alternatiFORUM | duyurular | ateizm VE dinler | ağaç ev | bilim | cinsel yaşam | felsefe | kitap | mizah | politika | sanat | spor | tarih | yaşam | tavanarası | TÜRÜK YURT

alternatiforum CiNSEL YAŞAM FORUMU

ALTERNATİFORUM ÖZGÜR BİR FORUMDUR VE TEK BİR KURALI VARDIR
HİÇ BİR YAZI SİLİNMEZ!

<< Previous Topic | Next Topic >>Foruma Geri Dön  

Kadın nasıl orgazm olur

September 7 2001 at 11:10 AM
bicirik  (no login)

Geçen gün bizim kızlarla orgazmı yatırdık masaya,bu konuyla ilgili sohbet sanırım 15 dakika sürdü, içimizde hiç orgazmı tatmayanda da vardı(pardon sadece mastürbasyonla oluyormuş)5 dakika sürdüğünü iddia edende... Şimdide şu orgazm denilen ,9.5 şiddetindeki depremi, foruma malzeme yapalım bakalım

Respond to this message   
AuthorReply
miata
(no login)

kadın nasıl mı orgazm olur?

September 7 2001, 12:14 PM 

utana sıkıla...

bicirik
(no login)

HİÇ BİLE

September 7 2001, 12:38 PM 

Bağıra çağıra:)

Bilg
(Login paksu)

Bence

September 7 2001, 12:54 PM 

Çok kolay...

Sailor
(no login)

Kadın orgazmı

September 7 2001, 2:08 PM 

O ne?

Sailor
(no login)

Bakın, itiraf.com bu işe ne demiş

September 7 2001, 2:42 PM 

Rümuz:tatlımacho;
İl: İstanbul

6 ay önce sevgilimle sevişirken, onu mutlu edecek sözler söyledim ve daha öncekilere göre daha kolay orgazm olduğunu gördüm. Sonuç olarak sevişmek sadece fiziki bir şey değilmiş, onu anladım. Sevişirken orgazm olmak için güzel düşünmenin ve yoğunlaşmanın büyük etkisi varmış.

Sailor
(no login)

ªaka bir yana

September 7 2001, 2:49 PM 

Kendi kısıtlı tecrübelerime dayanarak yanıtlamak istiyorum.

Ben cinsel birlikteliklere sevdiğim kiºi ile bir duygusal paylaºım olarak bakarım.

Bu yüzden, yatağımı paylaºtığım kadınlarla cinsel birlikteliklerimizin amacı hemen hiç bir zaman orgazmla noktalamak olmadı diyebilirim. Birbirimizi keºfetmek, yakın hissetmek için birlikte olduk.

İliºkiye böyle girildiğinde, orgazm kendiliğinden kolaylaºıyor bence.

sibosh
(no login)

esinizi nasil cildirtirsiniz?

September 7 2001, 4:19 PM 

aklima bu fikra birden geldi soylemeden gecemiyecegim.
Aslinda kadinin duygularinin karsi cinsin davranisiyla cok yakindan ilgili oldugunu biliyoruz.
BIrgun esinizi iliskide nasil cildirtirsiniz diye bir yarisma yapilmis her ulkeden kisiler katilmis
Fransiz ben esimi oyle oksarimki kivranmaya baslar elime bir tuy alir meme uclarinda dolastiririim oyle zevklenir oyle zevklenir cildirir demis.
Ingiliz ben esimi alir gobeginden asaggi dondurma dokey bir yalarim kadin yerinde duramaz yalvaririr daha uzun surdurudukce cildirir
Turke sira gemis
Ben esimi bir .. daldirip ...ikerim sonrada cikarip perdeye bir silerim kadin cildirir.

bicirik
(no login)

Sailor haklı ama...

September 7 2001, 6:36 PM 

hepsi bu değil biraz teknik ve çokça partnerinizi tanımakta(vücut tepkilerini) fayda var diyorum ben.Belirtmeden geçmeyeyim karşınızdakinin (aslında size olan sevgisinden)oldu mu oluyor mu nasıldı diye kronemetre termometre karışımı bir halde sizi izliyor olması çok gergilik veriyor, olmazsa olmaz bu her seferinde olacak diye bir kaide yok ki...

Sailor
(no login)

Sevgili Bıcırık

September 7 2001, 9:04 PM 

Dediğinde haklısın. Ben şuna inanıyorum, insan partnerinin duyarlı noktalarını, nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığını öğrenmeli, ve bunlara dikkat etmeli.

Aynı şekilde ilişki sırasında "oluyor mu olmuyor mu" takıntısına gimeden kendini ilişkinin akışına bırakmak,en güzeli bence. Kendi kısıtlı tecrübelerimden biliyorum ki, bir kadın (ve bir erkek) zaten hoşlandığı bir şey yapıldığında tepki verir.

Duyarak sevişmek en güzeli bence. Orgazmın ilk şartı, sevişmede orgazmın şart olmadığını bilmek bence. Bence diye altını çiziyorum. Tabii ki, bunun bir standartı da yoktur. Hangimiz zaman zaman kendimizi kaybedip çılgınca bir birleşme yaşamadık ki?

Gorgias
(no login)

Untitled

September 26 2001, 2:17 PM 

Olmaya başlamasına ramak kala bile olacağına hala inanamamış olarak olur. 100 kere de olmuş olsa daha önce, bence böyle oluyorlar. Belki utanma, belki korkma ya da ulaşılmaz olması.

MGK
(Login oduncumahir)

Bir kadının orgazm olması kurallara baglı degildir.

September 28 2001, 8:51 PM 

Kadının orgazm olması için bu başlık soruya cevap olacak kuralları buraya yazamazsınız.

Orgazma her kadında farklı farklı ulaşılabilir.

Bu soruya kadın partneriniz ile gireceginiz bir iletişim ile cevap bulabilirsiniz.Kadının orgazm olması o kadının partnerinden beklentisine göre degişecektir.

Çeşitli aşk oyunları vardır.Bunların hangisinin kadına haz verdigini ona sorarak ögrenebilirsiniz.
Bunu nasıl bir ortamda soracagınız konusunda da dogru zamanı bulma cabası gösterin derim.Sevişmenin tam ortasında sinemada film kopmuşta ışık yanmış gibi durup "yaw sen nasıl orgazm olursun" gibisinden yanlış bir uygulanma-sorgulamaya girmeyin bence.
Uygun ve sıcak bir ortamda içten ve onda bu durumdan dolayı bir sorun varmış gibi yaklaşım sergilemeden bir sohbet havasında agzından bilgileri almaya çalışın derim.

Hatta ben bu işi beceremiyorum gibisinden üzülün.
Bunu gören partneriniz size yardımcı olmak için gereken cevabı verecektir.

Kadının nasıl orgazm oldugunu kadına sorarak ögrenebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra bilinen genel anlamda orgazm 2 çeşittir.

1-Vajinal orgazm
2-Klitoral orgazm.

Penisin(ya da penis görevi gören bir cismin) vajinaya girmesi ile oluşan orgazm vajinal orgazm dır.

Klitoral orgazm ise klitorisin uyarılması ile ulaşılandır.

Ancak bunları bilmek kadına orgazmı saglamaya yetmeyebilir.Ön sevişmenin uzun tutularak kadının hazır hale gelmesi ve kadının hassas oldugu ve zevk aldıgı noktalarının keşfedilmesi ve byuralara uygulanacak oyunlar ile orgazma ulaşma saglanabilecektir.

Tüm bunlar denedigi halde hala bir sonuç alınamıyorsa bu konuda bir danışmana görünmekte yarar var diye düşünüyorum.

Emine
(no login)

Untitled

October 3 2001, 6:54 PM 

Geçen gün terapistimle bu konuyu konuşurken, aslında "vajinal orgazm" diye bir şey olmadığını, bunun sadece bir takım dergilerce oluşturulmuş bir kavram olduğunu öğrendim sevinerek. Ben de bunca yıldır hemcinslerimden farklı ve eksik sanırdım kendimi.
Aslolan sadece klitoral orgazmmış yaşasın. Klitoris hepinizin bildiği, benim sadece tahmin ettiğim şekliyle vajinal dış dudakların birleştiği yerin hemen üzerinde mercimek, hadi bilemedin nohut kadar bir organmış. Hemen üzerinden geçen vajinal kasların orgazm sırasındaki kasılmalarından etkilendiği için de yaşanan orgazm vajinaya atfedilirmiş.
Kadının orgazm olabilmesi için yüzyüze bir pozisyon seçilmiş olması ve klitorisin erkeğin cinsel organının üst kısmına aşağı yukarı ve yanlara olmak üzere sürtünerek temas etmesi gerekiyor. Yüzyüze olunmayan, ya da erkeğin arkada olduğu pozisyonlarda orgazm ancak erkeğin klitorisi elle mastürbe etmesiyle mümkün olabiliyor. Bazı kadınlarda klitoris biraz daha derinde olabiliyor. Bu durumlardaysa kadının bacaklarını tamamen yanlara açması ve erkeğin beline dolaması gerekiyor. Uygun olmayan durumlardaysa erkeğin elleriyle kalçayı arkadan desteklemesi gerekiyor.
Bir yerlerde okuyup incelemiş değilim. Ben kendisi de bir kadın olan terapistimin yalancısıyım, bilgilerinize.

MGK
(no login)

Hekim işin içine girince boynumuz kıldan ince...

October 4 2001, 8:33 PM 

Ama benimde hekimlerim var...

HACIIIIIIIII
KUKUMAAAAAAAAN

Heeeeeeeelp:)

MGK
(no login)

Azıcık düşündüm de...

October 4 2001, 8:38 PM 

Katılasım gelmiyor şu "sadece kltioral orgasm vardır" lafına.

Anal seks yaparak orgazm olanlar da var.
Ancak bir yerden sonra teknik bilgi bazında beni aşar.

kukumankusu
(no login)

Orgazm, uyarılma, erotik heyecan...

October 4 2001, 8:46 PM 

Orgazmın çeşitli yolları vardır. Aşama aşama zihinsel ve bedensel bütünlük içerisinde gelişir. Erkeğin ki kadar kolay değildir çünkü kadınların çok büyük bir kısmında ödipal ve preodipal döneme ait ket vurulmuş duyguları onları cinselliği bir şuç olarak algılamaya bilinçaltı yöneltebilir.

Ama klitoral orgazm en mekanik ve kolay yoludur. Vajinal olamaz diye birşey söz konusu değildir . Vucudu parçalara ayırmak yerine bir bütün olarak değerlendirip bunu bir orkestra eşliğinde çalınan konçerto gibi düşünmek gerekir. Daha basitleştirirsek dolma yemek yerime yaprağı, eti ve soğanı ayrı ayrı yemek gibidir ayrım yapmak..

Bütünsellikten uzaklaşmak bazı saplantılara yol açabilir.

Size daha kolay ve anlaşılabilir hale getirebilmem için bana biraz zaman tanıyın ve bilgilerimi okuyan herkesin anlayabileceği hale getirebileyim.

Belki biraz yazı dizisi gibi olabilir ama sonuçra konu çok karmaşık ve ehemmiyeti hepimizin hayatını derinden etkiliyor.

Emine
(no login)

MGK

October 5 2001, 4:41 PM 

Hoşuna mı gitmedi, işine mi gelmedi?
Oraya gelene kadar sanal seksle de orgazm olanlar var. Hatta yan yanayken hiç dokunmadan yaşanan cinsellik de daha önce hiç yaşamadığın şiddette bir orgazm yaşatabiliyor kadına.
Bunların varlığını hep biliyoruz da, ben genelden bahsetmiştim.
Bu arada vereceğin bilgileri büyük bir merakla bekliyorum Kukumavkuşu.

Emine
(no login)

Kukumankuşu

October 5 2001, 4:42 PM 

Bu arada nickini yanlış yazdığım için özür dilerim.

Cancan
(no login)

...

October 8 2001, 2:43 AM 

Bence kadın orgazmı o kadar da mekanik (onun şurası hassas, şunun burası...) değil. Öncelikle kadının cinsel birleşmeye hazır olması ve hatta çok istemesi önemli. Hatta ve hatta eğer birleşmenin hayalini kurmuşsa ve kafasında senaryolar oluşturmuşsa ("değme gitsin" diyemeyeceğim!) sevişme çok keyifli ve zirvede sonuçlanacaktır. Zaten kadın kendisine bunu sağlayabilecek ve bunu paylaşabilecek doğru partneri seçmiştir ve senaryodaki esas oğlan odur. Kadın %100 arzulamadığı bir erkek profili ile beraber oluyorsa orgazm gerçekleşmez. Ancak belki birkaç defa gerçekleşebilir, onda da ancak kafasından gerçekten arzulayabileceği bir erkeği hayal ediyorsa!.. Bir de her vasat erkeğin tatmin edebileceği kadın türü vardır. Erkekler onlara çeşitli sıfatlar takmışlardır ama, aslında erkeklerin de en çok keyif aldıkları kadın türü budur. Erkekler bu tür kadınları sevmezlerse onlara "orospu", severlerse "dişi" derler. Bu tür kadınlar erkeklerin korkulu rüyası olan "orgazm" sorununu ortadan kaldırdıkları için, erkeğin de kendisini "erkek" gibi hissetmesini sağlar. "Dişi" sayılan bu tür kadınlar aslında tamamen bencildirler ve ilişki sırasında sadece kendisini düşünerek hareket ederler. Hele bazıları birilerinden intikam alıyorsa (eski veya mevcut sevgili, baba, anne, kardeş, çevre, vs.) üstündeki adamın kimliğinin ve cinsel yeteneğinin önemi yoktur.

Kendinizi birey hissedeceğiniz psikolojik yapı ve birey hissettirebilecek partnerler dilerim.

Emine
(no login)

Cancan

October 8 2001, 10:43 AM 

Peki, her açıdan (maddi, manevi, sosyal konum ve davranış, eğitim, edinim, kalite) aradığın gibi biri olduğunu bildiğin, çok da iyi bildirdiğin ve üstelik ciddi bir elektrik alış verişi ve son derece de başarılı bir iletişim içinde bulunduğun bir erkekle, bütün olumlu ortam şartları da sağlanmışken orgazm olamamayı nasıl yorumluyorsun?
İletişimin yanında teknik de biraz önem taşımıyor mu yani?

< Previous Page 1 2 3 Next >
  Respond to this message   
  << Previous Topic | Next Topic >>Foruma Geri Dön  
Create your own forum at Network54
 Copyright © 1999-2014 Network54. All rights reserved.   Terms of Use   Privacy Statement  

TÜRÜK YURT | kuruluş | kurallar | arşiv 1 | arşiv 2 | arşiv 3 | alternatif TEFSİR | alternatif MEALLER | linkler | e-posta

Copyleft © Temmuz 2000 - 2012

rss