<< Previous Topic | Next Topic >>Return to Index  
larionov
(Login larionov)

Re: Drzava Hrvatska je genocidna tvorevina !!!

No score for this post
January 26 2008, 6:55 PM 

ok.sve to stoji. ali hrvati su u strahu od velikosrpske agresije,zaboravili na svoje sugradjane srpske nacionalnosti,koji su bili izlozeni pretnjama,suludim optuzbama da rade za kos,zastrasivanjima,i na kraju kada bi otisli iz svog grada,bivali bi optuzeni da su u dosluhu sa kosom,idruge nebuloze. to je moje iskustvo. i tek sada se pocinje pricati otome,npr .slucaj "selotejp". ja sam bio prisiljen napusiti grad u kojem sam odrastao,u ratu nisam ucestvovao. logika mi govori da da mi je ucinjena nepravda od strane hrvatske drzave,iako sam njen drzavljanin.sto bi amerikanci rekli" kolateralna steta",ali to nije u skladu sa moralom i ljudskim dostojanstvom. hrvatski narod ima svoju istinu,ali ja imam svoju. i meni nisu bitne te vase univerzalne istine,meni je vazno samo to da sam proteran jer mi je egzistencija bila ugrozena. otisao sam da bih sacuvao vlastiti zivot. a cinjenice jesu i ovcara,ali i jasenovac. isvi vi zelite da umanjite zrtve druge strane,da potiskujete vlastitu savjest.svi koji tako razmisljate ste neljudi,bezboznici,a sta reci tek o onima koji velicaju ustase i cetnike. njih niti ne prezirem,vez sazaljevam. od svih naroda sveta srbi su najblizi hrvatima i obrnuto. zato sto se dopisujemo,a razumemo se,zato sto delimo ista prezimena,zato sto i jedni drugi imamo i dalmatince,slavonce,bosance,hercegovce,itd... zato sto su i vasi inasi hercegovci najekstremniji unutar sopstvenog entiteta. ijest milosevic bio agresor,pokretacka snaga tragedije zajednickog roda,ali naisao je na istu matricu i kod hrvatskih i muslimanskih vodja. u oluji se pokazalo da je stvar samo trenuka ko je bolje naoruzan, akcija od tri,cetri dana ,prakticno bez vojnog otpora , apopaljeno preko 20000 civlnih objekata. recicete osveta,a mozda i poruka "ne vracajte se vise". mozda je tako i najbolje. svako u svoj obor. da obor ,jer mislim da i srbi i hrvati vise slice zivotinjskom nego ljudskom rodu. sto godina tragedije dve nacije,bliske,najblize... bog neka nam oprosti.

Scoring disabled. You must be logged in to score posts.
larionov
(Login larionov)

No score for this post
January 26 2008, 6:55 PM 

ok.sve to stoji. ali hrvati su u strahu od velikosrpske agresije,zaboravili na svoje sugradjane srpske nacionalnosti,koji su bili izlozeni pretnjama,suludim optuzbama da rade za kos,zastrasivanjima,i na kraju kada bi otisli iz svog grada,bivali bi optuzeni da su u dosluhu sa kosom,idruge nebuloze. to je moje iskustvo. i tek sada se pocinje pricati otome,npr .slucaj "selotejp". ja sam bio prisiljen napusiti grad u kojem sam odrastao,u ratu nisam ucestvovao. logika mi govori da da mi je ucinjena nepravda od strane hrvatske drzave,iako sam njen drzavljanin.sto bi amerikanci rekli" kolateralna steta",ali to nije u skladu sa moralom i ljudskim dostojanstvom. hrvatski narod ima svoju istinu,ali ja imam svoju. i meni nisu bitne te vase univerzalne istine,meni je vazno samo to da sam proteran jer mi je egzistencija bila ugrozena. otisao sam da bih sacuvao vlastiti zivot. a cinjenice jesu i ovcara,ali i jasenovac. isvi vi zelite da umanjite zrtve druge strane,da potiskujete vlastitu savjest.svi koji tako razmisljate ste neljudi,bezboznici,a sta reci tek o onima koji velicaju ustase i cetnike. njih niti ne prezirem,vez sazaljevam. od svih naroda sveta srbi su najblizi hrvatima i obrnuto. zato sto se dopisujemo,a razumemo se,zato sto delimo ista prezimena,zato sto i jedni drugi imamo i dalmatince,slavonce,bosance,hercegovce,itd... zato sto su i vasi inasi hercegovci najekstremniji unutar sopstvenog entiteta. ijest milosevic bio agresor,pokretacka snaga tragedije zajednickog roda,ali naisao je na istu matricu i kod hrvatskih i muslimanskih vodja. u oluji se pokazalo da je stvar samo trenuka ko je bolje naoruzan, akcija od tri,cetri dana ,prakticno bez vojnog otpora , apopaljeno preko 20000 civlnih objekata. recicete osveta,a mozda i poruka "ne vracajte se vise". mozda je tako i najbolje. svako u svoj obor. da obor ,jer mislim da i srbi i hrvati vise slice zivotinjskom nego ljudskom rodu. sto godina tragedije dve nacije,bliske,najblize... bog neka nam oprosti.

larionov
(Login larionov)

No score for this post
January 26 2008, 7:25 PM 

i sve te gluposti da neko nije smeo reci da je srbin ili hrvat,u bivsoj drzavi ,su neistinite. ja sam kod svojih komsija rimokatolikao isao na proslave bozica,docekivao ponocke ispred rimokatolicke crkve, a oni su kod mene dolazili na slavu . to su moja secanja.a pred rat, najveci olos je primlen u hrvatsku policiju,a politicki predstavnici srba bili su neobrazovani i primitivni poslusnici beograda. pogledajte biografije gotovine,arkana,martica,glavasa,legije... u svakoj normalnoj drzavi bili bi meso za prvu liniju. a samo kod primitivnih ,nezrelih,naroda takvi postaju heroji. milosevic,tudjman, bivsi komunisti,preko noci nacionalisi sa najnizim stupnjem tolerancije. slavimo blajburg,sudjenje draze mihajlovica kao nove mucenike, a procitajte malo sta je blajburg, ko je isao sa fasistima pod ruku.ja nism jugonostalgicar,samo pratim logiku i cinjenice. i na kraju sta danas poslje rata. imamo svoje nove zastave i grbove,a pogledajte obicne smrtnike ,srbe i hrvate. pogledajte vest hrt-a ,pa rts-a. prvo aktuelno, zatim kad ce da nas prime u eu,pa haski sud,pa privatizacijei tajkuni, pa korupcija zacinjena sa kriminalom, pa poneko prsne pa pobije pet,sest ljudi,malo ostataka kulture,i onda na sva usta uspesi sportista,jer to je jedino sto vredi. kao da i dalje zivimo u istoj drzavi.glupe su te price o genocidnim tvorevinama,tipicna srpsko-hrvatska flokula. bolje raspravljajmo o tome ko je veca banana republika.

Anonymous
(Login PiCasso505)

Score 5.0 (1 person)
May 3 2008, 6:18 AM 

Jasenovac je produkt bolesnih i agresivnih umova, a ne hrvatskog naroda u cjelini. Iso važi i za sršpske zločine kojie su počinili zločinci u njhovo ime. Ako bi razmišljali na takav način našli bi dovoljno elemenata u povijesti za iste tvrdnje i što se Srba ili drugih naroda tiče.
Tko ti je rekao da je Hrvatska genocidna tvorevina? Gdje to piše? Koji relevantni europski ili svijetski stručnjak je okarakterizirao Hrvatsku kao genocidnu tvorevinu?
Amo smatraš da nije bitno koje je vjere čovijek, već kakove kvalitete ima zašto na početku svog teksta generaliziraš.
Prva i druga Jufoslavije je nastala slobodnom voljom njenih naroda i slobodnom voljom se raspala. Nitko nikoga nije prihvaćao i ništa mu nije omogućivao, te je izašao iz Jugoslavije s onim što je u nju donio. Ako neka državna tvorevina ne može normalno i demokratski funkcionirati treba se raspasti, naravno mirno što nije bio slučaj kod nas.
Nesretni Jasenovac se je dogodio upravo iz tih razloga što nije zadovoljavao Hrvate što govori i u prilog tezi da je najbolje da svatko ima svoju državu. Osobno nisam za cjepkanje većih cjelina na manje, ali bolje je i to nego da u budućnosti nastaju zla.
Nitko normalan i human nema ništa protiv toga da se Srbi vrate na svoja ognjišta, ali po svemu sudeći za dvadesetak ili malo više godina to neće imati smisla s obzirom da će se izbjeglice infiltrirati u novu sredinu, a ostali će biti prestari da nastave život u sredini koja će biti zapuštena sa dotrajalom infrastrukturom.

picasso505@gmail.com

glupi_hrvoje
(Login glupi_hrvoje)

to je zato sto :

Average Score 3.0 (2 people)
May 26 2008, 4:20 PM 

ja se sramim na moju zlocinacku Naciju koja je uvijek ljubila straznjicu Njenackim nacistima i koja je osnovana na kriminalu, prevarnstvu i zabadanje noza u lijedja. To su "moji" Hrvati, to su ti idioti kojima sa ja vjerovao.
To je ta nacisticka ustaska zemlja gde bijedna govna zivje.

to je gde sam ja rodjen, ali sam pobegao od vas idiota kad ste nam okrenuli ledja.
vi sve bazirate na prevari i lazi. vrijeme je da moja nacija prestane budet poltronisticka kurvetina Njemacke i d se nacisticki element u njoj iskoreni.
ali kako je to moguce? vidi koliko vas nacistickih budala ima ovde?

oni koji umeju mislet vec znaju -- kada si jednom Njemacka kurva ti uvijek ostajes njemacka kurva i sirenje nacizma ti je modus operand.

hrvati su najobicniji Njemacki konjusari i kriminalci i najveci nacisti sto postoje!

Alah je najvijeci!
Allah is great!

Maslow77
(Login maslow77)

Score 5.0 (1 person)
June 17 2008, 6:03 PM 

Ja mislim da Srbi imaju dovoljno problema s kosovskim Albancima i vojvođanskim Mađarima, da bi se nudili da rješavaju hrvatske probleme. Crnogorce i Makedonce ste već otjerali, a pokušavate nama solit pamet.
Pretanite se boriti za bolju pršlost i radje brinite o vlastitoj budućnosti.
Pokušajte provjeriti kakav ste status stekli zadnjih 20 godina i ostavite naše pokojne djedove da počivaju u miru.
https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/rb.html#People

alma
(Login trnoruzica)

bolesna nacijo

No score for this post
September 20 2008, 1:27 PM 

kad citam sve te komentare pune mrznje prema hrvatskoj onda se pitam da li
je svima srbima otac Seselj ili dr Dabic ??? Ko da ste svi nasljedili nesto od tih bolesnih mozgova pa zato dobronamjerno savjetujem da se u Srbiji provede jedno kolektivno ljecenje kako bi se spasio bar jedan dio stanovnistva
ako vec nije prekasno!!!

alma
(Login trnoruzica)

ovakvu temu

No score for this post
September 22 2008, 7:38 AM 

moze predloziti samo bolesni srpski mozak.

Viktor
(Login Wiktor20)

No score for this post
September 27 2008, 1:34 PM 

Maslow prjatelju Makedonija je nezavisna jos od 1991 i mi smo hteli nezavisnu Makedoniju jos od samog pocetka, bas kao i vi.

Viktor
(Login Wiktor20)

No score for this post
September 27 2008, 1:34 PM 

Maslow prjatelju Makedonija je nezavisna jos od 1991 i mi smo hteli nezavisnu Makedoniju jos od samog pocetka, bas kao i vi.

alma
(Login trnoruzica)

glupi_Hrvoje

No score for this post
October 1 2008, 5:01 PM 

nikoga ti neces prevariti tvojim provokacijama i glupostima.Ti si jedan
glupi_srbenda koji si zamislja da je jako pametan,odi decko dr.Dabicu da te
"isceli" svojom alternativnom medicinom.

Finious
(Login Finious)

No score for this post
October 20 2008, 11:39 PM 

Na Trecem svjetskom kongresu za psihoterapiju, koji je odrzan u Becu, a na kome se okupilo 4000 sudionika iz 100 zemalja, istupila je rodonacelnica psihodrame, ekspert UN-a, jedna od najvecih naucnika 20. stoljeca iz oblasti psihoterapije, An Anselin Sucenberze (84), koja je ponovila neke stavove iz svog bestselera "Sindrom predaka"
http://www.bosnjastvo.com/forum/viewtopic.php?t=1073

< Previous Page 14 5 6 7 8 Next >
  Respond to this message   
  << Previous Topic | Next Topic >>Return to Index  
Find more forums on PoliticsCreate your own forum at Network54
 Copyright © 1999-2017 Network54. All rights reserved.   Terms of Use   Privacy Statement