alternatiFORUM | duyurular | ateizm VE dinler | ağaç ev | bilim | cinsel yaşam | felsefe | kitap | mizah | politika | sanat | spor | tarih | yaşam | tavanarası | TÜRÜK YURT

alternatiforum CiNSEL YAŞAM FORUMU

ALTERNATİFORUM ÖZGÜR BİR FORUMDUR VE TEK BİR KURALI VARDIR
HİÇ BİR YAZI SİLİNMEZ!

<< Previous Topic | Next Topic >>Foruma Geri Dön  

FAHİŞE

April 29 2001 at 12:20 PM

(Login oduncumahir)

Fahişe:

"Fehuşe" maddesinden türetilir. "Fuhş ve fâhişe" haddi aşmak, büyük çirkinlik taşıyan fiiller ve sözlerdir.19 Aynı kökten türeyen "fahşâ"yı Cürcani, selim tabiatın nefret ettiği şey olarak tarif etmektedir.20 Necm suresinde geçen fevâhiş21 terimini Kurtubî, had uygulanan her günah olarak izah etmektedir.22 Nefse zulmetme ile "fahişe" arasındaki farklar şöyle izah edilebilir:

1- Zemahşerî "Fahişe, yapılması tamamen çirkin olan bir şeydir. Nefse zulüm ise, insanın hesaba çekildiği herhangi bir günahtır" demektedir.

2- "Fahişe", büyük günah, nefse zulüm ise küçük günahtır.

3- "Fahişe", zina; nefse zulüm ise zinaya götüren herhangi bir fiildir.23

5- Fısk

LALELİ'den bir esnaf;

"Laleli pazarı olayının ilk başladığı günlerden itibaren bayan alıcıların tacize maruz kaldıkları iddiaları, sürekli gündemde kalmıştır. Son zamanlarda bu şikayetler maalesef giderek artmaktadır. Bazı kamu yetkililerinin, bu çevrelerde görülen her yabancı kadını potansiyel "fahişe" olarak görmeleri bu işin üstüne tüy dikiyor. Son zamanlarda piyasadaki işsizliğin yanında, en çok üzüldüğüm konu bu tacizlerdi. Polisin Laleli pazarına uyguladığı bu yöntem, bu işin temeline dinamit koymaktan farklı değildir."

Cüneyt Arkın:
Askerlerinle fahişelerin yerini değiştir öküzbaş alyon, boynuzlu olduğundan sana fahişe kumandanlığı yaraşır

Sunay Akın;(şair)

Fahişe

İncitirim korkusuyla
Yıkarken
Nasıl da usulca
Gezdirirdi ellerini

Bir Gazete;
Sırp kasap Arkan’ın ‘sevgili eşi’ Sevtlana, İsviçre’de 150 dolar ve bir şişe viski için fuhuş yaparken yakalanıp sınırdışı edilmişti.Arkan’la evlendikten sonra iyice parlatılan bir rock starı ve kasaba uygun bir eş oldu. İyi saklanan kirli geçmişi ise önceki gün ortaya çıktı. Meğer Arkan’ın karısı, 7 yıl kadar önce, İsviçre’de hayat kadını olarak iştigal ediyordu.

Bir Soru;

Susamış bir köpeğe su içiren fahişe kadının cennete girmesini, kediyi hapsederek ölümüne sebebiyet veren abide-sâcide kadının cehenneme girmesini nasıl anlamalıyız?

Bir Tema;

İç gıcıklayıcı’ tasarımlarıyla tanınan Polonyalı modacının son teması dikkat çekiciydi: Fahişeler

Uslu akımlardan, sade tasarımlardan gün gittikçe uzaklaşan modacılar, "mafya, savaş, cinayet ve ölüm" gibi temaların ardından şimdi de ‘fahişeleri’ örnek almaya başladılar.

Yakın Tarihimiz;
Osmanlılar'da ilk kayıtlara geçmiş fahişeler 1565 yılı itibarıyla, Galata dışında Sultankır Mahallesinden Giritli Nefise, Arap Fatı, Atlı Ases, Kamer ve Balatlı Ayni'dir. 1570'te fuhuşun başlamasına neden olduğu gerekçesiyle, "avratların bekâr erkek çamaşırı yıkamalarının yasaklanması" sağlanır. 1908'de de Linardi sokağındaki genelevler kapatılır. 1991'de ise Beyoğlu cop zoruyla temizlenir

Politika:
Sağlık-İş sendikası genel başkanı Mustafa Başoğlu, Alman Parlamenter Claudia Roth'a "fahişe" diyen DYP'li Ayvaz Gökdemir'e plaket verdi.

Sendika:
Bayram Meral'in otel odasında çalınan 10.000 Doları odasına gelen bir fahişeye kaptırdıgı belirlendi.

Fahişelik eğitimi;
İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı'nın eğitim projesi parasızlık yüzünden durdu
İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı seks işçilerine güvenli cinsel ilişki kurmaları için bir eğitim programı hazırladı. Hatta içlerinden bazılarını Bodrum'da birkaç gün süren bir seminere götürdü. AIDS'i önlemek için sürdürülen projeye AB destek oldu. Ancak proje şu anda parasızlıktan durdu.

Cinsel yolla bulaşan hastalıkların, özellikle AIDS'in önlenmesi için yeni ve farklı stratejiler geliştiriliyor. Seks işçilerinin eğitimi bu stratejilerden biri.

Meclis;
-Başörtüsü takmayan kadınlar için iffetsiz ve fahişe nitelemesi yapan ve hırsızların, sahtekarların Atatürkçü olduğunu ima eden FP'li Ramazan Yenidede'ye kadın milletvekillerinden tepki yağarken, Ankara DGM Başsavcılığı da hakkında dava açtı. TBMM'de biraraya gelen kadın milletvekilleri,"Türkiye'de teokratik bir devlet kurulmasını amaçlayan ve bu amaçla din sömürüsü yapan bazı kimseler, toplumu inanan-inanmayan, örtünen-örtünmeyen diye bölmeye, başanda örtü olmayan kadınları iffetsiz, fahişe diye nitelemeye kalkışmıştır. Kimsenin başörtüsü taşımayan kadınları faziletsiz, iffetsiz ve fahişe olarak tanımlamaya, hırsız, sahtekar, ahlak düşkünü kimselerin Atatürkçü olduğun ima etmeye hakkı yoktur" dediler.(Hürriyet)

Ortada bir KELİME var...

Fahişe,

Yukarıda da bir kaç farklı ve alakasız bakış açısı.

Eger bir şeyin birden fazla FARKLI ve ALAKASIZ açıklaması,tarifi,bakış açısı varsa, onun ne oldugu KATi/tam olarak bilinmiyor demektir.

Ya da bir yanar döner durum var demektir.

Respond to this message   
AuthorReply
Sailor
(no login)

Uzak tarihden bir Fahişe profili

April 29 2001, 12:49 PM 

Zamanının sokak dansözü, sirk yıldızı ve en eünlü Fahişesi olarak tarih kitaplarına geçen Theodora; Roma Hükümdarı Iustunianus'un eşi olarak İmparatoriçeliğe dek yükselmiş.

532 olup da Nika isyanı başladığında, Iustunianus kaçmak için gemisin hazırlanması ve hazinelerinin gemiye yüklenmesi için buyruk verdiğinde ise şöyle demiş:

"Biliyorum, kadınların erkeklerin karşısında konuşması yakışık almaz, lakin erkek göremiyorum karşımda...Sen Iustunianus, kaçabilir ve hayatını zengin bir korkak olarak sürdürebilirsin. Ben Bizans'lı Theodora, burada bir İmparatoriçe olarak ölmeyi tercih ediyorum."

Bu sözleri ile doldurduğu eşinin isyanları bastırtmasında, gücünü göstermek için Ayasofya'yı inşa ettirtmesinde, ileride ise bugünkü yasal sistemin dayanaklarından birini oluşturan Codex Iustunianus'u derlemesinde hep güç verem kişi olmuştur FAHİŞE Theodora.

Kimi devlet büyükleri, keşke bu 6. yüzyıl FAHİŞE si kadar basiretli olabilseler demeden duramıyor insan...

(Login oduncumahir)

Bir KADIN

April 29 2001, 1:25 PM 

150 erkek tanıdıktan sonra
151'inciye "hayatımın erkegi senin gibisi yok" derse mi o erkek daha erkektir?

YOKSA,

İlk(ve son) erkegine "hayatımın erkegi senin gibisi yok" derse mi?

Hangisi daha erkek?
Hangisi daha kadın?

Alessa
(no login)

Fahişelik= orospuluk

May 1 2001, 5:02 PM 

Aklımda kaldığı kadarı ile bu kelime ile ilk karşılaşmam büyüdüğüm anadolu kasaba ve şehrinde ''orospular gibi kısa kollu bluzlarla geziyorlar, pantalon giyiyorlar, saçlarını örtmüyorlar, okulda erkeklerle konuşup okul çıkışı birlikte yürüyorlar'' gibi daha pek çok versiyonlarını duyduğumda oldu. Herkes herkese herhangi bir beğenmediği davranış yada giyiniş şeklinden dolayı bu sıfatı yakıştırabiliyordu. O zamanlarda bu sıfatın kesin bir tanımlaması olmadığını keyfe göre kullanıldığını anladım ve kafamda buna bir açıklama buldum. Hala da bu konuda fikrim değişmedi. Para karşılığı seks yapan kadın dan başka hiç bir davranış biçiminde bulunan yada giyinen kadın için bu sıfatı kullanılmamalıdır diye düşünüyorum.

Tabii, bu kadınlar ki aslında seks işcisidirler aşağılanıp tu kaka edilirken bu fahişelerle para karşılığı ilişki kuran erkeklere ne dendiğini de merak ettim ama buna uygun aşağılayıcı bir sıfat henüz duymadım.

(Login oduncumahir)

Sevgili Alessa

May 2 2001, 12:48 AM 

Orospu kelimesi ile Fahişe kelimesinin arasına o eşittiri koymuşsun.İyi güzel de, sence arasında bir fark yok mu?

Ben hep fark var oldugunu düşünürüm.
Sözlükler dahi yok diyorlar belki ama, nedense bana orospu kelimesi daha çok, bir nevi huy ve kişilik, ancak fahişelik ise bir meslek olarak geliyor.

Hani cazgır,kem huylu ve kem kafa yapılı geçimsiz ve kolayca ortalıgı birbirine katan huysuz tiplere orospu, fakat vucudunu para karşılıgı, seks için kiralayana da fahişe denir gibisinden.

Yazdıgın kısa yazında çok şey söylemişsin.

Anadolu kasabasında kısa kola orospu yakıştırmasını yapan bir yaklaşım şekli beni çok etkiledi.

Sanırım burada bir Anadolu kasabası ve bir de İstanbul'dan bahsediyorsun.
Ya da buyuk bir şehirden...

O Anadolu'daki yaklaşım şekli büyük sehire gelirken ne oluyor da degişiyor?

Şimdi ben bu kısımı ele alarak bunu açmak istiyorum.

Hangi köprünün altından geçiliyorda bu yaklaşım şekli buyuk şehirde yerini bir başka yaklaşım şekline bırakabiliyor?

Nedir bu standartın, utanmaz,hayasız ve aleni bir şekilde degişmesi?

(no login)

Fahise

May 2 2001, 1:40 AM 

Olaya yeni bir boyut daha getireyim tartisma zevklensin

-Erkegin orospusu kimler
-Anam dahil butun karilar orospudur.....Benim sozum degil hep bilinen laflar.
-Butun kadinlarin bedeli(fiyati) vardir Ingiltere kralicesinin bile.
-Sonra indecent proposal (ahlaksiz teklif) buna bir ornek

O kadar paraya bende dusunurum valla..:-))

dogan
(no login)

su neyi temizliyo???

May 2 2001, 4:19 PM 

gunah gunah
git bi hamama
40 tas su dokte yikan bari
buda hristiyanlik kokuyo?
vaftiz kokuyo

1000 dereden su getirsem arinamazsin
sussam olmaz konussam duymaz anlamazsin
yazayim dedim
sahi su neyi temizliyo

fahiseligi mi
gunahi mi
???

sevgiyle

dogan
(no login)

yoksa cunuplugu mu???

May 2 2001, 4:20 PM 

(no login)

Untitled

May 3 2001, 8:54 PM 

Dogan Bey
Anlayamadim suyla isin baglantisi ne? yani Fahiseler yikanmiyormu? Oraspular yikanmiyormu? 40 kap su dokunce gunahlarindan mi arainiyorlar? Ozman behis ne yikanan arinmis oluyorsa...
Sorun ne Hem Fahiseligin dini sizce farkedermi?
Muslumanlarda fahise sayisi heryerden cok. Farkinda olmamaniz imkansiz.

Simdi birde sayenizde Fahiselerin dininimi tartisacaz.
Siz kadinla iliskiye girerken once abdest alip kadinin hangi mezhep ve tarikattan oldugunu sorup oylemi iliskiye girersiniz?

(Login oduncumahir)

Gereksiz ve Sonuçsuz Davranışlar

May 3 2001, 10:40 PM 

Bir fahişeye "fahişe" diyerek hakaret etmek bana garip gelir.
Zaten bilinen birşeyi dile getirerek nasıl bir HAKARET unsuru yaratıyoruz?
Burada insanoglu, o anlaşılmaz ve çogu kez kendine bir maske misali takındıgı, iki yüzlü olmasının en güzel kanıtlarından biri ile karşımıza gelmekte.

Bakınız,
Ben size bu olayı bir canlandırma ile de anlatabilirim.Erkek olsun kadın olsun bu anlatacagıma itiraz edemezler.

Bir fahişeden bahsederken ona karşı takınılan tavırlar birbirinden farklıdır.

Bir erkek bir kadın ile konuşurken,
Bir erkek bir erkek ile konuşurken,
Bir erkek bir fahişe ile konuşurken,

fahişe konusunda farklı tavırlar takınacak ve farklı şeyler söyleyecektir..

Aynı erkek;
Bir kadın ile konuşurken fahişe konusunda bilgisiz ve aşagılayıcı,bir erkek ile konuşurken bir ekspertiz ve acımasız ve bir fahişe ile konuşurken ise anlayışlı ve içten bir centilmendir.

Bu sadece erkek için degil,

Aynı kadın;
Bir kadın ile konuşurken fahişe konusunda aşagılayıcı, bir erkekle konuşurken fahişe konusunda korumacı ve vicdanlı,ve aynı kadın bir fahişe ile konuşurken de anlayışlı ve şefkatlidir.

Bu takınılan tavırların hepsi birbiri ile alakasızdır.

Fahişe bu farklılıkların arasına sıkışmış kalmış bir kişidir.Kendisi hakkında kimin ne düşündüğünü bilememektedir.Devamlı gergin ve kendine güvensizdir.

Fahişe'ye salt bir meslek olarak bakarak işini yapan biri olarak görmeyi neden yapamıyorlar?
Çünkü kadınlar fahişeleri kendilerinin bir yüz karası olarak görüyorlar...
Ancak bunun yanında kıskanıyorlar da.
Çunku genellikle fahişeler evdeki kadına tercih edilenlerdir.
Bunun tersi enderdir.Yani genellikle kimse kendi hayatındaki bir kadını bir fahişeye tercih etmez.

Kadınlar fahişeleri kendilerine rakip,erkekler ise kendilerini onların karşısında ezik gördükleri için.
Fahişe tarife usulü parayı bastırdıgın zaman yatakta her dedigini yapan biridir.
Erkek bunu ancak para ile yapabildiginden huzursuzdur.

Bu işin ticareti bu kadar basit iken psikolojisi o kadar basit degildir.

Bu psikoloji açılmalıdır...

Fahişe ile Orospunun farkı hakkında geçenlerde okudugum bir yazıdan bir alıntıyla örnekleme yapmak istiyorum.

Fahişe bir partide herkesle yatandır.
Orospu ise bir partide siz hariç herkesle yatandır.

Selamlar,

dogan
(no login)

fark etmez...

May 8 2001, 4:56 PM 

dogan icin
degil fahise
hic bir insanin dini farketmez

dogan
diskiriminasyon yapmaz
fahise her zaman yikanir
...da
ayrica
fahiseligi birakanca birde hamamda 40 tas su doker yikanir

aklima geldi
paylastim

sevgiyle

MGK
(no login)

Bir filmde görmüştüm...

May 8 2001, 5:09 PM 

İbrahim Tatlıses bir fahişeyi denizde deniz suyu ile yıkayarak fahişelikten arındırmıştı.

Yani illaki yıkamak lazım.

Hamam da çekim yapmak daha pahalı olacagındandır.

miata
(no login)

bana bunu açıklar mısın MGK

May 10 2001, 1:27 AM 

"Yani genellikle kimse kendi hayatındaki bir kadını bir fahişeye tercih etmez."

(no login)

FAHŞA, FUHUŞ, FAHİŞE

May 27 2001, 3:50 AM 

FAHŞA, FUHUŞ, FAHİŞE

Kur’an’da Fahşa Kavramı Alenen işlenen Utanmazca Pervasızca yapılan Kötülük anlamında kullanılmaktadır. Fahşa’nın gramatik anlamı Çirkin, çirkeflik edepsizlik olarak ta tanımlanmıştır.[1] Dolayısıyla bireysel ve Toplumsal yozlaşmayı teşvik eden en önemli etken, kötü bir fiilin açıktan teşvik edilircesine işlenmesidir. Özellikle Cinsel yozlaşmanın temel faktörü de yine kitlelere hitap eden kamu alanlarında cinselliğini teşhir eden bay ve bayanlardır. Kur’an Fahşa’yı işleyen insanlara da cinsiyet ayrımı yapmaksızın “Fahişe” demektedir. Nitekim bazı Müfessirler “Fahişeh” terimine zina anlamı yüklemişler ve sonuçta bu ayetin 24/2. Ayetin nazil olması ile beraber Nesh edildiği hükmünün kaldırıldığını ileri sürmüşlerdir. Ancak Muhammed Esed’in de belirttiği gibi bu mesnetsiz varsayım kabul edilemez niteliktedir. "Fahişeh" ifadesi bizatihi zina yapan anlamını ihtiva etmez. Daha çok söz veya davranış olarak aşırı, çirkin, müstehcen, yakışıksız yahut iğrenç şeyleri ifade eder.[2]

6:151 De ki: "Gelin size Rabbinizin haram kıldığı şeyleri söyleyeyim: O'na hiçbir şeyi ortak koşmayın, anaya babaya iyilik yapın, yoksulluk korkusuyla çocuklarınızı öldürmeyin sizin ve onların rızkını veren Biziz, "Gizli ve açık kötülüklere (Fahşa’ya) yaklaşmayın, Allah'ın haram kıldığı cana haksız yere kıymayın. Allah bunları size düşünesiniz diye buyurmaktadır."

7:28 Onlar bir fenalık yaptıkları zaman, "Babalarımızı bu yolda bulduk, Allah da bize bunu emretti" derler. De ki: "Allah fenalığı (Fahşa’yı) emretmez. Bilmediğiniz şeyi Allah'a karşı mı söylüyorsunuz?"

17:32 Sakın Fahşa’ya yaklaşmayın; doğrusu bu çirkindir, kötü bir yoldur

4:15 Kadınlarınızdan Fahişe olanlara, bunu isbat edecek aranızdan dört şahit getirin, şehadet ederlerse, ölünceye veya Allah onlara bir yol açana kadar evlerde tutun.

3/135 Onlar fena bir şey (Fahşa) yaptıklarında veya kendilerine zulmettiklerinde Allah'ı anarlar, günahlarının bağışlanmasını dilerler. Günahları Allah'tan başka bağışlayan kim vardır? Onlar, yaptıklarında bile bile direnmezler.

4/19 Ey İnananlar! Kadınlara zorla mirasçı olmaya kalkmanız size helal değildir. Apaçık hayasızlık (Fahşa) etmedikçe onlara verdiğinizin bir kısmını alıp götürmeniz için onları sıkıştırmayın. Onlarla güzellikle geçinin. Eğer onlardan hoşlanmıyorsanız, sabredin, hoşlanmadığınız bir şeyi Allah çok hayırlı kılmış olabilir.

33/30 Ey Peygamber'in hanımları! Sizlerden biri açık bir hayasızlık (Fahşa) yapacak olursa, onun azabı iki kat olur. Bu Allah'a kolaydır.
33/31 Sizlerden Allah'a ve peygamberine boyun eğip yararlı iş işleyenlere ecrini iki kat veririz; ona cömertçe rızık hazırlamışızdır.
33/32.Ey peygamberin hanımları, siz herhangi bir kadın gibi değilsiniz.* Erdemliyseniz, işveli konuşmayın ki kalbinde hastalık bulunan birileri size yönelmesin. Güzel ve normal biçimde konuşun.
zırlamışızdır.
33/33.Evlerinizde onurlu davranın* ve eski cahiliyye dönemindeki gibi halkla fazla içiçe olmayın. Namazı gözetin, zekatı verin* ve ALLAH ve elçisine uyun. Ey Kabe'nin çevresinde oturanlar, ALLAH sizden günahları gidermek ve sizi tamamıyla arındırmak istiyor.

Yukaridaki aytet pasajında da Fahşa kavraminin içine gişren bazi hareketler belirtilmiştir. Kadınların Seslerini işveli cazibeli hale getirip konuşmaları Sosyal hayatta gereksiz laubalilikte bulunmama vs. (Tabi bunlar sadece bayanlar için değil erkekler için de geçerli.)

65/1 Ey Peygamber! Kadınları boşayacağınızda, onları, iddetlerini gözeterek boşayın ve iddeti sayın; Rabbiniz olan Allah'tan sakının; onları, apaçık bir hayasızlık yapmaları hali bir yana evlerinden çıkarmayın, onlar da çıkmasınlar. Bunlar, Allah'ın sınırlarıdır. Allah'ın sınırlarını kim aşarsa, şüphesiz, kendine yazık etmiş olur. Bilmezsin, olur ki, Allah bunun ardından bir hal meydana getirir.

2/169 Şeytan Muhakkak size, kötülüğü, hayasızlığı,(Fahşa’yı) Allah'a karşı da bilmediğiniz şeyi söylemenizi emreder.

29:45.Sana vahyetmiş olduğumuz kitaptan oku ve namazı gözet. Çünkü namaz, iğrenç ve kötü şeylerden (Fahşa’dan) vazgeçirir. ALLAH'ı (namaz yoluyla) anmak en önemlidir. ALLAH ne yaptığınızı bilir.

5:62 Onlardan çoğunun günaha, haksızlığa ve haram yemeğe koşuştuklarını görürsün. Yaptıkları ne kötüdür!

Kavramın Kur’an Bütünlüğü Gözetilerek Tanımı yapıldığında Fahşa ve Zina Kavramlarının bir birinden ayrıldıklarını görüyoruz. Fahşa alenen işlenen hayasızca davranışken Zina bizzat Gayri Meşru Cinsel birleşme ile oluşan açık ya da gizliliği önem arz etmeyen bir suçtur. Elbette Zina hayasızlığı da Fahşa Kavramının içinde yer alır. Ancak Fahşa bu suçu da kapsayan daha genel bir kavramdır. Dolayısıyla Kur’anın Kullanmış olduğu Fahişe terimi ile bugün anlaşılan Fahişe terimi arasında bir anlam kayması yaşanmış durumdadır. Kuran kişilerin cima etmeseler de Toplumda alenen iğrenç, kötü bir fiili hayasızca işleyip teşvik edenlere Fahişe Derken bugün Fahişe sadece Kadınlarla da sınırlanan bir zinakar olarak anlamı daraltılmış şekilde kullanılmaktadır. Dikkat edilirse Kuranda Fahşa faillerinin(Fahişelerin) cezası başkadır (Bak.4:15). Zina Faillerinin (Zanilerin) cezası başkadır. (Bak.24:2)

Bu Nedenle Allah’ın Neden 4:15 ayetinde Fahşa işleyenlere (Fahişeh) 4 tanık getirilmesini istediğini Kuran Bütünlüğünde daha rahat anlıyoruz.

4:15 Kadınlarınızdan Fahişe olanlara (Fahşa’yı işleyenlere, pervasızca kötü işleri yapıp teşvik eden Hayasızlara), bunu ispat edecek aranızdan dört şahit getirin, şehadet ederlerse, ölünceye veya Allah onlara bir yol açana kadar evlerde tutun.
4 tanık isteniyor çünkü Fahşa toplumsal bir yozlaşmadır. Bir şeyin Toplumsal kabul edilebilmesi için en az 4 kişinin o Fiilden haberi olması gerekir. Bugün televizyonlarda ya da sokaklarda zina içki kumar ve daha bir çok günah açıktan teşvik edilmektedir. Örneğin Dekolteli, Transparanlı vs. Mankenler, seksi (!) bay bayan yıldızlar Cinsel yozlaşmayı teşvik etmekte Açıktan Fahşa işlemektedirler. Kuran benzeri yozlaşma odaklarının toplumdan uzaklaştırılmalarını emretmektedir. Ta ki bu Fahşa’dan vazgeçme şartı ile...
Bülent Şahin

1-Mucem el-Mufehres Fuad Abdulbaki- Terceme Mahmud Çanga- Timaş Yay. Madde 1124 sf.362
2- “Kur’an Mesajı”- Muhammed Esed- Tercüme Ahmet Ertürk, Cahit Koytak-Cilt-1 Sf.136 Not:14 İşaret yay.

MGK
(no login)

Sevgili Bulent

May 27 2001, 12:23 PM 

Kuran da belirtilen emirleri ve cezaları güzelcene yazmışsınız.
Uygulamada ne oluyor acaba?
Ve uygulamada neden bu yazdıklarınız uygulanamıyor hiç düsündünüz mü?
Cevabınızı bekliyorum.

deniz
(no login)

Untitled

June 7 2001, 5:08 AM 

Dedem cok dindar bir adamdi. Bes vakit namazini da camide kilardi. Her sabah erkenden camiden gelirken karsi apartmanin alt katinda oturan 'hayatkadini'yla karsilasirlarmis. Bir gun evde muhabbeti gectiginde, bizi azarlayip dedikodu yapmanin gunah oldugunu, o kadinin da o isi yapmasinin bir sebebi oldugunu soylemisti. Ondan midir nedir fahiseler hakkinda hicbir olumsuz dusuncem yoktur. Kendi bedenleridir, onlarin bilecegi seydir.

Ayrica MGK sormus, cevap gelmemis. Ben kesinlikle 151'inci olmak isterdim ilk degil.

jasmin
(no login)

takıldım kaldım su meselesine..

June 9 2001, 2:52 AM 

Niye ille de yıkamak gerekiyor fahişeyi arındırmak için? Başka erkeklerin ellerin değdiği, dudaklarının öptüğü, ısırdığı, yine başka erkeklerin cinsel organlarının o kadının vajinasına girdiği düşüncesi midir tiksinti uyandıran?
Yoksa birbirine karışmış vücut sıvıları mı?
Kendi spermlerinizden veya meninizden de iğreniyor musunuz?
Yıkanmakla kirli olduğunu düşündüğümüz bedenler temizleniyorsa ruhlara ne oluyor?
Peki ya, fahişeyi kırklayarak arındıran adamın yaptığı fena işlere, ya da nefsindeki fenalıklara ne demeli?

natal
(Login natalid)

Fahişe ile Orospu arasındaki fark

November 22 2002, 9:05 AM 

Fahişelik bir meslektir.
Orospuluk ise bir yaşam biçimi.

Current Topic - FAHİŞE  Respond to this message   
  << Previous Topic | Next Topic >>Foruma Geri Dön  
Create your own forum at Network54
 Copyright © 1999-2014 Network54. All rights reserved.   Terms of Use   Privacy Statement  

TÜRÜK YURT | kuruluş | kurallar | arşiv 1 | arşiv 2 | arşiv 3 | alternatif TEFSİR | alternatif MEALLER | linkler | e-posta

Copyleft © Temmuz 2000 - 2012

rss