<< Previous Topic | Next Topic >>Return to Index  

Muslimanska Imena?

September 6 2004 at 5:47 AM
No score for this post
gazda6  (no login)

Pitanje dali zna iko dali postoji igdje bosanac/musliman koji se zove daniel. znam da je to veoma neobicno da se musliman daniel zove ali isto ima i hrvatica koje se mirela zovu. zamolio bih vas za par informacija ko zna dali ima ijedan musliman da se daniel zove ili neko drugo ime hrvatsko!

Hvala u naprjed pozdrav svima hasan

Scoring disabled. You must be logged in to score posts.Respond to this message   
AuthorReply
Purely Rational
(no login)

I know

No score for this post
September 19 2004, 7:52 PM 

Odgovor na pitanje je varijacija tog imena, odnosno DENIJAL.

Scoring disabled. You must be logged in to score posts.
Marko
(no login)

Re: Muslimanska Imena?

No score for this post
October 22 2004, 12:00 AM 

Zar je ime daniel Hrvatsko? U US imas ogroman broj ljudi sa tim imenom koji hrvatsku nikada nisu ni u snu videli. Ako pogledas u Bibliju to ime je postojalo medju Jevrjima hiljade godine pre nego sto je iko cuo za Hrvatsku.

Merima
(no login)

No score for this post
November 11 2004, 9:06 AM 

Darija, Daso, Davud, Sida, Nada, Nesko, Nesef su muslimanska imena la ljudi mise da su katolicka. Pogledaj te stranicu www.bddani.com/arhiva/182/t18208p.shtml objasnice vam malo vise o tim imenima.
Nadam se dacevam makar malo pomoci
Merima

Marko
(no login)

No score for this post
November 13 2004, 12:18 AM 

Merima,

Cicamaco ta imena su postojala davno pre Islama znaci nisu Muslimanska imena vec postojala su po bliskom istoku medju paganima i Jevrejima hiljade godina pre Muhammeda i Islama.

alma
(no login)

odgovor

No score for this post
December 8 2004, 6:11 AM 

Da upravo se moj tetiè zove Danijel Ðinoviæ. Svima je to bilo èudno je to nije naše ime, posebno na našem unsko-sanskom kantonu al nekako su se jedva pomirili sa tim imenom
nadam se da sam pomogla.
èao

alma
(no login)

odgovor

No score for this post
December 8 2004, 6:11 AM 

Da upravo se moj tetiè zove Danijel Ðinoviæ. Svima je to bilo èudno je to nije naše ime, posebno na našem unsko-sanskom kantonu al nekako su se jedva pomirili sa tim imenom
nadam se da sam pomogla.
èao

Elvis
(no login)

The king is still alive!!

No score for this post
December 8 2004, 10:14 AM 

Ja neznam sta je vas problem. Elvis je jos ziv,... CISTA ISTINA!!

Marko
(no login)

No score for this post
December 8 2004, 8:53 PM 

Aesha, muhamedova zena je bila jadno dete od 9 godina a Muhammed matori deda od 54 kada je sa njom imao sex.

Kada je Muhammed bio 51 ozenio je dete od 6 godina po imenu Aisha. Kada je muhammed bio 54 a to dete 9 imao je sex sa njom prvi put.

Ove informacije mozete naci u dole navedenim islamskim knjigama.
Sahih Muslim (by Imam al-Mawawy), vol. 3, p. 577

Bukhari's Hadith, translated into English by Dr. Muhammad Muhsin Khan, at the Islamic University in Medina. vol. 7, #65.

Zaynab je bila zena Muhammedovog sina Zaida I Muhammed je uzeo za sebe I ozenio.

Marija je bila Hricanka koja nikada nije prihvatila Islam a Muhammed je drzao kao sex robinju.

Rayhana je bila Jevrejka cijeg muza je Muhammed ubio I nju silom odveo dam u bude sex robinja.

Muhammed je pobio svoje komsije u Meki na samom pocetku Islama I do kraja svoga zivota je ratovao sa svim svojim komsijama ubijajuci svakoga ko nije zeleo prihvatiti islam.

Muhammed je dozvoljavao svojoj vojsci da uzme imovinu pobijenih ljudi cak I zene to je pljacka I silovanje.

ZASTO JE SVE TO UREDU ZA MUHAMMEDA A DA BILO KO DRUGI URADI SLICNE STVARI CAK I MUSLIMANI BI SE GROZILI NA TAKVOG COVEKA?

Lea
(no login)

Za Marka

No score for this post
December 18 2004, 6:26 PM 

Marko,

Idi pitaj Allaha!

Ustirama
(no login)

merima jebem te u usta

No score for this post
December 21 2004, 5:26 PM 

"....Darija, Daso, Davud, Sida, Nada, Nesko, Nesef su muslimanska imena la ljudi mise da su katolicka. Pogledaj te stranicu www.bddani.com/arhiva/182/t18208p.shtml objasnice vam malo vise o tim imenima.
Nadam se dacevam makar malo pomoci
Merima..."

Merima, jebem te glupu.0 Darija je perzijsko ime, to sto su perzijanci 90% primili islam je druga stvar.

Da su svi Srbi primili Islam, danas bi bilo normalno da se u domaci muslimani nazivaju imenima njihovih predaka, Vidak, Milutin, Ostoja itd.

Ne postoje imena vjera. Postoje samo imena naroda, n.p. arapska, hebrejska, perzijska, ugrasko-turska, slavenska, romansko-latinska, germanska.

Balije nemaju veze sa svojim porijeklom, zato posmatraju svijet iz svoje misije rupe pa misle da su arapska, turska, perzijska i na kraju indijska n.p. indira, muslimaska imena (ovde se vidi da su glupi ko kurac cim sebi davaju ciganska imena).

U novije vrijeme zao im je sto nisu ostali Srbohrvati pa davaju neka izmisljena imena svojoj djeci kao Nina, Sanela, Mirela itd.

Jebem vas u usta. Gori ste od cigana. Cigani barem znaju ko su. Vi ste Stoka koja nema nacionalne svijesti i ovo sto sad izmisljate, iscezunuti ce u ovom vremenu globalizacije. Dabogda vam arapi sve bosanke izjebali da napokon pocente da licite na te cigane cija imena nosite.

U zadnje vrijeme balije davaju germanska i keltska imena svojoj djeci
Hanka, Alida, Elvira, Elvir, Armin, irvin, ervin itd.

P.S.
Opet vam na kraju jebem mater, balijsku. Vi nemate pojma ko ste.

asd
(no login)

No score for this post
December 21 2004, 5:42 PM 

marko dzaba im govoris

oni ti ne vjeruju da su pedofilluk, zenjenje rodica prvog koljena, poligamaija itd. u islamu dozvoljeni. oni bi sada malo islam malo evropa, po tome se vidi koliko im mozak radi.

darija
(no login)

No score for this post
December 23 2004, 5:08 AM 

ustirama.....
blago glupima i nepismenima....tj. blago tebi
"davaju" je mozda glagol koji se u toj pripizdini iz koje ti dolazis koristi..i tamo pokusaj te svoje frustracije da izljecis..
to je licno pravo kako ce ko bez obzira na vjeru/naciju/rasu dati ime svom djetetu...i u svakoj naciji ima vise struja ...evo na primjer u njemackoj ( da ne bih navodila primjere sa nasih prostora) ima onih koji daju stara tradicionalna imena (klothilda, waltraud,günther ...) ili "normalna" germanska imena ( stefan , johannes)....ili neka amerikanizirana imena ( pia, amy, lina, ...)...mislim da ni kod nas nije nista drugacije...jer ima sad milion noa, michaela,davida, aisa, sulejmana, aleksa,nina,ena, ema ...i ne cini toliko ime covjeka , koliko covjek ime....a tvoje je meni se cini dosta ruzno....

Ustirama
(no login)

No score for this post
December 24 2004, 4:09 PM 

zdravo darija.
prvo jebem te u usta da odmah dodjemo do tacke.

"....."davaju" je mozda glagol koji se u toj pripizdini iz koje ti dolazis koristi..i tamo pokusaj te svoje frustracije da izljecis....."

Sto se tice "davaju" od "inf - davati" i "daju" od "inf - dati" moram ti reci slijedece: Darija, kobilo, nisi upoznata sa svrsenim i nesvrsenim glagolima sto je i normalno za tvoju glavu koja je ionako koncipirana za svrsavanje u istu.

".....to je licno pravo kako ce ko bez obzira na vjeru/naciju/rasu dati ime svom djetetu. i u svakoj naciji ima vise struja....."

Naravno. Samo nije bila moja namjera da naredim Bosnjacima da svoju novorodjencad nazivaju salvenskim imenima, nego da vam kazem da ste gluplji od simpanzi, kada je kod vas moguce musko ime Mrihet sto na arapskom znaci "gradska sraonica". Tvoje nazivanje "Darija" na ovom foumu iako mora da si neka Mirelica, Dzemilica ili sl., mi daje jako dobre perspektive da se udubim u tvoju psihu pune kompleksa.

"....i ne cini toliko ime covjeka , koliko covjek ime....a tvoje je meni se cini dosta ruzno...."

ti, kao picka nisi u stanju da rezonujes t.j. da, pored mojeg direktnog i vulgarnog izrazavanja, shvatis KAKO JE SVE TACNO STO SAM REKAO. Stoga prestani da se uzdizes nada mnom, filozofirajuci mi o opstem moralu i etici, posveti se problemima koje ti dolice n.p. koji ces lak staviti na nokte, koje ces cizmice kupiti sebi, sta ces obuci veceras da ga sto prije primis itd.

P.S. zao mi je sto sam te u ovom tekstu naucio sta su svrseni i nesvrseni glagoli. razmisljanje i informacije nisu za svakoga pogotovo ne za koze kao ti.

darija
(no login)

No score for this post
December 27 2004, 3:26 AM 

ustirama...
prvo moram da te razocaram , jer je darija moje pravo ime...iako ne bih imala nista protiv ni mirela ni dzemila ni..steta sto se ponekad varamo..))))
drugo, nevaspitani stvoru, tvoj zivotni problem je sto si prost, nevaspitan, iskompleksiran i NEPISMEN...zato se toliko ljutis jer istina uvijek najvise boli...kad si me onako lijepo naucio o svrsenim i nesvrsenim glaglima...da tebe tvoja darija malo poduci o gramatici, prije nego sto nalaktiram svoje noktice...))
znaci tvoj glagol u infinitivu "davati" se konjugira :
ja dajem, ti dajes, on daje, mi dajemo ,vi dajete, oni DAJU (al u tvojoj pripizdini "DAVAJU")...
znaci seljacino jedna, prije nego sto se pocnes svadjati , procitaj gramatiku...

p.s. posto sam jedno plemenito bice, mogu ti poslati pored gore navedenog prezenta i futur, perfekt,pluskvamperfekt

darija
(no login)

No score for this post
December 27 2004, 4:18 AM 

ispravka : evo sad sam vidjela da imam i "stamparsku" gresku, nalakTiram -> nalakiram...pa samo da mi se ne bi ustirama nervirao

Ustirama
(no login)

No score for this post
December 27 2004, 10:03 AM 

Darija,

"...
da tebe tvoja darija malo poduci o gramatici, prije nego sto nalaktiram svoje noktice...))
znaci tvoj glagol u infinitivu "davati" se konjugira :
ja dajem, ti dajes, on daje, mi dajemo ,vi dajete, oni DAJU (al u tvojoj pripizdini "DAVAJU")...
znaci seljacino jedna, prije nego sto se pocnes svadjati , procitaj gramatiku...
..."

->de ne kaki.
mozda su primati tvoje vukojebine koji su te israli na svijet, izgubili osjecaj da razlikuju "davaju" od "daju". za te nedostatke mozdanih tkiva, nisam ti ja ni ovi moji iz te moje "pripizdine" krivi.

nego pozabavi se ti drugim stvarima.

P.S.
sama cinjenica da si kraju svoju greskicu "nalaktiram" ispravila, gresku koja uopste nije vrijedna pomena (cak i ja ti nebi nista rekao), mi govori da si se usrala.

Mackice, ja se tebi dopadam, kao i vecini zena zato sto dobro zadirem u ljudske psihe, a to vi volite. tebi je stalo sta ja mislim o tebi t.j ne zelis da se provalis preda mnom, zato se i ispravljas.

Drugim rijecima imas respekt prema meni i uvjeren sam da bi smo se dobro kresnuli. SAMO JA NISAM LESINAR t.j ne guzim svasta.

darija
(no login)

No score for this post
December 28 2004, 6:51 AM 

ustirama,
pa zar je tako tesko priznati da sam ja u pravu....
znaci da rezimiramo dosadasnju korespondenciju...
ustirama je naucio da se ne kaze "davaju" , nego daju...
darija se nije oslobodila bolesti svih sarajki (iako se bori ) - bolesti "ne daj boze provale" , pa cak i pred nekim iz pripizdine...) pitanjce : jesi li ti to od "pendzer-city-a" ...

"Drugim rijecima imas respekt prema meni i uvjeren sam da bi smo se dobro kresnuli. SAMO JA NISAM LESINAR t.j ne guzim svasta."
sreco moja ti vjerovatno ne radis nista, jer bi inace bio mnogo opusteniji i bez toliko negativne energije...

ust
(no login)

za dariju, sarajevsku koku

No score for this post
December 28 2004, 4:27 PM 

"...
darija se nije oslobodila bolesti svih sarajki (iako se bori ) - bolesti "ne daj boze provale" , pa cak i pred nekim iz pripizdine...) pitanjce : jesi li ti to od "pendzer-city-a"
..."
->dobro je da si uopste uocila tu bolest (implicira da imas nesto kao mozak) koja svjedoci o vasoj iskompleksiranosti, izolovanosti i seljackom mentalitetu jedne neukusno a-la-bosmal-izbetonirane varosi, zvanom sarajevo ili kako to vi izbeknete rajvósá (fale mi slova da ga izbekem ko jedan primat t.j. tipicni sarajlija koji nije u stanju da zatvori vilicu).

"...
sreco moja ti vjerovatno ne radis nista, jer bi inace bio mnogo opusteniji i bez toliko negativne energije...
..."
->jos jedna iskra razmisljanja sa tvoje strane. bravo! ovakve pomake treba pohvaliti jer su ionako rijetki u tvom okruzenju.

sudeci da si okruzena sarajevskim muzijacima koji ne smiju izaci u carsiju bez bossovih gaca made in N.P.(a da o ostalom i ne govorim) i koji pored slogova JE, BE, SHA, BA neznaju nista ostalo sastaviti, zakljucujem da si ti JAKO opustena i da si puna pozitivne energija. jer to su upravo ti muzijaci koji ti redovno pune guzicu.

al vratimo se opet istini, ja nisam lesinar i ne guzim svasta, pogotovo ne darije koje dizu moral, nama svima simpaticnim, duhovitim i gore-opisanim sarajlijama.

bajro
(no login)

No score for this post
February 9 2005, 9:51 PM 

e vala je ovaj marko zreo za ludare

< Previous Page 1 2 Next >
  Respond to this message   
  << Previous Topic | Next Topic >>Return to Index  
Find more forums on PoliticsCreate your own forum at Network54
 Copyright © 1999-2017 Network54. All rights reserved.   Terms of Use   Privacy Statement