alternatiFORUM | duyurular | ateizm VE dinler | ağaç ev | bilim | cinsel yaşam | felsefe | kitap | mizah | politika | sanat | spor | tarih | yaşam | tavanarası | TÜRÜK YURT

alternatiforum CiNSEL YAŞAM FORUMU

ALTERNATİFORUM ÖZGÜR BİR FORUMDUR VE TEK BİR KURALI VARDIR
HİÇ BİR YAZI SİLİNMEZ!

<< Previous Topic | Next Topic >>Foruma Geri Dön  

ONAYLANMIŞ DÜZÜŞME

October 5 2002 at 5:07 PM
YaQuZa  (no login)

"Linda ile beraber yaşıyorduk.evliliğin ne anlamı vardı.Evlilik ONAYLANMIŞ DÜZÜŞME demekti.Onaylanmış düzüşmeler hiç şaşmaz sonunda SIKICI olmaya başlar.Bir görev haline gelmeye başlar.Ama bunu butun dünta böyle istiyor..
CHARLES BUKOWSKI
"BUYUK ZEN DÜĞÜNÜ"

Respond to this message   
AuthorReply

MGK
(Login pakopako)

ONAY bekleyenlerin "AKILSIZLIGI"....

October 5 2002, 9:29 PM 

))))

Onay bekleyip evlenmek ile evlenip onay görme farkının görulememesi...

MGK
(ZemZemsi ilişkiler)

HACI
(Login hacihaci)

ONAYLANMIS DUZUSMEDEN YARARLANAN TOPLUMDUR.

October 5 2002, 10:15 PM 

Bu yorum bizi evlenmenin yararina goturuyor..
Evlenme neden gereklidir. Kime veya neye hizmet eder, evlenmek..
Evlenmenin kisilere hic bir yarari yoktur. Aslinda insanlarin monogamik iliski kurmak gibi icgudusel bir yapilari oldugunu sanmiyorum. Bazi hayvanlarda monogami cok onemlidir. Kazlarda ve kugularda ornegin. Esi olen kaz veya kugu kendine yeni bir es aramaz. Ama hayvanlarin cogu cok eslidir.
Bu durum acikca insanlarin evlenme nedeninin kendilerinde degil, toplumda aranmasi gerektigini telkin etmektedir. Evlenmenin yarari evlenenlere degildir, icinde yasadiklari toplumadir. Insanlar sosyal bir hayvan olduklarindan evliligi hemen kabul etmislerdir. Insanlarin monogamik olmadiklarinin en buyuk delili erkeklerin kadinlarla poligamik iliskiler kurmalari ve bunu kadinlarin kabul etmesidir. Kadinlarin da poligamik olduklarini gosteren deliller mevcuttur.
Kadin erkek duzusmesini onaylayan toplumun kazanci ne olacaktir?
Kadin erkek bereberligi aileleri olusturacak ve toplumun en kucuk unitesi ortaya cikacaktir. Bu unite topluma istikrar getirecektir. Toplumun organize olmasi saglanacak ve kosullara daha iyi bir uyum yapma mumkun olacaktir.
Toplumun baskisi olmasaydi, bir aileyi omur boyu surdurmek mumkun olmayabilirdi. Bu baski sanildigindan cok daha gucludur ve kadin erkek iliskilerinde aile icinde gorev ayrimi ile fedakarligi kolaylastiran, hatta zorunlu kilan, en onemli faktordur.
Kadin-erkek arasindaki duzusmeyi onaylamakla toplum kendisine hizmet etmektedir.

Sarah
(no login)

Re: ONAYLANMIŞ DÜZÜŞME

October 7 2002, 9:56 AM 

Amanda aman kimler gelmiş buralara ))

YaQuZa
(no login)

HACİ ABİME

October 7 2002, 11:46 PM 

Hacım monogomi ve poligami konusundaki,görüşlerinizi okudum.Savınız kısaca toplum monogamik ilişkleri onaylar..Poligamık ilişkleri red eder demek istıyorsunuz gibi.

Hacı abi İMAM NIKAHI denen soytarılığı bu garip YaQuza icat etmedi..Boyalı basın İmam Nikahlı eşiyle bilmem kim diye bahsediyor..Yani bir yerde boşluk varsa birileri doldurur baba.Tıpkı komşu yengeme yardım ettiği gibi.

Hacı abi..Orta Asya kulturunde 6 kocalı hanımlar vardır..Toplum bu düzüşmeyı onaylar..Ya da Eskımo ,konuğuna karısnı ikram eder..Bunu da o toplum onaylar..Ben yapsam pezevenk derler baba..
Sen toplumu sikine takma baba.

Şimdi kıssadan hisse baba:
1-Kendin onaylamıyorsan asla düzüşme..Düzüşene engel ol.
2-Toplumu siktıe et..(Seni toplum, hala siktir etmediyse)
3-Kendin ol..(Türkçesi,El Sikiyle gerdeğe girme gözüm.

Şimdilik dersimiz bu kadar..Yazarsan uygun yanıt verirlir.

Öptum hacım

HACI
(Login hacihaci)

HACI'YI OPUYORMUS.. BIR SEN EKSIKTIN..

October 8 2002, 12:02 AM 

Ulan ibne YaQuZa;
Ne kadar da laubalisin sen oyle..
Onlar benim fikirlerim. Sen de begenmeyiver..
6 erkekle evlenmek de bir sosyal duzendir, 50 kadinla evlenmek de..
Monogami de bir sosyal duzendir, poligami de..
Haci ne dedi.. Toplum erkek ve kadin arasindaki ilisiklerin istikrarli olmasini ister dedi.. Hepsi o kadar.
Evlilik insanlarin dogasinda yoktur dedi..
Insana birakirsan onlar evlenmezler dedi..
Ama insan sosyal bir hayvandir ve bu yuzden sosyal yasalara uyar dedi..
Evlilikten (her turlusunden) toplum yararlanir dedi.. Bireyler degil..
Sen gel benim sikimi op, oldu mu?

keh keh keh..

MGK
(Login oduncumahir)

YAQUZ....

October 8 2002, 2:54 AM 

Bak bu senin cümlen,

1-Kendin onaylamıyorsan asla düzüşme..Düzüşene engel ol.

Şu cumlene baksana...
Bu ne demek yahu?

Hem "kendin bak onaylamıyorsan evlenme(düzüşme)" diyerek "kimseye bakma kendi istedigine bak" diyorsun...

Hem de,

DÜZÜŞENE (evlenene) de "engel ol" diyorsun...

İyide sen burda ENGEL ol derken yukarda şikayetçi oldugun ONAY mekanizması oluyorsun...Yani eleştirdigin şeyi savunuyorsun..

Yani engel olarak bir ONAYLAMA mekanizması yaratmış oluyorsun..

Yani milletin onay olayını takma ama millet senin onayına eywalah desin...

Ne diyorsun yaw?

TheGuy
(no login)

Ne demek istedigi cok acik...

October 8 2002, 10:13 AM 

Icki icmiyor ve onaylamiyorsan sofranda icmedigin gibi icene de engel olabilirsin... ama yalniz sofranda... Kalkip elinde pankartlarla, meyhaneler, barlar kapatilsin diye Taksim'de yurumezsin...

have fun !
(lebdemedenleblebi)

takoz
(no login)

ulen hacii yavaşş......

October 8 2002, 12:57 PM 

daha hala bıraktığım yerdemin len
gene almışsın miki ağzına..

doktor;sizi öpen birine bööle karşılık vermeyiniz lütfen.
Hadi bakiim,hadiiiiii
keeeeeeeeeh

YaQuZa
(no login)

HACI ABİME 2

October 8 2002, 1:01 PM 

Hacı abi,iltifatların için teşekkürler..Kendi makamınızdan fedakarlık ederek,beni ibnelik makamına yükseltmeniz benim için ayrıca onurdur.
Şurasını belirtmeliyim ki..Düzüşme ister onaylı olsun,ister onay alınmadan yapılsın..Bir actiondur bir eylemdir.Bu eylemde enerji açığa çıkmaz aksine enerji kayıbı olur.Faydası sadece ulkede ki açların sayısını arttırmaya yarar..O zaman Turk aydınına düşen görev,Düzüşme olayına çağdaş bir yorum getirmektir.İzninizle olayıı..Pattt diye kamu oyunun gündemine koyuyorum hacım.Yorum siz yuce aydınlara bırakılmıştır..
Avrupa Birliğine girmemize çeyrek kala(Ne demekse) Meshut beyın lafı...Bu konuda da Avrupa Birliği Standartlarını yakalamalıyız üstadım.
1-Halkımız düzüşme eğitimine,tabi tutulmalıdır.
2-Cinsel çeşitlemeler ögretılmelidir..Normal,anal,oral..Hard veya soft vs vs..
Şimdilik bu kadar ustadım..Uzman görüşlerinizi dinlemeye hazırım.Elbetteki 70 milyonda arkanızda ustadım...
Tekrar Öptum Hacımm

gazozcu
(Login gazozcu)

teşekkürler YaQuZa

October 8 2002, 4:37 PM 

karnıma ağrılar girdi gülmekten..
valla teşekkürler..

gazozcu
(Login gazozcu)

teşekkürler YaQuZa

October 8 2002, 4:49 PM 

karnıma ağrılar girdi gülmekten..
valla teşekkürler..

bu arada... Hacı!nın izleyicilerinin Türkiye ile sınırlı olmadığını sanıyorum.. Amerika!da da vardır izleyicileri..

takoz
(no login)

şaka bi yana...

October 8 2002, 5:29 PM 

Evliliği " ruhsatlı düzüşme" olarak gören bi kafa
kronik abazan bir kafadır..
benim görüşüm böyle.
yani bi dolu manası ,değerleri olan bi olayı böyle yorumlamak...
aşkolsun.

HACI
(no login)

YAQUZA'YA HAMILE KALIRKEN ANASI ORGAZM OLMUS MU?

October 8 2002, 5:51 PM 

YaQuZa;
Sen ortaya nasil ciktin? Bir gun ananla baban duzustu. 9 ay 10 gun sonra sen firladin..
Ananla baban o gun duzusmeseydi, bir kac gun daha bekleselerdi, sen degil. ZaQuYa (Zekiye) ortaya cikacakti.. Senin kiz karsitin..
Simdi gelelim ananla babanin evlenme sertifikasina..
Umarim onlarin sikisme izni vardir. Yoksa sen gercek bir picsin..
Oldugunu kabul edelim. Ananla baban anal olarak duzusseydi, babani spermleri boka batacak ve sen ortaya cikmayacaktin.. Bazi ulkelerde anal seks suctur. Baban hapse atilabilirdi..
Evlenme sertifikasi almadan once anan bu isin egitimini aldi mi?
Belki ona biri ogretti nasil duzusecegini. Bu baban olabilir mi?
Ulan hiyar.. Hersey ogretilmez. Hersey ogrenilmez. Anan muhtemelen duzusmeyi hic bilmiyordu. Yine de sen ortaya ciktin, degil mi?
Simdi soyle bir soru sorabiliriz. Anan sana hamile kaldigi duzusmede orgazm olmus muydu? Bu cok onemli bir soru. Bu konuda bir arastirma yapiyorum.
Kadin orgazm olursa, kiz cocuguna hamile kaliyor. Olmazsa, erkek.. Bak bir seyler ogrendin. Sen oglansan anan orgazm olmamis demektir.. Anana bi zahmet sor ve benim bu hipotezimi teyit etmeme yardim et.

Hadi bakiiiiiiiiimmmmmmmmm..

Not; Bu sayfa Mizah forumunda devam etmeli.

MGK
(Login oduncumahir)

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

October 8 2002, 6:35 PM 

Yaquz,

Şu alt kultur agzı ve gerektirdigi uslub ile yazdıgın zaman bundan iyi bir cevap alamazsın janım..

Sen şimdi bana şu "engel ol" u açıkla bari.

YaQuZa
(no login)

HACI ABİME 3

October 8 2002, 6:35 PM 

Hacı bey kardeşim;Mizah sınırlarını zorlıyarak.
Şahsıma hakaret yolunu seçmişsin:Bu tepkin yetersiz her Turk erkeğinde görüldüğü gibi,yuksek sesle konuşarak haklı çıkma iç güdüsünün tezahurudur.

Annem malesef 10 yıl önce kanserden öldü..Sormam olanaksız..Ama sectiğiniz sözcükler midemi bulandır dı.
Sanırım dğer okuyanlar da tepkini yadırgayacaktır.
Bu nedenle senıde..Okuyuculara havale ediyorum

YaQuZa
(no login)

MGK ye 1

October 8 2002, 6:47 PM 

Evet haklısın MGK.Ben senın alt kultur tanımlamana katılmıyorum.Kültür ya vardır ya da yoktur.
Marksıst ideolojıye göre..Alt yapıdaki ilişkiler,üst yapıyı belirler..(Üst yapı:din,dil,vs)
Sorun kultursuzluk sorunudur.Tıpkı yukardaki kardeşimin beyni yetmeyınce,gösterdiği davranış biçimi gibi.
Gelelim sorularına.Onay verme konusunda bir paradoksumu yakalamış gibisin..Burada kı onay mercii kişinin kendisi ve kendisiyle hesaplaşmasıdır.İncelik:beyinsel onay..Müsade etmemek olayı ise partnerin istese bile...(Sanırım saçmaladım) ama dersime calışcağım..
Genede nazik katılımların için teşekkurler

saka
(Login kukumankusu)

Re: ONAYLANMIŞ DÜZÜŞME

October 8 2002, 7:07 PM 

yakuza..

Hacı ; senin kullandığın dili birazcık abartmış..

senin kullandığın dil de bana biraz abartılı..

MGK
(Login oduncumahir)

YAQUZ...

October 8 2002, 7:08 PM 

Şu "öperim baba"...
"Hacım"
"Canım"
"Gözüm"
"Güzelim"
"abim"
"sikinme takma baba"
"dersim bu"

...şeklinde yaklaşım ne kültürü ise (git marksist düşünceye bakıver) ben onu dedim...

YaQuZa
(no login)

HACI ABİME 4 ..İçimden geldi..

October 8 2002, 7:08 PM 

Gazozcu Babanın ,Hacı'nın ABD de okuru vardır cümlesi birden beynimde ;internetten çıkarken şimşekler çakmasına neden oldu..Üstadım anladığım kadarıyla ,VC den..(Bizde Hela tabir ederler.).TOSUN EDEBİYATI kendini eğitmişşin..Oysa bizler yöresel ve evrensel yazarları okuyarak büyüdük.
Bu nedenle,MGK nın alt kultur edebiyatı suçlamasına katılmıyorum..Edebiyatı sınıfsal zemine oturtmak benim işime gelmez.Şunuda itiraf edeyım ki..Sizi dahil bil umum oturtma olaylarını sevmişimdir..Üstadım aptal saldırlar yerıne İRONİ kokan zekıce sözcukleri seçseniz derim.

Sevgiler

< Previous Page 1 2 3 4 Next >
  Respond to this message   
  << Previous Topic | Next Topic >>Foruma Geri Dön  
Create your own forum at Network54
 Copyright © 1999-2014 Network54. All rights reserved.   Terms of Use   Privacy Statement  

TÜRÜK YURT | kuruluş | kurallar | arşiv 1 | arşiv 2 | arşiv 3 | alternatif TEFSİR | alternatif MEALLER | linkler | e-posta

Copyleft © Temmuz 2000 - 2012

rss