alternatiFORUM | duyurular | ateizm VE dinler | ağaç ev | bilim | cinsel yaşam | felsefe | kitap | mizah | politika | sanat | spor | tarih | yaşam | tavanarası | TÜRÜK YURT

alternatiforum CiNSEL YAŞAM FORUMU

ALTERNATİFORUM ÖZGÜR BİR FORUMDUR VE TEK BİR KURALI VARDIR
HİÇ BİR YAZI SİLİNMEZ!

<< Previous Topic | Next Topic >>Foruma Geri Dön  

Kadın nasıl orgazm olur

September 7 2001 at 11:10 AM
bicirik  (no login)

Geçen gün bizim kızlarla orgazmı yatırdık masaya,bu konuyla ilgili sohbet sanırım 15 dakika sürdü, içimizde hiç orgazmı tatmayanda da vardı(pardon sadece mastürbasyonla oluyormuş)5 dakika sürdüğünü iddia edende... Şimdide şu orgazm denilen ,9.5 şiddetindeki depremi, foruma malzeme yapalım bakalım

Respond to this message   
AuthorReply
miata
(no login)

kadın nasıl mı orgazm olur?

September 7 2001, 12:14 PM 

utana sıkıla...

bicirik
(no login)

HİÇ BİLE

September 7 2001, 12:38 PM 

Bağıra çağıra:)

Bilg
(Login paksu)

Bence

September 7 2001, 12:54 PM 

Çok kolay...

Sailor
(no login)

Kadın orgazmı

September 7 2001, 2:08 PM 

O ne?

Sailor
(no login)

Bakın, itiraf.com bu işe ne demiş

September 7 2001, 2:42 PM 

Rümuz:tatlımacho;
İl: İstanbul

6 ay önce sevgilimle sevişirken, onu mutlu edecek sözler söyledim ve daha öncekilere göre daha kolay orgazm olduğunu gördüm. Sonuç olarak sevişmek sadece fiziki bir şey değilmiş, onu anladım. Sevişirken orgazm olmak için güzel düşünmenin ve yoğunlaşmanın büyük etkisi varmış.

Sailor
(no login)

ªaka bir yana

September 7 2001, 2:49 PM 

Kendi kısıtlı tecrübelerime dayanarak yanıtlamak istiyorum.

Ben cinsel birlikteliklere sevdiğim kiºi ile bir duygusal paylaºım olarak bakarım.

Bu yüzden, yatağımı paylaºtığım kadınlarla cinsel birlikteliklerimizin amacı hemen hiç bir zaman orgazmla noktalamak olmadı diyebilirim. Birbirimizi keºfetmek, yakın hissetmek için birlikte olduk.

İliºkiye böyle girildiğinde, orgazm kendiliğinden kolaylaºıyor bence.

(no login)

esinizi nasil cildirtirsiniz?

September 7 2001, 4:19 PM 

aklima bu fikra birden geldi soylemeden gecemiyecegim.
Aslinda kadinin duygularinin karsi cinsin davranisiyla cok yakindan ilgili oldugunu biliyoruz.
BIrgun esinizi iliskide nasil cildirtirsiniz diye bir yarisma yapilmis her ulkeden kisiler katilmis
Fransiz ben esimi oyle oksarimki kivranmaya baslar elime bir tuy alir meme uclarinda dolastiririim oyle zevklenir oyle zevklenir cildirir demis.
Ingiliz ben esimi alir gobeginden asaggi dondurma dokey bir yalarim kadin yerinde duramaz yalvaririr daha uzun surdurudukce cildirir
Turke sira gemis
Ben esimi bir .. daldirip ...ikerim sonrada cikarip perdeye bir silerim kadin cildirir.

bicirik
(no login)

Sailor haklı ama...

September 7 2001, 6:36 PM 

hepsi bu değil biraz teknik ve çokça partnerinizi tanımakta(vücut tepkilerini) fayda var diyorum ben.Belirtmeden geçmeyeyim karşınızdakinin (aslında size olan sevgisinden)oldu mu oluyor mu nasıldı diye kronemetre termometre karışımı bir halde sizi izliyor olması çok gergilik veriyor, olmazsa olmaz bu her seferinde olacak diye bir kaide yok ki...

Sailor
(no login)

Sevgili Bıcırık

September 7 2001, 9:04 PM 

Dediğinde haklısın. Ben şuna inanıyorum, insan partnerinin duyarlı noktalarını, nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığını öğrenmeli, ve bunlara dikkat etmeli.

Aynı şekilde ilişki sırasında "oluyor mu olmuyor mu" takıntısına gimeden kendini ilişkinin akışına bırakmak,en güzeli bence. Kendi kısıtlı tecrübelerimden biliyorum ki, bir kadın (ve bir erkek) zaten hoşlandığı bir şey yapıldığında tepki verir.

Duyarak sevişmek en güzeli bence. Orgazmın ilk şartı, sevişmede orgazmın şart olmadığını bilmek bence. Bence diye altını çiziyorum. Tabii ki, bunun bir standartı da yoktur. Hangimiz zaman zaman kendimizi kaybedip çılgınca bir birleşme yaşamadık ki?

Gorgias
(no login)

Untitled

September 26 2001, 2:17 PM 

Olmaya başlamasına ramak kala bile olacağına hala inanamamış olarak olur. 100 kere de olmuş olsa daha önce, bence böyle oluyorlar. Belki utanma, belki korkma ya da ulaşılmaz olması.

MGK
(Login oduncumahir)

Bir kadının orgazm olması kurallara baglı degildir.

September 28 2001, 8:51 PM 

Kadının orgazm olması için bu başlık soruya cevap olacak kuralları buraya yazamazsınız.

Orgazma her kadında farklı farklı ulaşılabilir.

Bu soruya kadın partneriniz ile gireceginiz bir iletişim ile cevap bulabilirsiniz.Kadının orgazm olması o kadının partnerinden beklentisine göre degişecektir.

Çeşitli aşk oyunları vardır.Bunların hangisinin kadına haz verdigini ona sorarak ögrenebilirsiniz.
Bunu nasıl bir ortamda soracagınız konusunda da dogru zamanı bulma cabası gösterin derim.Sevişmenin tam ortasında sinemada film kopmuşta ışık yanmış gibi durup "yaw sen nasıl orgazm olursun" gibisinden yanlış bir uygulanma-sorgulamaya girmeyin bence.
Uygun ve sıcak bir ortamda içten ve onda bu durumdan dolayı bir sorun varmış gibi yaklaşım sergilemeden bir sohbet havasında agzından bilgileri almaya çalışın derim.

Hatta ben bu işi beceremiyorum gibisinden üzülün.
Bunu gören partneriniz size yardımcı olmak için gereken cevabı verecektir.

Kadının nasıl orgazm oldugunu kadına sorarak ögrenebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra bilinen genel anlamda orgazm 2 çeşittir.

1-Vajinal orgazm
2-Klitoral orgazm.

Penisin(ya da penis görevi gören bir cismin) vajinaya girmesi ile oluşan orgazm vajinal orgazm dır.

Klitoral orgazm ise klitorisin uyarılması ile ulaşılandır.

Ancak bunları bilmek kadına orgazmı saglamaya yetmeyebilir.Ön sevişmenin uzun tutularak kadının hazır hale gelmesi ve kadının hassas oldugu ve zevk aldıgı noktalarının keşfedilmesi ve byuralara uygulanacak oyunlar ile orgazma ulaşma saglanabilecektir.

Tüm bunlar denedigi halde hala bir sonuç alınamıyorsa bu konuda bir danışmana görünmekte yarar var diye düşünüyorum.

Emine
(no login)

Untitled

October 3 2001, 6:54 PM 

Geçen gün terapistimle bu konuyu konuşurken, aslında "vajinal orgazm" diye bir şey olmadığını, bunun sadece bir takım dergilerce oluşturulmuş bir kavram olduğunu öğrendim sevinerek. Ben de bunca yıldır hemcinslerimden farklı ve eksik sanırdım kendimi.
Aslolan sadece klitoral orgazmmış yaşasın. Klitoris hepinizin bildiği, benim sadece tahmin ettiğim şekliyle vajinal dış dudakların birleştiği yerin hemen üzerinde mercimek, hadi bilemedin nohut kadar bir organmış. Hemen üzerinden geçen vajinal kasların orgazm sırasındaki kasılmalarından etkilendiği için de yaşanan orgazm vajinaya atfedilirmiş.
Kadının orgazm olabilmesi için yüzyüze bir pozisyon seçilmiş olması ve klitorisin erkeğin cinsel organının üst kısmına aşağı yukarı ve yanlara olmak üzere sürtünerek temas etmesi gerekiyor. Yüzyüze olunmayan, ya da erkeğin arkada olduğu pozisyonlarda orgazm ancak erkeğin klitorisi elle mastürbe etmesiyle mümkün olabiliyor. Bazı kadınlarda klitoris biraz daha derinde olabiliyor. Bu durumlardaysa kadının bacaklarını tamamen yanlara açması ve erkeğin beline dolaması gerekiyor. Uygun olmayan durumlardaysa erkeğin elleriyle kalçayı arkadan desteklemesi gerekiyor.
Bir yerlerde okuyup incelemiş değilim. Ben kendisi de bir kadın olan terapistimin yalancısıyım, bilgilerinize.

MGK
(no login)

Hekim işin içine girince boynumuz kıldan ince...

October 4 2001, 8:33 PM 

Ama benimde hekimlerim var...

HACIIIIIIIII
KUKUMAAAAAAAAN

Heeeeeeeelp:)

MGK
(no login)

Azıcık düşündüm de...

October 4 2001, 8:38 PM 

Katılasım gelmiyor şu "sadece kltioral orgasm vardır" lafına.

Anal seks yaparak orgazm olanlar da var.
Ancak bir yerden sonra teknik bilgi bazında beni aşar.

kukumankusu
(no login)

Orgazm, uyarılma, erotik heyecan...

October 4 2001, 8:46 PM 

Orgazmın çeşitli yolları vardır. Aşama aşama zihinsel ve bedensel bütünlük içerisinde gelişir. Erkeğin ki kadar kolay değildir çünkü kadınların çok büyük bir kısmında ödipal ve preodipal döneme ait ket vurulmuş duyguları onları cinselliği bir şuç olarak algılamaya bilinçaltı yöneltebilir.

Ama klitoral orgazm en mekanik ve kolay yoludur. Vajinal olamaz diye birşey söz konusu değildir . Vucudu parçalara ayırmak yerine bir bütün olarak değerlendirip bunu bir orkestra eşliğinde çalınan konçerto gibi düşünmek gerekir. Daha basitleştirirsek dolma yemek yerime yaprağı, eti ve soğanı ayrı ayrı yemek gibidir ayrım yapmak..

Bütünsellikten uzaklaşmak bazı saplantılara yol açabilir.

Size daha kolay ve anlaşılabilir hale getirebilmem için bana biraz zaman tanıyın ve bilgilerimi okuyan herkesin anlayabileceği hale getirebileyim.

Belki biraz yazı dizisi gibi olabilir ama sonuçra konu çok karmaşık ve ehemmiyeti hepimizin hayatını derinden etkiliyor.

Emine
(no login)

MGK

October 5 2001, 4:41 PM 

Hoşuna mı gitmedi, işine mi gelmedi?
Oraya gelene kadar sanal seksle de orgazm olanlar var. Hatta yan yanayken hiç dokunmadan yaşanan cinsellik de daha önce hiç yaşamadığın şiddette bir orgazm yaşatabiliyor kadına.
Bunların varlığını hep biliyoruz da, ben genelden bahsetmiştim.
Bu arada vereceğin bilgileri büyük bir merakla bekliyorum Kukumavkuşu.

Emine
(no login)

Kukumankuşu

October 5 2001, 4:42 PM 

Bu arada nickini yanlış yazdığım için özür dilerim.

Cancan
(no login)

...

October 8 2001, 2:43 AM 

Bence kadın orgazmı o kadar da mekanik (onun şurası hassas, şunun burası...) değil. Öncelikle kadının cinsel birleşmeye hazır olması ve hatta çok istemesi önemli. Hatta ve hatta eğer birleşmenin hayalini kurmuşsa ve kafasında senaryolar oluşturmuşsa ("değme gitsin" diyemeyeceğim!) sevişme çok keyifli ve zirvede sonuçlanacaktır. Zaten kadın kendisine bunu sağlayabilecek ve bunu paylaşabilecek doğru partneri seçmiştir ve senaryodaki esas oğlan odur. Kadın %100 arzulamadığı bir erkek profili ile beraber oluyorsa orgazm gerçekleşmez. Ancak belki birkaç defa gerçekleşebilir, onda da ancak kafasından gerçekten arzulayabileceği bir erkeği hayal ediyorsa!.. Bir de her vasat erkeğin tatmin edebileceği kadın türü vardır. Erkekler onlara çeşitli sıfatlar takmışlardır ama, aslında erkeklerin de en çok keyif aldıkları kadın türü budur. Erkekler bu tür kadınları sevmezlerse onlara "orospu", severlerse "dişi" derler. Bu tür kadınlar erkeklerin korkulu rüyası olan "orgazm" sorununu ortadan kaldırdıkları için, erkeğin de kendisini "erkek" gibi hissetmesini sağlar. "Dişi" sayılan bu tür kadınlar aslında tamamen bencildirler ve ilişki sırasında sadece kendisini düşünerek hareket ederler. Hele bazıları birilerinden intikam alıyorsa (eski veya mevcut sevgili, baba, anne, kardeş, çevre, vs.) üstündeki adamın kimliğinin ve cinsel yeteneğinin önemi yoktur.

Kendinizi birey hissedeceğiniz psikolojik yapı ve birey hissettirebilecek partnerler dilerim.

Emine
(no login)

Cancan

October 8 2001, 10:43 AM 

Peki, her açıdan (maddi, manevi, sosyal konum ve davranış, eğitim, edinim, kalite) aradığın gibi biri olduğunu bildiğin, çok da iyi bildirdiğin ve üstelik ciddi bir elektrik alış verişi ve son derece de başarılı bir iletişim içinde bulunduğun bir erkekle, bütün olumlu ortam şartları da sağlanmışken orgazm olamamayı nasıl yorumluyorsun?
İletişimin yanında teknik de biraz önem taşımıyor mu yani?

kukumankusu
(no login)

Emine

October 8 2001, 11:39 AM 

Aslında sana bahsettiğim değerlendirmeleri gerekli kaynaklardan derleyecek fırsat ne yazık ki bulamadım. Aklımda kalanı ile burada yazarak da herhangi bir hata yapmak istemiyorum. Ama eğer bana kerratcetveli@hotmail.com ile ulaşırsan sana bu kaynağın adını vereyim. İlk okurken özellikle ilk kısımlarda fazla pskiyatrik terimler içerisinde boğulacak bigi olabilirsin ancak devamını izleyen sayfalarda en denmek istediği ve örnekleri ile açıklanıyor. Yararlı olacağına inanıyorum.

saygılarımla...

kukumankusu
(no login)

Untitled

October 8 2001, 11:42 AM 

Bu arada Emine haklısın nikimin doğru yazılışı kukumavkuşu dur ancak bu nik kızımın küçükken kukumankuşu yerine kukumankusu değişi nedeniyle aldığım bir niktir. Hassasiyetin için teşekkür ederim

HACI
(Login omerusta)

EMINE'YE BIR SIIRIM VAR... EMINE NE OLUR CIDDIYE ALMA!

October 9 2001, 1:21 AM 

EMINE

Gecenlerde ruyama girdin yine,
Emine,
Hic degismemistin...
Yuzunde ayni gulumseme,
Ayni tatli edalar ve cilvelerle,
Gonlumu yeniden fethetmistin...

Ellerimi ellerine almistin,
Emine,
Ilgi ile, sevgi ile,
Her zaman yaptigin gibi...
Sonra beni bagrina basmistin,
O hic eksik olmayan
Alcak gonullulugunle....

Gecenlerde ruyama girdin yine,
Emine.
Yillarin bu kadar cabuk gececegini
Hic dusunmemistim....
Nelere katlandigimi,
Sensiz, nelere?
Senin icin olmeye razi oldugum,
Gunleri,
Hic aklimdan cikarmamistim.....

Oldugunu ogrendim bugun,
Emine,
Inanamadim...
Kirk yildir gormemistim seni,
Bir turlu yaslandiramadim....

Kahkalarini kulaklarimdan,
Kalin sicak dudaklarini,
Sari, kivircik saclarini,
Iri, yesil gozlerini,
Aklimdan hala cikaramadim...

Kirk yil sonra aglattin beni yine,
Emine.....
Sensiz gecen bu zavalli omrume,
Hala bir anlam verememis ve
Sensiz yasamaya alisamamistim.....

Sen gercekten oldun mu?
Emine’m,
Dogru mu?
Inanamadim.
Seni bir tabuta sigdiramadim........

Haci.

Cancan
(no login)

Emine

October 9 2001, 2:57 AM 

Partnerini seçerken "ben, şu-şu-şu özelliklere sahip birini arıyorum", "ben de zaten bu-bu-bu özelliklerdeyim, daha ne olsun!" diyerek arayış içine girilirse genellikle duvara toslanır! Tabi ki kendi altyapınıza paralel partner seçmeniz daha mantıklı ve uygun olacaktır, ama bahsettiğiniz ideal koşulların sağlanması gibi bir kural da yoktur. Yani, eşit şartlarda partner araken hayal kırıklıklarına uğradığım zamanlarda bazen köyde yaşayan bir çiftin keşif keyiflerini yaşamak da istemişimdir. Burada önemli olan sizin bahsettiğiniz ideal koşulların "illa ki" yerine gelmesi değildir. İdeal koşullardaki bir partnerle ancak günlük hayattaki keşiflerin keyfine varabilirsiniz; cinsellik farklıdır. Bir adamın veya kadının çok entellektüel olması yatakta çok başarılı olması anlamına gelmiyor. (Ne enteller tanıdım, zaten yoktular...) Bir çifte kendini ve karşısındaki insanı tatmin etmesi için gereken tüm bilgiler verilse veya öğretilse bile başarı garanti edilemez. Hatta şunu önemle vurgulamak isterim; "şu-şu özelliklere sahip dediğimiz insan aslında üst beynimizle idealize ettiğimiz kişidir. Bu insan ancak sosyal yaşantımız için olması gereken kişidir. (ok, onunla sinemaya, bara, seyahate... gidebilirsiniz) Onunla yatağa girmek ayrı bir boyuttur. Bu boyutta alt beyniniz devreye girer. Eğer alt beyniniz ile üst beyniniz sevişme sırasında savaşa girmişse, orgazm olamazsınız." Alt beyniniz bilinçaltınıza (bu çocukluğunuzda da olabilir) aslında bir tip veya bir tür insandan çok hoşlandığınızın derin bir izini bırakır. Bu iz, siz o insanı buluncaya kadar sizi rahatsız eder. Partneriniz her ne kadar üst beyninizin kabul ettiği insanı işaret etse de, bilinçaltınız hep sizi rahatsız edecektir. Sonuç; "hiç veya az orgazm"dır.

Çözüm; bilinçaltınızdaki partnerinizi yılmadan aramaktır. Onu bulup da kaybettiyseniz, vay halinize!.. Aşk şarkıları o zaman başlar...

Bol şans...

miata
(no login)

offf cancan..

October 9 2001, 3:37 PM 

nasıl doğru demişsin yaa...
ne oluyorsa o alt beyinle üst beyin çatışmasından oluyor zaten.. bu noktada içimden (çok afedersiniz) "beynimi zkiim!" demek geliyor.

birkaç yıl önce, sosyal koşullara göre ideal bir erkek ile tanıştırılmıştım. pek çok kadının gözü kapalı, ertesi gün evlenmeye can atacağı bir tipti.. hem yakışıklıydı(o markaları kim giyse olur ya..) hem çok çok zengin hem de gerçek bir centilmen!
ancak değil cinsel yakınlaşma elini bile tutmak gelmedi içimden, yapamadım.
öbür yanda da zaman zaman yaptığımız fantazi geyikleri:
"şu inşaattaki ameleyi görüyor musun? alıcan onu götürücen, güzelce yıkayacan....:)"
belki de doğru olan bu.
tenimizin, daha doğrusu 'altyapımızın' çektiğine gitmek...
öyle biri de oldu hayatımda.. aşk şarkıları söyledim önce, aslında yıllarca.. ama sonra, sosyal uyumsuzluk dürtmeye başlıyor. "amaan bana ne işi gücü, mesleği, havası, karizması, parası yoksa, ben keyfime bakayım, orgazmımı olayım, sigaramı yakayım"
da diyemiyorsunuz.
onu istiyor ama ona birşey vermek istemiyorsunuz.
ne oluyorsa bundan oluyor zaten. kendimizi bir bok sandığımız, hiç kimseleri yakıştıramadığımız ve alış ile verişleri ölçtüğümüz sürece o iş olmuyor.

miata
(no login)

önce ruhlar sevişirmiş

October 9 2001, 3:40 PM 

sonra bedenler

Emine
(no login)

İyi de Cancan,

October 9 2001, 7:25 PM 

Ben faraziyelerden bahsetmiyorum ki; olan birinden söz ediyorum.
Oraya gelene kadar hiç bir problem teşkil etmeyen sosyal ve cinsel uyum, konu orgazm olunca mı problem oluyor?
Ben işte bundan sonra gerekli olan teknik diyorum. Hatta demekle de kalmadım, tekniğin ne olması gerektiğini de yazdım üstüne üstlük yukarıda gördüğün gibi...

Cancan
(no login)

Emine

October 10 2001, 3:28 AM 

Ben de farazi konuşmuyorum, hepsi gerçek. Sanırım tam ifade edemedim. Ben de bir erkek olarak beraber olduğum kadınları ve benim onlarla beraber olurken hissettiğim şeylerin bir kadının yaşadığından farklı olmadığı gerçeğinden yola çıkarak, ve benimle beraber olupta tatmin olamayan veya süper tatmin olan kadınlardan edindiğim istatistiki veriler ışığında vardığım çıkartımları dile getirmek istedim. Bu sizin spesifik sorununuza çare olmayabilir, ki aslında tüm tekniklerin bilinmesinin de bir çözüm olmadığını belirtmiştim. Örneğin ben de tüm teknikleri, kadın ve erkeğin isteklerinin ne olduğunu, hassas noktaların nereler olduğunu, bu noktaların nasıl araştırılacacağını, vs. (her Türk evladı gibi ) biliyorum. Zaten bunların bilinmemesi benim bahsettiğim boyutun dışında kalıyor. Fakat, herşeyi bilmek yetmiyor, diyorum. Kendime şu soruyu sorduğum zaman aslında herşeyin cevabı için bir adım atmış olmuştum; " ben bir kadının tatmin olması için gereken herşeyi bilmeme rağmen, neden hepsiyle aynı derecede tatmin olamıyorum veya onları tatmin edemiyorum?". Sosyoekonomik, kültürel ve teknik altyapımın kabuledilebilir ideal seviyede olduğunu düşünsek bile, "bütün kadınlar benimle tatmin olmalıdır" diye bir iddiada bulunmam çok aptalca olur. Bir kadının da tüm bu meziyetlere sahip olup da karşıma çıkmasını, davranış ve düşüncesinin saçmalığından dolayı, daha en başından reddederim. Cinsellik hayal edilen ve olması istenilen arzuların bütünlüğüdür ve muhakkak emek, zaman ve anlayış gerektirir. Benim tatmin olmadığım ve tatmin edemediğim ilişkilerde bunlardan biri veya birkaçı eksikti. Çünkü o ilişki için ya ben uygun değildim, ya da o. Uygunsuzluklar, "ihtiyaç giderme" ilişkileri içerisinde kamufle edilirler. Hata burada başlar, dolayısıyla ihtiyaçlar da giderilemez; giderildiği sanılır. "Daha ne olsun!" mastürbasyonları yapılır. Tabi zordur gemileri yakmak. Cıs-cıbıl kalırsınız ortada. Ehveni-şer'lerle yetinmek zorunda kalırsınız. Pişman olursunuz bir önceki "kötünün-iyisini" terk ettiğinize. Çünkü "gerçek partneri bulma"k geçerli olan "onu arama", "birçoğunu deneme" gibi yöntemler geleneksel, ekonomik ve birey olma zorluklarından dolayı size zor gelebilir. Böylece "idael erkek modeli" yönteminin zorluklarına katlanmak zorunda kalırsınız. Çamurdan ideal erkeğinizin heykelini yapmaya çalışıyorsunuz. Bu bile zamanında bir çok hamur yoğurma tecrübesiyle doğru orantılıdır.

Ayrıca kadınların (özellikle Türk) tamamına yakını cinsel birleşme esnasında "edilgen" durumundadır. Bu kadının doğasında vardır. "Etken" (veya aktif olan diyelim) olan erkekten beklentileri vardır. Kadının beklentilerini yerine getirebilen erkek, o kadını gerçekten seven ve arzulayan erkektir. Erkeğin arzulu davranışları feed-back olarak algılayan kadın, eğer o da erkeği aynı derecede arzuluyorsa beraber orgazm kaçınılmazdır. Bu durumda kadının orgazm olamamasının tek sebebi sevişme esnasında üst beynini çalıştırmasıdır. Yani mesele tamamen psikolojiktir. Daha önceki yazılarımda anlatmak istediğim buydu. Sizin yaranıza merhem olur mu, bilmem!

Her konuda başarının sırrı; önce kendine bir soru sorarak çözümün başlangıcını yapmaktır. Çözümler buldukça, siz çevrenize değil, çevreniz size uyum sağlamak zorunda kalacaktır.

Hoşçakalın...

umit
(no login)

Untitled

October 10 2001, 6:38 PM 

Türkiyedeki erkelerin bir çoğunun maalesef kadının orgazm olabileceğinden bile haberi yok dahada kötüsü sexin nasıl yapılacağını çok fazla bilmiyorlar üzgünüm:(Bu nedenlede kadının nasıl orgazm olacağını hiç bilmiyorlar görmemişler zaten ama bana sorarsanız kadın özgürce bağıra çağıra ,kıvrana kıvrana orgazm olmalı tabii erkete aynı şekilde içinden geldiği gibi.

Kevin32
(no login)

beşNbirK

October 5 2002, 4:43 PM 

hocam hatun nası orgazm olur sorusunda kastedilen orgazm sırasında hatunda olan fizyolojik değişimler ise bilmiyom amium...eğer kastedilen 'hatunu orgazm etmenin 10 kuralı' türünden aylık dergilerde kapak sayfası geyiği tadında didaktik bişeyse cevabım '' olm o kadar çok ve değişik tatava okudum ki aslında hiçbiri işe yaramıyo amium'' olurdu )))...seviştiğim hatunlarda (aslında bir elin parmaklarını geçmez..ermm aslında ok iki elin geçmez) orgazm olan da oldu olmayan da...olmayan daha çok oldu anasını satıyım...gerçi ben olduğunu da anlamadım olmadığını da...bi de ona mı dikkat edecez kardeşim...ya bizim konsantrasyonumuz nolcak...ok ben ne zaman istersem o zaman orgazm olurum...hatun olamıyosa napalım diyeceğim geliyo içimden ama olunca daha güzel oluyo erkek bi kere daha duygusal bi orgazm yaşıyo anasını satıyım...ancak bilmeniz gereken bişey var hatun arkadaşlarım o da şu : penisimizin boyutu şekli vesairesini acayip takarız hepimizin kompleksi direk vardır inkar etsek te ama hatunu orgazm edemeyince(bak hala yazarken bile benim suçummuş gibi suçluluk duyuyom anasını satıyım) pek üzülmüyoz, takmıyoz, hatta üzerinde hiç düşünmüyoz...endorfin salgılaması yüzünden zaten mayışıyoz uykumuz geliyo...''keşke yardımcı olabilseydim anam be ''türünden gevşiyoz ama bu aslında tam olarak bizim de bilmediğimiz bişey..hatun nası orgazm olur bence hiçbir erkek bilmez...nerden bilelim ya!!!! fakat bildiğim bişey var ki;seviştikten sonra erkek nefes alışverişlerini bile daha tam olarak düzeltememişken, mayışmışken bi sigara yakıp camı da açıp temiz ve hafif serin havada kebap yapıyoken eğer hatun erkeğin göösüne yatıp hiç beklemediği bi anda ''ne düşünüyosun sevgilim'' gibi andon bi soru sorarsa o hatun kesinlikle orgazm olmamış demektir....benim cevabım ise genellikle ''ha???'' türünden soruyu ilk anda anlamadığımı gösteren bi ünlem olsa da aslında içimden ''' eşşeğin zikini düşünüyorum '' oluyor...
hepinizi öpüyorum, saygı ve sevgilerimle

Sarah
(no login)

Re: Kadın nasıl orgazm olur

October 7 2002, 10:17 AM 

Kadının orgazmını daha iyi anlayabilmek için orgazmı dört aşamada incelemek uygun olur. Bunlar sırasıyla;
1-Uyarım 2- Gerilim 3- Doyum 4-Gevşeme

1 Uyarım: Uyarım beyne gider. Beyinden kalkan ve omurilikten çıkan uyarı sonucu iç ve dış dudaklara kan gelir. Ve bu kısımların şişip renk değiştirmesine neden olur. Dış dudaklar yanlara doğru çekilerek dölyoluna girişi kolaylaştırır. Bu organlar dokunmaya,
cinsel uyarıma artık çok duyarlı bir hale gelmiştir. Memelerin uçları sertleşir ve memeler tümüyle büyür. Dölyolu duvarlarından kayganlaştırıcı bir sıvı salgılanır. Uyarımın arttığı bir sırada dölyatağı dikilir ve dölyolunun üst kısmının genişlemesi görülür.

2 Gerilim: Cinsel doyumdan başka bir şeyle artık kişinin pek ilgilenmediği, cinsel hazza ulaşmak için uğraşılan bir devredir gerilim. Çeşitli aşk oyunları ile fiziksel ve duygusal bütünleşmeye yönelinir. Dölyolunun 1/3'lük giriş kısmı gerilim sırasında penisi kavrayıcı bir şekilde daralır. Adaleler orgazm kasılmasına geçişe hazırdırlar. Eğer gerilim süresi ve niteliği kadının gereksinmesine uygun değilse kadın orgazma ulaşamayacaktır. Bu nedenle orgazma ulaşmak için kadının çaba göstermesi kendini tutup kasmaması gerekir.

3 Doyum (Orgazm): Gerilimin sonunda, kadın denetleyemediği ve denetlemek istemediği gerilimin kendini aştığını hisseder. Orta dereceli bir orgazmda kadın 3-5, kuvvetli bir orgazmda 8-12 kere kasılma hisseder. Başta karın bölgesi kasları olmak üzere hepsi kasılır. Makat çevresi adalelerinde de şiddetli kasılmalar olur.

4 Gevşeme: Cinsel dürtü ve istekle doyuma ulaştıktan sonra bir gevşeme, rahatlama görülür.

faxoss
(no login)

October 19 2002, 1:18 PM 

sarah teşekkür edrm,,buraya sayende gelebildim:)bi sürü yer var yazacak,,bi sürü konu oluşmuş maşallah,,ve sevgili dostlar saygılar slmlar hepinise...
Kadın nasıl orgazm olur?cevap:titreme,,gerilme,,sıvı salgılama,,ve gevşeme:

(Login oduncumahir)

FaXsoSS....

October 19 2002, 1:35 PM 

Hoşgeldin...

Kadının nasıl orgazm olduunu aslında çogumuz okuyarak ögrenebiliriz bir yerlerden...

Acaba başlıgı "kadının orgazm olması için ne yapmak lazım" diye mi açsaydık?

Ya da "Kadın orgazm olamıyorsa"

Degil mi?

*Kadın orgazm olmaksızın arenayı terkeden erkekler...
*Kadın orgazm olması için çabalandıgı halde bir turlu olamayan kadınlar...
*Hiç orgazm olmadan yaşayıp ölen kadınlar...

Sailor
(no login)

Manzara resmi

October 19 2002, 3:05 PM 

dı vomın (vomın gorri dimehk) hed biin or kazım...
...Abovvvvvvvvv bu ingilizce sekiz gittabını gim kodu burayya

Aha size yurdum manzarası

)

pansy
(no login)

sadece yazıyoruz

October 19 2002, 5:04 PM 

Acaba kadının orgazm olması kaç tane erkeğin buraya takılıp eğlenmek dışında ilgi alanına giriyor merak ediyorum!İşin aslı şu bence erkekler seksi her durumda kolay yapabilir ama kadınlar ruhuna hitapetmediğin sürece sekste başarısızdır...kırılan yada üzülen kadının o kişiyle bir daha kolay kolay iyi bir birliktelik yaşayamayacağını düşünüyorum.Çünkü gerçek şuki erkekler seks yaparken seksi kadınlarsa o erkeğin kendine verdiği değeridüşünür...

Sailor
(no login)

Çok doğru Pansy

October 19 2002, 5:39 PM 

Çoğu kadın yatak ta seks dışında herşeyi düşünme yetisine sahiptir.

Bu yüzden orgazm taklidi yapan kadın sayısı, orgazm olan kadın sayısından fazladır.

miata
(no login)

bir erkek

October 19 2002, 8:39 PM 

bir kadının orgazm olmasını sağlayabiliyorsa, buna önem veriyorsa, hayatta başaramayacağı şey yoktur. keh keh

HACI
(Login hacihaci)

INSAF HAKIM BEY.....

October 20 2002, 12:31 AM 

Yaw Miata;
Su kadinlari anlamak hic mumkun olmuyor. Kadin orgazmini bile erkeklerin sorunu yapip, isin icinden cikiyorlar.. Esiyle sevisirken orgazim olmayi planlayan kadin ona gore davranir ve kendini hazirlar.. Her seyi erkegin ustune yuklemeyin yaw.. Ayip oluyor.. Evet, biz de size yardim etmek isteriz, elbette. Sizin mutlu, saglikli ve orgazmli olmaniz bizim en buyuk arzularimizdan bazilaridir, elbette. Ama herseyden bizi sorumlu tutmayin ne olur.. Biraz insaf..

natal
(no login)

Her kadın orgazm olmaz

November 22 2002, 5:54 AM 

Kadınların orgazm olmaları her kadında farklılık gösterir. Bugüne kadar bir standardına rastlamadım.

Temelde bir kadının orgazm olması çok basitti. Eğer gerekli şartlar sağlanırsa kadınlar rahatlıkla orgazm olurlar. Bununla birlikte pek çok kadın gerek kendisinden gerekse çevresel etkiler nedeniyle tam orgazmı yaşamamıştır. Tıpkı tam aşkı yaşamadıkları gibi.
Oldum zannederler ama aslının nasıl olduğunu bilmedikleri için yaşadıkları farklıdır.
Kadınların gerçek orgazmı durduramadıkları, karşı koyamadıkları zaman yaşadıklarını gördüm. Bununla sertliği kesdetmiyorum.
O anda dünya ile bütün bağları kopar. Sanki bir tren bir istasyondan kalkmıştır ve sürekli hızlanıyordur. Hızlanmasın isterler ama bunu durdurmak illerinde değildir. Her geçen an biraz daha hızlanır tren. Vokal olurlar. Kendilerine ve hareketlerine hakim olamamaya başlarlar. Onlar için öyle bir an gelir ki artık geri dönüşü yoktur. Ona sahip olmak için herşeyi yapacakları bir andır o. O geri dönüşü olmayan ana geldikleri zaman da içlerindeki sıcaklık bütün vücutlarını sarar. Vücut kimyaları değişir. Bağırmaya başlarlar. Hiçbir uzuvlarına hakim olamazlar. Kasılırlar. Krampları hissederler.
Bittiği zamanda tükenirler

Anonymous
(no login)

May 27 2010, 10:16 PM 

(Login DEHSET34)

April 26 2012, 5:18 PM 

BEnce KAdınlarIn ERKen VEya GEc ORGAZm OLmaları NE sıklıkla sex yaptıklarıyla alakalıı bazısına dokunursun orgazm olur bazısınada 5e 6 ya at kosturursun banamısın demezz:)))))

Current Topic - Kadın nasıl orgazm olur  Respond to this message   
  << Previous Topic | Next Topic >>Foruma Geri Dön  
Create your own forum at Network54
 Copyright © 1999-2014 Network54. All rights reserved.   Terms of Use   Privacy Statement  

TÜRÜK YURT | kuruluş | kurallar | arşiv 1 | arşiv 2 | arşiv 3 | alternatif TEFSİR | alternatif MEALLER | linkler | e-posta

Copyleft © Temmuz 2000 - 2012

rss