerek

herşey ortada

okuduğunu anlama

söyleneni anlam

söyeldiğini anlam

meziyet işidir

beceridir

kendini ve mgk yı savunma adına yaptığın herşey
senin ne olduğunu bildiren
tarihi birer belgedir.

Sailor
(no login)

Haklısınız Sayın Çağaşan,

October 27 2001, 12:58 PM 

Yazılanlar ortada.
Ben ne desem, siz yalanlarınıza devam edeceksiniz.
Allah'tan, yazılanlar ortada.

Allah görüyor, biliyor içinizi sizin.

Başka bir şey söylemeye gerek yok.

MGK
(no login)

Vay be HACI ya bak...

October 27 2001, 3:57 PM 

Hacı senin konulara objektif yapma kabiliyetin oldugunu biliyorum.
Bu konuda yazdıgın son talihsiz yazına bakarak bu fikrim degişmedi.

Ya düzgün okumadın ya da ortalıgı körükleme derdindesin.

Burcu81 denen kişinin PROVOKE amaçlı yazı yazmasını kabul etsek dahi PROVOKASYONUN oluşması için bir de provoke olmuş kişi lazım degil mi?

Dilemma önce PROVOKASYON a malzeme oluyor sonra ortaya çıkan bu PROVOKASYONA delleniyor.

Boş konuşuyorsun hacı.

Burcu81 'in böyle bir ileti yazmaya hakkı var.
Ben de yazabilirdim.
Burcu benim çocugum olabilirdi..Dini bütün tesettürlü bir kuzenim de olabilirdi.
Onun adına yazar sorardım.
Tesettürlü yegenim sordu deseydim Dilemmanın cevabı aynı mı olacaktı?
Şerefsiz yegenin böyle bir soru sormaz çünkü o bir tesettürlü mü diyecekti..
Onun adına bende sorabilirdim.

Burcunun forum ortamında böyle bir soru sormasına engel nedir?
Tesettürlü olması mı?
Bilgilenmek isteyen biri de olabilir.

Nereden biliyorsunuz bir provokatör oldugunu?
Kehanetiniz üzerine bir de çıkıp sözde yol gösterici rollerde senaryolar yazıyorsun.

BU SORULARIMIN HANGİSİNE CEVAP VERDİNİZ?
Önce cevap ver HACI...Ondan sonra konuş.

Bu ön yargı ötesinde bir infazdır..

Başlık açtım ve sordum...
Görmüyormusun?

GENÇ BİR KIZ MASTURBASYON GUNAHMIDIR DİYE SORARSA NE OLUR?

Cevabı da orada ..

Bir islam misyoneri edasıyla DİLEMMA gelir ve onun agzına sıçarcasına bir cevap yazar ve gider.

Öyle mi?

Bunu dile getirdim diye ben AHLAKSIZIM...
Olay dilemmayı ifşa etmek hiç bir zaman olmadı.

Dilemma sadece yedigi haltı bu gibi saptırmalar ile ört bas etmeye çalışarak manevralar peşinde.

Sen de o manevralara kananlardan birisin sadece.

AHLAKSIZCA soruyorum o zaman...
Eger anladıgın dil bu ise...

TESETTURLU GENÇ BİR KIZ MASTURBASYON GUNAHMIDIR DİYE RECM EDİLİRCESİNE TEPESİNE Mİ EDİLİR?

Bu davranışı kınıyorum.

KINIYORUM...

Hangi dileden anlıyorsanız o dilde KINIYORUM...

HACI
(Login omerusta)

UTANMADAN HALA POLEMIK YAPIYORSUNUZ.. BENCE KONU BIR SONUCA BAGLANMISTIR

October 27 2001, 4:20 PM 

BENI POLEMIGE DAVET EDEN, HATTA ZORLAYAN ILETILERI OKUMAYACAM. SON ILETIYE SOYLE BIR GOZ ATTIM. HEPSI O KADAR. SAILOR'UNKILERE GOZ ATMADIM BILE..
YETER BU SACMALIKLAR. BUNDAN SONRA KIMI OKUYUP YANITLAYACAGIM KONUSUNDA ESASLI BIR FIKIR OLUSTU KAFAMDA..
ISTEDIGINIZ KADAR CIRPININ. GERCEKTEN BAZI ILETILERI OKUMAYACAM. O KADAR GEREKSIZ KI ONLAR.. NASIL OLUYOR DA BOYLE SACMA SEYLER ICIN ZAMAN AYIRABILIYORSUNUZ!..

BENI ARANIZA ALAMAZSINIZ.. SIZE KATILMAYI REDDEDIYORUM.

ONCE ADAM OLUN.. ADAM....
SONRA IYI VEYA KOTU, AHLAKLI VEYA AHLAKSIZ..
SIZ DAHA ADAM OLAMAMISSINIZ KI, IYI VE AHLAKLI OLASINIZ..

GAFILLER..

MGK
(no login)

:)))))))))

October 27 2001, 4:26 PM 

GÜLÜNÇ...
ARADA OLUP OLMAMANLA İLGİLİ DEGİLİM HACI...
YAZIYORSAN ARADASIN DEMEKTİR HACI.
YAZDIGINA CEVAP ALIYORSUN,
NEREDE OLDUGUNA DEGİL.

cagasan
(no login)

şimdi oldu

October 27 2001, 4:47 PM 

sevgili haci
hep yahmin ediyordum ama
inkar ederler diye söylemiordum

burcu81 mutlaka

mgk veya sailorun bir tanığı olmalı,
mutlaka bildikleri veya önemsedikleri
bir olmalı diyordum

belki kendileri davet edip
yönlendirdiler diye düşünüyordum

katılımcılardan duymak istediklerini duyamadıklarından
işi sulandırıp

burcuya81 sahip çıkıyoruz havalarında
işi buraya getirdiler

hep düşünüyordum

burcu81, mgk, sailor
bir saç ayağı mıydı diye.

MGK
(no login)

Burcu 81 tanımıyorum...

October 27 2001, 4:57 PM 

Ama önemsiyorum.

Sadece tanıdıgı önemsemek ise yalakalıgın bir başka şekli.
Bu kafa yapısına sahip olanlar kendilerini iletileriyle ele veriyorlar.

Burcu bir katılımcı.
Önemsiyorum.

Önemsemeyenlerin ve burcunun tepesine çöreklenerek tesettürlü genç kızlarımıza gözdagı verircesine yazılan iletiler ise bir başka gerçek.

Özgürlükten bahsedenlerin utanmaz sıkılmaz fırıldak kişilikleri ise bu gerçegin bir ayna olarak ortaya yansıttıgı.

Merak
(no login)

Cagasan,

October 27 2001, 5:09 PM 

sızce katılımcılardan beklenılen ama alınamayan cevaplar neydı acaba veya neler olabılır?? Bunları da bır yazın ıstersenız...

Sailor
(no login)

Sayın Hacı,

October 27 2001, 5:15 PM 

Bağıra bağıra yazmanıza gerek yok.

Okumayın bazı iletileri. Polemiğe de girmeyin.

Siz hakaret edin ve köşenize çekilin.

Sizin, kendinize yakıştırdığınız bu ise, benim yapacak bir şeyim yok. Okumayın, yanıtlamayın madem istemiyorsanız.

Size hakaret serbest.

cagasan
(no login)

üç ahbab çavuşlar mı

October 27 2001, 5:21 PM 

halka genişliyor galiba

mgk,
sailor,
merak

hadi mgk inanıp burcu81 listeden çıkarıyorum

mgk nın burcu81 tanımıyorum sözüne itibar ediyorum

ama merak seni hç merak etmiyorum

üç ahbab çavuşlar...

cagasan
(no login)

merak

October 27 2001, 5:27 PM 

katılımcıların cevaplarını istiyorsan

yukarıdan aşağıya doğru okuduğunda

verilen cevapları göreceksin

ama sen benim cevabımı istiyorsan

sailorun mail adresine göndereceğim

sen de merak ediyorsan mail adresini bırak

Sailor
(no login)

Sayın Çağaşan,

October 27 2001, 5:27 PM 

Günlerdir içinizde tuttuğunuz gülünç bir fikri, Sayın Hacı'nın iletisine sırtınızı dayayıp ortaya atmışsınız. İyi de olmuş, içinizde kalmamış.

Ancak, yanlış kanıdasınız. Sayın Burcu81'i ben şahsen tanımıyorum. Eğer tanısa idim, yukarıdaki iletilerimde bunu söylerdim; zira ben sizin gibi yalanlarla bezeli iletiler yazan biri değilimdir.

Katılımcılardan duymak istediklerimi duyamadım, doğru.
Fikir Duyamadım, Bilgi Duyamadım, efendice bir üslupla yazılmış iletler duyamadım. Tekrar tekrar istememe rağmen.

Burada, Sayın Hacı ve Sayın Emre'yi ayrı tutmak lazım. Sayın Emre, başlarda söyledi fikrini. Sayın Hacı da, hakretlere ve yalanlara sapsa da, öncesinde söyledi fikrini.

Beri yandan, duymak istemediğim şeyleri duydum.

Kendi kimliğini yalan bir kimlik ardına gizleyip, hakaretler ve iftiralar atanları, ucuz hacker tehditleri savuranları duydum.
Yalan sözler ve hakaretlerle ortalığı karıştırıp, bir başka kavgayı alevlendirmek isteyenleri duydum.
Yalan iletilerle sahtekarlık yapanları duydum.

Gerçeği söylemekten, fikir söylemkten korkup işi sulandıranları duydum.

Saç ayağı gibi, birbirine dayanıp, pislik üretenleri duydum.

Birtek, fikir duyamadım, istediğim buydu.

cagasan
(no login)

rahatsızlık belli oldu

October 27 2001, 5:37 PM 

insanlar genelde
duymak istediklerini duyamayınca
rahatsız olurlur.

ve ilkel içgüdüsel saldıyı sinsice yaparlar

Merak
(no login)

Cagasan,

October 27 2001, 6:37 PM 

Sahsen,sahsıma ozel acıklama yapmanı hıc gereklı gormuyorum.Burda bu sekılde bır ıthamda bulunuyorsun oyleyse sordugum soruyu da gene bu ortamda cevaplandırabılırsın.Herkesın ogrenebılecegı sekılde.Bu arada benı merak edıp etmemen mevzumuz degıl,mevzumuz benım senın tahmınlerının ne oldugunu merak etmem.Bu arada cember sıfatı kullanmıssın.Bu katılımcılarla herhangı bır ılgım olmamakla bırlıkte tarafsız bır gozle yazılanları okuyorum.
Burcu 81 adlı katılımcı bu konu baslıgını actıgında
tek bır cevap yeterlı dıge dusunup aklımdan sunları gecırmıstım;'Burcu 81,Rabbımız bıze akıl vermıs,boyle bır sorunun cevabını kendın de pekala verebılırsın.'
Ama zaman ıcerısınde konu nerden nereye geldı ve
konuyu da bu duruma getıren,bugun burda adını telaffuz ettıgın ve benı de- dar ve sabıt goruslu oldugunu bır kez daha ıspat edercesıne- gruplarına dahıl ettıgın kısıler degıl bızzat sen ve senın kafa yapındakı katılımcılar oldu.Inanclı bırı olarak ınanclı gecınen ınsanların bu kadar
hosgorusuz,bagnaz ,suclayıcı,onyargılı ve saygısız oldugunu gormekten hıcap duydum.Kım daha ınanclı ve ıyı kul tartısmasına gırmek yapıcagım bısey degıl onu bır tek Allah bılır ancak sergıledıgın bu tavır bana haddım olmadan bır yorum yaptırtıyor kafamda.
Sorulan soruyu, bu kadar cehennem zebanısı kılıklarına gırmeden dogal bır sekılde temız kalple ve saygısızlık yapmadan ,ıcınde Allah sevgısı olan bır ınsana yakısır halde vermıs olsaydın(ız) bugun burda huzur olurdu
Buyukluk Allah a yakısır bılıyorum ama aslında senı muhatap almak gıbı bır nıyetım yoktu ve dıkkat edersen sahsına herhangı bır atıfta da bulunmamıstım sadecebu kadar yazılanlardan sonra dedıgım gıbı merak etmıstım'bu ınsanların bunu yapma amacları ne olabılır acaba benım bılmedıgım bır takım oyunlar mı donuyor burda?' dıge ama tavrınızdan ve yaklasımınızdan neyın ve kımın ne oldugunu cok rahat ve acık bır sekılde gormus oldum.
Ben de burcu 81 ın verdıgı detay bılgıye sızler feveran edınce dıkkat ettım ama benım yorumum sızınkınden cok farklıydı.Fesatlık arayacagınıza bu bayan bu detayı dıger basortusuz bayanlardan farklı bır muamele veya yorum alsın dıge yapmayıp belkı de bu cagda ve bu forumun bır okuyucusunun boyle bır sorunun cevabını bılmemesının bızde yaratacagı saskınlık nedenıyle ve acaba dalga mı gecıyor dedırtmemek ıcın oldugunu dusundurtmus olsaydı sıze de dedıgım gıbı bugun burda huzur olurdu yanı aradıgınızı soyledıgınız ama bızzat kendı ellerınızle bozdugunuz HUZUR.
Sızlerın aksıne, burcu 81 gıbı cagdas ve medenı cesaretı olan ve dınımızın gereklerını tam anlamıyla yerıne getırmeye calısan ınanclı ınsanların olması benı memnun ettı. Aksı taktırde ıcımden'sızler gıbı ınanclı olmaktansa,ınancsız ve gunahkar olmayı tercıh ederım 'demek gectı.Kul bılmese de Allah bılıyor ıcımızdekılerı!Okudugumuz veya kıldıgımız namazların sayısından once kalbımızdekılerle degerlendırıyor bızı,Cagasan!!

Sailor
(no login)

Sayın Çağaşan,

October 27 2001, 7:42 PM 

Buyrun size, ilkel ve sinsice bir saldırı:

Size sorulan bir soruya yanıtınız:

sorduğun sorunun cevabını
sen bal gibi biliyorsun
aklınca şark kurnazlığı yapuyorsun

Bu ilk saldırınız, içgüdüsel olarak geldi.

Diğerleri, tiynetinizdendi.

brek
(no login)

susun artık

October 27 2001, 8:51 PM 

mgk bu konuyu buraya taşıdığı için yüreğinin sızladığını yazmış
ama bunun talihsiz bir deneme olduğunu sailor kabul etmiyor nedense

haci haklı daha fazla uzatmaya gerek yok
kimsenin iyi niyet gösterileri kimseyi aklayamaz
aklanamazsınız

uzatmayın daha fazla

cevabı hak etmiyorsunuz o yüzden alamayacaksınız aldıklarınızla yetineceksiniz hem burcu varsa bile çoktan işine gücüne dönmüştür
cevabını gitmiş başka bir yerlerden öğrenmiştir

ama cevabı siz bekliyorsanız
burcunun şubesisiniz demektir

hadi sizde işinize gücünüze
olmayan burcudan ders alın.....

Sailor
(Login akkina)

Yok öyle Sayın Brek,

October 27 2001, 9:17 PM 

İftira atıp hakaret edip
bitsin artık demek

MGK
(Login abuzer)

Aklanması gereken

October 27 2001, 9:27 PM 

İçi karalar baglamış olanlardır.
Burada aklanma derdinde degilim.

Aklanası "bir durum" oldugu ise ortada.

Bu konu ne zaman kapanacak biliyormusunuz?
ÖRT BAS EDİLMEDİGİ ZAMAN...

Bu konunun kapanmasını bende istiyorum.
Ama örtbas edilmesine izin vermiyorum.

Neydi o laf?

hah..

GAFİLLER!!!!!!!!!!!!!!

tnncafe
(no login)

genele

October 28 2001, 1:11 AM 

konuyu neden çaptırıyorsunuz yafffff
birisi bir soru sormuş yorum yapmadan cevap vermesini bilmiyormusunuz doğru veya yanlış( o tesettürlü hanım bunun günah veya olmadığını bilmiyorsa hiçmi mantık yüretemiyorsa kendi kaybıdır islam mantık dini değilmidir. hepte sana çatarlar heeeee MGK :))

cagasan
(no login)

katılımcı olarak haklısınız

October 28 2001, 2:09 AM 

katılımcılara vermiş olduğum rahatsızlıktan
dolayı tekrar özür dilerim

bu özür sailor ve mgk için geçerli değildir.

çünkü onlarda benim gibi
taraf
bu konunun uzamasında onların payı kadar benim de payım var.

bu konda özürlü iki taraf var

biri anlama özürlü

diğeri anlatma özürlü

hangisinin hangisi olduğuna
siz
üçüncü kişiler karar verin

şimdi sailor efemdiye dönelim
anladığı dilden hemde

en baştan başlıyorum

burcu 81 malum soruları sormuş

cevap verev vermiş

ben sailordan başlıyorum

ne demiş

"İslam dinini çok iyi bildiğimi iddia edemem.

Saygılarımla, Sayın açık yürekli cesur Burcu81."

şimdi yoruma geçiyorum

sailor kuranı okumuş, böyle bir hüküm görmemiş
yani kuranda araştırma yapmış bulamamış
bilenlere sormuş

sonra kendi yorumunu katmış;
demişki abartmadığınız sürece...... böyle bir hükme rastlamadım günah değildir

devam edelim

sonra ben mgkya bir cevap vermişim

"din sayfasını sulandırmaya niyetlenmiş diye"

şimdi burada sailorla ilgili birşey gören var mı

benim işim mgk ile

sailorun yorumuna sessiz kalmışım

silorda benim 23 ekimde yazdığımı
kendisi 27 ekim de onaylıyor

ne diyor;

"Siz en baştan bana yönelik olarak yazmadığınız ilk iletinizde olayı "din sayfasını sulandırmak" olarak nitelendirmişsiniz."

"siz en başta bana yönelik olarak yazmadığınız ilk iletinizde"

işte en doğru yanı burası

burada benim muhatabım sailor değil
mgk idi

burada hiç sailordan bahseden varmı
esen rüzgardan nem kapıyor

vet
mgk dedim

"din sayfasını sulandırma diye"

burada ne bir inkar var nede iftira

neyse devam edelim,

sailor kuranı okumuş ,
anladığı kadar ile oradan bir hüküm çıkarmış
ve
burcu81 yanıtlamış

oda bu yanıta teşekkür etmiş

buraya kadar olan kısında

herhangi bir yalan
herhangi bir iftira varmı
sailor

devam edelim

sonra hiç nickli katılımcı

mgk ya küfür ve hakaret ediyor

burada bir yalan var mı

devam edelim

sailor ortaya çıkıyor

hiçe
mgk yı savunmak için sorular yöneltiyor

şimdi sorarım sizler

soru soran birine

soru sormak
bir anlamda ona cevap vermek değil midir

hani derler ya
"soruma soru ile karşılık verme diye"
buda işte öyle bir şey

sonra

sailor,

cagasana;
mgk ya din sayfasını sulandırma dediği için

mgk yı savunma adına

burcu81 cevabını verdiği ve
ondan bu cevaplar için teşekkür aldığı
sonraki yazılarında da cevabını bilmiyorum dediği
soruları soruyor

be hey sailor madem sen bu soruların cevabını bilmiyorsunda
kızcağızı niye yanıtlıyorsun
şöyle deseydin burcu81 e
daha yakışık almazmıydı

" burcu81 san bu soruların cevabını bu forumda bilenler verecektir"

neyse uzatmayalım

bütün bunları derleyip topladığımızda

sailor kanıt kanıt diye sığındığı

"şark kurnazı" çıkıyor

devam ediyoruz;

cagasan da demişki
(buna sailor alınganlık göstermiş nedense)

"sorduğun sorunun cevabını
sen bal gibi biliyorsun
aklınca şark kurnazlığı yapuyorsun"

işte
sailora göre bütün yalanlarımın kaynağı buradan başlıyor

işte ben buradan itibaren
sailora göre yalancı
iftiracı oluyorum

hakaret meselesine gelince
kesinlikle inkar etmem

hak edene hakaret ederim
yetrki hak etsin
sailor bunu başardı.

ayrıca ta başından söylediğim

"ucuz edebiyat"

daha anlamlı

buraya kadar yapılanın ne kadar ucuz bir malzeme
olduğunu herkes görüyordur.

gerektikçe devam edebilirim

cagasan
(no login)

madem merak

October 28 2001, 3:02 AM 

merak beni üzüyor
bunu bilerek mi yapıyor bilmiyorum

konuya önce söyle başlamış

"sızce katılımcılardan beklenılen ama alınamayan cevaplar neydı acaba veya neler olabılır?? Bunları da bır yazın ıstersenız..."

halbuki bu sayfayı
(her nekadar çok uzun bir sayfa olsada)

yukarıdan aşağıya kendi iletisine kadar okusaydı

benim bu sorulara cevap vermeyeceğim dediğim kısmıda görürdü.

benim cevaplamadığım soruların
cevabını benden yazılı istemesinin bir anlamı var mı

halbuki benim dışımda yazı yazanlar cevaplamış

cevaplamayacağım dediğim halde
ısrarla sorulmuş soruları, cevaplamamış olduğum halde
böyle bir yazıyla bana hitaba gerek var mı

merak,
senin soru şeklin
mgk ve sailorun
sorduğu soruların değişik bir versiyonundan başka birşey mi?

evirip çevirince
siz kurnaz oluyorsunuzda başkaları saf mı?

ben bir katılımcı olarak her soruyu cevaplama gibi
bir sorumluluğum varmı

senin öyle bir sorumluluğun,
her soruyu cevaplarım diye bir sözleşmen var mı?

üstelikte cevap vermeyeceğimi,
vereceksem bile o kişinin mailine cevap vereceğimi
yani orta yerde cevap vermek istemediğim anlamında olmasına rağmen

bu soruyu sormanın bir anlamı var mı?

bunların ışığında
senin tarafından

ben
dar ve sabit görüşlü,
inançlı görünen fakat,
hosgorusuz,
bagnaz ,
suclayıcı,
onyargılı ve saygısız
cehennem zebanisi kılıklı
fesatlık arayan,
biri olarak algılansamda

zaman içinde yanıldığını sende anlayacaksın

ve bu yakıştırmalrın buradan silinmeyeceği için

vicdan azabı çekeceksin

(Login abuzer)

Çagaşanın yazısına bakın....

October 28 2001, 4:35 AM 

burcu 81 malum soruları sormuş

cevap verev vermiş

ben sailordan başlıyorum

ne demiş

"İslam dinini çok iyi bildiğimi iddia edemem.

Saygılarımla, Sayın açık yürekli cesur Burcu81."

Buraya kadar okudum GERİSİNİ OKUMADIM...

Ne o Çagaşan misyonerlige mi soyundun?
UYARI nın yazısını neden atlıyorsun?
Neden Sailor'dan başlıyorsun?

Bunu yapan yalnız sen degilsin meraklanma...

Orada mide bulantısı cinsten bir yazı va o yazının devamları var.

Burcunun kafasına çöreklenen UYARININ yazısını neden atlıyorsun?

Sailor
(no login)

Sayın Çağaşan,

October 28 2001, 9:49 AM 

Yine yalanlar savurmuşsunuz.

Öyle ki, yukarılarda yazan yazıları çarpıtıp, yalan yorumladığınız yetmiyormuş gibi; beni yüzünüze vurduğum yalanlarınızı ısıtıp tekrar buraya koymuşsunuz.

Bu kadar ahlaksız birisiniz; üstelik bu ahlaksızlığı yaparken, okuyan kişileri aptal yerine koymak istiyorsunuz, ki kanımca yapılabilecek en büyük aptallıktır başkalarını aptal yerine koymak.

Bunları teker teker yazmayacağım. Ancak siz de farkındasınız yalan söylediğinizin. Amaçlı ve sistematik bir şekilde çarpıtma çabasındasınız olayları. Çünkü ahlak yapınız buna müsait.

Sizin derdiniz, Sayın Çağaşan, kendini gibi düşünemyen herkesi bir düşman gbi görmek. Bağnaz kafa yapınızın size verdiği ilüzyon bu.

Ben sizin gibi düşünmüyorum, o halde iyi niyetli olamam. Burcu81 sizin gibi düşünmüyor, o halde iyi niyetli olamaz, MGK sizin gibi düşünmüyor, o halde sizin gibi olamaz. Merak sizin gibi düşünmüyor, o halde mutlaka bizlerle iş birliği içindeki bir hain olmalı.

Siz aynen böyle düşünüyorsunuz.

Böyle olunca, sizin gibi düşünmeyen direkt düşmanınız oluyor gözünüzde.

Eh, düşmanlarınıza karşı da saldırı biçiminiz ne kadar ahlaksızca olursa olsun, gözünüzde mübah oluyor. Hakaretse hakaret, yalansa yalan, iftira ise iftira.

Yalanlarınızı bu sefer teker teker yüzünüze vurmayacağımı söyledim. Ancak bir tek şey diyeyim. Ben değilim sizi iftiracı ve yalancı olarak lanse eden. Siz kendinizsiniz. Yalanlarınızı ve iftiralarınızı işaret etmekten başka bir şey yapmadım ben. Giderek altında ezildiğiniz ağırlık, bunun ağırlığı işte.

Tiynetinizi, sayfayı izleyen herkes gördü.

hiç
(no login)

Pupayelkenle açılan dümenci Sailor, şu haline bak, yazın şablon gibi ve hep polemik

October 28 2001, 10:30 AM 

Ve kendi imalatın olan ithamlar ve hakaretler
Önün açık sanıyorsun yelkenci
Bakalım sonuçta ne edeceksin
Sana dokunan yokken şuna buna saldırıp duruyorsun
Pupayelkenle açılan dümenci Sailor, şu haline bak, yazın şablon gibi ve hep polemik ve kendi imalatın olan ithamlar ve hakaretler

brek
(no login)

hoşunuza gidiyorsa devam edin

October 28 2001, 10:43 AM 

iftira attığımı siz kendiniz uyduruyorsunuz
ben kimseye iftira atmadım. burda herkez sizin hakaretlerinize maruz kalmış az çok.
banada iftira kelimesini layık görmüşsünüz

doğru olmadığını hepimiz biliyoruz

"Sayın Brek'e ve size sesleniyorum. Polemiklerimi sergileyin burada, ahlaksız olduğumu kanıtlayın. Ancak unutmayın, bana bakacağınız her pencere, aynı şekilde ruhunuzu sergileyen bir ayna haline gelebilir."

demişsiniz merak ettim doğrusu sizin polemiklerinizi bizmi sergileyeceğiz yani zaten bura asılı olan polemiklerinizi sergileyeceğiz öylemi

ve kanıtlayın diyorsunuz
bende bir soru soracağım
kime?
kime kanıtlayalım?

sailor sama mı
yoksa forum halkına mı?

sen hiç bir yazıyı doğru dürüst okumumuyorsun kendini haklıymış gibi öylesine savunuyorsunki brakalım ahlaksız olduğunu bilmesin demek geliyor içimden

ha forum halkı ise mesele endişelenmeyin
herkeze benim göstermem gerekmiyor
köyler kılavussuz artık

rahat olun

brek
(no login)

kabul edin mgk

October 28 2001, 10:47 AM 

kendinizi ört bas ettikten sonra kapatırsınız bilirim

ama pek umutlanmayın

şimdiden söylüyorum aklanmayacağınız için
bu konu kapanmaz...

başka işiniz yokmu sizin

Sailor
(no login)

Sayın Brek,

October 28 2001, 12:15 PM 

Siz, iftiracısınız, yalancısınız. İnsanlara mesnetsiz yere sahtekar diyen bir ahlaksızsınız.

Bana sahtekar deme cüretini gösterdiyseniz, neye istinaden ahlaksız dediğinizi de göstermelisiniz. O yazınzıda söylediğiniz herşeyin altının boş dolduğunu herkes görüyor. Herkesten öte Allahi görüyor, biliyor içinizi.

Görünen ve kılavuz istemeyen gerçek şu ki,

Siz, Çağaşan, Hiç ve Dilemma, size sorulan bir soruya yanıt vermektense; buraya ileti bırakan birini provokatör, size sorular yöneltenleriyse sahtekar ve işbirlikçi ilan ettiniz.

Neye istinaden ettiniz? Size sorulan sorulara.

İnsanlar forumlara içlerinde ne varsa ony yazarlar.

Sizin içinizde pislik var, onu yazıyorsunuz.

O kadar ahlaksızsınız ki, burada "sahtekar" dediğiniz birine, bir başka sayfada "köprüleri atma" diyorsunuz.

Kanıt göstermeyin.

Yalanlara, hakaretlere ve iftiralara devam edin.

Okuyanlar görüyor.
Allah görüyor.

Sailor
(no login)

Sayın Hiç,

October 28 2001, 12:19 PM 

Ya size ne demeli?

Forumun tescilli sabotajscısı size ne demeli?

Ahlaksızlık timsali size ne demeli?

Siz değil miydiniz bu sayfalarda bana beceriksizce ve aptalca hazırlanmış bir komplo ile iftira atan?

Siz değil miydiniz yakın zamanda bir başka isimle forumu sabote eden?

Benim buraya yazdığım herşey, sizin aptalca komplu denemeniz de dahil olmak üzere, bizzat sizlerin yazdıklarına dayandırılmaktadır.

Sizin pisliklerinizi, yüzünüze vurmaktır.

Kendi imalatım olan tek şey, sizlerin yanıtlamaktan ÖCÜ gibi çekindiği, sorduğum sorudur.

MGK
(Login abuzer)

Sailor

October 28 2001, 1:26 PM 

Bir soru sordun...
Günahmıdır degilmidir dedin...
Hacı açıklamalı bir şekilde açıkladı...
Ve herkes Hacının açıklamalarına katıldıgını direk ya da dolaylı yoldan beyan etti.
Neden herkesin agzından tek tek duymak zorundaymışın gibi sürekli soruyorsun?

Bu bir yerden sonra sinir bozuyor.
Bir de üstüne ne yazılırsa yazılsın "sayıné diye başlayıp arkasından hakaretleri doldurdugun zaman ortaya garip bir ironi çıkıyor.
Bu da bir çok kişiyi çileden çıkarıyor ve senin konudan ziyade kişileri taciz etme niyetinde oldugun düşünülüyor.

Bu konuda daha farklı bir yaklaşım sergilemeni tavsiye ederim.

hiç
(no login)

Günah'tır sailor, günahtır

October 28 2001, 1:40 PM 

Günah

O kadar

Git müftü'ye sor
Kimi otorite sayıyorsan ona sor

sen sordun diye herşeyi tartışmalı mı bu millet

Sonra asıl önemlisi "tesettürlü" diye anılan bir kısım inaçlı bayanlara, inancıyla uygun yaşamağa çabalayan bayanlara sataşılması ve hakaret edilmesidir.
Bu forumda "tesettürlü" diye anılan bayanların inanç dayanakları da tartışılmıştır.

MGK ve Senin yaptığınız tüm bu tartışmaları sabote etmiştir. asıl önemlisi budur.

Sonra sen kadın değilsen sorduğun soru da diretmen seni niçin bunca ilgilendiririyor ki, dünyada seni ilgilendirmeyecek ve merak nedeniyle sorulabilecek bir ton soru vardır, sen soru sordun diye millet senin seni
ilgilendirmeyen sorularına mı yanıt verecek ve de seni mutlaka ikna edecek

Git işine be
kendi günahlarınla ilgilen sana daha yararlı olur

cagasan
(no login)

ne olurmuş görelim

October 28 2001, 3:11 PM 

bugün sailora

nasılsın diye soracağım

nasılsın sailor?

bakalım bu soruyu nasıl anlayıp yorumlaycak

HACI
(Login omerusta)

DUZELECEK YERIN COK MGK..

October 28 2001, 3:55 PM 

MGK;
Sailor'a soylediklerinde haklisin ama, sen de ondan fazla farkli biri degilsin.
Hic aynaya bakiyor musun?
Ne kadar heyecanli bir tip oldugunu biliyor musun?
Ne kadar polemik yaptiginin farkinda misin?
Duzelmekte oldugun, Sailor'daki defolari farketmenle basliyor ama, senin daha cok duzelmeye gereksinimin var..
Sen de az buz degisin MGK. Usandik, sana bir dokunup, bin dinlemekten..
Biraz susabilsen ve baskalarina da hak vermeye baslasan ne kadar iyi olacak..
Ama mumkun olacagini sanmiyorum.
Hic Pic'den nasil kurtulamayacaksak, senin de bu heyecanlarindan kurtulabilecegimizi sanmiyorum.
Forumun kaderi boyle imis. Ne yapalim..
Belki de sonumuz geldi.. Hayirlisi..

Sailor
(no login)

Sayın Çağaşan,

October 28 2001, 7:17 PM 

İyiyim, teşekkür ederim. Sağolun.
Siz nasılsınız?

brek
(no login)

polemiği nede çok seviyormuşsunuz sailor

October 28 2001, 8:41 PM 

masum u oynarken hiçte utanmıyorsunuz

madem masumsunuz birazda yaptığınız davranışın bu kadar insanı neden kızdırdığını anlayın
niye bu insanları karşınıza alarak tanımadığınız birini üstelik yok olabilme ihtimali yüksekçe olan bir provakatör ü savunuyor duruyorsunuz

masum değilsiniz sailor

masum olsaydınız böyle abartı yapmazdınız
masum olsaydınız insanları anlardınız
uyarıyı anlardınız
cagasanı anlardınız
haciye kulak verirdiniz

burada yazılan içten yazılarıda okumuyorsunuz
breğide okumuyorsunuz

değişmeyeceksiniz

Sailor
(no login)

Sorarken amacım,

October 28 2001, 8:48 PM 

Gerçekten de bilgi edinmekti. Bilgilerime, kapsamlı bir bakış açısı katmaktı.

Eğer sorumu yanıtlasa idiniz, belki oradan hareketle, Tesettürlü bir hanımın böyle bir iletiyi yazmış olmasının; ne kendisini ne tesettürlü diğer hanımları aşağılayıcı bir hareket olmayacağını konuşacaktık.

Tartışma, uygar bir boyutta sürüp gidebilirdi.

Ama olmadı.

Hans'ın, Mesude'nin cinsel organ resimlerini din forumuna yakıştıran sizler, yukarıdaki soruları yakıştıramadınız.

Olsun; konuşulmasın, tartışılmasın.

Ben, sorumu geri alıyorum.

Keşke Mesude'nin cinsel organını sorsa idim. Hiç olmazsa bu kadar saldıraya uğramazdım.

Keşke, sizlere kibar bir üslupla cevap verecek yerde, sizleri çileden çıkaracak küfürler savursa idim; o zaman bana ahlaksız diyenler çıkmazdı.

Artı, bu konu hakkında sizden fikir istemiyorum.

Bu konu yüzünden sizler hakkında kafamda oluşan fikirleri ise, hiç istemiyorum.

Sailor
(no login)

Son bir söz

October 28 2001, 8:51 PM 

Hiç, o kadar aşağılık, o kadar ahlaksızsınız ki siz, sırf sizinle tartışmamak için iletinize yanıt bile vermiyorum.

Artık, üzerine basmaktan çekineceğim pislik kadar bile değeriniz yok sizin.

Bu sayfaya son iletimdir.

Merak
(no login)

Hos artık etmıyorum da

October 28 2001, 11:16 PM 

cunkı cagasan sordugum soruyu bıle anlıyamamıssın!!

'Ben bır katılımcı olarak her soruyu cevaplama gıbı bır sorumlulugum var mı?' dıge sormussun.HAYIR ne sorumlulugun ne zorunlulugun yok,HAKLISIN.Ancak konuyu baska tarafa cekıp veya ıletı konusunu elestırmek gıbı bır gorevın veya zorunlulugun da yok,aslında!
Ayrıca ben zaten senden burcu 81 ın ıletısıne verecegın cevabı duymak ıstemedım,benım duymak ıstedıgım, senın October 27 2001,3:47 pm. tarıhlı ve saatlı ıletınde yazdıgın'Katılımcılardan duymak ıstedıklerını duyamadıklarından ısı sulandırıp....' cumlesınde 'duymak ıstedıklerı' dedıgın cevaplar senın tahmınıne gore nelerdır sorusunun cevabını almak ıdı.Yanı bu ınsanların duymak ıstedıklerı neydı ve duyduklarında ne olucaktı,bırılerı daha az ınanclı onlar daha mı makbul olucaklardı,bırılerı gunahkar onlar daha cok sevgılı mı olucaklardı,neydı,
beklentılerı neydı de olmadı???? Ben bunun cevabını ogrenmek ıstedım.Ama dedıgım gıbı artık merak da etmıyorum..
Sana hıtaben basladım ama baska bır arkadas da sunu yazmıs'Sız sahte burcuhanımı kullanmıssınızTesetturlu bır bayanı boyle asagılayabılecegınıze ınandınız hepsı bu ama amacınıza ulasamamanız gercekten hazın oldu.'
Asıl bu cumlelerı lafın nereye gıdebılecegını kımlerı ne kadar ıncıtıp kırabılecegını dusunmeden sarfeden kısı en bas, tesetturlu bayanlara saygısızlık ettıgının farkında degıldır.Boyle bıseyı sormak veya yapıyor olmak -artık acık konusacagım cunkı okudugum kufurlerınızden anlıyorum kı sevıyenız buna musaıttır!!-asagılık bır sey mıdır,bu kısıyı asagılık mı yapar,sız kım oluyorsunuz ve bu hakkı nerden buluyorsunuz kı bu tarz bır yorumda bulunuyorsunuz.Sız yapmıyor musunuz,eslerınız veya bıyolojık olarak saglıklı bır ınsan yapmıyor mu kı beynınızı kor edıp ınkar edercesıne asagılık bısey olarak adlandırırken,haddınız olmadan kısılerı de asagılık olarak nıtelıyorsunuz!!Cevap beklemıyorum zahmet buyurmayın...
'Tesetturun amacı bır bayanın ahlakı degerlerının korunmasıdır kı bu amacların yalnızca bır tanesıdır'demıs gene aynı kısı.Hayır efendım! Benım ılk sebebım ve belkı de tek sebebım once Rabbımı memnun etmek,sonra da kalbımı hos tutmak,belkı.Ben nıcın tesetture gırmısım,benım adıma yorum yapma hakkınız var mı veya dıger pek cok bayanın adına..!!
Ben ahlakımı boyle de koruyabılırım oyle de.Benım gıbı olan veya olmayan hemcınslerım ,arkadaslarım ahlaksız mı! Sızın bes vakıt namaz kılmayan arkadaslarınız yok mu,onlar ahlaksız mı!Evlendıkten sonra esının ıstegı uzerıne tesetture gıren bayanlar,evlenmeden once ahlaksız mıydılar!Tesetturlu ancak kocasına saygısızlık yapan bayan ahlaklı mıdır!
'Sızın gıbı carpık ınsanlara tesetturlu bır bayan kımlıgını desıfre ederek soru sormaz'demıs .Nerde oturdugunu,ne ıs yaptıgını,nasıl yasadıgını,kım oldugunu bılıyor musunuz,kımmıs?Bız de ogrenelım.Tesettur bır kısının kımlıgı mıdır?
Ve bence asıl bu bayanın sızden zıyade kendısıne daha cok guven telkın etmıs olan bu carpık ınsanlara gıdıp ıkılemıne bır care aramıs olması,sızı rencıde etmelı,bence sız once buna gocunmalısınız!Bu baglamda aslında terbıyesız,sevıyesız,asagılık olan bu ısmını telaffuz ettıgınız kısıler, sızın dın konusundakı bılgılerınıze saygı duyup ,'gunah mı,degıl mı'sorusunu burcu81 ın sızlere sormasını tavsıye etmıs.En buyuk yanlısı da burada yapmıslar.Evvelınde veya sonrasında bu ınsanların neyı savundugu veya savunacagı benı ılgılendırmıyor benım ılgılendıgım bu baslıklı konu.
'Asıl onemlısı tesetturlu dıye anılan bır kısım ınanclı bayanlara,ınancıyla uygun yasamaya calısan bayanlara satasılması ve hakaret edılmesıdır'
denmıs,guzel de hıc basarılı olamamıslar cunkı ben kendımı hıc de oyle hıssetmedım!!Bıraz daha cabalamaları gerekıyor eger amacları buysa..!Ben kendımı,bır vapurda veya bır bankta yanımdakı tesetturlu hemcınsım suratında bır kılo makyajla otururken, asıl o zaman asagılanmıs hıssedıyorum...
Gene sana hıtabederek bıtırıyorum cagasan,cunkı artık daha fazla bu tarz bıseyı surdurmenın anlamsız oldugunu ve benı hıc bır sekılde ıhya etmeyecegı kanısına varmıs bulunuyorum.
Cagasan,umarım bır gun anlarım ama anlamam ıcın gormem,gormem ıcın de,oncelıkle senın gosterebılmen
gerekmekte..
Ve vıcdan azabımı sormussun,sen gecelerı yatagına yattıgında huzur duyabılıyorsan oyleyse ben de o azabı cekmıyorum!!
Ben de hatırımı sordugunu dusunup,'Cok ıyıyım,sagol cagasan.Allah sana da ıyılık versın ' dıyorum.

IYILIKLE KAL.Allah kulunun baska bır kulu ıcın ettıgı hayırlı duaları kabul edermıs,hakaret ve kufurler ıcın ne takdır eder tahmın edersın sanırım!

cagasan
(no login)

gerçekten öyle olmuş

October 29 2001, 12:24 AM 

merak
sorduğun soruyu anlamamışım
özür

hiç
(no login)

tesettürlü: örtülü mü demek? Tesettürlü denilmeyenler: açık mı yani?

October 29 2001, 12:50 AM 

Arapça söylenince ince ince aşağılama içerdiği anlaşılmıyor değil mi?

İnşaallah karizmatik bir önder çıkar da ülkemizdeki bu saçmalıkları izah ve ikna gücüyle bitirir

ASLI
(no login)

Untitled

October 30 2001, 12:40 AM 

HERKESLERE MERHABA
demeden başlamayalım. aşkım burdaki yazacaklarımdan sadece sen sorumlusun:))
Burcu81 nikli arkadaşımızı tebrik edecem ama din formundaki şeker kardeşlerimizin tebrik ve teveccühlerinide beklemiyor deilim:) insaflı olmanızı ümit ediyorum.Kuyuya bir akıllı(Burcu81) taş atmış 40 deli cevaplamış lar demekten çok 40 deli birbirlerine burcu arkadaşımızdan hariç herkese bi şiiler demişler bende insanım dimi bi şiiler diyim müsadenizle..
anlamadığım bi şiiler var ben burcu81 nikli arkadaşımızın yerinde olsam ve sorum samimi ise cevap merkezi olarak da burayı seçiyor olsa idim konuya yakın ehil bir arkadaşımızı gözüme kestirir ondan bu konuyu öğrenmeden bu sorunun peşini bırakmazdım.eğer konuyu dini açıdan öğrenmek istiyor isem??? ama burcu81 arkadaşımız sizlere ömür hesabı ortada yok!!
Yok konuyu sadece burada tartışma ortamı oluşturup burdaki zatı muhteremleri birbirine düşürmek yada din misyonunu yüklenenleri yüklendiğini sananları yada dinin yoklandığını , dinin sonradan insanlar tarafından ortaya çıkarılmış ihtiyaç silsilesi haline sokulduğunu düşünen arkadaşlarımıza cevap ortamı oluşturup kargacık burgacık arpa yolu düz gittk der misali ise neden bu burcu81 nikli arkadaşımızı yakın markaja almayı denemeyi düşünmediniz ki.. NASILMI?
şöyle... öğretmeyi öğrenmeyi araştırmayı soruşturmayı ve ortalığı karıştırmayı seven ve bu ruhu taşıyan arkadaşlarımız bu medeni cesareti olan burcu arkadaşımıza konuyla alaklı bilgi verebilirler . MGK neden bu arkadaşımıza mail adresini verip daha yakından ilgilenip konuyla ilgili arkadaşımızın bulanık zihninde ışıklar yakmıyorsun:))
hem sevap işlersin valla belki cenneti kazanırsın:))
ablaaaa... sana dedim kızım bırak beni kendi halime ne işim var benim form morm gezip bilmediğim konularda yazı yazıp haddimi aşmaya.. işin yoksa şimdi MGk nın laflarını ye yiyebilirsen... yarabb MGK nın şerrinden emin eyle:))

hegel
(no login)

aslıııııııı

October 30 2001, 12:48 AM 

aferin sana..
aferin şeker kız
bak ! görüyorsun..yazmak zor birşey değil.Sende hem düşüncelerini anlattın,hem de espriler bile yaptın.Ne tatlı esprilerdi onlar.Pek beğendim..
Aferin aslı..hadi canım..Yaz biraz daha..

merve
(no login)

.

October 30 2001, 1:04 AM 

sorumluluk kabul etmiyorum :)))))))))))
heh abla MGK sanki bunu düşünmemişti kızım aklını başına devşir namı değer burcu81 yakın markaja alınmasaydı hala ortalarda olurdu değilmi:))))))))))))))
abla duana yürekten katılıyorum yarab MGK nın şerrinden emin eyle....:))))))))))))))))))))

birisi
(no login)

burcu81 e

October 30 2001, 1:27 AM 

heh bir siz eksiktiniz (onlar kendini bilir)
ama MGK yı tebrik etmemden geçemiyeceğim.
burcu81 de tebrik ederim eğer benimde bir fikrim olsun o kadar yazdım kesinlikle günah olduğuna inanmıyorum gönlünü ferah tut burcu

ASLI
(no login)

Untitled

October 30 2001, 1:27 AM 

Kızım burası evımızın bı köşesi etmıyek bıde bunun için laf işitirizz mazaallah bıldıgımız ıkı kelmıe ettıgımız 12 kelıme :)çocukken kutu kutu pense elmamı yerse arkadaşım falanca arkasını donse oynardık...
sımdıde klavyesı olanlarla bunu oynuyoz
hegel saol şeker buldugun için ... bulgura gıderken evdekı prınçtenmı olcaz ne abla..

MGK
(no login)

Bela geliyorum demez ya......

October 30 2001, 1:39 AM 

2 si birden gelmiş...
Teker teker oldukları hiç görülmedi ya...
Her neyse.
Hoş geldiniz.
Bir siz eksiktiniz diyecegim ama kar etmeyecek biliyorum.

Ahududular sizi...

ASLI
(no login)

Untitled

October 30 2001, 1:53 AM 

al işte bıze yıne ahududu dedı .. sana dedım kızım bulaşmayak dıye ...ılk ahududu dedıgınde kurdeşen dokmuştun allah bılır ya şimdı 7 kat derınden ılk 2 si kalkar yerınden..şiir gıbı oldu:))
MGK saol bızı hoş karşılayıp göründen dolayı bızde sana nıce burcu81 nıklere dıyek:))
teşekkurler

dede
(no login)

MGK

October 30 2001, 2:00 AM 

yandın bunlara kim verdiyse buranın adresini tesbit et derim ne güzel kurtulmuştun:))

merve
(no login)

.

October 30 2001, 2:07 AM 

niye öyle diyon abla artık klavyeye bakmadan yazı bilem yazabiliyoruz :))))))))))))))))))))))))))
hoşbulduk mgk saolasın
kızım gül göstermek diye buna denir işte ders al azıcık:)))))))))))

ASLI
(no login)

Untitled

October 30 2001, 2:15 AM 

gül gosterırken dıkenınıde batırıyo kızım ne fakı var dıkenını evvelden gosterenden ... pisi-kolojik olay sadece. çet gıbı ettık he olayı
dede sen nefes alıyonmu ne .. sana yasın bılem okumuştum ruhuna:))

dede
(no login)

ASLI

October 30 2001, 2:20 AM 

bana yasin okuyacak kadar genç değilsinki:) hamdolsunki sıhatim yerinde ve dimdik ayaktayım

MGK
(no login)

Hadi sizi anladık...

October 30 2001, 2:25 AM 

Bu birisi ile dede kim?

ASLI
(no login)

Untitled

October 30 2001, 2:33 AM 

:)))

dede
(no login)

MGK

October 30 2001, 2:40 AM 

lumbar desem yetermi

MGK
(no login)

Lumbar ne yaw?

October 30 2001, 3:12 AM 

Hem sizinde dediginiz gibi forumun sayfalarını böyle chat ortamı gibi kullanmayalım.
Mailimi kullanın ltf...

dede
(no login)

MGK

October 30 2001, 3:18 AM 

bumbar yanlış olmuş
bak o konudada haklısın cafe kapanınca ne yapsınlar işte çeneleri durmaz bu ahududuların ve sen cevbap verdiğin müddetçede bunlar yazıp duracak:)

Current Topic - BİR RİCA  Respond to this message   
  << Previous Topic | Next Topic >>Foruma Geri Dön  
Create your own forum at Network54
 Copyright © 1999-2014 Network54. All rights reserved.   Terms of Use   Privacy Statement  

TÜRÜK YURT | kuruluş | kurallar | arşiv 1 | arşiv 2 | arşiv 3 | alternatif TEFSİR | alternatif MEALLER | linkler | e-posta

Copyleft © Temmuz 2000 - 2012

rss