<< Previous Topic | Next Topic >>Return to Index  
Licki Medvjed
(no login)

Re: Mrznja prema srbima

No score for this post
November 21 2005, 8:01 PM 

"Ali, hteli, ne hteli, moramo da saradjujemo"

Zimzeleni, slazem se stobom 100%.

Izmedu Hrvata i Srba, mora biti kao situacija koju imam sa rodbinom od moje zene. Ne trebam i volit al jebiga, moras postivat.

Bolje je onda i mojoj zeni, meni i naj glavnije, djeci.

Kad je mir i sporazum svi nepredujemo........................

Scoring disabled. You must be logged in to score posts.
Croata invented cravat
(no login)

No score for this post
November 21 2005, 8:02 PM 

Zimzeleni, brojke o klanju i tko je koga vise su stvar za posebnu diskusiju. Sa vase strane gledista Hrvati su klali vise, a sa nase strane gledista, stvar je upravo obratna. Zato je oko brojaka vrlo tesko diskutirati bez teskih eksperata. Ali kronoloski, Hrvati su klali davno, kada je puno nacija radilo sranje, a Srbi davno i nedavno. Po nama, tu je problem. Tome se nismo nadali u ovom modernom dobu, a pogotovo ne od hrvatskih Srba po selima, koji nisu imali razlicit status od Hrvata, i zato smo naelektrizirani na tim temama. Pitanje je koji vrag moze natjerati seljaka da uzme pusku, stavi Cetnicku subaru na glavu i idemo na susjeda? Vjeruj mi da nikada ne lazem, i vjeruj mi da je hrpa mojih prijatelja koji su Srpske nacionalnosti, a rodjeni su ovdje, studiraju ovdje, rade ovdje, imaju viziju istu kakvu imamo mi. Ni oni se tome nisu nadali. (Jedini moguci suvisli odgovor je: nedovoljno obrazovana masa ljudi je lako povodljiva od strane politicara)
A, naravno da nas teritorijalna, trzisna i povijesna povezanost jednostavno tjera da zivimo skupa. Pa i neka. To smo i zasluzili. Dok drugi koji su bili daleko ispod nas grade moderne drzave, mi razgovaramo o povijesnim faktima, dok nas politicka elita uzima ko papke.
I ponovo isticem, ne mogu mrziti nikoga tko mi nije napravio niti dobra niti zla. Za mrznju je potreban motiv i to mora biti neko zlo. Ako je zlo malo, onda nekoga ne volim, a ako je zlo veliko onda mrzim. Ja imam tu srecu da nisam dozivio preveliko zlo i zato nemam razloga mrziti, sto mi je drago.

Anonymous
(Login zimzeleni)

No score for this post
November 21 2005, 8:51 PM 

Kao sto rekoh, nije bitno ko je koga vise klao niti kada. Oko toga se necemo nikada sloziti. Ali evo jedne zanimljive istorijske cinjenice. Srbi su, naime, najvise ratovali protiv GRKA!!! U Srednjem Veku smo pokupili najveci deo teritorije Vizantijskog Carstva (koje je uglavnom bilo grcko). I sam Carigrad je bio u opasnosti (ali nismo imali mornaricu, zivot je kurva). Srbi su dosta doprineli propasti tog carstva. A vidi sada. Uvek kada odem u Grcku na letovanje, ne moze da mi se desi da me neko ne casti uzo-om i da me ne potapse po ramenu i kaze: "Ortodox brother!"

E sad, ne kazem da ce tako biti i sa Srbima i Hrvatima, ali je ipak vise zle krvi bilo izmedju nas i Grka nego izmedju nas i vas.

I naravno da se moramo uzajamno postovati. Ovaj primer Lickog Mjedveda za zeninu familiju je odlican!

Croata invented cravat
(no login)

No score for this post
November 22 2005, 5:48 PM 

Tako je Zimzeleni, Srbi imaju tesku povijest isto kao Hrvati. Previsa zrtava, rata, razorenih sela i gradova. Vrijeme je da krenemo dalje. Treba povezati struke, podijeliti znanje, orijentirati se evropski i spremno krenuti u iducu simbiozu. Danas nacije vode rat visokom tehnologijom, znanjem i kapitalom, a upravo je to ono sto fali svim drzavama ex-JU, dok evropske drzave to imaju. Ako ne udjemo spremni, simbioza je neminovna.
Jedna od definicija informacijskih sustava kaze ovako: Posljedica nedostataka znanstveih informacija znaci zaostajanje drzave za razvijenima uz tehnolosku i financijsku ovisnost o njima, osiromasenje stanovnistva te, u konacnici, gubitak samostalnosti.
Drzava, ili Evropa je organizacija, a definicija organizacije je da organizacija predstavlja svjesno udruzivanje ljudi, kojima je cilj da odgovarajucim sredstvima ispune odredjene zadatke s najmanjim mogucim naporom, na bilo kojem podrucju rada i zivota.
Dakle ako zivimo u Drzavi, odnosno Evropi, cilj je lako citljiv iz definicije organizacije. Pa zasto si onda narodi poput svih ex - JU kompliciraju? To mi nikako nije jasno! Zar nam je svijest jos uvjek na razini jedinke? (cak i plemena cine organizaciju).
Organizacije cine poslovni sustavi, dakle generator organizacija je zapravo kapital, a svaki poslovni sustav ima svoj informacijski sustav (koji ne mora biti podrzan racunalima), dakle moj osobni zakljucak je da je informacija generator kapitala.
Obrnuti i pojednostavljeni redosljed bi izgledao ovako: ako imas znanje i tehnologiju - imas informacije, ako imas informacije - imas kapital, ako imas kapital - poslovni sustavi funkcioniraju i imas krasnu organizaciju (drzavu), ako je to realizirano - neces biti asimiliran u vecu organizaciju, vec ces ti biti asimilator.
Zato skola, faks, udruge, zadruge, instituti, komunikacije itd. su neminovni, ili i Srbi i Hrvati i ostali ex JU gube najveci i zadnji rat.
Uh, sto me puklo pisanje!!!

Nesa
(no login)

hahahah

No score for this post
November 23 2005, 1:30 PM 

Daj pa pogledaj samo tvog ortaka invented croat kaze da su cifre za diskusiju,pa da li ti imas mozga some jedan???Koje cifre i koja diskusija???Kako tebi nije jasno da vi dok ne kazete jednom vise za svagda da ste to i to radili i da ste klali 1000000 puta vise od nas i na koji nacin ste to radili da nema nista od razgovora???Da li si ti svestan toga???
Sta mi bre tu pricate neka dobra volja,organizacija,kurac palac???
Pa samo da si bio na vaterpolu u Montrealu,dolazi jedan nas kao kucni prijatelj Hrvat i zena Muslimanka na tribine i pokazuje mi majcu na kojoj je iscrtana granica Hrvatske sve do Srbije sa sve Bosnom jebote i kaze meni jel navijamo danas za NASE??? Ja ga pitam za koje bre NASE??? Ja imam samo jedne a to je Srbija a u toku je bilo polufinale SCG-CRO i kao dosao mene da zajebava a???
Pa dolazimo na stadion a vasi smrdljivi purgeri pevaju Oluja,onog kretena Tompsona i ustaske pesme i naravno u kockastim dresovima SVIIII EJJJJ I DEVOJKE,ma BABE I DEDE NOSILE USTASKE DRESOVE,PA POGLEDAJ TI KOJA JE TO MRZNJA I KOJI JE TO KOMPLEKS COVECE CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC
DECA MALA KOJA SU TAMO BILA NE MOGU DA VERUJU COVECE NE MOGU JEDNOSTAVNO DA VERUJU ONA I NJIHOVI RODITELJI DA KAD SU IH VEC ISTERALI SA SVOJE ZEMLJE I IZ SVOJIH KUCA DA ONI OPET TE STRAHOTE MORAJU DA PREZIVLJAVAJU I 100000000KM OD SVOJE BIVSE KUCE EJJJJJJ I VI MENI NESTO KAO PRICATE TUUUU MA MORE MRSSSSSS U PIZDU MATERINU TU KAO KULTURNU,TAKO I NIKAKO DRUGRACIJE!!!
DAO SAM VAM MILION PRIMERA DA MI NE MOZEMO IZMEDJU SEBE DA SE DOGOVARAMO I PRICAMO I TAKO DALJE A ZNA SE SVE TO I ZASTO! A STO SE TICE OBRACANJA PURGERIMA SKRBAVIM JA NJIH POSTUJEM ALI ETO VOLIM DA GENERALIZUJEM SVE VAS HRVATE SA TIM IAKO ZNAM PRAVO ZNACENJE TE RECI I ETO SVIDJA MI SE KAKO VAS JE DEJAN SAVICEVIC NAPUSIO TAMO USRED ZAGREBA I ETO TO MI OSTALO ZA SVE VAS HRVATE HAHAHAHHA,INACE PRAVO DA TI KAZEM TO STO PRICAS ORGANIZACIJA,KAPITAL I TAKO TO,PA POGLEDAJ OSTALE ZEMLJE KAO KANADA I AMERIKA SVE JE TO SUPER ORGANIZACIJA ALI STA TI TO VREDI KAD SU LJUDI DEBILI KAO I DA JE SVE VESTACKO TAKO DA NISMO NI MI SA BALKANA BAS TOLIKO DALEKO OD NJIH NE BRINI SE!!!

Croata invented cravat
(no login)

No score for this post
November 23 2005, 5:24 PM 

Nesa, upravo taj tekst sto si ga napisao prikazuje koji primitivizam postoji medju nasim ljudima u inostranstvu. Razgovaraj sa ljudima koji zive u Srbiji i Hrvatskoj i vidjet ces da ni blizu nije tako kao sto ti mislis. Zapravo, najgori su heroji koji su za rat culi preko TV-a, I-neta i radija. Nesto poput Sanija koji se vrti na ovom forumu. Mislis da vecini Srba i Hrvata nije pun kura.c rata? Mislis da bi mi radije pucali jedni na druge i glumili idiote u smrdljivim rovovima, dok si sirovine u zapadnim drzavama grade zivote i vucaraju se sa komadima? Evo vama svima puska pa se igrajte rata, ali dalje od moje kuce i mog dvorista.
Tebe jeb.u brojke? Pa zar mislis da je IKOME NORMALNOM drago sto je bilo sranja u povijesti? Sranja su radile doslovne sve nacije u Evropi, a Amerikanci i dan danas. Kolonija ima jos u Evropi. Stvar je politickog vodstva koje narod slijedi kao ovce. Ali najgluplja stvar je sto se kreteni tisucama kilometara udaljeni od ovih prostora, ne placajuci poreze, ne pridonoseci svojim maticama nicime, itd. busaju u prsa cetnistvom, ustastvom, domobranstvom, partizanstvom i jebenom Jugoslavijom, iz koje smo jedva cekali izaci, da napokon stvorimo normalan zivot. Osobno, pun mi je kura.c takvih Hrvata i Srba, pravih, istinskih, nacionalnih heroja.

Anonymous
(Login zimzeleni)

No score for this post
November 23 2005, 8:01 PM 

Najbolje se Srbi i Hrvati bore
Kad seru iz dijaspore.

Neso, a propos seronja iz dijaspore, da ti ispricam jednu pricicu.

Cetvrti razred gimnazije sam zavrsio u SAD. Samnom u razred je isla i jedna Hrvatica rodjena u Cikagu. Bila je malo ruznjikava, ali je imala stalnu zalihu trave i bila je neobicno duhovita, tako da smo brzo postali drugovi.

Jednog dana je dosla u skolu u majci sa ustaskim grbom. Ja sam naravno popizdeo i zaterao je u tri pizde materine. Onda je ona meni pocela da prosipa pricu kao: "Da, ratovali smo, ali to je proslost, nemoj da se ljutis!" Na moje moje objasnjenje sta su ustase, ona mi je rekla da lazem.

Sutradan kad je dosla u skolu, izvinula mi se. Naime, profurala je malo po neutralnim sajtovima na net-u i informisala se o masakrima izvrsenim nad Srbima u NDH. Takodje mi je rekla da je pre te edukacije mislila da je Jasenovac mesto bitke izmedju cetnika i ustasa.

Znaci, ti Srbi/Hrvati rodjeni u inostranstvu uglavnom znaju o svojim zemljama ono sto su im servirali roditelji.

I jos nesto. Preterano generalizujes. Ubedjen sam da se svaki normalni Hrvat stidi Pavelica i NDH isto onoliko koliko se svaki normalni Srbin stidi Milosevica i Seselja.

Zvek_Zivi_Cetinjan
(Login Zvek_Zivi_Cetinjanin)

No score for this post
November 30 2005, 11:05 AM 

Novosadjanka
(no login) divota
Score 5.0 (1 person) March 4 2005, 2:47 PM

I niti ja, niti bilo ko iz moje okoline ne zalimo za tim dobom, jer napokon ne moramo nekog da vucemo na grbaci i oslobadjamo. Jos da nam se Crnogorci skinu sa vrata, pa da zivimo ko ljudi.

Novosadjanka nijesmo se jos ni popeli na tebe ,jerbo ne mixsujemo ljudje i stoku ! A zivotinja ka ti nije niti ce naucit da zivi ka cojek !!!
I tebe pozdrav od Crnogorca frigidna kokosko !!!

Nesa
(no login)

Za zimzelenog

No score for this post
November 30 2005, 1:10 PM 

A da ja tebi nesto kazem???Ja nisam seronja iz dijaspora i ne busam se nikada i nigde sa srpstvom i tako dalje.Ja volim svoje i ne diram tudje ali ako to tebi nije jasno zabole me kurac razumes???
Zasto je ona nosila tu majicu i ko joj je dao ili kupio???
Pa jel ti znas da najvece ustashe su u Americi i Australiji oni koji imaju sada verovatno svoju decu i unucadi,to su isti oni koji su zapalili posle drugog svetskog rata mamu im jebem onu skrbavu!!!
Pa zar ja treba tebi neku pricicu da pricam???
Mi sa ustashama ne mozemo da se poredimo nikada i to sam rekao milion puta aloooooooooooooooo i to ce tako zauvek biti.Zasto imaju kocke na dresovima ovi skrbavi a?Pa zato sto su kompleksasi i zato sto im je ustashija u glavi svima i zna se odakle je dolazila i kako nemoj molim te da mi pricas nego idi sa tom ustashicom i duvaj tu vutru tamo sa crnjama ili vec skime oces i ne seri ovde o dijaspori ok? Vi kao da svi ocete da opravdate sve hrvate ove smrdljive kako mozemo mi sve i da pricamo i da se zezamo ma sve covece ali kad dodje tema do toga kako se mi nalazimo cak i ovde 10000000000000 km od kuce i pocnemo da pricamo koji je razlog i to pa tu puca sve covece kako vama to nije jasno???????
Koliko imam drugova jeeee ne mogu ni da se setim,jedan hrvat se zabavlja sa srpkinjom i poceo on da govori kao bre i kao Srbi iz Srbije mislim sta se foliras some jedan kad si Hrvat i cemu to to mrzim do jajaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Drugi kao dolazi pita koji vi jezik pricate,ja kzem srpski sto?A on kaze ok moram da idem,ma nosi se reko u picku materinu,kad sam se doseljavao ovde poljska familija iznad mene i pita dobar dan jeste vi Hrvati ejjjjjjj?????
Ja kazem ne Srbi ok BYE kaze i od tada ni dobar dan da kazu ma more mrs u pizdu materinu svi vi katolici zajedno sa vasim pederom papom NEMCUGOM!!!
Ne da vas treba mrzeti nego samo tako,samo ja hvala Bogu nisam nikog izgubio u ratu tako da vas ne mrzim niti bilo koga mrzim ali verovatno bih vas prezirao da jesam!
Zato nek se prvo sve Hrvatcine izvine i onda mozemo da pricamo nije problem i neka svi onda kao i tvoja ta ustashica odu na net i nadju malo i procitaju istoriju svega i bice im onda jasnije sta nose na svojim telima itako dalje!!!

Zvek_Zivi_Cetinjanin
(Login Zvek_Zivi_Cetinjanin)

No score for this post
December 1 2005, 11:12 AM 

Neso debilu sto si napa cojeka koji normalno misli a`?? Dosa si tu da svoje debilne filozofije prosipas tu idi majmune u kaves i ne izlazi vise !!

Nesa
(no login)

Sta misli normalno

No score for this post
December 1 2005, 12:52 PM 

Sta misli normalno some jedan zatucani sa brda sto si dosao???Ja imam svoje misljenje i to je ono pravo i sta ti koji kurac se javljas brdjanin???
Ja nisam nikoga napao nego brate idi duvaj vutru sa tim sa kim god hoces a mene neces nazivati dijasporom kao daleko od bilo kojih zbivanja razumes???
I ja ne idem ni u kakav kaves posto ne znam ni sta je to a kad naucis lepo srpski onda mozemo pricati vazi brdjo???
Ajde caos!

Anonymous
(Login zimzeleni)

No score for this post
December 2 2005, 12:09 AM 

Neso, smiri se malo. Nisam ja tebi rekao da si seronja iz dijaspore, mislio sam na one sto se srbisu iz inostranstva, a ne znaju da nadju Srbiju na karti, i ne znaju srpski jezik. E, isto vazi za Hrvate. Tako da, ako ocekujes razum od nekoga ko o ustasama zna samo ono sto su mu roditelji ili baba/deda servirali, onda si se u startu zajeb'o.

Drugo, nisam bas razumeo ono oko izvinjavanja. Sta, tebi treba da se izvini neki, na primer, dvadesetogodisnjak za ono sta su ustase uradile u Drugom Svetskom Ratu? Naravno da nece, isto kao sto i meni ne pada na pamet da se izvinjavam za svinje koje su klale u Vukovaru, jer nit sam ja bio tamo, niti iko iz moje porodice.

Zvek_Zivi_Cetinjanin
(no login)

No score for this post
December 3 2005, 6:53 AM 

Vidis li neso mrceni kako si ti debil ??? Prvo si krvlju zadojen ,pa onda nepismen totalno a u z to i glup ka sajla od kamiona ! Tebe neso intelegencija ne smeta da dijelis narode ko sa brda ko iz ravnice a ??? E bravu sad da ti reknem ,tamo dje sam ja se podiga imalo je Ambasada i konzulata kad su kod tebe jeli $ekirom i sapama ,zato bravu ne prdnjavi ! Dalje vidim ima nade sa narod iz bivse YU primjer "zimzeleni " i i ovi Rvat povise, to su intelegentni ljudji a ima ih dovoljno i u Rvacku i u Serbiju ! Vi krvozedni cutuci ste u manjini i izumrijecete ka dinosaurusi !
PS. Koga godj mrznja hrani taj ce da se raspada u teskijem mukama !!!

srbenda
(no login)

No score for this post
December 6 2005, 4:15 AM 

hahahahhahaha joj ima stvarno glupih ljudi al ovolko da su glupi tek sam se sad uvjerio ajde sad neka neki hrvat nabroji nekolko heroja vasih hrvatskih koji su se casno borili nema slabo zato sto su vas srbi uvek iz govana vadili srbi su proterali turke i srbi su se suprostavljali hitleru ne hrvati i plus vama hrvatima onaj djavo hvala bogu da je umro stari papa njemu samo dva roga su hvalila na glavi on je slao hrvatima benzin u jasenovac da pale srbe i on je podrzavao hitlera i jos jedna stvar ovaj novi papa je bio hitlerov vojnik...

a ne kao nas patrijah on je boziji covek ima 90-4-5 godina jos hoda i jede i pricha i svestan je svegaa vas dragi papa je imo 10 godina manje i nije mogo da mrsi jezikom a kamoli da se mrda to je bila bozija kazna za glumu glumio kofole bozijeg coveka a vamo jebo srbe ... a sto se tiche istorije srba hahahaha kazete da su srbi nastali od vlaha ilira ili tako nesto pa mozda morali smo nekako da nastanemo al ko zna kako ste vi nastali jebo magarac kobilu i ispo hrvat ... aj pozdrav iz AUSTRALIJE

Anonymous
(no login)

No score for this post
December 8 2005, 9:01 AM 

Gotovina je u Haagu. Našli su ga u Španjolski.

Archibald Rice
(no login)

Crnogorci su Hrvati ili su Srbi Bosanci ???

No score for this post
December 8 2005, 5:40 PM 

Pod jedan - samo 11% ljudi se odazvalo na regrutaciju za rat u Bosni - to pokazuje koliko je Srpska raja

htela rat.

Dva, Hrvati su izmanipulisani od strane Amera i Engleza da istreaju Srbe iz Krajne - sta su vam smetali ti

jandi ljudi? Nista. Dakle, manipulacija.

Tri - da smo mi vas ubijali koliko vi nas, vas sada ne bi bilo vise od 2 miliona.

Cetiri - Pasic je zajebao Srbe, a pomogao Hrvatima - njega je neko sa Zapada namamio da pozove Srbe na

oslobodjenje Hrvata - koje koristi smo mi tada imali od toga ? Zemlja nam pred je invazijom, a Pasic

razmislja o Hrvatima i Slovencima i Srbima, koji su 800km daleko ?! Dakle, izmanipulisan i glup k'o noc.

Uostalom takvi su i nasi i vasi politicari danas (jedan od glavnih razloga za nasu mrznju su upravo

izmanipulisani politicari, iliti raja, kako god)

Pet - Vecina Srba i Hrvata su normalni i mogu da zive sasvim fino u jednoj zemlji, ne moraju, ali mogu (u

mentalnom smislu su daleko od cetnika i ustasa)

Sest - Onaj rat nikome nije doneo koristi sem Zapadu. Otvorite "Atlas Svijeta" u izdanju Leksikografskog

zavoda FNRJ, Zagreb 1961. , videcete da je nasa SFRj/FNRJ uvek bila medju prvih 10 zemalja u svetu po

proizvodnji bilo cega, imala je jednu od najjacih armija u svetu (dva izuzetno dobra razloga da se jedna

zemlja rasturi)

Sedam - Budale dele ljude na Srbe i Hrvate, a pametni ih dele na dobre i lose.

Osam - Mi smo jedan narod, koji je 2000 godina pre n.e. dosao na Balkan, ne u 6. veku , vec u 20. veku pne.

Imali smo zajednicko ime Srbi (Serabi, Sorbi), a razlikovali smo se po plemenima. Hrvati su dobili naziv po

"hrbatima" iliti brdima, ima isto znacenje kao i "Zahumlje" (hum je isto sto i hrbat, greben - otud Za-greb).
Propali smo po starom Rimskom principu "zavadi pa vladaj". Svi danasnji Sloveni su se ranije nazivali Srbima

(samo smo mi i Luzicki Srbi zadrzali prastaro ime, nase "plemensko ime" je bilo Beli Srbi). Svi smo ziveli u

relativnom miru medju sobom, ali su nam Germani i Romani brzo nasli slabu tacku - sloznost, i porobili nas.

Otuda i nemacki naziv za Srbe (Slovene) - Sklaven (robovi), pa i naziv Sloveni, mada...daleko je verovatnije

da smo mi sebe prozvali Sloveni, po "slovima" tj. pismu koje smo imali, a Nemci nisu (nem - onaj koji ne

pise, mutav - koji ne govori - primeticete da Nemci imaju mnogo grlenih i nosnih glasova u svom jeziku, za

razliku od Slovena (proto-Srba) koji svi imaju jezik koji je melodican i lak za izgovor - danasnji Ruski mu

je najblizi po izgovoru, a slozicete se da zvuci jako melodicno i nezno, ocemu su inace i pisali anticki

pisci). Da stvar bude jos gora po Germane i Romane, imali smo pismo iako smo bili nomadski narod. Cirilica je

nase izvorno pismo (svih Slovena iliti proto-Srba), a Cirilo je samo modernizovao to prastaro pismo. Pitanje

je da li je taj monah dobio naziv Cirilo po rodjenju ili zato sto je izvrsio reformu nase prastare azbuke.

Ali postoje i naznake da su to pismo nasi preci nazivali Srbica (po opstem nazivu za sva plemena). Pisali smo

pesme, kojima ima tragova u Indijskim Vedama, gde se Srbi spominju. Na dalekom Istoku se zna za Srbe odavno -

u kineskom dvorskom dnevniku stoji da su ratovali sa Srbima. U Indiji su Srbi, kao ratnicko/nomadski narod

prodrli duboko u Indijsko poluostrvo i tamo ostavili svoj trag u Vedama (Indijskim svetim spisima, koji

takodje predstavljaju njihovu istoriju kroz spevove - kao narodne junacke pesme u nas na Balkanu). NE GOVORIM

DA SMO MI BOLJI ILI DRUGACIJI OD VAS, VEC DA SMO JEDAN NAROD KOJI JE ZAVADJEN ZBOG GLUPOSTI, A VLADALI SMO

SVETOM. SAMO SE NAS GLUPI PONOS OKRENUO PROTIV NAS, I OD VAS NACINIO "SRBOMRZCE" A OD NAS "BRATOUBICE". Srbi

(ali ne mi iz Srbije, nego nasi zajednicki preci sa Balkana) su dali pismo Rimljanima (Kviritima), oni su nas

nazivali Etrurcima. Jedino Slovenski narodi (u danasnjem smislu, ili Srpski, u starom smislu ovog naziva,

koji znaci - pleme,sila,porodica,zajednica) i stari Rimljani imali su PADEZE ! Niko drugi na svetu (za Fince

nisam siguran, ali i ako imaju jedino su mogli da ih dobiju od predaka danasnjih Rusa). To govori koliko smo

mi kao grupa naroda bili napredni i mentalno i fizicki, kada smo imali pismo pre 5000. godina i prostirali se

od Indije do Nemacke, i Baltika do Sahare. PAZNJA !!! Mnogi "kvazi-istoricari povezuju SAMO danasnje Srbe

(nas iz Srbije) sa ondasnjim Srbima (REC "SRBI" U STAROM SMISLU RECI, ODGOVARA DANASNJOJ RECI "SLOVENI"). Ja

sam ovde nekoliko puta IZRICITO rekao da smo svi mi sa Balkana isti narod, samo sto smo mi zadrzali nase

pra-ime a vi ste uzeli ime po mestu boravka (sto je bila jos jedna karakteristika svih proto-Srba, npr.

Poljaci su proto-Srpsko pleme koje je zivelo u ravnici, tj. polju; Ukraina - pokraina, Belorusija - Beli

Rusi; Zahumlje - iza huma, i danas se kaze "humka" za malo brdasce zemlje koje ostane na grobu kada se

pokojnik pokopa, "humka" je deminutiv od "hum"; Deminutivi su takodje karakteristika SAMO proto-Srba tj.

Slovena). Ima toliko dokaza, ne samo ovih koje sam izlozio, vec i takozvanih "toponima" odnosno naziva, reci,

korena reci, koje su nasi preci ostavili za sobom. Samo u okolini Teherana (Iran) imate nekoliko naziva koji

za svoj koren imaju "Srb". Idite na ovaj link, ali PAZITE, ono sto je napisano, sto DIREKTNO povezuje nas

danasnje Srbe iz Srbije sa kolektivnim nazivom svih plemena "SRBI" je pogresno tumacenje pojedinih pisaca, da

ne kazem diskriminatorno prema ostalim Srpskim plemenima, koji danas broje oko 300 miliona ljudi - brace i

sestara nasih). Ono sto se tice kulture i vojnih pohoda je izuzetno moguce jer smo bili fizicki, mentalno i

brojcano nadmocniji od mnogih naroda onog vremena, on nekih naroda smo bili samo brojcano nadmocniji .

Obratite paznju i na cinjenicu da se ovo IZMENJENO stanoviste, i pored toga sto se debelo kosi sa takozvanom

"MODERNOM ISTORIJOM" koja ima krajnje diskriminatorski stav prema svim Slovenima, polako ali sigurno probija

u Nemackoj pre svega.

Eve gi link.

http://www.cyberbulevar.com/forum/viewtopic.php?t=13134

NAPOMENA (opet moja): Ja, ne mrzim normalne Hrvate,Srbe,Albance,Siptare, itd. Zovite sebe kako hocete to je

vase Ustavom zagarantovano pravo ! Ono sto ste vi etnicki je druga stvar. Srbi i Hrvati su jedno te isto. A s

obzirom da su Albanci ziveli sa nama dobre 3-4 tisuce godina i oni su Srbi koliko i vi i ja, samo imaju malo

vise Turske krvi, imate koliko hocete plavih i svetlih Albanaca (Arbanasa, po starom nazivu). By the way

"tisuca" je izvorno Slovenski naziv, "hiljada" je Grcki; meseci poput "Veljaca" (kada se macke "veljaju" tj.

"pare"), "Ozujak", itd. su takodje izvorno nasi, oni nisu "Ustaski" niti bilo ciji drugi do nasi Slovenski,

zajednicki jer smo jedan jebeni isti narod - pa vidite valjda da i nas i vas muce iste stvari, da smo na isti

nacin primitivni, alavi na iste stvari itd.?). Ovo nekima malo ili nimalo znaci. To je ok, ali, zarad boljeg

zivota svih nas, jer smo svi mi povezani na jedan ili drugi nacin, uticite na svoje prijatelje da shvate da

su zapadni i domaci politicari krivi za 90% stvari koje su se desile, ne raja, ne ovi ili oni, vec politicari

(ljudi zeljni vlasti i moci po svaku cenu). Imajte jedan moto u zivotu: Nikada oni nece moci da uniste koliko

ja mogu da stvorim. Vaspitajte decu u nasem divnom i prastarom Slovenskom duhu, duhu jedinstva, mira i

prosvecenosti. Volite druge i uticite na bliznje da skinu mrak propagande sa ociju. Razmisljajte o boljem

svetu, svetu gde nam deca nece biti prikovana za kompjutere, iskrivljena od sedenja, ili predebela od zdranja

po McDonalds-ima, pijana k'o dupeta u 12-13 godina, narkomani, promiskuitetni, lakoverni. Ucite ih da koriste

sopstveni mozak i logiku koju nam je Bog svevisnji dao. To i jeste smisao Hriscanstva - da sam pronadjes put

do Boga, a ne da ti hodze i popovi govore ko je i sta je Bog. Svako se radja u ljbavi i treba u njoj i da

zivi. Ako se ne budemo pazili Zapada, odosmo i mi i nasa monumentalna civilizacija u tri lepe pi*de materine.

Neko ce reci za 1000 godina, ako budemo nestali, "bili su veliki u dusi i delima, ali mali u srcu". Sto lepo

opisuje nase kolektivno ponasanje kao nosioca Evropske kulture i civilizacije - Veliki ali mali.

megacar
(no login)

t

No score for this post
December 9 2005, 6:16 PM 

Bas bih volio sastaviti jednog Istranina i jednog Zagorca i slusati ih kako ce se sporazumjeti.Jedini pravi Hrvati su Zagorci koji govore ekavskim dijalektom (lepe ti je Zagorje zelene...beli Zagreb grad),dok su ostali kroatizirani Italijani,Srbi,Madjari,Cesi,Nijemci...

anessa
(no login)

No score for this post
December 10 2005, 3:38 AM 

Joj bas smo glupi narodi. Najbolje bi bilo da nas je nestalo sa ovih terena, sve do jednog. Pravi zaostali glupaci koji iz rata i zrtvi nista nisu naucili.
Znate li vi onu pricu o celijama, crvenim i bijelim krvnim zrncima. Pa pricu o tkivima, kostima, vodi iz koje se sastojimo.
A znate li pricu o svemiru. O svemu tome od cega smo mi samo male supersuper male tackice...........

Ljudi uzivajte u zivotu. Natezanja o ko je ovo a ko je ono, krivice u dalekoj proslosti pa nadalje......razlicite price o istoriji. Ko je koju kako pisao.......svako je koristi u svoju korist.

Naucite nesto iz toga golema gomilo glupaka. I skuzite jednom za sva vremena, vjere su nesto sto je nametnuto iz proslosti. Sta ste se koncentrisali u te torove, de pogledajte malo dalje. Mi smo svi krv, meso, voda. Uradite nesto vise sa tim mozdanim celijama!!!!

Anonymous
(no login)

No score for this post
December 10 2005, 3:42 AM 

Tacno ti je to bogomi . Previse ovijeh nekoliko debila bljuju gnoj iz zvaljina i siju mrznju ,zato bi trebali ih stavit na ignore i zavrsit svaku diskusiju sa njima !

Anonymous
(Login Shojke)

No score for this post
March 11 2012, 2:28 PM 

Isti smo, nasi smo. Bilo je sta je bilo i mi smo u minusu i vi ste, mozemo da se ubijamo sa mislima o proslosti, ili da oprostimo i gledamo napred.

< Previous Page 1 2 Next >
  Respond to this message   
  << Previous Topic | Next Topic >>Return to Index  
Find more forums on PoliticsCreate your own forum at Network54
 Copyright © 1999-2017 Network54. All rights reserved.   Terms of Use   Privacy Statement