<< Previous Topic | Next Topic >>Return to Index  

KAKO CRKVA GLEDA NA BOZIC

November 10 2008 at 11:44 PM
Score 1.0 (1 person)
Finious  (Login Finious)

Pretpostavljamo da je Boic kruna svih hricanskih
praznika. Isto tako vlada pretpostavka
da se Isus rodio 25. decembra, odnosno 7. januara i da
Novi Zavet istice ovaj praznik kao vodecu hricansku
svetkovinu. Verujemo da je obicaj razmenjivanja
poklona nastao zato to su mudraci darivali
Bogomladenca. No, hajde da prestanemo sa
pretpostavkama i zavirimo u istoriju i u Bibliju ne
bismo li otkrili cinjenicno stanje!

http://www.cog-ff.com/ptxmas.html
http://www.thercg.org/books/ttooc.html

Scoring disabled. You must be logged in to score posts.Respond to this message   
AuthorReply
Marko5
(Login Marko5)
Bosnia & H. Forum Mods Group

Score 5.0 (1 person)
November 27 2008, 4:42 PM 

Zaista je zalosno iako pomalo zanimljivo citati poruke ljudi koji su previse lenji da vrse iskrenu istragu baziranu na skolstvo umesto da samo kopiraju netacne podatke koje su drugi napisali.

Zapadna crkva ili bolje receno Rimsko/Katolicka jeste uzela Decembar 25, kao Bozic iako je svima u crkvi tada i danas bilo jasno da to nije zaista tacan datum. Eto forciras me da podrzim rimsku crkvu iako mi to kao Srbinu nije nimalo prirodno/povoljno ali u interes istine moram.

Decembar 25, jeste paganski praznik i na taj dan cak i ljudske zrtve su bile pocinjene u ogromnim brojevima od strane pagana. Crkva gledajuci na to upitala se kako okoncati taj grozan pagansko verski obicaj, stavila je Hriscanski praznik na taj datum i efektivno su spasili ogroman broj zivota. Spasiti ljudski zivot na skoro svaki nacin je dobra stvar. Ako bi samo jedan ljudski zivot bio sacuvan ja mislim da je datum potpuno opravdan i bitno je da se setimo Isusa i sto je on uciono za nas bez obzira na datum.

Ako zaista zelis naci neke stvari za koje mozes okriviti, Katolicku ili pravoslavnu crkvu to je definitvno lako uciniti ali moraces se malo potruditi i naci podatke. Lenjost cini coveka glupim a jasno je videti da ti nezlis biti glup.

Scoring disabled. You must be logged in to score posts.
Anonymous
(Login Dane_B)

Re: KAKO CRKVA GLEDA NA BOZIC

Score 1.0 (1 person)
November 28 2008, 7:47 AM 

Otkad se to vi pravoslavni Turci interesujete za Boiæ!? Da sada ne namjeravate prodati pravoslavnu vjeru i zamijeniti je katolickom jer ova ima malo dui praznik?
I otkud tebi pravo pravoslavni Turcine spominjati rimo katilicku crkvu kad nisi vjrijedan r od rimokatolicke vjere. Sram i stid nek te bude.

Marko5
(Login Marko5)

Score 5.0 (1 person)
November 29 2008, 2:53 PM 

Pomaze Bog Dane_B

Posto je poznato da smo mi Srbi pretezno uvek bili i ostali dalko savrseniji primer covecanstva na balkanu od mnogih drugih ja se necu spustiti na tvoj nivo i nazivati tebe ruznim imenima. Dacu ti ovo pa ustanovi zasto bi ti zeleo nekoga nazivati turciniom.

In psychology, psychological projection (or projection bias) is a defense mechanism in which one attributes ones own unacceptable or unwanted thoughts or/and emotions to others. Projection reduces anxiety by allowing the expression of the unwanted subconscious impulses/desires without letting the conscious mind recognize them. The theory was developed by Sigmund Freud and further refined by his daughter Anna Freud, and for this reason, it is sometimes referred to as "Freudian Projection"[1] [2]

Zao mi je da forum nije bas dobra medija za terapiju inace bi ti rado pomogao da se oslobodis tih kompleksa. U slucaju da uspes naci nesto pozetivno ili istinito u vezi Bozica ili datuma rado bih to sa tobom diskutirao U hrscanskom / bratskom smislu.

Anonymous
(Login Dane_B)

Score 1.0 (1 person)
November 30 2008, 4:35 AM 

"Savrseniji primjeru" nisam zeljan nikakve diskusije sa tobom jer si intelektualno ogranicen na manje bitne stvari u zivotu. Znam tvoje postove od ranije. Mislim da si imbecil, uzrok ne znam èitaj Frojda.
I to pre-okretanje teza da sam ja iskompleksiran, ja koristim forum za lijeèenje itd. to je veæ poznata odlika srpsko nacionalistickih forumskih propagandista kakav si ti. Ti jesi savrseni primjer ali samo kvalitetnog toalet papira. A ja sad pustam vodu da govna odu..

Marko5
(Login Marko5)

Score 5.0 (1 person)
November 30 2008, 2:30 PM 

Moj Srpski odgoj mi nedozvoljava da ti pisem tako ruzne poruke kao ti meni ali nebitno bitnije mi je tebi pomoci.

U tvojoj poruci ti pises da ja preokrecem temu a u stvari ti to cinis i meni pripisujes svoja dela. U psihologiji Carl Jung je prvi primetio taikvo ponasanje i objasnio ga. To se zove Transference i sasvim je normalan deo terapije.

Hajde ti meni napisi sta su te roditelji i prijatelji ucili o Srbima? Budi iskren iako je tesko.

Marko5
(Login Marko5)

Score 5.0 (1 person)
December 2 2008, 6:50 PM 

Marko5
(Login Marko5)

No score for this post
December 5 2008, 12:04 AM 

Anonymous
(Login Dane_B)

No score for this post
December 5 2008, 9:09 AM 

Hajde ti meni reci koja je jedina drava u Evropi bombardovana od NATOa?
Glavni grad se zove Beograd a teritorija zemlje se prostire uglavnom samo oko glavnog grada.

Marko5
(Login Marko5)

Score 5.0 (1 person)
December 6 2008, 8:45 PM 

UHHHHHHHHHHHHH bre,

Ovo je tako strasan udarac ko zna hocu li se ikada oporaviti. happy.gif

Definitvno nije prvi put da je Beograd bio bombardovan i svaki put je ipak opstao. U Starom Zavetu postoji knjiga koja se zove Job (Sveto Pismo se sastoji od mnogo knjiga koje sve ukupno cine celinu). U toj knjigi Bog je dozvolio djavolu da nanese strasne muke coveku koji je bio najdrazi Bogu, u to vreme na ovoj planeti. Kada su sva iskuseenja prosla Job je dobio daleko vise svega nego sto je izgubio i ostao je Bogu mio.

Bog nikada nije zeleo ljudske zrtve i slikovito je to pokazao kada je Avram umalo zrtvovao svoga sina. Dok Hriscani i Jevreji tvrde da je bio u pitanju Isaac a Muslimani su se uhvatili za Ismaela i nepustaju sve tri strane se slazu generalno da je Avram umalo zrtvovao svoga sina i da se sam Bog umesao da ga zaustavi. BOG NEDOZVOLJAVA LJUDSKE ZRTVE.
Znaci moglo bi se reci da je svaki oruzani sukob stigao covecanstvu od djavola, ne od Boga. Oruzani sukobi su manje vise uzrok pohlepnosti. Mogli bi to lako videti u slucaju Jevreja i Arapa. Dok Jevreji imaju samo malecki delic najgore zemlje bez imalo nafte a Arapi ogroman prostor sa naftom opet pakost ih nagoni da neprestalno napadaju Jevreje. U svakom oruzanom sukobu neko zeli ono sto nije njegovo i hoce da otme, iako sebi to opravda da kao ima pravo na to. Za razliku od vecine covecanstva Avram kada je doslo do sukoba izmedju njegovog rodjaka i njege, rekao je svom rodjaku da izabere koju stranu zeli i on ce uzeti drugu stranu.

Sta mislis sta bi Bog rekao na sve ove ratove teroristicke akcije i druga necovecanstva koje ljudi cesto cine cak i u Njegovo Ime? Ko je u pravu? Koja grupa/drzava na ovoj planeti bi danas pred Bogom bila opravdana? Ljudi su lako zavodljivi a politicari su izuzetno sposbni manipulatori ljudskih emocija koji neposeduju bas nikave ljudske vrline, znaci nije cudo sta se sve desava. Kada pedofil moze ubediti ljude da je poslanik sta da ti dalje pricam, djavo definitvno zna izabrati svoje sluge.

Marko5
(Login Marko5)

Score 5.0 (1 person)
December 6 2008, 8:45 PM 

Anonymous
(Login Dane_B)

No score for this post
December 9 2008, 7:04 AM 

A to je taj hodza rekao!!! E pravi si Rus Slaven kad si to otkrio o Mohamedu!!! Nisi vise pravoslavni Turski dezorijentisani imbecil!

Finious
(Login Finious)

No score for this post
December 11 2008, 12:06 PM 

Anonymous
(Login Marko5)

No score for this post
December 12 2008, 5:25 PM 

http://www.youtube.com/watch?v=6OZ3s0BcSxs

Nemenjaj temu. Kako je moguce da bi iko imalo normalan smatrao pedofila "poslanikom"?

Hajde bolan makar na tren ukljucite mozgove.

Finious
(Login Finious)

No score for this post
December 15 2008, 1:33 AM 

Dakle, nije problem Sto je neko Srbin, ali je problem Sto je neko mentalno bolestan i uvijek spreman za vrijedjanje, klanje silovanje itd.
Ne smetaju mi kreteni, frustrirani manijaci, bolesnici, glupani, pokvarenjaci...
Metodom straha nametanjem vlastite volje silom, ukidanjem prava drugima, pljackom i unistavanjem svega sto nije njihovo..Srbi su tokom kompletnog svog istorijskog procesa od plemena do naroda,na tim temeljima gradili svoj mit.Mit je (kako rece jedan filozof)velika laz u koju ljudi vjeruju da postoji..Znaci srpska mitoloska svijest je stotinam i hiljadama godina radila na svojoj i samo svojoj istini, koja nikad u praksi nije postojala..

Srbi su definitivno "udarni u glavu", "lud narod", kako je to svojevremeno kazao akademik dr Jovan Raskovic. Zvanicna potvrda izrecene dijagnoze stigla je ovih dana s najviseg nivoa, od Milosa Knezevica, v.d. sekretara Saveznog sekretarijata za rad, zdravstvo i socijalno staranje. Podaci koje je izneo su frapantni. Samo u prosloj godini prodato je 41 milion tableta bensedina, 65 miliona bromazepama i 40 miliona dijazepama, dok su "zahtevi za ovogodisnji uvoz pojedinih psihotronih preparata utrostrueni"! Ispada, zakljucio je Knezevic, kao da se cela nacija drogira. A to vise nije samo nase, nego i medjunarodno pitanje, jer smo na nivou kao sto je Avganistan.

Zitelji Srbije su bolesni, a dijagnoza je masovna paranoja i Sizofrenija, zakljuèak je tribine pod nazivom "Da li smo veæ odlepili", koja je nedavno odrzana u Domu omladine u Beogradu, a na kojoj su psiholog dr Jelena Djorðeviæ, sociolog dr Ratko Bozoviæ, socijalni psiholog dr Dragan Popadiæ i psiholog Jovan Mariæ raspravljali o uticaju politike na mentalno zdravlje naroda.

Samo dva do tri odsto populacije, iz redova nomenklature i ratnih profitera, Zivi na naèin na koji Zive najbogatiji slojevi razvijenih drzava za razliku od 90 odsto stanovnitva koje Zivi u bedi i nemastini, konstatovala je ona.

Prema misljenju dr Jelene Ðordjeviæ, koja je govorila o zloupotrebi simbola, veru je oduvek koristila politika za svoje ciljeve.

http://www.youtube.com/watch?v=RE5XX-vAVk8&mode=related&search=
http://www.ipacc.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=38&Itemid=45
http://www.hic.hr/dom/248/dom01.htmhttp://answering-christianity.com/ac12.htm
http://www.youtube.com/watch?v=8RV46fsmx6E

Marko5
(Login Marko5)

Score 5.0 (1 person)
January 14 2009, 12:59 PM 

Mislim da je jasno svakome ko cita ovo ko vredja i ko je frostriran a ko govori istinu.

Arapski imam jasno priznaje da je Muhammed bio 54 a Aisa 9 kada je Muhammed imao sex sa njom prvi put. To jasno kaze svakome ko ima i gram intelekta da je Muhammed bio obican pedofil a ne Boziji poslanik. Ko god bi takvoga coveka smatrao poslnikom vredja prvenstveno Boga, samoga sebe i celo covecanstvo.

A ti kao i vecina muslimana kada nisi u stanju logikom braniti islam iz frostracije krenes u napad i vredjanje. Na tvoju zalost istina ipak ostaje istina i jasan dokaz kakva gadost se krije u srcu islama. happy.gif

Jel tebi sada jasno koliko su tvoji predci pogresili kada su se naguzili hodzi i presli u islam? happy.gif

Marko5
(Login Marko5)

No score for this post
January 14 2009, 1:17 PM 

Dali ti primecujes koliko mrznje je izmedju redova a i u redovima tvoga posta? Shvatasli kako mrznja psihicki utice na coveka?

http://www.youtube.com/watch?v=6OZ3s0BcSxs

Gledaj video i reci mi jel to imalo normalno da bi matorko od 54 imao sex sa curicom od 9? Da je muhammed tvrdio da je in obican arapski coban to bi se jos nekako moglo opravdfati da je on kao pratio krmece obicaje arapa toga vremna. Muhammed je tvrdio da je Boziji poslanik i sa tom tvrdnjom na njega pada daleko vislji standard.

Boziji poslanik se nebi trebao valjati u krmecim g______ groznih obicaja primitivnog naroda, vec mora odrzati daleko vislji Boziji standard.

Muhammed sa svojim postupcima jasno dokazuje da nije Boziji poslanik. Hajde ako je moguce bez vredjanja, politike, pakosti i mrznje ti meni lepo objasni gde sam ja pogresio ili budi covek i otvreno priznaj da si ti pogresio. happy.gif

Vjernik
(Login Vjernik)

No score for this post
March 19 2009, 8:24 AM 

Vjernici moji....

Prvo da vas sve lijepo pozdravim i pozelim spas. Ne bih zeljela da nastavljam vasu polemiku o Islamu, Hriscanstvu ili Kriscanstvu, jer vjerujem i cijenim samo dobrotu. Za nikog jos nije kasno, premda nemamo ni puno vremena. Pokusajte da vjerujete u jednu vjeru, a ona se zove DOBROTA. Negativna energija je svuda oko nas, zvala se ona Zapad, USA, Pero, Mujo ili Franjo, bjezite od nje dok je vrijeme.
Veliki pozdrav dobri ljudi.

Respond to this message   
  << Previous Topic | Next Topic >>Return to Index  
Find more forums on PoliticsCreate your own forum at Network54
 Copyright © 1999-2017 Network54. All rights reserved.   Terms of Use   Privacy Statement