alternatiFORUM | duyurular | ateizm VE dinler | ağaç ev | bilim | cinsel yaşam | felsefe | kitap | mizah | politika | sanat | spor | tarih | yaşam | tavanarası | TÜRÜK YURT

alternatiforum CiNSEL YAŞAM FORUMU

ALTERNATİFORUM ÖZGÜR BİR FORUMDUR VE TEK BİR KURALI VARDIR
HİÇ BİR YAZI SİLİNMEZ!

<< Previous Topic | Next Topic >>Foruma Geri Dön  

Anal Seks Günah mı?

December 22 2001 at 1:06 AM
  (no login)

Selam Arkadaşlar
Anal seks yani ters ilişkide bulunmak günak mı?
Bilgi verirseniz seinirim

Respond to this message   
AuthorReply
MGK
(no login)

Günah Degil

December 22 2001, 4:21 PM 

.

Emine
(no login)

Re: Anal Seks Günah mı?

December 25 2001, 2:06 PM 

Günah ve Kuran'da da yazıyor zaten. Bunu biliyor olman gerekirdi. Günah olma nedeni de kadın fizyonomisini bozması ve çok sık ya da uzun süre yapılırsa dışkı tutulamamasına yol açması.
(Şimdi tam hatırlamıyorum nerede geçtiğini ama "ön kapıyı kullanın" falan gibi bir şey kalmış aklımda.)

(Login oduncumahir)

Günahmış.

December 25 2001, 2:19 PM 

.

(no login)

vaybe

December 29 2001, 3:11 AM 

bilmiyoruz öğrenmek için tartışıyoruz.bilmek için lütfen lutfedip bilmeden atıp tutmak yerine öğreniniz.
birinin belki zevkini düşünerek onaması
bir diğerinin kendini düşünerek onaylamaması. oğru iman bumu? ben sizden değilim.

MGK
(no login)

Sevgili karrakaplan...

December 29 2001, 6:43 AM 

Benim cevabımı yermekte yerden göge kadar haklısın.
Anal seksin günah olup olmadıgını tek kelimeyle yanıtlayabilirsiniz aslında.

Soruyu biraz da hicvettim aslında bu cevabım ile.

Dedigim gibi anal seksin günah olup olmadıgı aslında tek kelimelik bir cevaptır.

Günahtır ise günahtır..Neden günahtır diye tartışılmaması lazım bence...

Yok eger günah degil ise gidip geregini yaspabiliriz öyle degil mi?

Bu konuda bir din ulemasına bu soruyu sormamız lazım.

Bu şekilde düşündüğümden biraz hicvederek cevap verdim.

Ciddiyetsiz bir tavır içinde olduguma dair bir intiba bıraktıgım için özür diler bunu dile getirdiginiz için size teşekkur ederim.

Bu arada açtıgınız yeni başlık çok daha güncel ve toplumsal bir yara..
Ve hala kan kaybetmekte...
Oraya bir mudahhalede bulunalım bence...

Selamlar.

HACI
(no login)

GUNAH MI ISLEMEMELI YOKSA AHLAKSIZLIK MI YAPMAMALI?

December 29 2001, 6:46 PM 

Acaba gunaha neden bu kadar buyuk onem veriyoruz. Ayni onemi ahlaka versek cok daha iyi olmaz mi? Gunah ve ahlaksizligin ayni oldugunu dusunuyorsaniz, yaniliyorsunuz Musluman’lar.. Bazi ahlaksizliklar gunah degildir Islam’da. Ornek mi? Birden fazla
kari almak ahlaksizliktir normalde.. Ama Islam’da degildir. Kari dovmek ahlaksizliktir cagdas bir toplumda. Kur’an izin vermistir..
Bence gunahdan cok ahlaka onem vermeliyiz.
Cinsellik iki insan arasindaki etkinliktir. Kadin ve erkegin birbirine dokunmasi ile niteliklidir. Bu dokunmanin yeri ve sekli hakkinda Kur’andan bilgi toplamaya calismak ahlaksizlik degilse bile ahmakliktir. Bir erkek, bir kadinin istedigi her yerine dokunur ve penisini degdirir... Kadinlar da ayni haklara sahiptir. Vucutlarinin her istediklerin yerini erkegin penisinin disindaki bir bolgeye degdirebilirler. Buna hayir diyebilecek tek bir kisi vardir. O da kadindir veya erkektir.. Onlar razi oldukca ucuncu kisilere halt etmek duser.
Anal seksin gunah olup olmadigini arastiran zihniyet, oral seksin, elle ve telefonla yapilan seksin, opusmenin, kalca ve bacaklarin oksanmasinin vs. gunah olup olmadigini da arastirabilir ve bu mantiga gore de arastirmalidir. Penisin kadin vucudunda nereye
degip degmeyeceginin bir haritasi cikarilmalidir. Goguslerin arasinda ne isi vardir penisin.. Kalcalara degmesi buyuk bir gunahtir. Penis erkek tarafindan kadinin vajinasina dogru yonlendirilecek ve baska bir yere degmesine izin verilmeden, vajinaya dogrudan dogruya duhul edecektir. Bundan kadin hoslanmayacaktir. Hatta bazi durumlarda kiziyor gorunecek, utanacak ve uzulecektir.. Erkek isini bitirirken bismillah cekecek ve cocugun vatana millete ugurlu olmasini dileyecektir. Kadin da bu dualara katilacaktir. Kadin bu birlesmeden asla zevk
almayacaktir. Erkegin de aslinda zevk almamasi gerekir ama, iste, orasi dinen bile pek mumkun degil. Peygamberimizin bile uckuru dusukmus ve bu isten zevk aliyormus. Inanmazsaniz, Kur’ana bakin. Fazla mirin kirin etmeyin, sonra ayetleri gosteririm haaaa..
Kizlik zarinin dikilerek ahlakin yeniden kazanildigini sanan zihniyet ahlaksiz degil midir? Ustelik ayni gunah ve ahlaksizlik iki kere islenecektir.. degil mi? Yahu, su isi yapin da kurtulun..
Erkeklerde kizlik (oglanlik) araniyor mu? Peki neden kizlarda araniyor? Bu da bir ahlaksizlik degil midir?
Gunahkar olmamaya degil, ahlaksiz olmamaya calismak daha dogru degil midir?

KARRAKAPLAN
(no login)

December 31 2001, 6:09 AM 

HACI HACI
DÜNYA DÖNÜYOR...
DÜNYA GALİLE DÖNÜYOR DEDİĞİ İÇİN DEĞİL NİZAMA UYARAK DÖNÜYOR. İNSANLAR KABEDE DÖNÜYOR ŞAFT TAMAMLIYOR...
BENİM MEMLEKETİMDE İNSANLAR AYET GÖSTERİRİM...
BİR TARAFTAN MÜSLÜMAN OLMADIĞINI İMA EDİYOR AMA KESİNLİKLE AHLAKLI BİR ŞAHSİYET İDİASINA DEVAM EDEREK..
DEDİĞİM GİBİ DİKTİREN KIZ KOCASINA YALAN SÖYLEMİŞTİR... SENDE BEN SİKTİĞİMİN YALANLARINA ALDIRMAM ÇÜNKÜ BENİM İÇİN ÖNEMİ YOKTURMU? DİYORSUN.
SENİN DÜZEYİNİDE TESPİT EDEBİLMİŞ DEĞİLİM.
AHLAKA GELİNCE
EN GÜZEL OLANI İLE PEKİ SEN BUMUSUN?
TAVSİYE ETTİĞİNİ YAŞIYORMUSUN?
CEVAPLARDAKİ TEZATTAN ÇIKARIYOR VE TAMAMI İÇİN KÖTÜ SÖZ SAHİBİNE AİTTİR DİYORUM...
VE BÖYLE BİR DURUMU BEN YAŞAMADIM.
AMA EVET O ŞEKİLDEDE SORULABİLİR...
BEN BİRDE KURANLA İLGİLİ ÇOK ATILIP TUTULMASINDAN YANA DEĞİLİM AYETLER HERKEZİN HAKLARINDA YORUM YAPMAMASI GEREKEN ULUHİYETE SAHİPTİR.
AMMMA İLADA ATIP TUTANLARA VE BURDAKİ FORUMUN BENCE SON NOKTASI OLARAK BİR SORU SORUYORUM.(BİLMEYEN VAR İSE ÖZEL OLARAK BELİRTSİN)
LUT KAVMİ NE SEBEP İLE ALLAH C.C. TARAFINDAN YOK EDİLDİ.
BUTÜN GARDAŞLARIMDAN HATAM VAR İSE AFFETMELERİNİ RİCA EDER. HEPİNİZE İYİ SOHBETLER DİLERİM..

Emine
(no login)

karakaplan

December 31 2001, 11:26 AM 

Böyle beyinsizce bir yorum daha görmedim. Burada öyle bir anlayış var ki, Kuran ancak belli insanların okumasına açık bir kitap...
Yok öyle bir şey arkadaşlar. Buna bu kadar kafanız takılıyorsa, her evde bulunan Kuranlardan birini açar ve okursunuz. (Ben sadece sizler okuma fırsatı bulana kadar, bilgimi sizinle paylaştım. )Hepsini okumayacaksanız, indeks ilgi duyduğunuz konuda size yardımcı olacaktır, tabi eğer bu soruları sormakta samimiyseniz...
Yok eğer niyetiniz meseleyi sulandırmaksa, size zaten hiç bir kitap yardımcı olamaz!!!

karrakaplan
(no login)

emine

December 31 2001, 3:46 PM 

hatam var ise kelimesinin arkasından. sizleri selamlarım...
not:BEYİNSİZ

karrakaplan
(no login)

mgk

December 31 2001, 3:50 PM 

size teşekür ederim.
hatalı söz söylemiş olabilirim. anlayışın için saol

karrakaplan
(no login)

emine

December 31 2001, 4:53 PM 

Hazır kitabı eline almışken ilk sayfalarını oku ve imanın Allah tarafından nasıl anlatıldığını öğren. (lütfen)
Bilmemek ayıp değil bildiğinin en doğru olduğunu söylemek ayıp.
Bakara süresi ilk 5 ayet insanların nasıl iman etmeleri gerektiğini anlatır.
Allah bize eşlerimize yaklaşmakta da sınır koymuyor. Helal olan eş ile ters ilişkiye girilemez demiyor. Fakat lut kavmini bu sebepten helak olduğunu bilen bizler eşlerimizle dahi (emine’nin söylediği kötü hadiselerin başımıza gelmemesi için) arkasından yaklaşmamalıyız.
Ve Umuyorum ki hislerimi anlayan tek MGK değildir.

(no login)

Gunah vs. ahlaksizlik..

January 3 2002, 1:35 PM 

Kendini Islam dinine mensup hisseden bir dinli olarak Haci isimli dinsiz arkadasin, kendince ironik mesajinin daha basinda kavramsal acmazlar icinde bocalamasinin tanigi bir duruma yolverdigini izliyoruz.
Konusmaya baslamadan once "ahlak" ve "gunah" tanimlarini bilmek isterim..
Buradan baslayip verimli bir konusmaya adim atalim.

(no login)

March 4 2002, 8:14 PM 

anal sexe bayılırım ve hazırım seninle...

Alem
(no login)

Karakaplan

June 27 2002, 11:46 AM 

Kara kaplan valla bravo lut kavmı neden yok oldu gayet güsel açıklamışsın bravoo gülmekten öldüm lut kavmi eşlerine tersden yaklaştıkları içinmi yok edildi yoksa erkek erkege birşeltiklerinden yani livata hemcinsleri ile girdikleri ilişkiden dolayımı azaplandırıldı
bilmiyorsan ögren geçipde ahkam kesme

Lut kavminin azap görmesinin tek nedeni
Erkek erkege yani eşcinsellik yaşamalarından dolayı azap onlara gelip çatmıştır

diger yazdıklarına birşey demiyorum ama bu yanlışını düzeltmek istedim
Sevgi saygılarımla

goby
(no login)

June 29 2002, 5:10 AM 

günah ve hatta ömür boyu cenabetlik söz konusu
"hanımına arkadan yaklaşan bizden değildir" gibi birşeyler vardı

cangur
(Login cangur)

October 15 2002, 1:22 PM 

önden olunca günah olmuyor mu?

ha zina mı? o zaten ön arka farketmiyor..

sex sextir.
önü arkası olmaz bence...

secgiler

(no login)

HRG

November 3 2002, 11:56 AM 

GÜNAHTIR KARDEŞİM ? NEDEN Mİ? AÇ OKU KURAN-I KERİMİ

(no login)

emine&hacı

November 24 2002, 2:04 PM 

Valla emine arkadaşımın tartışmasını cok begendım vecok bılgılendım.Kur-anı türkce mealiden okudum ve söyledigi noktalar gercekten geciyor.Niye bunu söylüyorum atıp tutarak konusmuyor enazından birseyler ögrenmeye calısmıs vebu bılgısını aktarmaya calısmıs.kendısıne tesekkür edıyorum.Beni ve bilgilendirdigi icin.
Hacıya gelince dini görüslericok sacmasapan geldi hicde görüslerini onaylamadım bu konuda.Fakat söylediği bir söz cok hosuma gitti sorun bir anlamda ahlak sorunu kendisi cok iyi bir konuya deginmis.
Kur-an niye ters iliskiyi istemez? Kur-an atıp tutmuyor bir sebebi var.Ben daha önce ters iliskiyi düsünmüstüm kız arkadasımla sonra kendisi günah oldugunu söylüyolar dedi ve bu konuyu arastırmaya koyuldum.Vardıgım sonuc günah oldugu fakat niye günah diye düsünüp arastırdıgımda mütiş etkilendim.Saglık acısından cok kötü sonucları var, ahlaki acıdan hakkaten igrenc bir durum niye bunu daha önce düsünemedim diye kendi kendimden utandım.Sırf zevk ve tatminsizlik ugruna düsünsen bile oan ahlaksızca gelmiyor yada isime gelmiyordu.Sorun bu ahlaksizca oldugunu hepimiz biliyor fakat isimize öyle gelmiyor,hatta hayvan bile bukadar tatminsiz degil diyesim geliyor.Birseylerin farkına varmak icin illaki günahmı olması lazım veya birilerinin gelip bizi sen napıyosun deyip silkelemesi mi lazım.İste benim inancım Kur-an burda bizi silkeleme görevi yapıyor ve benim aklımı basıma getirdi.
Biraz dinden bahsedilince nedense bakıyorum insanlar yobazlıkla suclanıyor.Ben dindar bir insanım suanda oruçluyum.O yobaz diyen insanlara sesleniyorum.ben dindarım namazımı kılıyorum,uzun saçlı bir insandım askerden geldigim icin şimdi kısa,gitar çalıyorum konser vermişligim var,PİNK FLOYD,MARİLLİON,WASP,DEATH,TİAMAT,CARCASS dinliyorum,gümüş takılar kullanan.....vb biriyim hadi benide yobazlıkla suclayın.
Birseyi elestirmeniz icin arastırmıs olmanız lazım. Malesef oda isimize gelmiyor! Bu yönden emineyi tebrik edeiyorum.Son olarak birsey günah degil diye yapmamızda gerekmez insanız düsünelim biraz.

Current Topic - Anal Seks Günah mı?  Respond to this message   
  << Previous Topic | Next Topic >>Foruma Geri Dön  
Create your own forum at Network54
 Copyright © 1999-2014 Network54. All rights reserved.   Terms of Use   Privacy Statement  

TÜRÜK YURT | kuruluş | kurallar | arşiv 1 | arşiv 2 | arşiv 3 | alternatif TEFSİR | alternatif MEALLER | linkler | e-posta

Copyleft © Temmuz 2000 - 2012

rss